Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Αναζήτηση παιδιάτρου Περιστέρι Αττικής


Hope.2019

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Καθώς ο καταπληκτικός μας παιδίατρος, ο κύριος Πυροβολάκης Ανδρέας για προσωπικούς λόγους υγείας κλείνει ξαφνικά το ιατρείο του, θα ήθελα συστάσεις για παιδίατρο στο Περιστέρι. 

Θα ήθελα να είναι είναι φιλικός με τα παιδιά, να τον βρίσκω όποτε χρειαστεί άμεσα στο τηλέφωνο και να ακολουθεί τις πρόσφατες επίσημες οδηγίες σχετικα με την διατροφή των παιδιών και να μην έχει απαρχαιωμένες τακτικές. Έχετε κάποιον-α να μου συστήσετε;  ζητάω πολλά; Ο παιδίατρος μας ήταν εξαιρετικός και δεν ξέρω αν θα βρω πάλι τόσο καλό παιδίατρο  έχω στεναχωρηθεί από χθες που το έμαθα..

Έχω διακρίνει μια κυρία Καρλή Αγγελική που έχει πολύ καλές κριτικές αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ακολουθεί παλιές τακτικές καθότι είναι μεγάλη σε ηλικία γιατρός απο ότι έχω καταλάβει και επίσης έναν άλλο παιδίατρο που ονομάζεται Σακελαρίου Αλέξανδρος. 

Αχ κορίτσια αν είναι κάποια από Περιστέρι ας με βοηθήσει.

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, είμαστε και εμείς ακριβώς στην ίδια κατάσταση. Είχαμε τον Ανδρέα Πυροβολακη παιδίατρο, αυτόν τον καταπληκτικό γιατρό και ανθρωπο. Έχουμε στεναχωρηθεί και σοκαριστεί πολύ και δυστυχώς πρέπει να βρουμε νέο-α παιδίατρο. Περιμενω και εγώ για κάποια σύσταση αξιόλογου γιατρού που να μην πανικοβάλλει τους γονείς χωρίς λόγο, να μη φορτώνει το παιδί με φάρμακα , να ξέρει να αξιολογεί καταστάσεις και φυσικά να είναι διαθέσιμος όταν προκύψει κάποιο πρόβλημα. Σας ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, geor15 είπε:

Καλημέρα, είμαστε και εμείς ακριβώς στην ίδια κατάσταση. Είχαμε τον Ανδρέα Πυροβολακη παιδίατρο, αυτόν τον καταπληκτικό γιατρό και ανθρωπο. Έχουμε στεναχωρηθεί και σοκαριστεί πολύ και δυστυχώς πρέπει να βρουμε νέο-α παιδίατρο. Περιμενω και εγώ για κάποια σύσταση αξιόλογου γιατρού που να μην πανικοβάλλει τους γονείς χωρίς λόγο, να μη φορτώνει το παιδί με φάρμακα , να ξέρει να αξιολογεί καταστάσεις και φυσικά να είναι διαθέσιμος όταν προκύψει κάποιο πρόβλημα. Σας ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

 

 

 

Έλαβα καλές κριτικές για την Καρλή που είναι στην Ψαρών. Μου είπαν αν και μεγάλη σε ηλικία ακολουθεί νέες οδηγίες στην ιατρική και την διατροφή γιατί είναι και καθηγήτρια ιατρικής Αθήνας. Απαντάει στα τηλέφωνα, είναι γλυκιά και κοντά στις μητέρες που τις στηρίζει γενικά πολύ. Έκλεισα ραντεβού μαζί της για τις 15/11 αφού είχα έτσι κι αλλιώς να κάνω ένα εμβόλιο στον μικρό μου και θα σου πω γράψω εντυπώσεις αν θες. Εγώ έχω ένα παιδάκι 21 μηνών και περιμένω άλλο ένα μωράκι τον επόμενο μήνα. 

