Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Να ήταν μόνο αυτό, καλά θα ήταν.. Έκανα την β επιπέδου σήμερα.. ο γιατρός βρήκε έκτοπους και τους δυο νεφρούς. Ζήτησε να κάνουμε μαγνητική και αμνιοπαρακέντηση για να δούμε αν υπάρχει κάποιο σύνδρομο.. 
Ανεξαρτήτως της θέσης τους λέει λειτουργούν σωστά γιατί υπάρχει αμνιακό υγρό..

Παρολαυτα είμαι σκατα 

Ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα. Εγω εχω εμπειρια μονο απο την μονηρη ομφαλικη. Ειχε ο μικρος μου. Υπηρχε μονο αυτο το ευρημα, καναμε και εμεις καρδιογραφημα εμβρυου(γιστι σε πολλα συνδρομα υπαρχει καποιο θεματακι στην καρδια).Τον μικρο τον πηραμε 37και 1 γιατι δεν παχαινε αλλο και λογω ινσουλινης που εκανα με βαρος 2460 υγιεστατος. Και παλι τα καλυτερα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Να ήταν μόνο αυτό, καλά θα ήταν.. Έκανα την β επιπέδου σήμερα.. ο γιατρός βρήκε έκτοπους και τους δυο νεφρούς. Ζήτησε να κάνουμε μαγνητική και αμνιοπαρακέντηση για να δούμε αν υπάρχει κάποιο σύνδρομο.. 
Ανεξαρτήτως της θέσης τους λέει λειτουργούν σωστά γιατί υπάρχει αμνιακό υγρό..

Παρολαυτα είμαι σκατα 

Ωχ κορίτσι μου δεν μπορώ να φανταστώ  την αγωνία και τη στεναχώρια σου . Το καλό είναι ότι σου είπε ότι λειτουργούν σωστά τα νεφρά όποτε ίσως να μην είναι είναι τίποτα . Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη για να πάνε όλα καλά! 
ποτε έκλεισες μαγνητική τώρα και αμνιοπαρακέντηση ;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Να ήταν μόνο αυτό, καλά θα ήταν.. Έκανα την β επιπέδου σήμερα.. ο γιατρός βρήκε έκτοπους και τους δυο νεφρούς. Ζήτησε να κάνουμε μαγνητική και αμνιοπαρακέντηση για να δούμε αν υπάρχει κάποιο σύνδρομο.. 
Ανεξαρτήτως της θέσης τους λέει λειτουργούν σωστά γιατί υπάρχει αμνιακό υγρό..

Παρολαυτα είμαι σκατα 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι κορίτσι μου !ευτυχώς πλέον έχουμε τα μέσα να βρίσκουμε νωρίς και να αντιμετωπίζουμε τυχόν προβλήματα … εύχομαι ολόψυχα να είναι κάτι ασήμαντο και αντιμετωπίσιμο !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, anoulious said:

Ευχομαι ολοψυχα τα καλυτερα. Εγω εχω εμπειρια μονο απο την μονηρη ομφαλικη. Ειχε ο μικρος μου. Υπηρχε μονο αυτο το ευρημα, καναμε και εμεις καρδιογραφημα εμβρυου(γιστι σε πολλα συνδρομα υπαρχει καποιο θεματακι στην καρδια).Τον μικρο τον πηραμε 37και 1 γιατι δεν παχαινε αλλο και λογω ινσουλινης που εκανα με βαρος 2460 υγιεστατος. Και παλι τα καλυτερα .

Διάβασα ότι η μονήρης έχει 20% πιθανότητα να συνδέεται με θέματα στο ουροποιητικό. Φαίνεται πέσαμε μέσα σε αυτό το 20 και έτσι θέλει ο εμβρυολογος να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. 
 

Η οποία και έχει και τραγικά μεγάλο κόστος και την φοβάμαι πολύ 😞

7 hours ago, ´Ισιδα said:

Ωχ κορίτσι μου δεν μπορώ να φανταστώ  την αγωνία και τη στεναχώρια σου . Το καλό είναι ότι σου είπε ότι λειτουργούν σωστά τα νεφρά όποτε ίσως να μην είναι είναι τίποτα . Σου στέλνω όλη μου τη θετική σκέψη για να πάνε όλα καλά! 
ποτε έκλεισες μαγνητική τώρα και αμνιοπαρακέντηση ;

Και εγώ αυτό κρατώ: ότι όλα λειτουργούν σωστά.

