Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Angot said:

      ε σε λίγο ο οργανισμός σου θα βρει τρόπο να ολοκληρώσει αυτό που άρχισε! και γω δεν το  περίμενα αλλά δεν σου κάνω πλάκα πηγαίνει όντως πιο γρήγορα μετά! το πρώτο 3 μηνο πονούσα ! το 2 ο τρίμηνο το ευχαριστιόμουνα , το 3ο τρίμηνο ξανά πονάω 

      Σε καταλαβαινω απόλυτα άστο …

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

οχι κανεις λαθος,,,,,παντα αυτος με περισσοτερα μορια εαν εχει τη δικια σου πρωτη επιλογη και αυτος την εχει τριτη θα περασει αυτος και μετα εσυ,,,,δεν ειναι τοσο απλο,,,,απλα πας με τη ''στρατηγικη'' να δηλωσεις σταθμο που εχει πολλες θεσεις πχ μηπως και κατεφερεις και περασεις και εσυ εκει

Δε στέκει αυτό που λες, για να περάσω εγώ, αφού οι θέσεις/χρήματα είναι δεδομένες, πρέπει να πετάξω έξω κάποιον άλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όταν αυτό ο κάποιος επιλέγει μόνο 4 hi-class σταθμούς του Δήμου του , που ο καθένας προσφέρει μόνο 5 θέσεις , ενώ ξέρει ότι εκεί θα πλακώσει όλος ο κόσμος , τότε φυσιολογικά μένει εκτός .

Παράδειγμα εμείς . Με 44 και κάτι μόρια είμαστε μέσα στον παιδικό που είμασταν και περισυ , ενώ αντίθετα στις σχεδόν 40 πρώτες θέσεις με τις επιλάχουσες του Ηρακλείου , βρίσκονται μανάδες από 70 και πάνω μόρια , μέχρι 90 . Επέλεξαν σταθμούς που ''θεωρούνται '' και καλά τοπ , που όμως πλάκωσε πολύς κόσμος και πρόσφεραν λίγες σχετικά θέσεις . Με αποτέλεσμα να βρεθούν μητέρες με περισσότερα μόρια , και να πάρουν αυτές τις θέσεις .

Η ανάγκη κάποιου να στείλει το παιδί του στον παιδικό , δεν φαίνεται μόνο από τα μόρια που έχει , αλλά και από το πώς επιλέγει τους 4 διαθέσιμους σταθμούς που μπορεί να βάλει .

Άρα φάγατε τη θέση κάποιου χαζου που δεν μπήκε με 70 μορια, ενώ εσείς μπήκαμε με 44

Link to comment
Share on other sites

Το ποσα χρήματα δώσανε και πως τα μοίρας άντε ανάγκη περιφέρεια δεν το ξέρω, αλλά ήταν γνωστό απ την αρχή

και έπρεπε να πάρω εγώ το κομπιουτεράκι και να υπολογίσω αν θα βγουν τα κουκιά ή να εμπιστευτώ μια μεγάλη εταιρεια που μου λέει οτι αυτες τις θέσεις έχει εγκρίνει? Ή έπρεπε πριν συμπληρώσω την αίτηση να πάρω να επιβεβαιώσω την κράτηση....

Link to comment
Share on other sites

Δε στέκει αυτό που λες, για να περάσω εγώ, αφού οι θέσεις/χρήματα είναι δεδομένες, πρέπει να πετάξω έξω κάποιον άλλο.

λοιπον ακου γιατι ειμαι ηδη ωφελουμενη δυο χρονια και φετος εμεινα απεξω γιατι μεωσανε τις θεσεις

εχω τον α σταθμο με 74 θεσεις σα πρωτη επιλογη και εχω 100 μορια εσυ με 120 μορια εχεις σα πρωτη επιλογη εναν σταθμο με 10 προσφερομενες θεσεις δ περνας,στο δευτερο σταθμο με 12 θεσεις δε περνας και εχεις 3η επιλογη τον ιδιο σταθμο που εχω και εγω σα πρωτη ,,,,εχει μεινει μια θεση τελευταια,,,,ποιος περναει???ΕΣΥ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ΅ΠΑΡΑΠΑΝΩ μορια απο μενα

επισης για να ξερεις στη προκυρηξη λεει τοσα εκκατομυριοα και εγκρινονται τοσες θεσεις,,,,,μετα δινουνε τα μορια μας προσωρινα και αναλογα κοιταμε που μπορουμε να μπουμε,,,,ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ (μαλλον δε λενε επισημα ) ξερεις κοβουμε θεσεις αφου εχουμε κανει ενστασεις αφουεχουμε δαλεξει ΚΟΒΟΥΜΕ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ,,,,καταλαβαινεις το κουλο της υποθεσης ?