Μακάρι να είναι καλή αλλά δεν ξέρω ο κύριος Πυροβολάκης ήταν τόσο καλός γιατρός που νοιώθω ότι δεν θα βρούμε καλύτερο!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το εκτιμουσα αν μου έλεγες εντυπώσεις! Σε ευχαριστώ! Κ εγώ πιστεύω ότι δύσκολα θα βρούμε άλλον που να μας ικανοποιεί εξίσου. Εγώ έχω 2 παιδάκια, 1μιση και 3μιση χρονών. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σας. Εχω 2 παιδάκια 2 μισή ετών και 6 μηνών. Πανικοβληθηκαμε οταν ο κ.Ανδρεας μας ανακοίνωσε ότι θα κλείσει το ιατρείο του. Ευτυχώς, η κουμπάρα μας που εχει ενα παιδάκι ενός έτους μας σύστησε τον δικο της παιδιατρο, ΚΑΡΑΒΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ και πήγαμε για γνωριμία...Τι να πρωτοπω...υπεροχος Ανθρωπος, πολυ ήρεμος, νιώσαμε οικεία απο την πρώτη κι όλας φορά! Αριστα καταρτισμενος, με σύγχρονες μεθοδους και τεράστια εμπειρία. Ηταν παιδιατρος στην πανεπιστημιακή κλινική του Αγ. Σοφία. Άμεσα διαθέσιμος ακόμη και την επόμενη Κυριακή που τον χρειαστήκαμε μας άνοιξε το ιατρείο και μας εξυπηρετησε γιατί δυστυχώς ο μεγάλος μας κόλλησε Γρίπη! Πραγματικά, αισθάνομαι τυχερή που τον γνωρίσαμε... Και είναι στο Περιστερι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα, επειδή τον χρειάστηκα χθες για την μικρή μου και δεν τον έβρισκα έπρεπε επειγόντως να απευθυνθώ αλλου όπου η παιδίατρος μου διαβεβαίωσε πως έχει κλείσει κ είναι αβέβαιο αν θα ανοίξει πάλι.. Γνωρίζετε αν είναι τουλάχιστον καλά στην υγεία του? 

 

 

Ευχαριστώ. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά!

Βρισκόμαστε κι εμείς σε παρόμοια θέση. Έχω κάνει ραντεβού με διάφορους παιδιάτρους, αλλά δεν έχω βρει κάποιον που να με ικανοποιεί ιδιαίτερα. Μου είχαν συστήσει την Αυγέρη Κέλλυ, όπου κ πηγαίνουμε πλέον. Είναι πολύ καλή, απαντάει αμέσως, έχει ωραίες,σύγχρονες απόψεις, αλλά η αλήθεια είναι ότι μου πέφτει πολύ μακριά, καθώς δεν μένω Περιστέρι. Για τον Πυροβολάκη θα πηγαίναμε και στην άλλη άκρη της Αθήνας, δυστυχώς όμοιο του δεν νομίζω να βρούμε... οποιαδήποτε γνώμη και σύσταση ευπρόσδεκτη κορίτσια...εσείς που γνωρίζετε τον πυροβολάκη καταλαβαίνετε τι ακριβώς ψάχνω! 

On 13/12/2022 at 2:50 ΜΜ, Sofaki91 είπε:

Καλησπερα, επειδή τον χρειάστηκα χθες για την μικρή μου και δεν τον έβρισκα έπρεπε επειγόντως να απευθυνθώ αλλου όπου η παιδίατρος μου διαβεβαίωσε πως έχει κλείσει κ είναι αβέβαιο αν θα ανοίξει πάλι.. Γνωρίζετε αν είναι τουλάχιστον καλά στην υγεία του? 

 

 

Ευχαριστώ. 

