Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

Κορίτσια τι κάνετε ; Ήθελα να σας ρωτήσω από σεξ πως πάτε ;;; Κάνετε ; Εγώ θέλω αλλά φοβάμαι λίγο , ο γιατρός είπε ότι μπορούμε προσεκτικά αλλά εγώ επειδή είμαι από εξωσωματικη κ είναι κ η πρώτη μου εγκυμοσύνη φοβάμαι λίγο αλλά μου έλειψε κιόλας :)

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμάς δεν μας αφήνει ο γιατρός λόγω του ότι έχω μια κύστη στην ωοθηκη για να μην τη σπάσουμε …σε κάθε υπέρηχο την παρακολουθούμε και συρρικνώνεται .. μόλις απορροφηθεί εντελώς  μπορούμε να κανουμε προσεκτικά είπε.. μέχρι τότε κοιτιομαστε και εμείς !!!

Να μας πουν οι έμπειρες μανούλες που τα έχουν ξαναπεράσει ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια κάνουμε, με προσοχή βέβαια αλλά σε αυτή την εγκυμοσύνη μπορώ να πω ότι κάνουμε πιο πολύ από τις άλλες φορές! Δεν μπορώ να πω ότι πάντα έχω όρεξη, αλλά τη βρίσκω χαχα! Εννοείται πως μας έχει δώσει το οκ και αν έχω κάποια ενόχληση ή πόνο δε θα κάνουμε! Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες νομίζω κάναμε αποχή και 5-6 μήνες. 

  • Μου αρέσει 2

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Εμείς κορίτσια κάνουμε, με προσοχή βέβαια αλλά σε αυτή την εγκυμοσύνη μπορώ να πω ότι κάνουμε πιο πολύ από τις άλλες φορές! Δεν μπορώ να πω ότι πάντα έχω όρεξη, αλλά τη βρίσκω χαχα! Εννοείται πως μας έχει δώσει το οκ και αν έχω κάποια ενόχληση ή πόνο δε θα κάνουμε! Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες νομίζω κάναμε αποχή και 5-6 μήνες. 

Σας ειχε  πει ο γιατρός για αποχή ή από θέμα ψυχολογίας και φόβου το αποφεύγατε ;;;

εγω νομίζω θα φοβάμαι 

Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2022 at 2:25 ΜΜ, Margarita21 είπε:

Ναι 3  utrogestan την ημέρα. Τα αλλά είναι 6 η κόρη μου, 4μιση ο γιος μου κ 1 ακριβώς η μικρή μου κόρη. Το τέταρτο ήρθε χωρίς να το περιμένουμε, να πω καταλαθος!? Κάπως έτσι... Μόλις έχει κλείσει χρόνο η μικρή. Στην αρχή πάθαμε σοκ κ τωρα το περιμενουμε πως κ πως ! Εσυ έχεις αλλά παιδακια ;

Καλησπέρα!!  Και εγώ το 4 περιμένω! Ιουλίου είμαι αλλά με βλέπω  για Ιούνιο λόγο   ιστορικων προωροτητας! 6 η κόρη 5 η μεσαία κ 1.5 η μικρη ! Σοκ φυσικά και εμείς!! Με το καλό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου !

Για σεξ ούτε λόγος , φοβάμαι παρά πολύ και λόγω ιστορικού αποβολών και οπίσθιας μήτρας  δεν μου το επιτρέπει και η γιατρός μου . Ελπίζω να αντέξουμε :P

Εχετε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σας στο κοντινό σας περιβάλλον ; Εγώ νιώθω ανασφάλεια ακόμα …

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Superwoman29 είπε:

 

Εχετε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σας στο κοντινό σας περιβάλλον ; Εγώ νιώθω ανασφάλεια ακόμα …

 

Πέρα απ τη μάνα μου σε κανέναν ακόμα..! 

Ουτε στους γονείς σου το έχεις πει; λόγο αποβολων ε.. ποια βδομάδα θα είναι το μαξιλάρι ασφαλείας για σένα; για να μην νιώθεις εσύ ανασφάλεια κυριως

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Aressana είπε:

Πέρα απ τη μάνα μου σε κανέναν ακόμα..! 

Ουτε στους γονείς σου το έχεις πει; λόγο αποβολων ε.. ποια βδομάδα θα είναι το μαξιλάρι ασφαλείας για σένα; για να μην νιώθεις εσύ ανασφάλεια κυριως

Και εγώ μόνο στην μαμά μου το έχω πει και αυτό με επιφύλαξη …

Σκεφτόμουν να περιμένω μέχρι την αυχενική που έχω στις 2/12 .. Εσυ τι πιστεύεις από την εμπειρία σου μιας που είσαι ήδη μανούλα ;

Link to comment
Share on other sites

Εμάς η γιατρός μας έχει απαγορέψει τις επαφές για το 1ο τρίμηνο. Από το 2ο και βλέπουμε..

Προς το παρόν το έχουμε πει μόνο σε γονείς και αδέρφια και σε ένα πολύ καλό ζευγάρι φίλων μας.

