Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

  Καλησπέρα σε όλες! 

Δείτε και αυτό το θέμα και την σφυγμομέτρηση που ρωτάμε για τα live ! 

μιας και θέλουμε την άποψή σας 😍

 💗🙏💗 ευχαριστούμε θερμά💗🙏💗

  • Μου αρέσει 1

Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Κορίτσια πήραμε καρότσι ! 🥳 

καταληξαμε στο pegperego veloce γιατί σε ποιότητα είναι ίδιο με inglesina αλλά πιο σταθερό από το electa και πιο μικρό και βολικό από το aptica! 

Καλορίζικο!! Καλές βόλτες,  εμείς ακόμη τίποτα από ψώνια:) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Καλορίζικο!! Καλές βόλτες,  εμείς ακόμη τίποτα από ψώνια:) 

Σε ευχαριστούμε 🙃 Ε εντάξει ο καθένας στο χρόνο του .. εγώ ειμαι αγχώδης οργανωτική  και ανυπόμονη .. το ψάχνω καμπόσο καιρό και θέλω να τσεκάρω τα κουτάκια μου σιγά σιγά ..υστερική ; Ναι το ξέρω 😂😅 αλλά αγχώνομαι αλλιως .. τώρα θα ασχοληθώ με τα του δωματίου του ..

Link to comment
Share on other sites

Λικνο κοριτσια ψώνισε καμμια σας ?

πρίν από 12 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Σε ευχαριστούμε 🙃 Ε εντάξει ο καθένας στο χρόνο του .. εγώ ειμαι αγχώδης οργανωτική  και ανυπόμονη .. το ψάχνω καμπόσο καιρό και θέλω να τσεκάρω τα κουτάκια μου σιγά σιγά ..υστερική ; Ναι το ξέρω 😂😅 αλλά αγχώνομαι αλλιως .. τώρα θα ασχοληθώ με τα του δωματίου του ..

Χαχαχ καλά κάνεις! Και εγώ έτσι ακριβώς είμαι! Απλά ξεκίνησα ανάποδα,  προς το παρόν φτιάχνω το δωμάτιο βεστιάριο μας , για να έχει χώρο για την μπέμπα,  με το που τελειώσω θα αρχίσω τα ψώνια της μπέμπα :)

πρίν από 13 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Λικνο κοριτσια ψώνισε καμμια σας ?

Χαχαχ καλά κάνεις! Και εγώ έτσι ακριβώς είμαι! Απλά ξεκίνησα ανάποδα,  προς το παρόν φτιάχνω το δωμάτιο βεστιάριο μας , για να έχει χώρο για την μπέμπα,  με το που τελειώσω θα αρχίσω τα ψώνια της μπέμπα :)

Πήρες τελικά 3 σε 1 ? Πόσο σου βγήκε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ´Ισιδα said:

Καλορίζικο!! Καλές βόλτες,  εμείς ακόμη τίποτα από ψώνια:) 

Α ωραία και νομιζα ότι ήμουν η μόνη. Περιμένω να βγω σε άδεια για να αρχίσω λίγο λίγο να μαζεύω τα πράγματα. Αν και το 90% αυτών αναμένω να τα λάβω από αδελφή, κουμπάρα κτλ. Αλλά κάτι θέλω να πάρω από τώρα, να το νιώσω λίγο το πράγματα ρε παιδί μου. :P 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ´Ισιδα είπε:

Λικνο κοριτσια ψώνισε καμμια σας ?

Χαχαχ καλά κάνεις! Και εγώ έτσι ακριβώς είμαι! Απλά ξεκίνησα ανάποδα,  προς το παρόν φτιάχνω το δωμάτιο βεστιάριο μας , για να έχει χώρο για την μπέμπα,  με το που τελειώσω θα αρχίσω τα ψώνια της μπέμπα :)

Πήρες τελικά 3 σε 1 ? Πόσο σου βγήκε?

1150 έβγαινε το 3 σε 1 αλλά εμείς δεν πήραμε το αυγό και βγήκε 250 λιγότερα περίπου .. μας έκανε και ένα 10% στο τέλος θα δω μετά το χαρτί να σου πω σίγουρα .. 

λικνο πήραμε εμείς της joie .. 

πρίν από 18 λεπτά , Αθανασια2345 είπε:

κορίτσια όσες έχετε κάνει την καμπύλη με τα 75γρ ( ναι ναι την κατάφερα με την δεύτερη φορά 🤮) τι τιμή ορίζει σαν όριο το μικροβιολογικο σας στις 2 ωρες;

<180 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Α ωραία και νομιζα ότι ήμουν η μόνη. Περιμένω να βγω σε άδεια για να αρχίσω λίγο λίγο να μαζεύω τα πράγματα. Αν και το 90% αυτών αναμένω να τα λάβω από αδελφή, κουμπάρα κτλ. Αλλά κάτι θέλω να πάρω από τώρα, να το νιώσω λίγο το πράγματα ρε παιδί μου. :P 

Χαχα λογικό ρε σύ κάτι θα ψωνίσεις και εσυ ! Αν και με το που πάρεις τα ρουχαλάκια πραγματάκια άπο την αδερφή σου κλπ πάλι θα το νιώσεις ! Εγώ πήρα και έχω τακτοποιήσει ήδη τα ρουχαλάκια της μπέμπας για το πρώτο εξάμηνο από την κουνιάδα μου , και το ευχαριστήθηκα !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

1150 έβγαινε το 3 σε 1 αλλά εμείς δεν πήραμε το αυγό και βγήκε 250 λιγότερα περίπου .. μας έκανε και ένα 10% στο τέλος θα δω μετά το χαρτί να σου πω σίγουρα .. 