Εύχομαι να είναι καλά εκείνος κ η οικογένεια του! Πάντως στο τελευταίο μας ραντεβού τον ρώτησα ευθέως και με διαβεβαίωσε ότι δεν θα ξανανοίξει...Μακάρι να ναι καλά ο ανθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ακόμα ψάχνω . Πήγα στην Καρλή Αγγελική που πήρα παρα πολλές  συστάσεις αλλά εγώ δεν είμαι ικανοποιημένη. Έχω πάει ήδη αρκετές φορές καθώς έχω δύο παιδάκια εκ των οποίων  ένα νεογέννητο. Δεν ασχολείται με μηνύματα αν της στείλεις δεν απαντά ποτέ, έχει πάρα πολύ πελατεία σε σημείο που πας στο ιατρείο και νιώθεις ότι σε ξεπεταει. Τον γιο μου τον ένα μήνα τον μέτρησε 93 πόντους και τον επόμενο μήνα 89 ντυμένο και με παπούτσια για να τελειώνει. Γενικά πολύ βιαστική. Επίσης στο τελευταίο ραντεβού σήκωσε ένα τηλεφώνημα και μόλις το έκλεισε "κορόιδεψε" τον άνθρωπο που μιλούσε μπροστά μας σαν να την κούρασε και δεν μου άρεσε καθόλου αυτό. Πραγματικά δεν ξέρω γιατί έχει τόσο καλές κριτικές και την προτιμούν τόσες μαμάδες. 

 Νομίζω ότι σαν τον Πυροβολάκη δεν θα ξανά βρούμε.

 

16 ώρες πρίν, mama_katerinas είπε:

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά!

Βρισκόμαστε κι εμείς σε παρόμοια θέση. Έχω κάνει ραντεβού με διάφορους παιδιάτρους, αλλά δεν έχω βρει κάποιον που να με ικανοποιεί ιδιαίτερα. Μου είχαν συστήσει την Αυγέρη Κέλλυ, όπου κ πηγαίνουμε πλέον. Είναι πολύ καλή, απαντάει αμέσως, έχει ωραίες,σύγχρονες απόψεις, αλλά η αλήθεια είναι ότι μου πέφτει πολύ μακριά, καθώς δεν μένω Περιστέρι. Για τον Πυροβολάκη θα πηγαίναμε και στην άλλη άκρη της Αθήνας, δυστυχώς όμοιο του δεν νομίζω να βρούμε... οποιαδήποτε γνώμη και σύσταση ευπρόσδεκτη κορίτσια...εσείς που γνωρίζετε τον πυροβολάκη καταλαβαίνετε τι ακριβώς ψάχνω! 

Εύχομαι να είναι καλά εκείνος κ η οικογένεια του! Πάντως στο τελευταίο μας ραντεβού τον ρώτησα ευθέως και με διαβεβαίωσε ότι δεν θα ξανανοίξει...Μακάρι να ναι καλά ο ανθρωπος!

Εμένα μου είπε ότι κλείνει γιατί πρέπει να βρεθεί δίπλα στην οικογένεια του λόγω ενός πολύ σοβαρού θέματος υγείας.  Λογικά για να σταματά ο άνθρωπος το επάγγελμα του γιατρού λόγω υγείας πρέπει να είναι κάτι πολύ σοβαρό. Εγώ σκέφτηκα μήπως ο ίδιος περνάει κάτι και απλά είπε για την οικογένεια του ή κάποιο παιδάκι του ή η σύζυγος του. Πολύ στεναχωρήθηκα. Ελπίζω να είναι καλά και αυτός και η οικογένεια του σύντομα.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Κ μείς ξεκίνησαμε στη Γαλάτεια ματαφια μετά τον Πυροβολακη. Δεν μπορώ να πω, απαντά και στα τηλέφωνα και στα μηνύματα και γενικά είναι διαθέσιμη σε ότι χρειάζεσαι, αλλά την βρίσκουμε πιο εύκολη στο να δώσει φάρμακα , σιρόπια, κρέμες κτλ και έχουμε τις επιφυλάξεις μας αν όντως χρειάζονται. Είχαμε συνηθίσει αλλιώς με τον Πυροβολακη.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
On 9/1/2023 at 1:09 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Εγώ κορίτσια ακόμα ψάχνω . Πήγα στην Καρλή Αγγελική που πήρα παρα πολλές  συστάσεις αλλά εγώ δεν είμαι ικανοποιημένη. Έχω πάει ήδη αρκετές φορές καθώς έχω δύο παιδάκια εκ των οποίων  ένα νεογέννητο. Δεν ασχολείται με μηνύματα αν της στείλεις δεν απαντά ποτέ, έχει πάρα πολύ πελατεία σε σημείο που πας στο ιατρείο και νιώθεις ότι σε ξεπεταει. Τον γιο μου τον ένα μήνα τον μέτρησε 93 πόντους και τον επόμενο μήνα 89 ντυμένο και με παπούτσια για να τελειώνει. Γενικά πολύ βιαστική. Επίσης στο τελευταίο ραντεβού σήκωσε ένα τηλεφώνημα και μόλις το έκλεισε "κορόιδεψε" τον άνθρωπο που μιλούσε μπροστά μας σαν να την κούρασε και δεν μου άρεσε καθόλου αυτό. Πραγματικά δεν ξέρω γιατί έχει τόσο καλές κριτικές και την προτιμούν τόσες μαμάδες. 