Δεν έχει κλείσει ακόμη για τις εξετάσεις. Ο Γυναικολογος είπε να πάμε στο Ιασώ. Την αμνιοπαρακέντηση ο εμβρυολογος είπε να την κάνουμε στον ίδιο με κόστος 900€. Δεν παίζουν αυτά τα λεφτά. Και έτσι ψάχνουμε να δούμε για κανα δημόσιο.. Θα δούμε..

7 hours ago, Fraoulitsa1 said:

Καλά αποτελέσματα εύχομαι κορίτσι μου !ευτυχώς πλέον έχουμε τα μέσα να βρίσκουμε νωρίς και να αντιμετωπίζουμε τυχόν προβλήματα … εύχομαι ολόψυχα να είναι κάτι ασήμαντο και αντιμετωπίσιμο !

❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Διάβασα ότι η μονήρης έχει 20% πιθανότητα να συνδέεται με θέματα στο ουροποιητικό. Φαίνεται πέσαμε μέσα σε αυτό το 20 και έτσι θέλει ο εμβρυολογος να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. 
 

Η οποία και έχει και τραγικά μεγάλο κόστος και την φοβάμαι πολύ 😞

Και εγώ αυτό κρατώ: ότι όλα λειτουργούν σωστά.

Δεν έχει κλείσει ακόμη για τις εξετάσεις. Ο Γυναικολογος είπε να πάμε στο Ιασώ. Την αμνιοπαρακέντηση ο εμβρυολογος είπε να την κάνουμε στον ίδιο με κόστος 900€. Δεν παίζουν αυτά τα λεφτά. Και έτσι ψάχνουμε να δούμε για κανα δημόσιο.. Θα δούμε..

❤️

Πω πω 900€ ; Ναι ψάξτε μήπως την κάνετε σε δημόσιο ! Καλή επιτυχία σε όλες τις εξετάσεις κορίτσι μου , όπως (αν θυμάμαι καλά ) έκανες την ανατροπή και έμεινες έγκυος , έτσι και τώρα θα ξεπεραστούν όλα και δεν θα είναι τίποτα ! 
κρατα μας ενήμερες για τις εξετάσεις σου και την συνέχεια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

57 minutes ago, ´Ισιδα said:

Πω πω 900€ ; Ναι ψάξτε μήπως την κάνετε σε δημόσιο ! Καλή επιτυχία σε όλες τις εξετάσεις κορίτσι μου , όπως (αν θυμάμαι καλά ) έκανες την ανατροπή και έμεινες έγκυος , έτσι και τώρα θα ξεπεραστούν όλα και δεν θα είναι τίποτα ! 
κρατα μας ενήμερες για τις εξετάσεις σου και την συνέχεια 

Να μην μπορείς να ησυχάσεις στιγμή ε.... 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Διάβασα ότι η μονήρης έχει 20% πιθανότητα να συνδέεται με θέματα στο ουροποιητικό. Φαίνεται πέσαμε μέσα σε αυτό το 20 και έτσι θέλει ο εμβρυολογος να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. 
 

Η οποία και έχει και τραγικά μεγάλο κόστος και την φοβάμαι πολύ 😞

Και εγώ αυτό κρατώ: ότι όλα λειτουργούν σωστά.

Δεν έχει κλείσει ακόμη για τις εξετάσεις. Ο Γυναικολογος είπε να πάμε στο Ιασώ. Την αμνιοπαρακέντηση ο εμβρυολογος είπε να την κάνουμε στον ίδιο με κόστος 900€. Δεν παίζουν αυτά τα λεφτά. Και έτσι ψάχνουμε να δούμε για κανα δημόσιο.. Θα δούμε..

