Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Stellaskv είπε:

Κορίτσια πρέπει να ξυπνήσω στις 3:45 να ετοιμαστώ,να πάρω φέρυ μποτ για να είμαι στις 6 στο Ρέα κ δεν μου κολλάει ύπνος,έχω αγωνία,αν κ τρίτος τοκετός,έχω φοβερή αγωνία,ο σύζυγος είναι μηχανικός σε γιοτ κ θα λείπει ταξίδι κ θα πάω οδηγώντας με συνοδό τη μάνα μου 

Που θα γεννήσεις και χρειάζεται να πάρεις φάει μποτ; Λογικό ρε συ , όσες φορές και να έχεις γεννήσει νομίζω πάντα θα υπάρχει κάποιο άγχος και αγωνία ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Που θα γεννήσεις και χρειάζεται να πάρεις φάει μποτ; Λογικό ρε συ , όσες φορές και να έχεις γεννήσει νομίζω πάντα θα υπάρχει κάποιο άγχος και αγωνία ! 

Στο Ρέα θα πάω αλλά μένω σαλαμινα

πρίν από 2 λεπτά , Stellaskv είπε:

Στο Ρέα θα πάω αλλά μένω σαλαμινα

Ύπνος καθόλου,γύρω έρχομαι κ ενοχλώ κ τον σύζυγο που ταξιδεύει αύριο,πάω να δω στο netflix lucifer.τραγικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Στο Ρέα θα πάω αλλά μένω σαλαμινα

Ύπνος καθόλου,γύρω έρχομαι κ ενοχλώ κ τον σύζυγο που ταξιδεύει αύριο,πάω να δω στο netflix lucifer.τραγικο

Καλημέρα Στέλλα ! Πως είσαι ; Ενημέρωσε μας όταν έρθει το νινακι σου ! :) 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

Στο Ρέα θα πάω αλλά μένω σαλαμινα

 

Λοιπόν κορίτσια στις 6 έκανα εισαγωγή,στις 8 μου έβαλαν πόνους κ μετά από λίγο μου έσπασαν τα νερά η γιατρός με την προϊσταμένη,πονούσα αλλά δεν κατέβαινε με τίποτα,μου άλλαζαν συνέχεια πλευρό κ μέχρι σε στάση Βούδα με έβαλαν,κ στις 13:35 ήρθε η γιατρός με βρήκε να κοιμάμαι,ζήτησα δεύτερη δόση παυσίπονων ,μου το έβαλαν κ σε 3 λεπτά με έσφαζαν πόνοι,τους κάλεσα ήρθαν τρέχοντας κ παραλίγο να γεννήσω μόνη μου,χαχαχα 2940 η μπεμπα

  • Μου αρέσει 4
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

 

Λοιπόν κορίτσια στις 6 έκανα εισαγωγή,στις 8 μου έβαλαν πόνους κ μετά από λίγο μου έσπασαν τα νερά η γιατρός με την προϊσταμένη,πονούσα αλλά δεν κατέβαινε με τίποτα,μου άλλαζαν συνέχεια πλευρό κ μέχρι σε στάση Βούδα με έβαλαν,κ στις 13:35 ήρθε η γιατρός με βρήκε να κοιμάμαι,ζήτησα δεύτερη δόση παυσίπονων ,μου το έβαλαν κ σε 3 λεπτά με έσφαζαν πόνοι,τους κάλεσα ήρθαν τρέχοντας κ παραλίγο να γεννήσω μόνη μου,χαχαχα 2940 η μπεμπα

Να σου ζήσει Στέλλα η μικρούλα!!! Να είναι γερή και ευτυχισμένη!!! Καλή ανάρρωση και σε εσένα!!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας!!!

