Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, LeneL είπε:

Εγώ είμαι με ελάχιστα συμπτώματα.. βασικά πολύ πρήξιμο στο στήθος, λίγα τραβήγματα χαμηλά και αρκετή πείνα! Επίσης έχω και αρκετά υγρά.. θα ρωτήσω και το γιατρό βέβαια, αλλά ξέρετε αν είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης; Φοβάμαι μην με έχουν πειράξει τα utrogestan που τα βάζω κολπικά..

Κι εγω που χρησιμοποιώ από την αρχή κολπικα vasclor, έχω παρά πολλά υγρά. Νομίζω ότι ειναι από αυτό. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Εγώ είμαι με ελάχιστα συμπτώματα.. βασικά πολύ πρήξιμο στο στήθος, λίγα τραβήγματα χαμηλά και αρκετή πείνα! Επίσης έχω και αρκετά υγρά.. θα ρωτήσω και το γιατρό βέβαια, αλλά ξέρετε αν είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης; Φοβάμαι μην με έχουν πειράξει τα utrogestan που τα βάζω κολπικά..

Κορίτσι και εγώ που δεν παίρνω uttogestan έχω πολλά κολπικά υγρά ! Είναι φυσιολογικό από την εγκυμοσύνη , μας ανησυχούν τα υγρά όταν μυρίζουν ή έχουν χρώμα . Εφοσον είναι άοσμα είναι φυσιολογικό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσι εγώ είναι αυτή που είδα αίμα ! Όχι πολύ , μια στάμπα είδα ροζ γιατί μάλλον το πρόλαβα στην αρχή! Είμαι κ απ εξωσωματική όποτε καταλαβαίνεις το άγχος …ελπίζω να μη ξανά δω τ βράδυ η αύριο!! Σε ευχαριστώ πολύ!!:)

Να μην ξανά δεις κοριτσάκι μου !!! 
αλλα και να ξαναδείς μην τρελαθείς ψύχραιμα θα το αντιμετωπίσεις είναι κάτι που αντιμετωπίζεται να είσαι σίγουρη ! Με ξεκούραση και σωστές οδηγίες όλα θα πάνε ΚΑΤ ευχήν ! Εγώ είχα το τετραπλάσιο αίμα από αυτό που περιγράφεις. Όλα καλά θα είναι θα δεις ! 
 

Και εγώ παίρνω ultrogestan και τώρα και στην προηγούμενη . Αυξημένα υγρά αλλά νομίζω είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης. 
γενικα αλλά συμπτώματα δεν έχω ενώ εν μέρη θα ήθελα να έχω για να νιώθω ότι το κουκουτσακι είναι καλά ! 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Να μην ξανά δεις κοριτσάκι μου !!! 
αλλα και να ξαναδείς μην τρελαθείς ψύχραιμα θα το αντιμετωπίσεις είναι κάτι που αντιμετωπίζεται να είσαι σίγουρη ! Με ξεκούραση και σωστές οδηγίες όλα θα πάνε ΚΑΤ ευχήν ! Εγώ είχα το τετραπλάσιο αίμα από αυτό που περιγράφεις. Όλα καλά θα είναι θα δεις ! 
 

Και εγώ παίρνω ultrogestan και τώρα και στην προηγούμενη . Αυξημένα υγρά αλλά νομίζω είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης. 
γενικα αλλά συμπτώματα δεν έχω ενώ εν μέρη θα ήθελα να έχω για να νιώθω ότι το κουκουτσακι είναι καλά ! 

Ποσό είσαι;;; Αγχώθηκα βέβαια μήπως κάτι δε πάει καλά αλλά φαντάζομαι πως είναι εντάξει τα δυο μικρά σπορακια! Μέχρι στιγμής δν είδα… εύχομαι να συνεχίσω έτσι !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Κορίτσι και εγώ που δεν παίρνω uttogestan έχω πολλά κολπικά υγρά ! Είναι φυσιολογικό από την εγκυμοσύνη , μας ανησυχούν τα υγρά όταν μυρίζουν ή έχουν χρώμα . Εφοσον είναι άοσμα είναι φυσιολογικό 

Αχ, τέλεια, ευχαριστώ πολύ.. ναι ναι άοσμα είναι.. θα ρωτήσω κι όλας στο ραντεβού, αλλά με καθησυχάζει που το ξέρετε κι άλλες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Ποσό είσαι;;; Αγχώθηκα βέβαια μήπως κάτι δε πάει καλά αλλά φαντάζομαι πως είναι εντάξει τα δυο μικρά σπορακια! Μέχρι στιγμής δν είδα… εύχομαι να συνεχίσω έτσι !

Είχα κι εγώ το ροζ που περιγράφεις προχθές, αλλά επειδή το είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη όπου είχα αγχωθεί, αυτή τη φορά το πήρα πολύ χαλαρά. Και σκέψου σηκώνω και το γιο μου 9 κιλά πολλές φορές μέσα στη μέρα και κάνω και γυμναστική, και πάλι σταμάτησε μόνο του. Λίγο ροζ μπορεί να είναι απόλυτα φυσιολογικό στην αρχή της εγκυμοσύνης. Ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου και απόλαυσε την ξεκούραση όσο μπορείς.