λικνο πήραμε εμείς της joie .. 

<180 

γενικά το έχω δει στην 1η ώρα μετά την λήψη της γλυκόζης 180 και στις 2 ωρες στην τελευταία αιμοληψία 153 το μικροβιολογικο που έκανα εγώ μου έχει στις 2 ώρες όριο 120 και κουφάθηκα λίγο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Αθανασια2345 είπε:

γενικά το έχω δει στην 1η ώρα μετά την λήψη της γλυκόζης 180 και στις 2 ωρες στην τελευταία αιμοληψία 153 το μικροβιολογικο που έκανα εγώ μου έχει στις 2 ώρες όριο 120 και κουφάθηκα λίγο 

Έχεις δίκιο 180 στη μια ώρα 153 στις 2 !!!! Κάθε κέντρο έχει τους δικούς του δείκτες βέβαια από ότι ξέρω (το κοιτούσα στη χοριακη ) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Έχεις δίκιο 180 στη μια ώρα 153 στις 2 !!!! Κάθε κέντρο έχει τους δικούς του δείκτες βέβαια από ότι ξέρω (το κοιτούσα στη χοριακη 

τεράστια η διαφορά βέβαια άλλη διάγνωση από το 153 μέχρι το 120

θα περιμένω αύριο που θα πάω στον γιατρο μου να μου πει πως βρίσκει τις τιμές 

0' 80

60' 143

120' 118

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Αθανασια2345 είπε:

τεράστια η διαφορά βέβαια άλλη διάγνωση από το 153 μέχρι το 120

θα περιμένω αύριο που θα πάω στον γιατρο μου να μου πει πως βρίσκει τις τιμές 

0' 80

60' 143

120' 118

Καλά αποτελέσματα ! Ενημέρωσε μας για το τι θα σου πει ο γιατρός 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Αθανασια2345 said:

κορίτσια όσες έχετε κάνει την καμπύλη με τα 75γρ ( ναι ναι την κατάφερα με την δεύτερη φορά 🤮) τι τιμή ορίζει σαν όριο το μικροβιολογικο σας στις 2 ωρες;

Τα 140 είχε σε έμενα αλλά διάβασα στο Ίντερνετ ότι για έγκυο το 153 είναι σαν όριο. Ποσό σου έδειξε εσένα;

2 hours ago, ´Ισιδα said:

Χαχα λογικό ρε σύ κάτι θα ψωνίσεις και εσυ ! Αν και με το που πάρεις τα ρουχαλάκια πραγματάκια άπο την αδερφή σου κλπ πάλι θα το νιώσεις ! Εγώ πήρα και έχω τακτοποιήσει ήδη τα ρουχαλάκια της μπέμπας για το πρώτο εξάμηνο από την κουνιάδα μου , και το ευχαριστήθηκα !

Τώρα αγχώθηκα γιατί πρέπει να κάνω κάποιες αναδιατάξεις στις ντουλάπες και τις συρταριες για να χωρέσουν όλα 😬😝🥰

2 hours ago, Αθανασια2345 said:

τεράστια η διαφορά βέβαια άλλη διάγνωση από το 153 μέχρι το 120

θα περιμένω αύριο που θα πάω στον γιατρο μου να μου πει πως βρίσκει τις τιμές 

0' 80

60' 143

120' 118

Α τώρα είδα ότι τις ανέβασες. Γενικά καλές φαίνονται. Φαντάσου εμένα στο 120 (στις δυο ώρες) η τιμή έδειξε 148 😬

Περιμένω κι έμενα τι θα μου πει την άλλη εβδομάδα που θα τον δω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Έχω αρχίσει κι εγώ σιγά σιγά να ψωνίζω μερικά πράγματα. Αυτό που με προβληματίζει όμως, είναι τι ρούχα θα χρειαστώ για το μωράκι? Εμένα λογικά θα γεννηθεί τέλος Μαϊου- αρχές Ιουνίου (ΠΗΤ 15/06). Του έχω πάρει κοντομάνικα ζιπουνάκια. Αλλά τι άλλο θα χρειαστούμε? Μακρυμάνικα ολόσωμα φορμάκια ή σκέτα παντελονάκια? Ουφ...Δεν ξέρω και πόσο ζέστη θα κάνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...