Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Και εμείς χτες είχαμε τη β επιπέδου, ευτυχώς όλα καλά 500γρ η μικρή και 38mm o τράχηλος! Βγάλαμε και εμείς 3D φωτογραφία και είναι κούκλα, μου θύμισε τη 3D του δεύτερου γιου μου! Έχει γενικά ίδια μυτούλα και στοματακι με τους γιους μου!!! Στην αρχή ήταν με τεντωμένα πόδια, μετά έκανε ακροβατικά και έφερνε τις πατούσες στο κεφάλι χαχα! 

Φραουλίτσα τέλεια και τα δικά σας νέα!!! Με το καλό η κορούλα σας!!! Με το καλό και στις υπόλοιπες η β επιπέδου!!!!

Μπραβο @Μητσάκι91!!! Τι ωραια και τα δικα σου νεα! Μπαλαρινα η μικρη σας! 🥰 Γερη να ειναι η γλυκουλα!!! ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Και εμείς χτες είχαμε τη β επιπέδου, ευτυχώς όλα καλά 500γρ η μικρή και 38mm o τράχηλος! Βγάλαμε και εμείς 3D φωτογραφία και είναι κούκλα, μου θύμισε τη 3D του δεύτερου γιου μου! Έχει γενικά ίδια μυτούλα και στοματακι με τους γιους μου!!! Στην αρχή ήταν με τεντωμένα πόδια, μετά έκανε ακροβατικά και έφερνε τις πατούσες στο κεφάλι χαχα! 

Φραουλίτσα τέλεια και τα δικά σας νέα!!! Με το καλό η κορούλα σας!!! Με το καλό και στις υπόλοιπες η β επιπέδου!!!!

@Fraoulitsa1 αχ τι υπέροχα νέα κορίτσια ! Ποσό ανυπομονώ και εγώ να δούμε τη Μπέμπα μας και να είναι όλα καλά !! 
και τι μεγάλο τράχηλο έχετε κάλε και οι δυο ! :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Και εμείς χτες είχαμε τη β επιπέδου, ευτυχώς όλα καλά 500γρ η μικρή και 38mm o τράχηλος! Βγάλαμε και εμείς 3D φωτογραφία και είναι κούκλα, μου θύμισε τη 3D του δεύτερου γιου μου! Έχει γενικά ίδια μυτούλα και στοματακι με τους γιους μου!!! Στην αρχή ήταν με τεντωμένα πόδια, μετά έκανε ακροβατικά και έφερνε τις πατούσες στο κεφάλι χαχα! 

Φραουλίτσα τέλεια και τα δικά σας νέα!!! Με το καλό η κορούλα σας!!! Με το καλό και στις υπόλοιπες η β επιπέδου!!!!

Άντε με το καλό και στα επόμενα τώρα 😇

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες ευχομαι τελειομηνες και φουσκωμένες κοιλιτσες σε όλες μας!! Εγώ πέρσυ που ήμουν κ παλι έγκυος ( έμεινα ξανα στα καπάκια τρεις μήνες μετά την καισαρική, like a boss🤪) τραχηλο μέτρησε κανονικά από την κοιλια. Στις 17/2 έχουμε την β επιπέδου του δεύτερου μπέμπη μας, ελπίζω να ξανά γίνει έτσι γτι δεν έχω καμία όρεξη, είναι κι άλλη γιατρός, όχι η δική μου... Αλλά ο,τι πρέπει.