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Να σου ζήσει Στέλλα η μικρούλα!!! Να είναι γερή και ευτυχισμένη!!! Καλή ανάρρωση και σε εσένα!!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου,πολύς ο πόνος αλλά είναι για λιγο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Stellaskv είπε:

 

Λοιπόν κορίτσια στις 6 έκανα εισαγωγή,στις 8 μου έβαλαν πόνους κ μετά από λίγο μου έσπασαν τα νερά η γιατρός με την προϊσταμένη,πονούσα αλλά δεν κατέβαινε με τίποτα,μου άλλαζαν συνέχεια πλευρό κ μέχρι σε στάση Βούδα με έβαλαν,κ στις 13:35 ήρθε η γιατρός με βρήκε να κοιμάμαι,ζήτησα δεύτερη δόση παυσίπονων ,μου το έβαλαν κ σε 3 λεπτά με έσφαζαν πόνοι,τους κάλεσα ήρθαν τρέχοντας κ παραλίγο να γεννήσω μόνη μου,χαχαχα 2940 η μπεμπα

Να σου ζήσει η Μπέμπα !! Γερή και καλότυχη να είναι 

Just now, ´Ισιδα είπε:

Να σου ζήσει η Μπέμπα !! Γερή και καλότυχη να είναι 

Στέλλα επισκληρίδειο έκανες ; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ χθες το απόγευμα μια μπουμπουκα 2850γρ (μικρότερη απο ότι περιμέναμε 😝)και νομίζω είμαι σε σοκ...ήταν απίστευτη εμπειρία . Κορίτσια να προσέχετε ποιους επαγγελματίες υγείας επιλέγετε εγώ την καταπληκτική μου εμπειρία την οφείλω στον γιατρο μου και στον αναισθησιολογο. Ξεκίνησε η όλη διαδικασία στις 4μιση το πρωί με ένα υπόθετο με διαστολή 2 στις 9 μπήκε ο όρος οξυτοκινης και στις 11 με υποφερτους πονους έκανα επισκληριδιο από εκεί και πέρα πέρα από 2 φορές που αφήσαμε κενό χωρίς επισκληριδιο από μισή ώρα για να προχωρησει η διαστολή όλες τις υπόλοιπες ώρες κάναμε χαβαλέ με τον άντρα μου και τον γιατρό μου....επισης μπόρεσα έκανα αρκετές ασκήσεις για να πατήσει το μωρό καλά στον τράχηλο γιατί είχα τέτοια δόση που και δεν πονουσα και ένιωθα τα πόδια μου. Σε κάποια φάση 1 ώρα περίπου πριν γεννήσω έχασε η μικρούλα παλμούς και μας τρόμαξε αρκετά άλλα ευτυχώς με ψυχραιμία επανήλθε. Βγήκε με δυο σπρωξιες.Χρειάστηκα αρκετά ραμματακια γιατί με έσκισε η μικρή αλλά για ακόμα μια φορά ήρθε ο αναισθησιολογος σαν απο μηχανης θεος με ένα μαγικό φάρμακο και όση ώρα με εραβαν πρέπει να έριξα τον καλύτερο ύπνο της ζωής μου. Τώρα στο κομμάτι μετά τοκετού είναι λίγο ζόρικα λίγο τραβάνε τα ράμματα ακόμα δεν μπορώ να κάτσω με άνεση και υπάρχουν και αρκετές συσπασουλες τύπου πονοι περιόδου άλλα ακόμα μόλις κλείσαμε 24ωρο. Εύχομαι σε όλες σας να έχετε μια τόσο καλή γεννα 

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια τι εχει γινει; Καθε μερα και αλλο διδυμακι πετιεται! 
να τα χαιρεστε τα παιδακια σας , γερα και καλοτυχα να ειναι! Και σεις παντα διπλα τους να τα καμαρωνετε!  
 

Ισιδα μην ακουσω και σενα να γεννας πριν απο μενα! Εχουμε ακομα!

αν και καθε βραδυ η μπεμπα παρταρει, λες και θα βγει σαν αλιεν απ την κοιλια μου! Σημερα ειχα κατι πετρωματα, χθες ειχα κατι πονακια! Τωρα θα δειξει ο αυριανος καρδιοτοκογραφος! Καλου κακου θα παρω και το βαλιτσακι μου μαζι! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Να σου ζήσει η Μπέμπα !! Γερή και καλότυχη να είναι 

Στέλλα επισκληρίδειο έκανες ; 

Ναι μια δόση στις 8:45 περίπου κ μετά από 2 ώρες σταμάτησε ο τοκετός,κ μια δόση στις 13:35 που τον πυροδότησε,μετά τη δεύτερη δόση σε 10 λεπτά βγηκε

5 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Ρε κοριτσια τι εχει γινει; Καθε μερα και αλλο διδυμακι πετιεται! 
να τα χαιρεστε τα παιδακια σας , γερα και καλοτυχα να ειναι! Και σεις παντα διπλα τους να τα καμαρωνετε!  
 