Link to comment
Share on other sites

Άρα φάγατε τη θέση κάποιου χαζου που δεν μπήκε με 70 μορια, ενώ εσείς μπήκαμε με 44

Αν θες να τον ονομάσεις έτσι , δικαίωμά σου . Εγώ δεν τον θεωρώ χαζό από άποψη ευφυϊας . Θεωρώ όμως ότι δεν έκατσε να το ψάξει όπως εγώ , ότι δεν έκατσε να διαβάσει αυτή την προκύρυξη 500 φορές όπως έκανα εγώ , ότι απλώς πέταξε σε ένα χαρτί 4 σταθμούς ( που δεν είναι σίγουρο ότι έβαλε καν 4 , μπορεί να έβαλε και μόνο 1 ) , και μετά περίμενε ότι άνετα επειδή είχε 80 μόρια , θα περάσει αέρα πατέρα .

Δεν κατάλαβε ότι ο τρόπος και η σειρά κατάταξης των Δομών είναι παρόμοιο σύστημα με το σύστημα των Πανελληνίων εξετάσεων στο σχολείο . Θέλει σκέψη και προγραμματισμό , όχι άντε να γράψουμε κατί να το στείλουμε . :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και έπρεπε να πάρω εγώ το κομπιουτεράκι και να υπολογίσω αν θα βγουν τα κουκιά ή να εμπιστευτώ μια μεγάλη εταιρεια που μου λέει οτι αυτες τις θέσεις έχει εγκρίνει? Ή έπρεπε πριν συμπληρώσω την αίτηση να πάρω να επιβεβαιώσω την κράτηση....

Εσυ το μόνο που έπρεπε να κανείς είναι την αίτηση, αν είχες περισσότερα μορια θα επιλεγοσουν για επιδοτηση, αλλιώς παπαλα, όσο ΄΄εξυπνος΄΄ και να είσαι

Link to comment
Share on other sites

Εσυ το μόνο που έπρεπε να κανείς είναι την αίτηση, αν είχες περισσότερα μορια θα επιλεγοσουν για επιδοτηση, αλλιώς παπαλα, όσο ΄΄εξυπνος΄΄ και να είσαι

Με αυτό που λές , συγνώμη αλλά υποτιμάς και τον δικό σου εαυτό . Αρά και εσύ δεν θεωρείς τον εαυτό σου τόσο έξυπνο , και για αυτό με 63 μόρια μείνατε εκτός . Εκτός βέβαια και αν δεν καιγόσασταν και τόσο να περάσει το παιδί σας σε κάποιο παιδικό , και απλώς έκανες τα χαρτιά σου για την πλάκα της υπόθεσης .

Αλήθεια σε ποιο νομό είσασταν ; Αττικής ;

Link to comment
Share on other sites

Εσυ το μόνο που έπρεπε να κανείς είναι την αίτηση, αν είχες περισσότερα μορια θα επιλεγοσουν για επιδοτηση, αλλιώς παπαλα, όσο ΄΄εξυπνος΄΄ και να είσαι

ο σταθμός μου είχε "ε γ κ ε κ ρ ι μ έ ν ε ς" 25 θέσεις και πήρε 3, ο2ος είχε 25 και πήρε 3, ο 3ος 50 και πήρε 4, ολοι διαζευγμένοι χήρες ΑΜΕΑ τι σημαίνει αυτό ότι σε όλη την περιοχή του Διονύσου Αττικής δεν μπορεί να είμαι αγαπημένη με τον ανδρα μου, υγιείς και απλά να μην μπορούμε να πληρώσουμε πια τα τροφεία του παιδιού μας? Κατάλαβέτο αυτοί μας έδωσαν τις θέσεις ως δεδομένες.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό που λές , συγνώμη αλλά υποτιμάς και τον δικό σου εαυτό . Αρά και εσύ δεν θεωρείς τον εαυτό σου τόσο έξυπνο , και για αυτό με 63 μόρια μείνατε εκτός . Εκτός βέβαια και αν δεν καιγόσασταν και τόσο να περάσει το παιδί σας σε κάποιο παιδικό , και απλώς έκανες τα χαρτιά σου για την πλάκα της υπόθεσης .

