Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Εμείς πήραμε λίκνο και κάθισμα αυτοκινήτου 0-18 της joie και τα δυο ☺️
καρότσι δεν έχω καταλήξει ακόμα .. θέλω κάτι να χωράει στο αμάξι μου γιατί έχω μικρό πορτμπαγκάζ και να είναι εύκολο στην κύλιση (όχι πολύ βαρύ δηλ και ιδανικά με μεγάλες ρόδες ) .. αποφάσισα να εστιάσω στη βολικότητα περισσότερο από ότι στην εμφάνιση γιατί είδα κάτι πολύ όμορφα καρότσια αλλά δεν ήταν καθόλου ευκίνητα ..

κουνια είναι το επόμενο βήμα αφού βρω καρότσι 😅

ποιο καρότσι πήρατε εσείς ; 

@Fraoulitsa1 Καταλήξαμε στο CYBEX Balios γιατί μας φάνηκε  ελαφρύ και εύκολο στο κλείσιμο και είχε ωραία υφάσματα για το μπεμπάκι. Παραγγείλαμε και το αντίστοιχο κάθισμα της CYBEX για το αυτοκίνητο. Προσπάθησαν να μας πουλήσουν και τη βάση isofix για το αυτοκίνητο αλλά προς το παρόν λέμε να το δένουμε μόνο με τη ζώνη. Τώρα για το παιδικό δωμάτιο σκέφτομαι πως ίσως να βολεύει καλύτερα μια κούνια που μετά γίνεται προεφηβικό κρεβατάκι.

Εσείς τι λέτε? Είχε καμία εμπειρία από κούνιες και κρεβατάκια?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Lydiakiii είπε:

@Fraoulitsa1 Καταλήξαμε στο CYBEX Balios γιατί μας φάνηκε  ελαφρύ και εύκολο στο κλείσιμο και είχε ωραία υφάσματα για το μπεμπάκι. Παραγγείλαμε και το αντίστοιχο κάθισμα της CYBEX για το αυτοκίνητο. Προσπάθησαν να μας πουλήσουν και τη βάση isofix για το αυτοκίνητο αλλά προς το παρόν λέμε να το δένουμε μόνο με τη ζώνη. Τώρα για το παιδικό δωμάτιο σκέφτομαι πως ίσως να βολεύει καλύτερα μια κούνια που μετά γίνεται προεφηβικό κρεβατάκι.

Εσείς τι λέτε? Είχε καμία εμπειρία από κούνιες και κρεβατάκια?

Καλημέρα κορίτσια ! Εγώ ακόμη δεν ψώνισα τίποτα , περιμένω την Τετάρτη την β επιπέδου και μετά θα αρχίσω !

εγω κορίτσια θα αγοράσω λίκνο συγκοιμησης για τους πρώτους μήνες , είμαι αυτής της φιλοσοφίας και θα θα με

βοηθησει πολύ και με τον θηλασμό αν όλα πάνε καλά και θηλάζω .

μετα επόμενη αγορά σίγουρα θα πάρω μαρσιπο για το μωρό και επειδή είμαστε στην διαδικασία αλλαγής αυτοκινήτου θα πάρω μετά καρεκλάκι αυτοκινήτου αλλά λέω να πάρω αυτό μέχρι 4 ετών που βολεύουν .

Καρότσι δεν ξέρω ακόμη ίσως το καθυστερήσω .

και μετά λέω να ξεκινήσω με τα είδη προίκας του μωρού σιγά σιγά !!

αχ κορίτσια τα γράφω και ανυπομονώ να ξεκινήσω τις αγορές για την μπεμπουλα μου :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Εγώ ακόμη δεν ψώνισα τίποτα , περιμένω την Τετάρτη την β επιπέδου και μετά θα αρχίσω !

εγω κορίτσια θα αγοράσω λίκνο συγκοιμησης για τους πρώτους μήνες , είμαι αυτής της φιλοσοφίας και θα θα με

βοηθησει πολύ και με τον θηλασμό αν όλα πάνε καλά και θηλάζω .

μετα επόμενη αγορά σίγουρα θα πάρω μαρσιπο για το μωρό και επειδή είμαστε στην διαδικασία αλλαγής αυτοκινήτου θα πάρω μετά καρεκλάκι αυτοκινήτου αλλά λέω να πάρω αυτό μέχρι 4 ετών που βολεύουν .

Καρότσι δεν ξέρω ακόμη ίσως το καθυστερήσω .

