Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Stellaskv είπε:

Μου είπε θα περάσω από καρδιολόγο,καρδιοτοκογραφο,ούρα κ αίμα κ φυσικά μοριακό κ την επόμενη 5-6 το πρωί ραντεβού για εισαγωγή κ καλλωπισμό.αυτο δεν το θυμόμουν,στο πρώτο παιδί πριν 7,6 χρόνια είχα κάνει τα ίδια,στο δεύτερο πριν 2 χρόνια πήγα αρων αρων γιατί έπεσα κ μου τα έκαναν στην αίθουσα τοκετού,είχα καθετήρα κ πεταλούδα κ πήραν ούρα κ αίμα κατευθείαν,ο καρδιολόγος ήρθε ο ίδιος γιατί με είχαν ξάπλα,φοβήθηκαν αποκόλληση κ την επόμενη με τεχνιτούς πόνους γεννησα.

Αχ λες καλλωπισμο και σε φανταζομαι με κομμωτρια να σου κανει μπουκλες, αλλη κοπελα να σου κανει μανικιουρ , αλλη πεντικιουρ… αλλα μαλλον απεχει πολυ η εικονα μου με την πραγματικοτητα! 
 

κοριτσια πως μου ηρθε η ιδεα εχθες να παω για γενικες εξετασεις ,χωρις να μου πει κανεις ετσι απο μονη μου κ επαθα σοκ! Χοληστερινη 250, τριγλυκεριδια 350 και ποσα ακομη χαλια! Προ εγκυμοσυνης ημουν στα κατωτατα ορια! Δεν πηρα τον γιατρο μου αλλα εψαξα στο ιντερνετ οτι αυτες τις εξετασεις δεν τις κανουμε στην εγκυμοσυνη!τι το ηθελα! Και σα να μην εφτανε αυτο εχω εδω και 5 μερες ενα βαρος στα αυτια μου δεν ακουω τους χαμηλοφωνους ηχους ακουω εκκωφαντικα καποιους αλλους ηχους και γενικα ασχημο συναισθημα νιωθω κουφη! Παω σημερα σε ωριλα μου λεει ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη μπορει να φυγει μπορει να μεινει! Να δω τι αλλο θα με βρει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Κορίτσια update,γύρισα από τη γιατρό μου η διαστολή πήγε 3 cm από 2,δεν έχει εμπεδωθεί όμως,37+6 σήμερα,με δρομολόγησε για Παρασκευή ,θα είμαι Πέμπτη στο Ρέα για προεγχειρητικο έλεγχο κ Παρασκευή στις 5-6 το πρωί να είμαι πάλι εκεί να μου σπάσουν τα νερά κ να ξεκινήσουμε τον τοκετό.

Με το καλό ! Να έχεις μια όμορφη εμπειρία 🌸🌸🌸

6 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

Ακριβώς το ίδιο σκέφτομαι και εγω μέχρι στιγμής είμαστε καλά την περασμένη Τετάρτη τουλάχιστον που την είδαμε τελευταία φορά. Το να έρθει φυσικά θα ήταν το ιδανικό αλλά προτιμώ να μην πάρω ρίσκο να μπούμε για τοκετο αρων αρων αν δούμε κάτι που δεν μας αρέσει παίρνοντας παράταση. Στην τελευταία μέτρηση ήταν 3.500 σχεδόν και νομίζω είμαστε αρκετά καλα βέβαια υπάρχει και ενδεχόμενο απόκλισης 500γρ πάνω κάτω ( ελπίζω να μην είμαστε στο πάνω 😋)

Εύχομαι ότι καλύτερο και έχεις λόγους να κανεις πρόκληση και να είσαι πιο ήσυχη σε τελική ανάλυση ! Με το καλό 🌸🌸🌸

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Αχ λες καλλωπισμο και σε φανταζομαι με κομμωτρια να σου κανει μπουκλες, αλλη κοπελα να σου κανει μανικιουρ , αλλη πεντικιουρ… αλλα μαλλον απεχει πολυ η εικονα μου με την πραγματικοτητα! 
 