Ισιδα μην ακουσω και σενα να γεννας πριν απο μενα! Εχουμε ακομα!

αν και καθε βραδυ η μπεμπα παρταρει, λες και θα βγει σαν αλιεν απ την κοιλια μου! Σημερα ειχα κατι πετρωματα, χθες ειχα κατι πονακια! Τωρα θα δειξει ο αυριανος καρδιοτοκογραφος! Καλου κακου θα παρω και το βαλιτσακι μου μαζι! 

Ναιιιιιι εγώ το βαλίτσα κι το πήγαινα κ το έφερνα για μια εβδομαδα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ χθες το απόγευμα μια μπουμπουκα 2850γρ (μικρότερη απο ότι περιμέναμε 😝)και νομίζω είμαι σε σοκ...ήταν απίστευτη εμπειρία . Κορίτσια να προσέχετε ποιους επαγγελματίες υγείας επιλέγετε εγώ την καταπληκτική μου εμπειρία την οφείλω στον γιατρο μου και στον αναισθησιολογο. Ξεκίνησε η όλη διαδικασία στις 4μιση το πρωί με ένα υπόθετο με διαστολή 2 στις 9 μπήκε ο όρος οξυτοκινης και στις 11 με υποφερτους πονους έκανα επισκληριδιο από εκεί και πέρα πέρα από 2 φορές που αφήσαμε κενό χωρίς επισκληριδιο από μισή ώρα για να προχωρησει η διαστολή όλες τις υπόλοιπες ώρες κάναμε χαβαλέ με τον άντρα μου και τον γιατρό μου....επισης μπόρεσα έκανα αρκετές ασκήσεις για να πατήσει το μωρό καλά στον τράχηλο γιατί είχα τέτοια δόση που και δεν πονουσα και ένιωθα τα πόδια μου. Σε κάποια φάση 1 ώρα περίπου πριν γεννήσω έχασε η μικρούλα παλμούς και μας τρόμαξε αρκετά άλλα ευτυχώς με ψυχραιμία επανήλθε. Βγήκε με δυο σπρωξιες.Χρειάστηκα αρκετά ραμματακια γιατί με έσκισε η μικρή αλλά για ακόμα μια φορά ήρθε ο αναισθησιολογος σαν απο μηχανης θεος με ένα μαγικό φάρμακο και όση ώρα με εραβαν πρέπει να έριξα τον καλύτερο ύπνο της ζωής μου. Τώρα στο κομμάτι μετά τοκετού είναι λίγο ζόρικα λίγο τραβάνε τα ράμματα ακόμα δεν μπορώ να κάτσω με άνεση και υπάρχουν και αρκετές συσπασουλες τύπου πονοι περιόδου άλλα ακόμα μόλις κλείσαμε 24ωρο. Εύχομαι σε όλες σας να έχετε μια τόσο καλή γεννα 

Να σας ζήσει,εντάξει οκ τα δικά μου είχες κ εσύ απ' ότι κατάλαβα,καλή ανατροφή κ σύντομα στο δευτερο.σιδερενια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Ρε κοριτσια τι εχει γινει; Καθε μερα και αλλο διδυμακι πετιεται! 
να τα χαιρεστε τα παιδακια σας , γερα και καλοτυχα να ειναι! Και σεις παντα διπλα τους να τα καμαρωνετε!  
 

Ισιδα μην ακουσω και σενα να γεννας πριν απο μενα! Εχουμε ακομα!

αν και καθε βραδυ η μπεμπα παρταρει, λες και θα βγει σαν αλιεν απ την κοιλια μου! Σημερα ειχα κατι πετρωματα, χθες ειχα κατι πονακια! Τωρα θα δειξει ο αυριανος καρδιοτοκογραφος! Καλου κακου θα παρω και το βαλιτσακι μου μαζι! 