και μετά λέω να ξεκινήσω με τα είδη προίκας του μωρού σιγά σιγά !!

αχ κορίτσια τα γράφω και ανυπομονώ να ξεκινήσω τις αγορές για την μπεμπουλα μου :) 

Και εγω προς το λικνο κλεινω! Για καροτσι και καρεκλακι αυτοκινητου δεν εχω ιδεα τι πρεπει να προσεξω, τι να αποφυγω, τι να επιλεξω! Εχω επιλεξει ομως απο που θα τα ψωνισω οποτε οταΝ ερθει η ωρα θα με ενημερωσουν εκει! Και εγω ανυπομονωωωω…. Τα πιο ωραια ψωνια θα ειναι αυτα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lydiakiii είπε:

@Fraoulitsa1 Καταλήξαμε στο CYBEX Balios γιατί μας φάνηκε  ελαφρύ και εύκολο στο κλείσιμο και είχε ωραία υφάσματα για το μπεμπάκι. Παραγγείλαμε και το αντίστοιχο κάθισμα της CYBEX για το αυτοκίνητο. Προσπάθησαν να μας πουλήσουν και τη βάση isofix για το αυτοκίνητο αλλά προς το παρόν λέμε να το δένουμε μόνο με τη ζώνη. Τώρα για το παιδικό δωμάτιο σκέφτομαι πως ίσως να βολεύει καλύτερα μια κούνια που μετά γίνεται προεφηβικό κρεβατάκι.

Εσείς τι λέτε? Είχε καμία εμπειρία από κούνιες και κρεβατάκια?

Καμία εμπειρία εγώ από κούνιες 😅 ας μας πει κάποια πιο έμπειρη ☺️

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Και εγω προς το λικνο κλεινω! Για καροτσι και καρεκλακι αυτοκινητου δεν εχω ιδεα τι πρεπει να προσεξω, τι να αποφυγω, τι να επιλεξω! Εχω επιλεξει ομως απο που θα τα ψωνισω οποτε οταΝ ερθει η ωρα θα με ενημερωσουν εκει! Και εγω ανυπομονωωωω…. Τα πιο ωραια ψωνια θα ειναι αυτα!

Εμείς ψάχναμε κυρίως την ασφάλεια στο καθισματάκι αυτοκινήτου και με την έρευνα καταλήξαμε σε διαφορα άρθρα που ενδεικτικά αναφέρουν :

 

Κάθε χρόνο, το Touring Club Suisse (TCS), η ADAC και το αυστριακό alter ego τους δημοσιεύουν μια μελέτη για τα παιδικά καθίσματα που διατίθενται στην αγορά. Αυτοί οι οργανισμοί δοκιμάζουν την ασφάλεια (άρα και την προστασία) που παρέχει αυτός ο εξοπλισμός, δοκιμάζοντας τον σε πέδη δοκιμών πρόσκρουσης.

Λαμβάνουν επίσης υπόψη την εργονομία και την περιεκτικότητα σε τοξικές ουσίες αυτών των καθισμάτων για να τους αποδώσουν μια βαθμολογία που τους επιτρέπει να ταξινομηθούν σε πέντε κατηγορίες: Μη συνιστώμενα, συνιστώμενα με επιφυλάξεις, συνιστώμενα, ιδιαίτερα συνιστώμενα και άριστα.
 

όταν λοιπόν ξεκινήσαμε να ψάχνουμε καθισματάκι ρωτούσαμε τη βαθμολογία τους στο ADAC και με πολλή χαρά είδαμε ότι τα περισσότερα καταστήματα ήταν πλήρως ενημερωμένα προς τις βαθμολογίες των καθισμάτων που πουλούσαν ! 
 

Να το έχετε στο νου σας κι αυτό γιατί όλη η ουσία στα παιδικά καθισματάκια  είναι να είναι ασφαλή για τα μωράκια μας ❤️

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις future mums!! Κορίτσια εγώ σήμερα άκουσα τις καρδούλες των διδύμων μου και ήταν τεράστια χαρά και μια ανακούφιση θα έλεγα.

Εάν έχουν περισσέψει σε κάποια μανούλα utrogestan 200mg κυρίως, αλλά και prolutex θα είμαι ευγνώμων καθώς παίρνω αρκετά κάθε μέρα και η μηνιαία συνταγή δεν με καλύπτει.