Συνήθως μετά την αυχενική το ανακοινώνουν οι περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 15/11/2022 at 4:37 ΜΜ, Fraoula<3 είπε:

Σας ειχε  πει ο γιατρός για αποχή ή από θέμα ψυχολογίας και φόβου το αποφεύγατε ;;;

εγω νομίζω θα φοβάμαι 

Πιο πολύ λόγω φόβου και ψυχολογίας γιατί δεν είχα και ιδιαίτερα όρεξη! Ο γιατρός μας είπε από την αρχή το οκ όσο νιώθω εγώ καλά και με προσοχή, όχι ένταση.

Εμεις κορίτσια έχουμε αρχίσει και το λέμε, αλλά πολλοί πλέον με βλέπουν και το καταλαβαίνουν, σήμερα πήγα να βγάλω ταυτότητα και ο αστυνομικός μου έδωσε προτεραιότητα. Φανταστείτε πόσο φαίνομαι!

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μητσάκι91 είπε:

Πιο πολύ λόγω φόβου και ψυχολογίας γιατί δεν είχα και ιδιαίτερα όρεξη! Ο γιατρός μας είπε από την αρχή το οκ όσο νιώθω εγώ καλά και με προσοχή, όχι ένταση.

Εμεις κορίτσια έχουμε αρχίσει και το λέμε, αλλά πολλοί πλέον με βλέπουν και το καταλαβαίνουν, σήμερα πήγα να βγάλω ταυτότητα και ο αστυνομικός μου έδωσε προτεραιότητα. Φανταστείτε πόσο φαίνομαι!

Λένε στις επόμενες εγκυμοσύνες φαίνεται πιο γρήγορα ! Εσυ που είσαι στο τρίτο ξέρει το σώμα  και διαμορφώνεται κατευθείαν ! 

εγω μπορώ να πω έχω κοιλιτσα αλλά αν δεν με ξέρεις δεν το καταλαβαίνεις .. έβαλα και λίγο κωλο νομίζω .. λογικά φαίνομαι λίγο  chubby και λόγω στήθους που έχει παραμεγαλώσει ! Γενικά στρογγύλεψα 
αλλα είναι και το πρώτο και λένε αργεί να φανεί η εγκυμοσύνη αυτή καθαυτή ..

επισης έχω να πω ότι στην αρχή με το καλημέρα σας ειχα πάρει 3κιλα και έχω μείνει σταθερή από τότε ενώ μεγαλώνει η κοιλιά μου τα κιλά μου έμειναν στα 66.5.. ελπίζω να μείνω καμπόσο ακόμη εκεί :) 

οι υπόλοιπες πως πάτε με κοιλίτσες και κιλά ;; 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια ! Εγώ είμαι τέλος 8 εβδομάδας και τοέχουμε πει σε συγγενείς κ κοντινούς φίλους,  και σιγά σιγά το λέω κ σε κάποιους συναδέλφους λόγω απουσιών μου. Γενικά από κιλα έβαλα δύο κιλά και εγώ αλλά δεν νομίζω ότι φαίνομαι ακόμη.  

Απλά κοριτσια εγώ έχω από χθες τρομερό θέμα δυσκοιλιοτητας  σε σημείο που έκλαιγα από τον πόνο! Ταυτόχρονα είχα κ ναυτίεσ , τάση για εμετό και είμαι χάλια ακόμη... πήγα σε γαστρεντερολογο μου είπε ότι είναι απλή δυσκοιλιοτητα ευτυχώς κ όχι κάτι άλλο, μου έδωσε υποθέτω γλυκερίνης έβαλα 2 αλλά χωρίς κάποιο τρομερό αποτέλεσμα,  θα ξεκινήσω και εφεξολ , ελπίζω από αύριο να είμαι καλύτερα γιατί οι τελευταίες δύο μέρες ήταν μαρτυτικες, καλά από σεξ που είχα ρωτήσει ούτε καν αυτές τις μέρες,  πονάω παντού!!

 

Link to comment
Share on other sites

 Κοιτα στο πρώτο κ εγω δεν το είχα πει ..  τώρα όχι δε  θα περιμένω σιγουρα μέχρι την αυχενικη! Άλλωστε θα με προλάβει η κοιλιά στο 4 ! 

Θα το πω σε όσους νιώθω άνετα.. δεν θα το κανω δημόσια ανακοίνωση κ ολας ! 

 

Όσον αφορά τα κιλά... θα ξεκινήσω με καναν διαιτολογο από τώρα.. δε  με περνει να πάρω κ αλλα κιλα δεν τα έχασα ποτε απ τις άλλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρει 1,5 κιλό από την αρχή .. Τις τελευταίες μέρες έκανα απότομα λίγη κοιλιτσα και έχω φουλ πρησμένο στήθος .. 

Βαζετε κάποιο προϊόν για ραγάδες ή είναι νωρίς ακόμα ; Θέλω να παραγγείλω κάποιο , ίσως το bio oil.. Για πείτε μου γνώμες :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...