Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

November rain,τι να πω! Ευτυχώς όλα ήταν καλά τελικά! Ο Θεός είναι μεγάλος δεν θα σου στερήσει αυτό το μωρό! Και μια φιλη μου έτσι ήταν συνέχεια ξαπλα κ είχε αίμα που κ που αλλά όλα πήγαν κατ'ευχήν! Συνέχισε να κανείς υπομονή και εμείς εδώ είμαστε γλυκιά μου να σου κρατάμε παρέα! Φιλάκια πολλά!

Σευχαριστω fouskitsa μου κουραγιο σε ολες μας. ειναι δυσκολος ο δρομος της μητροτητας.Ακομα μεσα στη κοιλια το εχουμε και ηδη δοκιμαζομαστε...........

Ο Θεος να βαλει το χερι του, πραγματικα δεν εχω τι αλλο να πω!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Koριτσια κοριτσια sos sos sos sos!!!!Θα παθω 100 εγκεφαλικα,η καρδια μου θα σπασει δεν γινετε αλλιως.Το απογευμα σας ειπα οτι καθομουνα σπιτι και ειχε παει ο αντρας μου και το μωρο για μπανιο.Εγω καθομουνα στον καναπε και εγραφα στο parents οπως ειδατε.Σηκωνομαι να παω τουαλετα να ουρησω.Τι να δω?Α Ι Μ Α ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! πανικος..................

Εκεινη τη στιγμη ηρθανε και ο αντρας μου απτο μπανιο και του λεω τι εχει γινει και παω στη τουαλετα να ξανασκουπιστω και τι να δω?Κ Ο Μ Μ Α Τ Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι .............

κομματι σα συκωτι περιπου 3 εκατοστα.Κοπηκαν τα ποδια μου.Περνω το γιατρο μου και μου λεει να παω να κανω αμεσως υπερηχο.Με ρωτησε αν εχω πολυ αιμα και αν ποναω.Δεν ποναγα,αλλα το αιμα ηταν αρκετο.Μου λεει οτι μαλλον απεβαλλα αλλα επρεπε να παω για υπερηχο.Τρεχω με τον αντρα μου γρηγορα(το μωρο το αφησαμε στη πεθερα μου).Σε ολο το δρομο φοβομουνα, ετρεμα,δεν ηθελα να σκεφτομαι τιποτα,ημουνα χαμενη και πολυ στεναχωρημενη.Τοτε καταλαβα πως νιωθει μια γυναικα οταν εχει χασει το μωρακι της.Δραμα!Απελπισια!Πως αντεχατε ρε κοριτσια πειτε μου πως?τι δυναμη ειναι αυτη που εχετε και προχωρησατε?πραγματικα σας συγχαιρω για τον αγωνα σας και για τη δυναμη σας.Εγω ειμαι πολυ αδυναμη και δεν μπορω να διαχειριστω τα πραγματα με ψυχραιμια.Με πιανει πανικος!Τελοςπαντων φτανουμε στο νοσοκομειο(γιατι ο γιατρος μου ειναι σε αναρρωτικη αδεια και επιστρεφει την αλλη βδομαδα) και παμε για εξεταση.Τελικα δεν ητανε ο σακος αυτο το κομματι που ειχα βγαλει,ο σακος υπηρχε κανονικα και μαλιστα ακουσαμε και την καρδουλα!!!!!!!!!Μου εφυγε ενα τερααααααααααααααααστιο βαρος εκεινη τη στιγμη,αδειασα μεσα μου,εγινα αλοιφη.Δεν ξερουν τι μπορει να ητανε λενε(αυτο το πραγμα μου τη δινει να μην υπαρχει μια επιστημονικη εξηγηση εν ετη 2011)ισως να ητανε καποια αιμορραγια που ειχα πριν και ειχε μαζευτει το αιμα στη μητρα και τωρα βρηκε διεξοδο και αποβληθηκε.Κατι τετοιο μου ειπανε!!!!!!

