Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

Κοριτσια τι κανετε; Εγω εκανα παλι καρδιοτοκογραφημα σημερα. Ειχα κανει και την τεταρτη και βγηκε καλο. Σημερα ειδαμε οτι εχει αρχισει ηπια δραστηριοτητα,κανω ηπιες συσπασεις. Ο γιατρος μου περιορισε τις κινησεις,περισσοτερο ξαπλα μου ειπε μηπως παρουμε αλλη μια εβδομαδα. Τωρα ειμαι 34+5. Δευτερα θα παω να με δει ο γιατρος. Η αληθεια ειναι οτι νιωθω πιο σκληρη την κοιλια μου και γενικα εχουν δυσκολεψει τα παντα,και ο υπνος και η καθημερινοτητα,ακομα και η τουαλετα… 🙄. Μακαρι να καταφερω να φτασω μεχρι το αλλο σαββατο,θα ειμαι ικανοποιημενη! Να παρουνε και λιγο τα πανω τους τα μωρα 😊

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Μακάρι να πάνε όλα όπως τα επιθυμείς ! Ενημέρωσε μας για νεότερα , σήμερα έχεις πόνους ;

Σήμερα ευτυχώς δεν έχω πόνους, νομίζω πως είμαι καλύτερα, κοιτάω να μην κουράζομαι και πολύ, είχα μια δυσφορία και ζαλάδα, το παθαίνω αν φάω λίγο παραπάνω γιατί μάλλον πιέζεται το διάφραγμα όπως και το στομάχι μου! Νιώθω λίγη πίεση χαμηλά όταν περπατάω ώρες ώρες αλλά στα προηγούμενα παιδιά αυτά τα είχα και στον 7ο, τώρα επειδή δεν έχει πάρει θέση δεν είχα καθόλου ενόχληση από κάτω 

3 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Εχθές κι εγώ είχα πόνους αλλά χωρίς αίμα. Έχω διαβάσει ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά. Στο καρδιοτοκογραφημα θα δείτε περισσότερα. 

Ναι ξέρω ότι είναι φυσιολογικά και για αυτό είμαι χαλαρή, ο πόνος λίγο με χάλασε τον ύπνο αλλά εντάξει πέρασε, ίσως είχα λίγες συσπάσεις, γιατί πετρώματα έχω πολλά μέσα στην ημέρα! Σίγουρα εκεί θα φανεί αν θα έχουμε συσπάσεις, εγώ πιστεύω ότι έχω ακόμα δύο εβδομάδες τουλάχιστον...

  • Μου αρέσει 2

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2023 at 2:49 ΜΜ, Μητσάκι91 είπε:

Σήμερα ευτυχώς δεν έχω πόνους, νομίζω πως είμαι καλύτερα, κοιτάω να μην κουράζομαι και πολύ, είχα μια δυσφορία και ζαλάδα, το παθαίνω αν φάω λίγο παραπάνω γιατί μάλλον πιέζεται το διάφραγμα όπως και το στομάχι μου! Νιώθω λίγη πίεση χαμηλά όταν περπατάω ώρες ώρες αλλά στα προηγούμενα παιδιά αυτά τα είχα και στον 7ο, τώρα επειδή δεν έχει πάρει θέση δεν είχα καθόλου ενόχληση από κάτω 

Ναι ξέρω ότι είναι φυσιολογικά και για αυτό είμαι χαλαρή, ο πόνος λίγο με χάλασε τον ύπνο αλλά εντάξει πέρασε, ίσως είχα λίγες συσπάσεις, γιατί πετρώματα έχω πολλά μέσα στην ημέρα! Σίγουρα εκεί θα φανεί αν θα έχουμε συσπάσεις, εγώ πιστεύω ότι έχω ακόμα δύο εβδομάδες τουλάχιστον...

Και εμένα δεν έχει πάρει θέση .. είπε ο γιατρός να μην ανησυχώ και θα πάρει .. είναι μεν με το κεφάλι κάτω αλλά όχι κάθετα ειναι λίγο διαγώνια .. γενικά ειμαι δραστήρια μέσα στη μερα και προσπαθώ να κάνω μια ωριτσα περπάτημα τη μερα .. δεν ξερω θα δούμε και την ερχόμενη εβδομάδα που θα ξαναπάω ..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά στις μανουλες και μέλλουσες μανουλες!

Εφω τελικά έκανα χτες καρδιοτοκογραφο, η μπέμπα μια χαρά καλά περνάει εκεί μέσα, εγώ συσπάσεις δεν είχα οπότε συνεχίζουμε να είμαστε στην αναμονή! Ο γιατρός είπε σε δύο εβδομάδες ξανά καρδιοτοκογραφο, εκτός απροόπτου! Εσείς πώς είστε?