❤️

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια ! Σίγουρα γίνεται και δημόσια .. πες ακριβώς στο γιατρό σου (όχι τον εμβρυολογο ) ότι το θέμα είναι οικονομικό και να σου προτείνει αυτός νοσοκομείο ίσως και να σου συστήσει καποιον γιατρό .. αυτοί ξέρουν .. ανθρώπινο είναι και απόλυτα λογικό στις εποχές που ζούμε  να μην μπορέσεις να δώσεις 900€ .. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Fraoulitsa1 said:

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια ! Σίγουρα γίνεται και δημόσια .. πες ακριβώς στο γιατρό σου (όχι τον εμβρυολογο ) ότι το θέμα είναι οικονομικό και να σου προτείνει αυτός νοσοκομείο ίσως και να σου συστήσει καποιον γιατρό .. αυτοί ξέρουν .. ανθρώπινο είναι και απόλυτα λογικό στις εποχές που ζούμε  να μην μπορέσεις να δώσεις 900€ .. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. Θα το ψάξουμε ναι. Στο δημόσιο το κόστος είναι 600€. Μικρή η διαφορά από το ιδιωτικό. Αλλά είναι τόσο σημαντική εξέταση που τι να πεις..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου.. Θα το ψάξουμε ναι. Στο δημόσιο το κόστος είναι 600€. Μικρή η διαφορά από το ιδιωτικό. Αλλά είναι τόσο σημαντική εξέταση που τι να πεις..

Καλησπερα @Arriel_83!! Είμαι μανούλα Μαΐου αλλά επειδή έχω ΠΗΤ 27/8 σας παρακολουθώ κ εσάς. Στέλνω γιατί πολύ πρόσφατα μετά τη β επιπέδου ήμουν στη θέση σου με αμνιοπαρακέντηση. Τώρα περιμένω τα αποτελέσματα και δεν αντέχεται η αναμονή, παρόλο που είμαι αισιόδοξη. Εγω την έκανα στη Μαρία Σίμου στο Κολωνάκι 650€ και επειδή είναι μικρή διαφορά με το δημόσιο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη είπα να στο πω. 

Επισης, επειδή προέρχομαι από εξωσωματική με πολύ μεγάλο πρόβλημα και φοβόμασταν πολύ να ρισκάρουμε αυτό το μικρό ποσοστό αποβολής, θα σου πω τι μου είπε ο γιατρος μου που επίσης εμπιστεύομαι πολύ: η αμνιο είναι πλέον εξέταση ρουτίνας με την εννοια ότι δεν είναι τόσο απαιτητική για τον χειριστή-γιατρο που να πρέπει να ψάξεις και καλα τον καλύτερο και τον πιο ακριβό (καλα δεν εννοω να πας και όπου να ναι αλλά όλοι κανουν αμνιο). Ο κίνδυνος αποβολής έχει να κάνει με το ότι είναι παρεμβατική εξέταση όποτε οκ τρυπάνε τον σάκο μπορεί ο σάκος να είναι ευαίσθητος και κάτι να συμβεί. 
 

παντως παίρνει 5 λεπτα και μετά πρέπει να προσεχείς για 3-4 μέρες. Θα σου πω αυτό που λέω κ σε μενα, ότι θα πανε όλα καλα!! απλώς θέλουν να μας βάλουν στα άγχη της γονεικότητας από νωρίς τα σκατούλια🥰 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, μάφιν said:

Καλησπερα @Arriel_83!! Είμαι μανούλα Μαΐου αλλά επειδή έχω ΠΗΤ 27/8 σας παρακολουθώ κ εσάς. Στέλνω γιατί πολύ πρόσφατα μετά τη β επιπέδου ήμουν στη θέση σου με αμνιοπαρακέντηση. Τώρα περιμένω τα αποτελέσματα και δεν αντέχεται η αναμονή, παρόλο που είμαι αισιόδοξη. Εγω την έκανα στη Μαρία Σίμου στο Κολωνάκι 650€ και επειδή είναι μικρή διαφορά με το δημόσιο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη είπα να στο πω. 

Επισης, επειδή προέρχομαι από εξωσωματική με πολύ μεγάλο πρόβλημα και φοβόμασταν πολύ να ρισκάρουμε αυτό το μικρό ποσοστό αποβολής, θα σου πω τι μου είπε ο γιατρος μου που επίσης εμπιστεύομαι πολύ: η αμνιο είναι πλέον εξέταση ρουτίνας με την εννοια ότι δεν είναι τόσο απαιτητική για τον χειριστή-γιατρο που να πρέπει να ψάξεις και καλα τον καλύτερο και τον πιο ακριβό (καλα δεν εννοω να πας και όπου να ναι αλλά όλοι κανουν αμνιο). Ο κίνδυνος αποβολής έχει να κάνει με το ότι είναι παρεμβατική εξέταση όποτε οκ τρυπάνε τον σάκο μπορεί ο σάκος να είναι ευαίσθητος και κάτι να συμβεί. 
 

