Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts

Ολυμπια μου εγω ειμαι μιση γερμανιδα...με την μαμα μου μονο γερμανικα μιλαω, τα ξερω αρκετα καλα...γραμματικες και τετοια οχι...δεν παω για δουλεια καλη εγω, οτι να ναι θα κανω...αρκει να εχει η μικρη μου φαγητο...ο ανδρας μου ειναι αυτος που εχει μελλον στην γερμανια και γι'αυτο παμε εκει...η μαμα μου γυρισε πριν μια εβδομαδα και μου ειπε οτι τους μηχανικους παρακαλανε να τους βρουνε, ακομα και η μερκελ το ειπε στο dw tv που βλεπω μεσω νοβας...Εμεις δεν παμε στο ασχετο εχουμε βοηθεια εκει, αλλα και να μην ειχαμε, δεν φευγει ο κοσμος ετσι απλα...δεν φευγει γιατι επαιρνε 2000 και τωρα παιρνει 1500...φευγει γιατι επαιρνε 600 βασικο και τωρα ειναι ανεργος εδω και εναν χρονο...νομιζω οτι οταν ειναι καποιος απελπισμενος θελει μια στηριξη...ναι να πεις τα κακα αλλα να πεις και τα καλα...να μπορει να τα βαλει σε μια σειρα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

elzu εισαι απο της τυχερες γιατι γνωριζεις γερμανικα και ο συζυγος εχει βρει ηδη δουλεια!!!!!

Και εχετε συγγενεις που θα σας βοηθησουν!!!!

Πες μου τι θα ηθελες να μαθεις;;;


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

τυχερη μεσα στην ατυχια μου...χιχι...μου εχουν πει κοπελες καποια πραγματα για το τι χαρτια μπορω να κανω στην αρχη για καποιες βοηθειες.αλλα ειδα οτι και εσυ εισαι απο αλλο κρατιδιο απο αυτο που θα παμε.Εμεις θα παμε βαυαρια...Ξερεις τι θα ηθελα να μου ξεκαθαρισεις?Στο νεττο και βρουτο...ειδα οτι υπαρχουν σελιδες που σου υπολογιζουν τι θα παιρνεις στο χερι...οταν σε μια αγγελια γραφει 7,70 ας πουμε την ωρα ειναι με την ασφαλεια η χωρις?Δηλαδη υπολογιζω μηνιατικο ας πουμε 1200 μεσα σε αυτα τι ειναι?Αυτα βεβαια θα μου τα εξηγησει και η μαμα μου οταν επιστρεψει απο χαλκιδικη, αλλα επειδη ειχα κολλησει χτες να το ψαχνω γι'αυτο σε ρωταω.


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

αλλα και για αγγλια που διαβαζα κοπελες δεν ειναι ευχαριστημενες

γεια σου elzu κ καλη επιτυχια στα σχεδια σας.

δεν ξερω αν τα νεα φτανουν σε εσας αλλα να σε ενημερωσω πως αμερικη,αγγλια,ιταλια κ πορτογαλια βρισκονται αν οχι στην ιδια σε χειροτερη οικονομικη κατασταση απο εκεινη της ελλαδας.

συνεπως...κ εδω αγγλια αρχιζουν κ στενευουν τα πραγματα.προσωπικα,που μενω Λονδινο,τωρα κ με το παιδι το βρισκω πανακριβο.ναι,κερδιζουμε καλα χρηματα αλλα σχεδον ολα πανε στα εξοδα κ λογαριασμους.κ δεν εχουμε πολυτελειες.

θα μου πεις καλυτερα,απ το να μη δουλευεις κ εχεις δικιο.να θυμασαι η ζωη στο εξωτερικο ειναι σκληρη κ αυστηρη.


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Για αγγλια δεν εχουμε ακουσει κατι, αλλα για τις αλλες περιοχες που λες ναι και η ισπανια που 17.000 εχουν παει στην γερμανια...οτι τωρα η οικονομια της αγγλιας ειναι σε χειροτερη κατασταση δεν το πιστευω καθολου...εδω μας κρατανε με τα 1000 ζορια να μην χρεωκοπησουμε σαν χωρα για να μην χαθει η αξια του ευρω...( δεν τους νοιαζει αν χαθουν ζωες, απο την πεινα ).Επιλεκτικη χρεωκοπια και κουραφεξαλα....και προσπαθουν να μας το παρουσιασουν και σαν κατι καλο...εχει να πεσει πεινα στην Ελλαδα...και ειδικα σε μικρες πολης οπως μενω εγω...εχουν μεινει ελαχιστα μαγαζια...μετρημενα στα δαχτυλα...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elzu,

ισως σου ειναι δυσκολο να το πιστεψεις γιατι τωρα τα ματια ειναι στραμενα στην ελλαδα κ τα μμε δεν ενημερωνουν.