Ζητώ συγγνώμη που καταχραζομαι το γκρουπ σας αλλά σκέφτηκα ότι μάλλον έχετε απαλαχτει απο τη φαρμακευτική αγωγη

Σας ευχαριστώ πολυυυυ

Με το καλό σε όλες! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις future mums!! Κορίτσια εγώ σήμερα άκουσα τις καρδούλες των διδύμων μου και ήταν τεράστια χαρά και μια ανακούφιση θα έλεγα.

Εάν έχουν περισσέψει σε κάποια μανούλα utrogestan 200mg κυρίως, αλλά και prolutex θα είμαι ευγνώμων καθώς παίρνω αρκετά κάθε μέρα και η μηνιαία συνταγή δεν με καλύπτει.

Ζητώ συγγνώμη που καταχραζομαι το γκρουπ σας αλλά σκέφτηκα ότι μάλλον έχετε απαλαχτει απο τη φαρμακευτική αγωγη

Σας ευχαριστώ πολυυυυ

Με το καλό σε όλες! :)

Καλησπέρα δίδυμο μανούλα ! Εγώ έχω ένα κουτί utrogestan αν το χρειάζεσαι να στο δώσω 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι 22 εβδομάδων και 4 ημερών. Η γυναικολόγος μου είναι σε ιδιωτικά νοσοκομεία και τα λεφτά είναι πολλά καθώς έχουν φύγει ήδη πολλά λεφτά στην εξωσωματική και έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως πάω στο Ελενας που έχω ακούσει καλά λόγια. Επίσης έχω ξενερώσει με διαφορά πράγματα καθώς έχει και αυτή μωρό τώρα και δεν την βρίσκεις εύκολα. Και αυτό μου δημιουργεί άγχος. Έχετε εμπειρία από το Ελενας? Επίσης έχω ακουσει καλά λόγια για τον κυριακοπουλο. Θα ήθελα να μου προτείνεται και γιατρούς αν ξέρετε! 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kallo said:

Καλησπέρα είμαι 22 εβδομάδων και 4 ημερών. Η γυναικολόγος μου είναι σε ιδιωτικά νοσοκομεία και τα λεφτά είναι πολλά καθώς έχουν φύγει ήδη πολλά λεφτά στην εξωσωματική και έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως πάω στο Ελενας που έχω ακούσει καλά λόγια. Επίσης έχω ξενερώσει με διαφορά πράγματα καθώς έχει και αυτή μωρό τώρα και δεν την βρίσκεις εύκολα. Και αυτό μου δημιουργεί άγχος. Έχετε εμπειρία από το Ελενας? Επίσης έχω ακουσει καλά λόγια για τον κυριακοπουλο. Θα ήθελα να μου προτείνεται και γιατρούς αν ξέρετε! 

Έχω φίλη που ήταν φουλ υπέρ του Έλενα και οι λόγοι δεν ήταν οικονομικοί. Εκεί γέννησε.

Εγώ που έτυχε να πάω για εξετάσεις αίματος λόγω διερεύνησης υπογονιμότητας δεν πέρασα καθόλου καλά.. Η όλη εμπειρία του δημοσίου δεν μου ταίριαξε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ! Τι κάνετε ;  Ήθελα να σας ρωτήσω ποσό πληρώσατε στην β επιπέδου ;

επισης χθες έκανα την πρώτη αγορά :) παραγγείλαμε μια ντουλάπα για να χωρέσουν τα ρούχα κλπ της μπέμπας ! Ανυπομονώ να ειναι όλα καλά και να αρχίσω τα ψώνια !

επισης εδώ και μια εβδομάδα η Μπέμπα ειναι ασταμάτητη ! Συνεχώς κινείται μέσα στη Κοιλια μου ! Απίστευτη αίσθηση :) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ´Ισιδα είπε:

Γεια σας κορίτσια ! Τι κάνετε ;  Ήθελα να σας ρωτήσω ποσό πληρώσατε στην β επιπέδου ;

επισης χθες έκανα την πρώτη αγορά :) παραγγείλαμε μια ντουλάπα για να χωρέσουν τα ρούχα κλπ της μπέμπας ! Ανυπομονώ να ειναι όλα καλά και να αρχίσω τα ψώνια !

επισης εδώ και μια εβδομάδα η Μπέμπα ειναι ασταμάτητη ! Συνεχώς κινείται μέσα στη Κοιλια μου ! Απίστευτη αίσθηση :) 

Γεια σου Ισιδα! Εγω τη β επιπεδου την εκανα στο Ιασω και πληρωσα 130€!

