Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

οτι επιλογη και να εκανες θα ησουν εκτος γτ δεν συγκεντρωσες τα απαιτουμενα μορια του νομου σου για να εισαι στους ωφελουμενους...

έτσι είναι , εγώ κατάλαβα ότι αν δεν πιάσεις τα ελάχιστα μορια για το νομό σου δεν περνάς ανεξάρτητα από τις επιλογές που έκανες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

έτσι είναι , εγώ κατάλαβα ότι αν δεν πιάσεις τα ελάχιστα μορια για το νομό σου δεν περνάς ανεξάρτητα από τις επιλογές που έκανες

de nomizo na isxii αυτο γιατι πχ στην αθηνα στις επιλαχουσες η πρωτη εχει 80 μορια αλλα εχουν περασει στις ωφελουμενες με 60 κατι μορια,,,,οποτε καπως αλλιως τα βγαλανε αλλα πως κανεις δνε εχει καταλαβει

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια δεν ισχύει αυτο που λετε πέρσι ήμουν με επιδότηση κανονικά σε παιδικο σταθμό 1ης επιλογής και φέτος οπως τα υπολόγισα εμπαινα 3ο αλλά οι σταθμοι είχαν δώσει ο ενάς 44 και ο αλλος 50 και πήραν στον ενα 10 και στον αλλο 11:confused:παιδάκια ενώ στην 3η μας επιλογή εμφανίζονται μονο 5 απο τα 50 που έδινε ο σταθμος.

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki μπορώ να σου στείλω 1 (παντελώς άσχετο με το θέμα) πμ ?

Βεβαίως για οτιδήποτε θες ;)

αυτό έιναι κωμικοτραγικό!!!δηλαδή από τη μια κόψαν 50% των θέσεων στο ΕΣΠΑ, και από την άλλη οι δήμοι να μην μοιράζουν τις θέσεις που έχουν ,

άντε βρες άκρη!!!!

αλίμονο σε εμάς και τα παιδιά μας

Κάποιοι δήμοι πχ που έχουν δώσει το 60-50% των θέσεων του εξαρχής στο εεταα....αν δεν οριστικοποιηθεί ακόμα η κατάσταση δεν μπορούν να βγάλουν αποτελέσματα για το δήμος τους.

Γιατί αν συνεχίσει έτσι η κατάσταση αλλάζουν πολλά ως προς τις αιτήσεις κ θα καλέσουν τους δημότες τους που ΔΕΝ ειχαν κάνει αίτηση σε αυτούς να κάνουν. Δεν είναι τόοοοοοσα απλά τα θέματα.

οσες τις αθηνας ας προσελθουν στο αντιστοιχο θρεντ της αθηνας και αναλογες κινησεις ας γινουν και απο αλλους νομους,,,,ακομη και 2 να ειστε εγγεγραμμενες και εχετε 6 φιλες εκτος φορουμ για να γινει μια συγκροτημενη κινηση πανελλαδικη,,,,,(πω πω μα τι λεω σημεραααααααααααααααααα)

Κεντάς σήμερα κεντάς ;):tongue:

Άντε οργανωθείτεεεεεεεεεεεε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιταξτε τι παιχτηκε μετους σταθμους και τις θεσεις

εγω ειχα δηλωσει

1. int colege που ειχε 138 θεσεις και πηραν τελικα 95

2,το junior που ειχε 70 θεσεις και πηραν 12

3 τη λιμνη των κυκνων που ειχε 55 και πηραν 32

4,το μπλε μπαλονι που ειχε 68 και πηρε 19

icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

τι αλλο να πω αυτο τα λεει ολα !αν δεν ειχαν λεφτα να μην βαζαν τους σταθμους να δηλωνουν τοσες θεσεις icon_twisted.gificon_twisted.gif μακαρι οι σταθμοι να κανουν κατι μηπως και γινει τιποτα και μπουμε icon_rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια εχω μια μεγαλη απορια :

λοιπον πχ ειμαι επιλαχον στον χ παιδικο με 41 μορια και μια φιλη σε αλλον παιδικο στον ψ με 47 μορια ( πρωτη επιλαχον στον νομο) .. στον παιδικο τον χ φευγει ενα παιδακι λογω του οτι θελει να παει προνηπια ποιο παιδακι θα παρουν το δικο μου που ειναι επιλαχον σ αυτον τον παιδικο που εφυγε το παιδακι αλλα εχω 41 μορια ή θα ειδοποιησουν τον ψ παιδικο οτι ελευθεροθηκε θεση και θα παρουν σε εκεινον τον παιδικο παιδακι μιας κ η μαμα του ηταν πρωτη επιλαχουσα στον νομο?

ε για πειτε μου παρακαλω πολυ...

ελπιζω βεβαια να σας εξηγησα σωστα το σκεπτικο μου

kalamaraki καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

εδώ στο Ηράκλειο πήρε μια φίλη μου τηλέφωνο, που πέρασε το παιδί της στον ίδιο σταθμό με πέρσι, και της είπε η ιδιοκτήτρια, πως εκτός από τη μεταφορά άλλαξε και κάτι άλλο, αλλά θα τα πούμε από κοντά.