Από συμπτώματα έχω έντονη καούρα και κόπωση. Επίσης μ έχει κολλήσει ο μικρός μια ίωση με βήχα και μπούκωμα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Io_anna είπε:

Είχα κι εγώ το ροζ που περιγράφεις προχθές, αλλά επειδή το είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη όπου είχα αγχωθεί, αυτή τη φορά το πήρα πολύ χαλαρά. Και σκέψου σηκώνω και το γιο μου 9 κιλά πολλές φορές μέσα στη μέρα και κάνω και γυμναστική, και πάλι σταμάτησε μόνο του. Λίγο ροζ μπορεί να είναι απόλυτα φυσιολογικό στην αρχή της εγκυμοσύνης. Ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου και απόλαυσε την ξεκούραση όσο μπορείς.

Από συμπτώματα έχω έντονη καούρα και κόπωση. Επίσης μ έχει κολλήσει ο μικρός μια ίωση με βήχα και μπούκωμα.

Φαντάζομαι πως είχα αυτό τ ροζ λόγω χαμηλής προγεστερονης .. την Τετάρτη που τ είχα μετρήσει ήταν 11.8 κ είναι δίδυμη κύηση.. Απλα κάθομαι στο κρεβάτι όλη μέρα και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα ! Θα καθίσω έτσι για λίγες μέρες ακόμη μέχρι να νιώσω κ εγώ καλά κ να μη φοβάμαι ! Τώρα ποσό είσαι;;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Ποσό είσαι;;; Αγχώθηκα βέβαια μήπως κάτι δε πάει καλά αλλά φαντάζομαι πως είναι εντάξει τα δυο μικρά σπορακια! Μέχρι στιγμής δν είδα… εύχομαι να συνεχίσω έτσι !

Θα συνεχίσεις έτσι είναι όλα καλά να το νιώθεις και να το χαρείς. Μην σκέφτεσαι καθόλου αρνητικά. 
βαση χοριακης νομίζω στην 6η εβδομάδα πρέπει να είμαι

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Aria konsta είπε:

Θα συνεχίσεις έτσι είναι όλα καλά να το νιώθεις και να το χαρείς. Μην σκέφτεσαι καθόλου αρνητικά. 
βαση χοριακης νομίζω στην 6η εβδομάδα πρέπει να είμαι

Εγώ είμαι 5εβδ και 2 ημερών! Είμαστε στα ίδια! Με το καλό να πάνε όλα καλά !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Aria konsta είπε:

Με το καλό τα μωρουλια μας !!! Σου έχει δώσει ΠΗΤ; 

Μου είπε μέχρι 4 Αυγούστου ! Αλλά δεν πιστεύω πως θα πάω τόσο .. πιστεύω πως μέσα Ιουλίου θα γεννήσω ! Εσένα ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , minnie26 είπε:

Φαντάζομαι πως είχα αυτό τ ροζ λόγω χαμηλής προγεστερονης .. την Τετάρτη που τ είχα μετρήσει ήταν 11.8 κ είναι δίδυμη κύηση.. Απλα κάθομαι στο κρεβάτι όλη μέρα και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα ! Θα καθίσω έτσι για λίγες μέρες ακόμη μέχρι να νιώσω κ εγώ καλά κ να μη φοβάμαι ! Τώρα ποσό είσαι;;

Είμαι 6 εβδομάδων σήμερα σύμφωνα με την τελευταία περίοδο. Θα πάω στις 14/12 για υπέρηχο.

Να κάτσεις όσο έχεις ανάγκη. Πότε έχεις πάλι υπέρηχο; Θα σε ξεαγχώσει πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Io_anna είπε:

Είμαι 6 εβδομάδων σήμερα σύμφωνα με την τελευταία περίοδο. Θα πάω στις 14/12 για υπέρηχο.

Να κάτσεις όσο έχεις ανάγκη. Πότε έχεις πάλι υπέρηχο; Θα σε ξεαγχώσει πιστεύω!

Την ίδια μέρα που έχεις κ εσυ έχω κ εγώ υπέρηχο ! Χαχα! Τότε θα πάω για να ακούσουμε καρδούλες ! Δεν έχεις πάει καθόλου στο γιατρό ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , minnie26 είπε:

Την ίδια μέρα που έχεις κ εσυ έχω κ εγώ υπέρηχο ! Χαχα! Τότε θα πάω για να ακούσουμε καρδούλες ! Δεν έχεις πάει καθόλου στο γιατρό ;

Όχι. Με έβαλε απευθείας τότε. Βασικά μου πρότεινε να πάω αυτή την Τετάρτη αλλά δεν έχουμε πού να αφήσουμε το παιδί όποτε έπρεπε να είναι ώρα που να μπορούμε να τον έχουμε μαζί μας. Και έτσι το βάλαμε μια βδομάδα μετά σε ώρα που να μπορεί να έρθει κι ο μικρός. Δεν ήθελα καθόλου να πάω χωρίς τον άντρα μου. Μέχρι τότε ζεεεεεννννν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Io_anna είπε:

Όχι. Με έβαλε απευθείας τότε. Βασικά μου πρότεινε να πάω αυτή την Τετάρτη αλλά δεν έχουμε πού να αφήσουμε το παιδί όποτε έπρεπε να είναι ώρα που να μπορούμε να τον έχουμε μαζί μας. Και έτσι το βάλαμε μια βδομάδα μετά σε ώρα που να μπορεί να έρθει κι ο μικρός. Δεν ήθελα καθόλου να πάω χωρίς τον άντρα μου. Μέχρι τότε ζεεεεεννννν!

Εγώ γενικά όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής κ τον πρώτο υπέρηχο κ τον δεύτερο μόνη μου θα τ κάνω γιατί ο άντρας μ λείπει στο εξωτερικό! Χαχα! Άντε καλή επιτυχία εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...