Μου εδωσε κολπικη αλοιφη,αντι για utrogestan απτο στομα.Μαλιστα μου ειπε αυτος να παρω και μαγνησιο,αλλα ο γιατρος μου ,μου ειπε να μην το παρω.Και μου ειπε να ειμαι ξαπλα! Αφου ξαπλωμενη ημουνα οταν το επαθα,τι να πω δηλαδη!Δεν υπαρχει αυτο που μου συμβαινει κοριτσια,τοσο αγχος και στεναχωρια σε καλο να μου βγει.Εχω μεγαλη ταραχη μεσα μου,παω στη τουαλετα καθε τρεις και λιγο,νομιζω οτι ποναει η κοιλια μου,νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω και κατι τετοια.

Kοπελα μου κανε οτι σου ειπε ο γιατρος κ βασικα ξαπλα...εντελως!Αφου το ακουσατε κ ειναι καλα δεν θα ειναι κατι ανησυχητικο..!Τι να πω οτι τα εχω περασει?Θελει δυναμη κ θετικη σκεψη τωρα κ ολα θα πανε καλα για σενα κ το μωρακι σου!Το αιμα σταματησε ετσι δεν ειναι?Σε ποια εβδομαδα εισαι ακριβως?


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπάκια μου...Ηρθα και εγώώώώώ....Είμαι όμως του Μαρτίου πειράζει????????????????????????????????????????????????????????????Ρε κορίτσια βοηθήστε με

Χρειάζομαι τις συμβουλές σας...Τι να κάνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω????????Ό φρονιμίτης μου με έχει πεθάνει απο εχθές δεν μπορώ ούτε να ανοίξω το στόμα μου καλά καλά...Να πάω στον οδοντίατρο?Θα μου πεί ότι πρέπει να γίνει εξαγωγή...Αναισθητική ένεση επιτρέπετε να μου κάνει στην εγκυμοσύνη?Δεν το νομίζω...Έίχε καμία παρόμοιο πρόβλημα?Τι θα κάνω κορίτσια πονάω πολύ...Ο γιατρός μου είναι σε χειρουργείο αυτή τη στιγμή μου είπε η γραμματέας του...Βοήθειαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααicon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπάκια μου...Ηρθα και εγώώώώώ....Είμαι όμως του Μαρτίου πειράζει????????????????????????????????????????????????????????????Ρε κορίτσια βοηθήστε με

Χρειάζομαι τις συμβουλές σας...Τι να κάνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω????????Ό φρονιμίτης μου με έχει πεθάνει απο εχθές δεν μπορώ ούτε να ανοίξω το στόμα μου καλά καλά...Να πάω στον οδοντίατρο?Θα μου πεί ότι πρέπει να γίνει εξαγωγή...Αναισθητική ένεση επιτρέπετε να μου κάνει στην εγκυμοσύνη?Δεν το νομίζω...Έίχε καμία παρόμοιο πρόβλημα?Τι θα κάνω κορίτσια πονάω πολύ...Ο γιατρός μου είναι σε χειρουργείο αυτή τη στιγμή μου είπε η γραμματέας του...Βοήθειαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααicon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

Αχ κοριτσάκι μου!!! Τι σε βρήκε μωρέ πάλι??Τι ατυχία?Νομίζω ότι δεν επιτρέπεται αναισθητικό και γενικώς φάρμακα στην αρχη της εγκυμοσύνης... Βέβαια αν είναι πολύ μεγάλη ανάγκη ξέρω γίνονται κ εξαιρέσεις.Πάρε τον ξανα και ρώτα τον. Ή πάρε υον οδοντίατρό σου! Κάτι θα ξέρει κι αυτός... Κουράγιο γλυκιά μου!!:rolleyes:


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο κοπελα μου με το καλο!Αυτα ειναι υπεροχα νεα!

Τι εξετασεις σου εγραψε ?150 λιγα μου φαινονται...εμενα οι εξετασεις που μου ειχε γραψει εκαναν (λεει) 1200 ευρω σε μεγαλη αλυσιδα διαγνωστικων κεντρων κ μου ελεγαν να μου κανουν εκπτωση κ να γινει 600 ευρω.Οπως ειπα ομως εγραψα καποιες απο αυτες στο ικα.Παρε τηλ εκει που κλεινουμε ραντεβου κ πες τους να σου κλεισουν για το κεντρο μανας κ παιδιου που εχεις κοντα στην περιοχη σου.Παρε συντομα τηλ, το ραντεβου δεν καθυστερει αλλα καθυστερουν τα αποτελεσματα αρκετα...