η αγγλια τα τελευταια χρονια εχει δανεισει χρηματα στην αμερικη κ στην ισλανδια,χρηματα που δε θα παρουν πισω.(μιλω για δις)οι αγγλοι πονταρουν στις εξαγωγες τους καθως κ σε αλλους συνδιασμους οπως πχ τωρα σταματουν καποια επιδοματα,αυξηση φορων,μειωμενες συνταξεις κλπ

βλεπεις,εδω ο κοσμος δε βγαινει να φωναξει,να κανει απεργιες-περα απ τους φοιτητες που ισως να ακουσες προσφατα λογω της εκμεταλλευσης των δανειων-να παει στο κοινοβουλιο κ να αρχισει τις μουτζες.

εν τελει,το πιστευεις ή οχι μελλοντικα θα το φαμε κ εμεις εδω


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

stepstone ειναι η σελιδα που μου στελνει καθε μερα δουλειες...

elzu Μου εγώ απο την stepstone την έφαγα στον ποπούλι με εργασίες όταν πήγα Ολλανδία.... :-(:-(:?:-?:?


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι θα βρω δουλεια απο εδω αλλα την αλλη σελιδα που εδωσα την εμπιστευομαι...γιατι ειναι για καθε πολη διαφορετικα...οσο για τα μαιλ ειπα οτι εκανα σε διαφορες και μου ερχονται...σιγουρα δεν ειναι ολες καλες..


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρει σε καμια τηλ για να δω αν ειναι αληθινες ή οχι γιατι εγω θα παω σε εναν χρονο...απλα αρχισα απο τωρα να την ψαχνω...ειναι λογικο οτι οποιος την εχει πατησει ξερει κατι παραπανω και γι'αυτο δημιουρθηκε το φορουμ για να λεει η καθε κοπελα την εμπειρια της και να βοηθαει η μια την αλλη...

Ηθελα να ρωτησω και κατι ακομα τα κοριτσια που ειναι εκει...πως θα μπορει ο ανδρας μου να μας στελνει λεφτα απο εκει?ξερετε?


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως έχω φίλο που δουλεύει σε ελληνικό εστιατόριο στη Γερμανία, δεν ξέρει γρι γερμανικά, κι αυτή τη στιγμή πηγαίνει Γερμανικά με επιδότηση του κράτους, ώστε αργότερα να ασχοληθεί με αυτό που τελείωσε...τορναδόρος εφαρμοστής


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το πιστευω αυτο που λες...η ξαδερφη μου γερμανιδα ειναι εχει και παιδακι, δεν ειναι παντρεμενη, δεν εχει δουλεψει ποτε στην ζωη της και μενει σε 3αρι σπιτι με 750 ευρω ενοικιο...πως?της τα πληρωνει ολα το κρατος...ενταξει εχει και βοηθεια απο τους γονεις της( τους τα τρωει κυριολεκτικα ) αλλα απο επιλογη δεν δουλευει,...οποτε οποιος θελει να δουλεψει πιστευω οτι το κρατος θελει να τον βοηθησει...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα είμαι εγώ τεχνολόγος μηχανολόγος CNC θα παω στην Γερμανία που παρακαλάνε για τετοιους και θα μου ζητήσουν Γερμανικά.....

Μπαααααα χλωμό το κοβω, θα με έβαζαν να δουλέψω πριν καλα καλα φτάσω στην χώρα, ούτε συνέντευξη που λεει ο ΛΟΓΟΣ δεν θα μου επαιρναν...Όχι αν γνωρίζω Γερμανικά!!!

χαχαχα


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν θελει καμια να με βοηθησει σε αυτα που ρωταω?Απο οτι βλεπω δεν ειμαστε και πολλες τελικα...

Εγω που δεν μένω Γερμανία θα προσπαθήσω να σου απαντήσω απο εδώ....Με τα φτωχά πραγματάκια που ξέρω, λογικά ο άνδρας σου μπορεί να σου στέλνει χρήματα μέσω western union, εκει δεν εχουν ανοιξει Ελληνικές τράπεζες (στην Αγγλία έχει) έτσι ώστε να στέλνει μέσω λογαριασμού???

Εμ δεν μπαίνει και καμία απο την Γερμανια να σου πει αυτα που ρωτας...


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...