Χαχα άσε εγώ νομίζω έχω ακόμη ! Χθες πήγαμε στο γιατρό για υπέρηχο και τώρα έχω καρδιοτοκογραφο σε δεκα μερες.

αμνιακο όλα καλά , η Μπέμπα καλή θέση , δεν υπάρχουν σημάδια τοκετού .

επισης είδε ο γιατρός μια περιτύλιξε του ωμφαλιου λώρου γύρω από το λαϊμο αλλά μου είπε ότι είναι άνευ σημασία και ούτε χρειάζεται καισαρικη .

ασε και εμένα κάποιες ώρες κάνει πάρτυ στη κοιλιά και λέω θα βγει μόνη της ! :) 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! 

Κατ'αρχην να πω συγχαρητηρια σε ολες οσες γεννησατε! Να σας ζησουν τα μωρακια σας και σας πανε ολα κατ'ευχην! 

Εμεις πηγαμε προχθες στο γιατρο, το μωρο ολα καλα, ειχε περιτυλιξη λωρου βεβαια, αλλα πολυ καλη εμβρυικη και αναπνευστικη κινηση μου ειπε, οποτε δεν ανησυχουμε..Την αλλη Δευτερα, 12/6, γενναω...

Τελευταιες μερες εχω κατι τραβηγματα, μαλλον σαν μυικους πονους, χαμηλα στην κοιλια οταν σηκωνομαι και στα πρωτα βηματα που κανω..περπαταω πολυ αργα, ειδικα στην αρχη..και λες και μου πονανε τα κοκαλα που βρισκονται μεσα απο το αιδοιο...στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν το ειχα νιωσει αυτο, το εχει καμια σας?

Κατα τ'αλλα, εχω κρατησει τον μικρο στο σπιτι, για να μην κολλησει τις ιωσεις που κυκλοφορουν..κολλησαμε γαστρεντεριτιδα πριν 2 βδομαδες και μου απορυθμιστηκε το ζαχαρο για 10 μερες, χωρια που την περασα πολυ βαρια! τον λυπαμαι τον καημενο να μην ερχεται σε επαφη με παιδακια, αλλα απο την αλλη κολλαω τα παντα και τα περναω και βαρια..

Με συγχωρειτε για το σεντονι, αλλα ειχα καιρο να σας γραψω, παρολο που σας διαβαζα...

Και.μια τελευταια ασχετη ερωτηση: ζωνη λοχειας εχει παρει καμια? Εχετε καποια εμπειρια απο.συγκεκριμενη μαρκα?

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 7:53 ΜΜ, Μητσάκι91 είπε:

Να σου ζήσει Στέλλα η μικρούλα!!! Να είναι γερή και ευτυχισμένη!!! Καλή ανάρρωση και σε εσένα!!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου ,εύχομαι σε όλες τις μανουλες τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Εγκύουλες και μαμάδες τι κάνετε ; Εγώ διανυω 37 εβδομάδα και ήδη έχω βαρύνει πολύ , με έπιασε και από χθες ένας πόνος στο αριστερό ισχίο και χαμηλά στη πλάτη και δεν την παλεύω ! Φοβάμαι στην ιδέα να φτάσω 40 εβδομάδες πως θα είμαι ! Επίσης με τρομάζει και η ιδέα του τοκετού και δεν το σκέφτομαι ! 
οι υπόλοιπες πως είστε ;

Just now, ´Ισιδα είπε:

Εγκύουλες και μαμάδες τι κάνετε ; Εγώ διανυω 37 εβδομάδα και ήδη έχω βαρύνει πολύ , με έπιασε και από χθες ένας πόνος στο αριστερό ισχίο και χαμηλά στη πλάτη και δεν την παλεύω ! Φοβάμαι στην ιδέα να φτάσω 40 εβδομάδες πως θα είμαι ! Επίσης με τρομάζει και η ιδέα του τοκετού και δεν το σκέφτομαι ! 
οι υπόλοιπες πως είστε ;

Την Πέμπτη θα πάω στο λητω για κολπική εξέταση και την Δευτέρα θα κάνω τον πρώτο μου καρδιοτοκογραφο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...