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καρδιοτοκογραφο που κάνετε ; Στο γιατρό σας η πάτε πχ σε κλινική / νοσοκομείο ; Εγώ είμαι 33 και 4 ημερών , και δένε ‘χω κάνει ακόμη και δεν ξέρω . Παρασκευή έχω ραντεβού τώρα με το γιατρό . 
και επίσης έκλεισα και ένα ραντεβού με παιδίατρο για να τον γνωρίσουμε και αν δούμε αν μας ταιριάζει κλπ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια κ από εμένα,35+5 σήμερα,όλα οκ πολλούς κ αφορητους πόνους σε πλάτη κ διάφραγμα έχω κ περιμένω αισίως να πάω 37 εβδομάδων να πάω να με δει η γιατρός να δρομολογηθεί ο τοκετός,με ραντεβού κ φυσιολογικό τοκετό όπως κ τα δύο προηγούμενα.υπομονη,σε καρδιοτοκογραφο δεν με βάζει,μόνο όταν νοσηλευτικα με το νεφρό με έβαλε πριν 2 μήνες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

35 +4 σήμερα και ανυπομονώ να μπω στον μήνα μου. Μόνο έτσι θα αισθανθώ ασφάλεια... Νιώθω πολύ τυχερή που έφτασα μέχρι εδώ, γιατί στο 1ο μου παιδάκι γέννησα στην  34+5 πρόωρα...Καρδιοτοκογράφο μου είπε η γιατρός μου ότι δεν χρειάζεται να κάνω, ούτε και στην  προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει, δεν πρόλαβα βέβαια..

Κατά τα άλλα, κουράζομαι με το παραμικρό και αισθάνομαι μονίμως 'φουσκωμένη'.

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!Μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!😀

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!! 36κ 1 σήμερα! Εγώ καρδιοτοκογραφο σε όλες τις εγκυμοσύνες κάνω μόλις μπω στον μήνα μου στην κλινική που θα γεννήσω δωρεάν, λογικά θα κάνω άλλον έναν γύρω στην 38η εβδομάδα και μετά τέλος! Τώρα κάθε πότε πάτε στον γιατρό? Εγώ πήγα την Τετάρτη και λέω να πάω την άλλη εβδομάδα ξανά, ο γιατρός μου έχει δώσει το ελεύθερο να πηγαίνω όταν θέλω και βολεύει, ανά δύο τρεις εβδομάδες περίπου... 


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Μητσάκι91 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!! 36κ 1 σήμερα! Εγώ καρδιοτοκογραφο σε όλες τις εγκυμοσύνες κάνω μόλις μπω στον μήνα μου στην κλινική που θα γεννήσω δωρεάν, λογικά θα κάνω άλλον έναν γύρω στην 38η εβδομάδα και μετά τέλος! Τώρα κάθε πότε πάτε στον γιατρό? Εγώ πήγα την Τετάρτη και λέω να πάω την άλλη εβδομάδα ξανά, ο γιατρός μου έχει δώσει το ελεύθερο να πηγαίνω όταν θέλω και βολεύει, ανά δύο τρεις εβδομάδες περίπου... 

εγω πηγα την παρασκευη με ειδε μου πηρε κ δειγμα για στρεπτοκοκκο και μου ειπε το σκ να ξεκινησω καρδιοτοκογραφο! Αναλογως το αποτελεσμα θα μου πει ποτε να ξανακανω. Δεν ξερω αν θα ξαναπαω στο ιατρειο του!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εγω εκλεισα τις 35 βδομαδες σημερα και την αλλη δευτερα γενναω με προγραμματισμενη καισαρικη (εκτος απροοπτου). Καρδιοτοκογραφημα θα κανω παλι πεμπτη και σαββατο,ενω το σαββατο θα κανω και προεγχειρητικο… Ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον δεν θα με δει στο ιατρειο ξανα αλλα εγω θα ενιωθα καλυτερα να πηγαινα μια ακομα φορα πριν γεννησω οποτε μαλλον θα παω… πφφφφ,το αγχος ερχεται σιγα σιγα…

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 3
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Hope86 είπε:

Κοριτσια εγω εκλεισα τις 35 βδομαδες σημερα και την αλλη δευτερα γενναω με προγραμματισμενη καισαρικη (εκτος απροοπτου). Καρδιοτοκογραφημα θα κανω παλι πεμπτη και σαββατο,ενω το σαββατο θα κανω και προεγχειρητικο… Ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον δεν θα με δει στο ιατρειο ξανα αλλα εγω θα ενιωθα καλυτερα να πηγαινα μια ακομα φορα πριν γεννησω οποτε μαλλον θα παω… πφφφφ,το αγχος ερχεται σιγα σιγα…

Με το καλό!Όλα καλά να πάνε!!Θα είσαι η πρώτη από τις μαμάδες Ιουνίου που θα γεννήσει.!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εμείς 37+2. Θα πάμε με προγραμματισμένη καισαρική το άλλο ΣΚ (λογικά) λόγω διαβήτη κύσης και έκτοπων νεφρών.

Και κάπως έτσι, από μανούλες Ιουνίου γίναμε μανούλες Μαϊου :P 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arriel_83 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εμείς 37+2. Θα πάμε με προγραμματισμένη καισαρική το άλλο ΣΚ (λογικά) λόγω διαβήτη κύσης και έκτοπων νεφρών.

Και κάπως έτσι, από μανούλες Ιουνίου γίναμε μανούλες Μαϊου :P 

@Hope86 ωωωω κορίτσια με το καλό !! Θα τρελαθώ !!! Έφτασε η ώρα και ξεκινάμε σιγά σιγά κάποιες απο την ομάδα !!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...