Μεγεια! Σιγα σιγα θα ολοκληρωθει το δωματιο της μικρουλας σας!

Δεν ειναι υπεροχο να τη νιωθεις να κουνιεται;;; 🥰Εμενα ειναι πολυ δραστηρια,τα νιωθω παρα πολυ συχνα! 😋

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγω κοριτσια 130€ πληρωσα στη θεσσαλονικη! Σημερα την εκανα! Ευτυχως ολα καλα! Απο αυριο ξεκιναω και εγω ψωνια!! Αντε σιγα σιγα να ετοιμαζομαστε! @Hope86 Ποσα γρ ειναι το μωρακι σου;; Εμενα μου την εβγαλε 549γρ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope86 είπε:

Γεια σου Ισιδα! Εγω τη β επιπεδου την εκανα στο Ιασω και πληρωσα 130€!

Μεγεια! Σιγα σιγα θα ολοκληρωθει το δωματιο της μικρουλας σας!

Δεν ειναι υπεροχο να τη νιωθεις να κουνιεται;;; 🥰Εμενα ειναι πολυ δραστηρια,τα νιωθω παρα πολυ συχνα! 😋

Αχ ναι μακάρι !ανυπομονω για την Τετάρτη ! Ναι είναι υπέροχη αίσθηση !!

πρίν από 12 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Και εγω κοριτσια 130€ πληρωσα στη θεσσαλονικη! Σημερα την εκανα! Ευτυχως ολα καλα! Απο αυριο ξεκιναω και εγω ψωνια!! Αντε σιγα σιγα να ετοιμαζομαστε! @Hope86 Ποσα γρ ειναι το μωρακι σου;; Εμενα μου την εβγαλε 549γρ

Μπράβο Στέλλα για τα αποτελέσματα ! Εσυ δεν ανησυχούσες με τον τράχηλο σου ; Ποσό είναι τελικά τώρα ;

πρίν από 9 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Αχ ναι μακάρι !ανυπομονω για την Τετάρτη ! Ναι είναι υπέροχη αίσθηση !!

Μπράβο Στέλλα για τα αποτελέσματα ! Εσυ δεν ανησυχούσες με τον τράχηλο σου ; Ποσό είναι τελικά τώρα 

πρίν από 9 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Αχ ναι μακάρι !ανυπομονω για την Τετάρτη ! Ναι είναι υπέροχη αίσθηση !!

Μπράβο Στέλλα για τα αποτελέσματα ! Εσυ δεν ανησυχούσες με τον τράχηλο σου ; Ποσό είναι τελικά τώρα ;

@Hope86 και εγώ αθηνα είμαι , θα την κάνω σε ένα γιατρό Μπακο..α στο Κολωνάκι που είναι ,

για την αυχενική μου είχε πάρει 150€ χωρίς απόδειξη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι κορίτσια και εγώ θέλω να τη νιώθω κάθε μέρα για να ξέρω ότι είναι εκεί και καλά ❤️ 

2 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Γεια σας κορίτσια ! Τι κάνετε ;  Ήθελα να σας ρωτήσω ποσό πληρώσατε στην β επιπέδου ;

επισης χθες έκανα την πρώτη αγορά :) παραγγείλαμε μια ντουλάπα για να χωρέσουν τα ρούχα κλπ της μπέμπας ! Ανυπομονώ να ειναι όλα καλά και να αρχίσω τα ψώνια !

επισης εδώ και μια εβδομάδα η Μπέμπα ειναι ασταμάτητη ! Συνεχώς κινείται μέσα στη Κοιλια μου ! Απίστευτη αίσθηση :) 

Για τη β επιπέδου εγώ πλήρωσα 120€ σε γνωστό εμβρυολογο στην Αθήνα .. 
 Άντε με το καλό όλα τα ψώνια ! Εμείς θα πάρουμε μια συρταριέρα γιατί λόγω χώρου η ντουλάπα δε θα χωράει στο δωματιάκι της αλλά θα την πάρω πιο μετά από ΙΚΕΑ …

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Ναι εγω ανησυχουσα για τον τραχηλο, γενικα ανησυχω για πολλα😁 34 μετρησαμε σημερα και μου ειπε ειναι τελεια!

Α νομίζω αυξήθηκε ε; 30 δεν ήταν στην αυχενική ; Μια χαρά ! Σούπερ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...