Φιλιά σε όλες 😘

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Τα κοριτσια που εκαναν β επιπεδου τον τραχηλο πως σας τον μετρησαν; Κολπικα;

Καλη σου μερα! Κι εμενα απο την κοιλια μου μετρησε τον τραχηλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Στελλα33 said:

Ωχ γιατι ετσι;;; Δεν μπορουσε απ την κοιλια;;

Εκτιμώ ότι είναι μεγαλύτερη η ακρίβεια αν το κάνεις κολπικά. Εξάλλου εκεί βρίσκεται ο τράχηλος :) 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια,να ρωτησω κατι; Μη με κοροϊδεψετε… Γιατι μετρανε τον τραχηλο; Απο αγνοια ρωταω. Δε μου εχει αναφερει κατι ο γιατρος μου. 39,9 γραφει στις μετρησεις οτι ειναι αλλα το μονο που ειπε ειναι οτι ειναι μια χαρα ο τραχηλος,τπτ αλλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Hope86 είπε:

Βρε κοριτσια,να ρωτησω κατι; Μη με κοροϊδεψετε… Γιατι μετρανε τον τραχηλο; Απο αγνοια ρωταω. Δε μου εχει αναφερει κατι ο γιατρος μου. 39,9 γραφει στις μετρησεις οτι ειναι αλλα το μονο που ειπε ειναι οτι ειναι μια χαρα ο τραχηλος,τπτ αλλο!

Σε ανεπαρκεια τραχηλου προκαλειται προωρος  τοκετος κατι που δεν θελουμε! Δεν ξερω τις φυσιολογικες τιμες αλλα κατω απ το φυσιολογικο δινονται οδηγιες οπως φαρμακα, ακινησια, περιδεση, πεσσος κλπ… αυτο γνωριζω εγω αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποια κοπελα! Παντως το 39.9 θεωρω οτι ειναι τελεια!εμενα στην αυχενικη ηταν 30 κ εχω αγωνια τωρα στη β επιπεδου ποσο θα ειναι

πρίν από 41 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Εκτιμώ ότι είναι μεγαλύτερη η ακρίβεια αν το κάνεις κολπικά. Εξάλλου εκεί βρίσκεται ο τράχηλος :) 

Προσωπικα θα ηθελα να αποφυγω τον κολπικο , μια χαρα ειμαι τοσο καιρο με κοιλιακο υπερηχο! Αλλα δεν θα επεμβω κιολας, οτι πει ο γιατρος! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Σε ανεπαρκεια τραχηλου προκαλειται προωρος  τοκετος κατι που δεν θελουμε! Δεν ξερω τις φυσιολογικες τιμες αλλα κατω απ το φυσιολογικο δινονται οδηγιες οπως φαρμακα, ακινησια, περιδεση, πεσσος κλπ… αυτο γνωριζω εγω αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποια κοπελα! Παντως το 39.9 θεωρω οτι ειναι τελεια!εμενα στην αυχενικη ηταν 30 κ εχω αγωνια τωρα στη β επιπεδου ποσο θα ειναι

Προσωπικα θα ηθελα να αποφυγω τον κολπικο , μια χαρα ειμαι τοσο καιρο με κοιλιακο υπερηχο! Αλλα δεν θα επεμβω κιολας, οτι πει ο γιατρος! 

Ααα, σε ευχαριστω πολυ! Ε φανταζομαι αν υπαρξει καποιο θεμα θα μου το πει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Hope86 είπε:

Ααα, σε ευχαριστω πολυ! Ε φανταζομαι αν υπαρξει καποιο θεμα θα μου το πει. 

Ναι ναι εισαι πολυ καλα! Δουλευεις; Περπατας αρκετα;γυμναζεσαι; Εισαι λειτουργικη οπως πριν;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Ναι ναι εισαι πολυ καλα! Δουλευεις; Περπατας αρκετα;γυμναζεσαι; Εισαι λειτουργικη οπως πριν;

Σταματησα τη δουλεια μολις μαθαμε για τα διδυμα. Περπαταω αλλα οχι πολυ και απο γυμναστικη τιποτα! Εχω και ενα χειρουργειο πριν 1,5 χρονο στη μητρα (αφαιρεση ινωμυωματος) και παμε πολυ προσετικα. Οχι κουραση,οχι υπερβολες γιατι ειναι και πρωτη γεννα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...