Αλήθεια σε ποιο νομό είσασταν ; Αττικής ;

Φυσικά και καιγομαστε που δεν μπήκαμε (ναι Αττική) αλλά το ότι όσοι μπήκαν είχαν περισσότερα μορια μου φαίνεται πολύ δίκαιο και λογικό. Δεν θα ήθελα με κάποιο "έξυπνο" τροπο να φάω τη θέση κάποιου με περισσότερα μορια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο σταθμός μου είχε "ε γ κ ε κ ρ ι μ έ ν ε ς" 25 θέσεις και πήρε 3, ο2ος είχε 25 και πήρε 3, ο 3ος 50 και πήρε 4, ολοι διαζευγμένοι χήρες ΑΜΕΑ τι σημαίνει αυτό ότι σε όλη την περιοχή του Διονύσου Αττικής δεν μπορεί να είμαι αγαπημένη με τον ανδρα μου, υγιείς και απλά να μην μπορούμε να πληρώσουμε πια τα τροφεία του παιδιού μας? Κατάλαβέτο αυτοί μας έδωσαν τις θέσεις ως δεδομένες.

Εγκεκριμενος δεν σημαίνει επιδοτούμενος, σημαίνει δυναμει επιδοτούμενος

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και καιγομαστε που δεν μπήκαμε (ναι Αττική) αλλά το ότι όσοι μπήκαν είχαν περισσότερα μορια μου φαίνεται πολύ δίκαιο και λογικό. Δεν θα ήθελα με κάποιο "έξυπνο" τροπο να φάω τη θέση κάποιου με περισσότερα μορια

Σε σταθμό που έχετε δηλώσει και οι 2 , αυτός με τα περισσότερα μόρια θα μπεί και εσύ θα μείνεις απέξω . Σε σταθμό όμως που δεν τον έχει δηλώσει καν ο άλλος , εσύ θα μπείς και με χαμηλότερα μόρια .

Αυτό προσπαθούμε να σου εξηγήσουμε και δεν τον δέχεσαι και δεν το καταλαβαίνεις . Νομίζεις ότι πχ εγώ μπήκα με πλάγιο τρόπο ; Αφού αυτός με τα 90 μόρια δεν τον δήλωσε τον σταθμό μου , πως θα μπεί ; Τότε θα υπήρχε πλάγιος τρόπος . Να μπεί αυτός χωρίς να τον έχει δηλώσει καθόλου , μόνο και μόνο επειδή έχει μόρια .

edit : Που την γράφει αυτή την ερμηνεία για το ΄΄εγκεκριμένος΄΄ ;;;;;; Πού το διάβασες αυτό ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:Πωςπραγματοποιείταιητελικήκατανομήκαιτοποθέτησητωνπαιδιών;

Απάντηση:Λαμβάνεται υπόψη η κατανομή των κονδυλίων του προγράμματος, ανά περιφέρεια και νομό, έτσι όπως καθορίζεται από την πρόσκληση

Από τη διαδικασία υπαγωγής των δομών αναρτάται πίνακας με τις εγκριθείσες θέσεις ανά νομό, δήμο και ηλικίες τέκνων

Με βάση τη μοριοδότηση των μητέρων δημιουργείται πίνακας

Με την αίτησης τους οι μητέρες εκδηλώνουν το ενδιαφέρον αλλά και την ιεραρχική κατάταξη για τους μέχρι τέσσερεις σταθμούς που επιθυμούν να εντάξουν τα παιδιά τους.

Η σύζευξη των παραπάνω προσφέρει το τελικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:Πωςπραγματοποιείταιητελικήκατανομήκαιτοποθέτησητωνπαιδιών;

Απάντηση:Λαμβάνεται υπόψη η κατανομή των κονδυλίων του προγράμματος, ανά περιφέρεια και νομό, έτσι όπως καθορίζεται από την πρόσκληση

Από τη διαδικασία υπαγωγής των δομών αναρτάται πίνακας με τις εγκριθείσες θέσεις ανά νομό, δήμο και ηλικίες τέκνων

Με βάση τη μοριοδότηση των μητέρων δημιουργείται πίνακας

Με την αίτησης τους οι μητέρες εκδηλώνουν το ενδιαφέρον αλλά και την ιεραρχική κατάταξη για τους μέχρι τέσσερεις σταθμούς που επιθυμούν να εντάξουν τα παιδιά τους.

Η σύζευξη των παραπάνω προσφέρει το τελικό αποτέλεσμα.

Μπράβο angel και το ψαχνα

Link to comment
Share on other sites

Εγκεκριμένος σημαίνει αυτός που έχει εγκριθεί..Η ΕΕΤΑΑ στην προκήρυξη της κάνει λόγω για εγκεκριμένες θέσεις, αυτό σημαίνει πως έχει μελετήσει και σύμφωνα με τα κονδύλια που διαθέτει έχει εγκρίνει έναν χ αριθμό θέσεων επιδοτούμενων από το πρόγραμμα, στους πίνακες που είχε αναρτήσει με τις δομές και τις θέσεις της κάθε δομής.


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...