Καλη επιτυχια κ με το καλο σου ευχομαι!

Sofia μου τι κανεις? εχω δικο μου διαγνωστικο κ κανει φοβερες τιμες!!! κανονικα θα ηταν πολλα παραπανω!!! αστα φοβαμαι να ρωτησω βιοιατρικη! θα μου πεσουν τα αυτια! και θα τις εχω γρηγορα ετοιμες οποτε προτιμω να τα δινω εκει.


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kοπελα μου κανε οτι σου ειπε ο γιατρος κ βασικα ξαπλα...εντελως!Αφου το ακουσατε κ ειναι καλα δεν θα ειναι κατι ανησυχητικο..!Τι να πω οτι τα εχω περασει?Θελει δυναμη κ θετικη σκεψη τωρα κ ολα θα πανε καλα για σενα κ το μωρακι σου!Το αιμα σταματησε ετσι δεν ειναι?Σε ποια εβδομαδα εισαι ακριβως?

Kαλημερα και ας αργησα.Οχι δεν ξυπνησα τωρα,απλα ημουνα χαλια το πρωι με ναυτιες και καταβολη και δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου.SOPHIE JOLIE ναι σταματησε το αιμα,βεβαια εχω παλι κατι καφε σταγονες.Ειμαι 6 βδ + 5 ημ.Μετραμε μια μια τις ημερες σαν το φανταρο.Εσυ εισαι ξαπλα ακομα?δεν σηκωνεσαι καθολου?πρεπει να ειμαστε κοντα στις βδομαδες ή κανω λαθος?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και ας αργησα.Οχι δεν ξυπνησα τωρα,απλα ημουνα χαλια το πρωι με ναυτιες και καταβολη και δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου.SOPHIE JOLIE ναι σταματησε το αιμα,βεβαια εχω παλι κατι καφε σταγονες.Ειμαι 6 βδ + 5 ημ.Μετραμε μια μια τις ημερες σαν το φανταρο.Εσυ εισαι ξαπλα ακομα?δεν σηκωνεσαι καθολου?πρεπει να ειμαστε κοντα στις βδομαδες ή κανω λαθος?

Κοριτσάκι μου,το καλό είναι οτι σου σταμάτησε το αιμα!! Αυτό ειναι πολύ ευχάριστο..Τα καφέ μην τα φοβάσαι!! Αγάπη γιατι δεν βάζεις ένα τικεράκι στην υπογραφή σου να ξέρουμε πόσο είσαι?? Φιλάκιααααα :P


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου,το καλό είναι οτι σου σταμάτησε το αιμα!! Αυτό ειναι πολύ ευχάριστο..Τα καφέ μην τα φοβάσαι!! Αγάπη γιατι δεν βάζεις ένα τικεράκι στην υπογραφή σου να ξέρουμε πόσο είσαι?? Φιλάκιααααα :P

δεν ξερω πως να το κανω,μπορεις να μου πεις ενα ενα τα βηματα,γιατι δεν την κατεχω καλα την τεχνολογια!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως να το κανω,μπορεις να μου πεις ενα ενα τα βηματα,γιατι δεν την κατεχω καλα την τεχνολογια!

Θα πατήσεις πάνω σε ένα απο τα δικά μας όποιο σου αρέσει.Κάνε κλίκ πχ στο δικό μου που το ξέρω σίγουρα!! Μετά σε βγάζει στην σελίδα lylipie.Επιλέγεις Maternity & Pregnancy.Μετά το Days and Weeks.Μετα το full size ticker και διαλέγεις ποιο σκηνικό σου αρέσει σαν σχέδιο και πατάς next.Διαλέγεις ένα μωράκι!!Και πατάς επόμενο.Αν ξέρεις την πιθανή ημερομηνία τοκετού σου την βάζεις πάνω πάνω και κάτω γράφεις την τελευταία μέρα περιόδου.Πατάς πάλι next.Επιλέγεις μετά απο το foroum signatures το PseudoHTML, UBBCode and BB Code και σου βγάζει κάτω ένα μακρυνάρι σε ένα πλαίσιο,το κάνεις αντιγραφή.Μετά πας στο φορουμ μας εκεί που λέει πινακας ελέγχου και πατάς επεξεργασία υπογραφής και στο πλαίσιο που σου βγάζει κάνεις επικόλληση.Πατας προεπισκόπηση πιο κάτω και αποθήκευση!! Ετοιμη!!!!!!! Ελπίζω να σε διαφώτισα...:tongue:


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


November rain τωρα ειδα τι επαθες κοπελα μου!!!Πωπω συγκλονιστηκα!!!Το εχω περασει κ εγω στις διδυμες αλλα ηταν τεραστια αποκολληση που κοντευε νΑ ξεκολλησει τον σακο!

Να εχεις δυναμη, μια εγκυμοσυνη οσο δυσκολη κ να ειναι μπορει να εχει αισιο τέλος! Ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι αφου γεννησα εγω με τοσο δυσκολη εγκ. μπορουν όλεες! Τα σποράκια ειναι μαχητες!

Θα μπω σε λιγο παλι.


8GTIp3.png

as1cHh_uM2B0000MjkyZHw0MDE2NzVkfFRhIG9uZWlyYWtpYSBtb3UhISE.gifline_feet_beg_xbliz34_time_1266814800_text_d4e120efede5e9f1dceae9e120eceff520e5dfede1e920ece1e6df20ece1f220.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και ας αργησα.Οχι δεν ξυπνησα τωρα,απλα ημουνα χαλια το πρωι με ναυτιες και καταβολη και δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου.SOPHIE JOLIE ναι σταματησε το αιμα,βεβαια εχω παλι κατι καφε σταγονες.Ειμαι 6 βδ + 5 ημ.Μετραμε μια μια τις ημερες σαν το φανταρο.Εσυ εισαι ξαπλα ακομα?δεν σηκωνεσαι καθολου?πρεπει να ειμαστε κοντα στις βδομαδες ή κανω λαθος?

Νοvember rain και εγω σαν τον φανταρο τις μετραω τις μερες κ δεν περνουν!!Εγω σημερα μπηκα στην 12η εβδομαδα-εχουμε μια μικρη διαφορα.

Ειναι η δευτερη εβδομαδα που καθομαι σπιτι ,οχι μονο ξαπλα αλλα την περισσοτερη μερα της βγαζω στο κρεβατι.Δεν λεω σηκωνομαι συνεχεια για να παω για νερο,φαι,γλυκο,τουαλετα κ τα λοιπα αλλα περπαταω σιγα κ δεν βιαζομαι.Η γιατρος μου ειπε ξεκουραση κ δεν μου διευκρινησε ακριβως.Βεβαια το καλο της υποθεσης(δοξα τω Θεω) ειναι οτι εγω δεν ειδα κατι ανησυχητικο εκεινη ειδε μια μικρη αποκολληση στον τελευταιο υπερηχο.Ααα ξεχασα να πω οτι η μεγαλη μου βολτα ειναι στον καναπε (αυτο μου το επετρεψε).

Να δεις που αφου δεν ειδες ξανα αιμα ολα θα πανε τελεια ...αλλα θελει λιγη ξεκουραση για να εισαι σιγουρη...

Στα λεω εγω αυτα που ειχα ανοιχτει πολυ με γαμους-τρεχαματα -γλεντια κ μαλλον το αποτελεσμα ηταν η αποκολληση.Ειχα κουραστει πολυ κ δεν το καταλαβαινα αλλα η γιατρος με ταρακουνησε αρκετα.Τωρα απλα ελπιζω ολα να πανε καλα...


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια κοριτσια sos sos sos sos!!!!Θα παθω 100 εγκεφαλικα,η καρδια μου θα σπασει δεν γινετε αλλιως.Το απογευμα σας ειπα οτι καθομουνα σπιτι και ειχε παει ο αντρας μου και το μωρο για μπανιο.Εγω καθομουνα στον καναπε και εγραφα στο parents οπως ειδατε.Σηκωνομαι να παω τουαλετα να ουρησω.Τι να δω?Α Ι Μ Α ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! πανικος..................

Εκεινη τη στιγμη ηρθανε και ο αντρας μου απτο μπανιο και του λεω τι εχει γινει και παω στη τουαλετα να ξανασκουπιστω και τι να δω?Κ Ο Μ Μ Α Τ Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι .............