 Νομίζω ότι σαν τον Πυροβολάκη δεν θα ξανά βρούμε.

 

Εμένα μου είπε ότι κλείνει γιατί πρέπει να βρεθεί δίπλα στην οικογένεια του λόγω ενός πολύ σοβαρού θέματος υγείας.  Λογικά για να σταματά ο άνθρωπος το επάγγελμα του γιατρού λόγω υγείας πρέπει να είναι κάτι πολύ σοβαρό. Εγώ σκέφτηκα μήπως ο ίδιος περνάει κάτι και απλά είπε για την οικογένεια του ή κάποιο παιδάκι του ή η σύζυγος του. Πολύ στεναχωρήθηκα. Ελπίζω να είναι καλά και αυτός και η οικογένεια του σύντομα.

 

Καλημερα σας και καλή χρονιά!

Εμεις χρειάστηκε να ξαναπάμε εκτάκτως δεύτερη φορά στον Παιδίατρο κ. ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΚΑΡΑΒΙΤΗ γιατί η μικρή μου κόλλησε γρίππη και ειδε πολυ άσχημο βήχα και πυρετό 40!!! Μας δέχτηκε εκτάκτως και ενω ειχε αρκετη αναμονή, η γραμματεας του μας  κανονισε να τη δει αμέσως και την ευχαρίστησα ιδιαιτέρως!! Εχω τις καλύτερες εντυπώσεις για τον κ. Καραβιτη. Άμεσος, αναλυτικοτατος , ευγενέστατος,σωστός επαγγελματίας με σύγχρονες απόψεις και προπάντων! Απαντα στα τηλέφωνα.  Εμένα μου τον σύστησε συναδέλφος που πηγαίνει τα παιδιά της εκει. Σας τον συστήνω κορίτσια. Βέβαια τον Ανδρέα πάντα θα τον θυμόμαστε και ια τον ευχαριστουμε πολυ για την πολύτιμη βοήθεια του!!!! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλους.

Κι εμείς είχαμε τον Ανδρέα παιδίατρο και πλέον έχουμε τον κ. Σακελαρίου Αλέξανδρο.

Ευτυχώς είναι ίδιας φιλοσοφίας με τον Ανδρέα και μας ταίριαξε απόλυτα. 

Διαθέσιμος πάντα και για οτιδήποτε και πολύ καλός με το παιδί

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Πήγα σήμερα τα κοριτσια μου στον Σακελλαριου. είναι στην ίδια ηλικία με τον Αντρέα πάνω κάτω, πολύ γλυκός με τα παιδιά, μου είπαν ότι σε αυτόν θέλουν να πηγαίνουμε. δεν έχω να πω τίποτα αρνητικό αλήθεια. Ο Αντρεας για μένα ήταν καταπληκτικός  ,τον ήξερα 7 χρόνια ένιωθα άνετα μαζί του,  η μετάβαση μου είναι δύσκολη για συναισθηματικος λόγους και μόνο. δε ξέρω γιατί έκλεισε , εύχομαι να είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργια μαμά και διαβασα το θέμα σας έχω μια πολύ  καλή παιδίατρο!!έχω μείνει ευχαριστημένη μέχρι στιγμή δίνει βάση στο θέμα που έχεις είναι πάντα εκεί και προπαντώς σηκώνει πάντα το τηλέφωνο είναι πάντα δίπλα μας σε όλα  την λένε Κυρία Αθήνα Κλουδά Ντουσκα και βρίσκεται στο χαιδαρι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...