παντως παίρνει 5 λεπτα και μετά πρέπει να προσεχείς για 3-4 μέρες. Θα σου πω αυτό που λέω κ σε μενα, ότι θα πανε όλα καλα!! απλώς θέλουν να μας βάλουν στα άγχη της γονεικότητας από νωρίς τα σκατούλια🥰 

Ευχαριστώ πολύ πολύ.. Στη φάση αυτή πιο πολύ με αγχώνουν τα αποτελέσματα παρά η ίδια η διαδικασία.. Η οποία επίσης είναι τρομακτική δεν το συζητώ.

Καλα αποτελέσματα να έχετε εύχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2023 at 3:07 ΜΜ, Arriel_83 είπε:

Να ήταν μόνο αυτό, καλά θα ήταν.. Έκανα την β επιπέδου σήμερα.. ο γιατρός βρήκε έκτοπους και τους δυο νεφρούς. Ζήτησε να κάνουμε μαγνητική και αμνιοπαρακέντηση για να δούμε αν υπάρχει κάποιο σύνδρομο.. 
Ανεξαρτήτως της θέσης τους λέει λειτουργούν σωστά γιατί υπάρχει αμνιακό υγρό..

Παρολαυτα είμαι σκατα 

Λυπαμαι κοριτσι μου..φανταζομαι θα εχεις πολυ αγωνια..ευχομαι να πανε ολα καλα! Περιμενουμε τα νεα σου..

  • Ευχαριστώ 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2023 at 3:07 ΜΜ, Arriel_83 είπε:

Να ήταν μόνο αυτό, καλά θα ήταν.. Έκανα την β επιπέδου σήμερα.. ο γιατρός βρήκε έκτοπους και τους δυο νεφρούς. Ζήτησε να κάνουμε μαγνητική και αμνιοπαρακέντηση για να δούμε αν υπάρχει κάποιο σύνδρομο.. 
Ανεξαρτήτως της θέσης τους λέει λειτουργούν σωστά γιατί υπάρχει αμνιακό υγρό..

Παρολαυτα είμαι σκατα 

Ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσι μου… Εχω αυριο τη β επιπεδου και δε σου κρυβω οτι αγχωθηκα καπως… 😔

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2023 at 8:26 ΠΜ, Arriel_83 είπε:

Διάβασα ότι η μονήρης έχει 20% πιθανότητα να συνδέεται με θέματα στο ουροποιητικό. Φαίνεται πέσαμε μέσα σε αυτό το 20 και έτσι θέλει ο εμβρυολογος να κάνουμε αμνιοπαρακέντηση. 
 

Η οποία και έχει και τραγικά μεγάλο κόστος και την φοβάμαι πολύ 😞

Και εγώ αυτό κρατώ: ότι όλα λειτουργούν σωστά.

Δεν έχει κλείσει ακόμη για τις εξετάσεις. Ο Γυναικολογος είπε να πάμε στο Ιασώ. Την αμνιοπαρακέντηση ο εμβρυολογος είπε να την κάνουμε στον ίδιο με κόστος 900€. Δεν παίζουν αυτά τα λεφτά. Και έτσι ψάχνουμε να δούμε για κανα δημόσιο.. Θα δούμε..

❤️

Καλημέρα! Εγώ θα σου ευχηθώ όλα να πάνε καλά με την αμνιοπαρακέντηση. Είναι ψυχοφθόρα η αναμονή των αποτελεσμάτων αλλά μετά τουλάχιστον θα ξέρεις σίγουρα αν όλα είναι καλά. Κι εγώ την έκανα ιδιωτικά σε πολύ καλό εμβρυολόγο στο κέντρο της Αθήνας με 600ε πριν ένα μήνα.  Προσπάθησε να μην σε παίρνει από κάτω (όχι ότι είναι εύκολο). Πολλές φορές οι γιατροί ζητούν έξτρα εξετάσεις για να αποκλείσουν κάποια πράγματα, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι υπάρχει πρόβλημα. Καταλαβαίνω την αγωνία σου και πραγματικά εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Εγώ την Τετάρτη έχω την β' επιπέδου και ανυπομονώ  να δω το μωράκι μου.

Καλή συνέχεια σε όλες!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...