κοριτσια πως μου ηρθε η ιδεα εχθες να παω για γενικες εξετασεις ,χωρις να μου πει κανεις ετσι απο μονη μου κ επαθα σοκ! Χοληστερινη 250, τριγλυκεριδια 350 και ποσα ακομη χαλια! Προ εγκυμοσυνης ημουν στα κατωτατα ορια! Δεν πηρα τον γιατρο μου αλλα εψαξα στο ιντερνετ οτι αυτες τις εξετασεις δεν τις κανουμε στην εγκυμοσυνη!τι το ηθελα! Και σα να μην εφτανε αυτο εχω εδω και 5 μερες ενα βαρος στα αυτια μου δεν ακουω τους χαμηλοφωνους ηχους ακουω εκκωφαντικα καποιους αλλους ηχους και γενικα ασχημο συναισθημα νιωθω κουφη! Παω σημερα σε ωριλα μου λεει ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη μπορει να φυγει μπορει να μεινει! Να δω τι αλλο θα με βρει!

Όντως αυτά δεν τα κοιτάνε ποτέ σε εγκυμοσύνη πάντα είναι όλα πάνω,εγώ ποτέ δεν είχα τίποτα κ η χοληστερίνη που φαγώθηκα να την κοιτάω από μόνη μου,μου έμεινε,άγχος είναι,δεν παίρνω χαπακι κ ούτε ασχολήθηκα ξανά,απλώς ξέρω ότι είναι 20 μονάδες πάνω από το όριο.χαχαχα κ γω έτσι με φαντάζομαι αλλά ο καλλωπισμός αφορά την περιοχή εκεί κάτω που είναι στη μοίρα της,έχω βγάλει από αριστερά ένα τεράστιο Κίρσο κ δε με αφήνει να ξυριστω εδώ κ πολύ καιρό η γιατρος κ έχω φρικαρει, ανυπομονώ να απαλαγω από τις τρίχες,μπλιαχ

3 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Με το καλό ! Να έχεις μια όμορφη εμπειρία 🌸🌸🌸

Εύχομαι ότι καλύτερο και έχεις λόγους να κανεις πρόκληση και να είσαι πιο ήσυχη σε τελική ανάλυση ! Με το καλό 🌸🌸🌸

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια,πέρασα τόσο άσχημα,παιδευτικα τόσο πολύ σε όλη την εγκυμοσύνη,υπερεμεση κύησης,κοντός τράχηλος κ κρεβάτι,πέτρα στο νεφρό με κολικό που έκανε τόση ζημιά ώστε νοσηλευτικά με βαριά αιμορραγια από την ουρήθρα κ υδρονεφρωση,covid,κ πολλά άλλα.....ο τοκετός μου μοιάζει αστείος κ ας είναι ο τρίτος μου.φυσιολογικα πάντα.

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!Τελικά γεννήσαμε την Τρίτη. Έσπασαν τα νερά και ο μπόμπιρας γεννηθηκε λίγο νωρίτερα από το προγραμματισμένο, στην 37+5 2,900  γρ. και 50 εκ..!!!Καλή συνέχεια στις επόμενες!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!Τελικά γεννήσαμε την Τρίτη. Έσπασαν τα νερά και ο μπόμπιρας γεννηθηκε λίγο νωρίτερα από το προγραμματισμένο, στην 37+5 2,900  γρ. και 50 εκ..!!!Καλή συνέχεια στις επόμενες!!

Να σας ζήσει ο μπόμπιρας ! Γέρος και τυχερός να είναι ο μικρός ! Πως ήταν ο τοκετός σου ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!Τελικά γεννήσαμε την Τρίτη. Έσπασαν τα νερά και ο μπόμπιρας γεννηθηκε λίγο νωρίτερα από το προγραμματισμένο, στην 37+5 2,900  γρ. και 50 εκ..!!!Καλή συνέχεια στις επόμενες!!

Ωωωωωβ να σας ζήσει γερό ,δυνατό κ καλότυχο να είναι κ εσύ σιδερένια,καλή ανατροφή κ να το δείτε όπως επιθυμείτε,φιλιά πολλά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα στο Ρέα για προεγχειρητικο έλεγχο,αίμα,ούρα,μοριακό,καρδιοτογραφο κ καρδιολόγο,φουλ έξτρα δηλαδή,κ αύριο με το καλό πάμε για τοκετό στις 6 το πρωί,μέχρι να μου σπάσουν τα νερά κ να κατέβει θα έχω ξεμπερδεψει μέχρι το μεσημερι