κομματι σα συκωτι περιπου 3 εκατοστα.Κοπηκαν τα ποδια μου.Περνω το γιατρο μου και μου λεει να παω να κανω αμεσως υπερηχο.Με ρωτησε αν εχω πολυ αιμα και αν ποναω.Δεν ποναγα,αλλα το αιμα ηταν αρκετο.Μου λεει οτι μαλλον απεβαλλα αλλα επρεπε να παω για υπερηχο.Τρεχω με τον αντρα μου γρηγορα(το μωρο το αφησαμε στη πεθερα μου).Σε ολο το δρομο φοβομουνα, ετρεμα,δεν ηθελα να σκεφτομαι τιποτα,ημουνα χαμενη και πολυ στεναχωρημενη.Τοτε καταλαβα πως νιωθει μια γυναικα οταν εχει χασει το μωρακι της.Δραμα!Απελπισια!Πως αντεχατε ρε κοριτσια πειτε μου πως?τι δυναμη ειναι αυτη που εχετε και προχωρησατε?πραγματικα σας συγχαιρω για τον αγωνα σας και για τη δυναμη σας.Εγω ειμαι πολυ αδυναμη και δεν μπορω να διαχειριστω τα πραγματα με ψυχραιμια.Με πιανει πανικος!Τελοςπαντων φτανουμε στο νοσοκομειο(γιατι ο γιατρος μου ειναι σε αναρρωτικη αδεια και επιστρεφει την αλλη βδομαδα) και παμε για εξεταση.Τελικα δεν ητανε ο σακος αυτο το κομματι που ειχα βγαλει,ο σακος υπηρχε κανονικα και μαλιστα ακουσαμε και την καρδουλα!!!!!!!!!Μου εφυγε ενα τερααααααααααααααααστιο βαρος εκεινη τη στιγμη,αδειασα μεσα μου,εγινα αλοιφη.Δεν ξερουν τι μπορει να ητανε λενε(αυτο το πραγμα μου τη δινει να μην υπαρχει μια επιστημονικη εξηγηση εν ετη 2011)ισως να ητανε καποια αιμορραγια που ειχα πριν και ειχε μαζευτει το αιμα στη μητρα και τωρα βρηκε διεξοδο και αποβληθηκε.Κατι τετοιο μου ειπανε!!!!!!

Μου εδωσε κολπικη αλοιφη,αντι για utrogestan απτο στομα.Μαλιστα μου ειπε αυτος να παρω και μαγνησιο,αλλα ο γιατρος μου ,μου ειπε να μην το παρω.Και μου ειπε να ειμαι ξαπλα! Αφου ξαπλωμενη ημουνα οταν το επαθα,τι να πω δηλαδη!Δεν υπαρχει αυτο που μου συμβαινει κοριτσια,τοσο αγχος και στεναχωρια σε καλο να μου βγει.Εχω μεγαλη ταραχη μεσα μου,παω στη τουαλετα καθε τρεις και λιγο,νομιζω οτι ποναει η κοιλια μου,νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω και κατι τετοια.

Καλα τι περασες κοριτσακι μου??? Τι ηταν αυτο το πραγμα? παλι καλα που ολα πηγαν καλα φανταζομαι θα τρελαθηκες μεχρι να μαθεις!!!

Θα τα καταφερεις μια χαρα! μην ανησυχεις! Κρυβουμε μεγαλη δυναμη μεσα μας και δεν το ξερουμε.. αφου ειναι καλα το σπορακι σου αυτο εχει σημασια! ελπιζω να μην ξαναπαθεις τιποτα παρομοιο! καλα οι γιατροι που δεν ξερουν τι ειναι αυτο??? τι να πει κανεις...


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Marrgo μου,τι κάνεις?? Καλημέρα! Πως είσαι σήμερα??

Καλημερα καλη μου!! καλα ειμαι, απλα ειναι αυτες οι ναυτιες που με βασανιζουν αλλα μην ειμαι και αχαριστη!!! δεν πειραζει!!! ολα να ειναι καλα με ενδιαφεριε και ας βασανιζομαι...


Σ' αγαπω τοσο πολυ...

JGUxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...