Γνωρίζει κάποια τι άλλο έχει αλλάξει;;;;

Ευχαριστώ

μολις γυρισα και εγω παοτον σταθμο....στο κατι αλλαξε κατι μου ειπε για την γραφικη υλη οχι πολλα ομως θα μας πει στην πορεια.....

οσο για τα αλλα δεν ειχε ιδεα μιας και οσα παιδια δηλωσε τοσα πηρε....μου ειπε οτι της χρωστανε την τριτη δοση απο τον μαιο και θα επρεπε να εξφληθει τελος αυγουστου η 4η......της ειπα την περιπτωση της γειτονησας μου αλλα και αυτη ειναι ασχετη.....εστειλα μηνυμα στα εσπα μιας και το ρημαδι μιλαει συνεχεια!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μολις γυρισα και εγω παοτον σταθμο....στο κατι αλλαξε κατι μου ειπε για την γραφικη υλη οχι πολλα ομως θα μας πει στην πορεια.....

οσο για τα αλλα δεν ειχε ιδεα μιας και οσα παιδια δηλωσε τοσα πηρε....μου ειπε οτι της χρωστανε την τριτη δοση απο τον μαιο και θα επρεπε να εξφληθει τελος αυγουστου η 4η......της ειπα την περιπτωση της γειτονησας μου αλλα και αυτη ειναι ασχετη.....εστειλα μηνυμα στα εσπα μιας και το ρημαδι μιλαει συνεχεια!!!

λες να σας πουνε οτι και καλα δε καλυπτει το εσπα ουτε γραφικη υλη?????:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

λες να σας πουνε οτι και καλα δε καλυπτει το εσπα ουτε γραφικη υλη?????:rolleyes:

Είμαι περίεργη, επειδή πέρσι στον σταθμό που είπαν τώρα στη φίλη ότι κάτι άλλαξε, δώσανε λίστα, οπότε κάθε μια αγόραζε ότι χρειαζόταν από μόνη της. Δεν τα κάλυπτε το ΕΣΠΑ.

Τώρα τι άλλαξε, έχει πλάκα να μας ζητήσουν λεφτά, ενώ απαγορεύεται...το έχετε συζητήσει και πριν στο forum....

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως για οτιδήποτε θες ;)

Κάποιοι δήμοι πχ που έχουν δώσει το 60-50% των θέσεων του εξαρχής στο εεταα....αν δεν οριστικοποιηθεί ακόμα η κατάσταση δεν μπορούν να βγάλουν αποτελέσματα για το δήμος τους.

Γιατί αν συνεχίσει έτσι η κατάσταση αλλάζουν πολλά ως προς τις αιτήσεις κ θα καλέσουν τους δημότες τους που ΔΕΝ ειχαν κάνει αίτηση σε αυτούς να κάνουν. Δεν είναι τόοοοοοσα απλά τα θέματα.

Κεντάς σήμερα κεντάς ;):tongue:

Άντε οργανωθείτεεεεεεεεεεεε!!!

εγώ αναφέρομαι σε παιδικό σταθμό που είχαμε κάνει κανονικά αιτήσεις όλες οι μητέρες που δικαιούμασταν τέλη μαιού , και στη συνέχεια όσες ήθελαν έκαναν και μέσω ΕΣΠΑ. η διευθύντρια μου είπε ότι αυτοί θα βγάλουν αποτελέσματα αμέσως μετά τον 15αυγουστο, θα πάρουν τις 15 από το πρόγραμμα και τις υπόλοιπες 15 θέσεις θα τις διαθέσουν στους δημότες που είχαν κάνει αίτηση το μαιο, διότι ο σταθμός ανοίγει στις 21 Αυγούστου και σαφώς πρέπει να λειτουργήσει. τώρα για σταθμούς που δεν είχαν κάνει αιτήσεις ή δεν είχαν αφήσει μητέρες να κάνουν αιτήσεις λόγω ΕΣΠΑ, δεν γνωρίζω ούτε μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει.

εννοείται ότι όσες πάρουν εκτος ΕΣΠΑ, θα πληρώσουν τροφεία

Link to comment
Share on other sites

οχι ειπε οτι καλυπτει αλλα εχουν δικαιωμα να κανουν μια λιστα κατι τετοια κουλα ελεγε....εγω πηγα να κανω παζαρια με το σχολικο!!!!(χιχιχιχι)αλλωστε η προκυρηξη ελεγε για 100 ευρω την γραφικη υλη......


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

σουχω απανησει δες πιο πισω :tongue:

γιασεμακι μαλλον δεν καταλαβες τι ρωτησα...

δεν μιλαω για πρωτη ή δευτερη κτλ... μιλαω για θεση που ελευθερωνεται σε εναν παιδικο αλλα η πρωτη επιλαχουσα του νομου εχει δηλωση αλλον παιδικο... ποια θεση θα καλυφθει αυτου του παιδικου που αδειασε ή του παιδικου που η μητερα ειναι πρωτη επιλαχων του ΝΟΜΟΥ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...