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Stellaskv είπε:

Κορίτσια πήγα στο Ρέα για προεγχειρητικο έλεγχο,αίμα,ούρα,μοριακό,καρδιοτογραφο κ καρδιολόγο,φουλ έξτρα δηλαδή,κ αύριο με το καλό πάμε για τοκετό στις 6 το πρωί,μέχρι να μου σπάσουν τα νερά κ να κατέβει θα έχω ξεμπερδεψει μέχρι το μεσημερι

Με το καλό κορίτσι να έχεις έναν όμορφο τοκετό ! Στειλε μας τα νέα σου μετά !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, sunshine83 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!Τελικά γεννήσαμε την Τρίτη. Έσπασαν τα νερά και ο μπόμπιρας γεννηθηκε λίγο νωρίτερα από το προγραμματισμένο, στην 37+5 2,900  γρ. και 50 εκ..!!!Καλή συνέχεια στις επόμενες!!

Καλησπέρα!!! Να σας ζήσει ο μπεμπακος!!! Να είναι γερός και ευτυχισμένος!!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας!!!

πρίν από 46 λεπτά , Stellaskv είπε:

Κορίτσια πήγα στο Ρέα για προεγχειρητικο έλεγχο,αίμα,ούρα,μοριακό,καρδιοτογραφο κ καρδιολόγο,φουλ έξτρα δηλαδή,κ αύριο με το καλό πάμε για τοκετό στις 6 το πρωί,μέχρι να μου σπάσουν τα νερά κ να κατέβει θα έχω ξεμπερδεψει μέχρι το μεσημερι

Ωωωω με το καλό αύριο και ο τοκετός!!! Όλα καλά να σου πάνε!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!!

 

 

Κορίτσια εγώ σήμερα είμαι 38κ4 θα μικρή πολύ δραστήρια και με το κεφάλι πάνω ακόμα, αύριο έρχεται η μαμά μου για βοήθεια και ανυπομονώ να κάνει και την εμφάνιση της η μπέμπα!!! Έχω πολλά πετρώματα, μια τεράστια κοιλιά και ας έχω πάρει μόνο 10 κιλά και ζοριζομαι αρκετά αλλά όλη μέρα είμαι πέρα δώθε.... Σήμερα πήγα τα μικρά σχολείο, λαϊκή, μαγείρεμα, σκούπισμα και σφουγγάρισμα και σε λίγο φεύγω να πάρω τον μεγάλο, τι άλλο να κάνω για να βγει.... Και έχουμε και συνέχεια μέχρι το βράδυ...


 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Καλησπέρα!!! Να σας ζήσει ο μπεμπακος!!! Να είναι γερός και ευτυχισμένος!!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας!!!

Ωωωω με το καλό αύριο και ο τοκετός!!! Όλα καλά να σου πάνε!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!!

 

 

Κορίτσια εγώ σήμερα είμαι 38κ4 θα μικρή πολύ δραστήρια και με το κεφάλι πάνω ακόμα, αύριο έρχεται η μαμά μου για βοήθεια και ανυπομονώ να κάνει και την εμφάνιση της η μπέμπα!!! Έχω πολλά πετρώματα, μια τεράστια κοιλιά και ας έχω πάρει μόνο 10 κιλά και ζοριζομαι αρκετά αλλά όλη μέρα είμαι πέρα δώθε.... Σήμερα πήγα τα μικρά σχολείο, λαϊκή, μαγείρεμα, σκούπισμα και σφουγγάρισμα και σε λίγο φεύγω να πάρω τον μεγάλο, τι άλλο να κάνω για να βγει.... Και έχουμε και συνέχεια μέχρι το βράδυ...

Χαχα τα καλά τα δικά μου έχεις εσύ,εμένα γύρισε, έχει κάτω το κεφάλι αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ούτε συσπάσεις έχω,έχω διαστολή 3 όμως εδώ κ 1 εβδομάδα,αράχτη η πιτσιρίκα,κ γω εκεί που ήμουν ακινησία ξαφνικά έχω κάνει γενική το σπίτι 3 φορές, πορτοπαράθυρα πλύσιμο,τράβηξα ψυγείο πλυντήριο κλπ κ τίποτα,εκεί κάνει τα δικά της

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Stellaskv είπε:

Χαχα τα καλά τα δικά μου έχεις εσύ,εμένα γύρισε, έχει κάτω το κεφάλι αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ούτε συσπάσεις έχω,έχω διαστολή 3 όμως εδώ κ 1 εβδομάδα,αράχτη η πιτσιρίκα,κ γω εκεί που ήμουν ακινησία ξαφνικά έχω κάνει γενική το σπίτι 3 φορές, πορτοπαράθυρα πλύσιμο,τράβηξα ψυγείο πλυντήριο κλπ κ τίποτα,εκεί κάνει τα δικά της

Και εγώ ακόμα τίποτα από συσπάσεις, μόνο πετρώματα και αρκετά μέσα στην ημέρα, είναι που δεν πιέζει κάτω, αν ήταν με το κεφάλι λέει ο γιατρός θα είχα γεννήσει, από το στόμα θα μου βγει στο τέλος, η κοιλιά τεραστίων διαστάσεων....

  • Μου αρέσει 2

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μητσάκι91 είπε:

Και εγώ ακόμα τίποτα από συσπάσεις, μόνο πετρώματα και αρκετά μέσα στην ημέρα, είναι που δεν πιέζει κάτω, αν ήταν με το κεφάλι λέει ο γιατρός θα είχα γεννήσει, από το στόμα θα μου βγει στο τέλος, η κοιλιά τεραστίων διαστάσεων....

Κ εγώ 10 έχω πάρει μόνο κ στον τελευταίο υπέρηχο ήταν 3077,η κοιλιά μου είναι μικρή,όταν λέω ότι μπαίνω αύριο για πρόκληση με κοιτάνε καλά -καλα.θα πάω κ για περπάτημα σε κάνα δυο ώρες κ όλα οκ.για να δούμε,τρίτο μωρό με πρόκληση ελπίζω κ αυτό να γεννηθεί φυσιολογικά σαν τα άλλα δυο

Just now, Stellaskv είπε:

Κ εγώ 10 έχω πάρει μόνο κ στον τελευταίο υπέρηχο ήταν 3077,η κοιλιά μου είναι μικρή,όταν λέω ότι μπαίνω αύριο για πρόκληση με κοιτάνε καλά -καλα.θα πάω κ για περπάτημα σε κάνα δυο ώρες κ όλα οκ.για να δούμε,τρίτο μωρό με πρόκληση ελπίζω κ αυτό να γεννηθεί φυσιολογικά σαν τα άλλα δυο .πετρώματα έχω κ εγώ κ πάω κ πολλές φορές τουαλέτα,σα να έχω πιει καθαρτικό.συσπασεις όμως ούτε για δείγμα 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια θα πάω για πρόκληση γιατί έφτασα 40 εβδομάδες , τα αμνιακα έχουν μειωθεί σημαντικά και ο τράχηλος μου είναι ακόμα σκληρός και χωρίς καθόλου διαστολή…. Ελπίζω να τα καταφέρουμε για φυσιολογικό τοκετό αλλιώς θα πάμε για καισαρική … 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Εγώ κορίτσια θα πάω για πρόκληση γιατί έφτασα 40 εβδομάδες , τα αμνιακα έχουν μειωθεί σημαντικά και ο τράχηλος μου είναι ακόμα σκληρός και χωρίς καθόλου διαστολή…. Ελπίζω να τα καταφέρουμε για φυσιολογικό τοκετό αλλιώς θα πάμε για καισαρική … 

Καλή επιτυχία όλα να πάνε όπως επιθυμείς ! Ποτέ σου είπε θα πας για πρόκληση ;

εγω κορίτσια είμαι ακόμη σχετικά νωρίς , μάλλον τελευταία θα γεννήσω στην ομάδα , σήμερα μπήκα στην 37 εβδομάδα και αύριο έχω εξέταση στον γιατρό για να δούμε που βρισκόμαστε ! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πρέπει να ξυπνήσω στις 3:45 να ετοιμαστώ,να πάρω φέρυ μποτ για να είμαι στις 6 στο Ρέα κ δεν μου κολλάει ύπνος,έχω αγωνία,αν κ τρίτος τοκετός,έχω φοβερή αγωνία,ο σύζυγος είναι μηχανικός σε γιοτ κ θα λείπει ταξίδι κ θα πάω οδηγώντας με συνοδό τη μάνα μου 

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...