Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θετικό τεστ αρνητική χωριακη και καθυστέρηση


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια ξαναγράφω για το πρόβλημα μ γιατί δεν ξέρω τι να κάνω 

Πριν 2 βδομάδες είχα κάνει ένα τεστ  1 μέρα πριν την καθυστέρηση το οποίο βγήκε Αχνό Θετικό 

Την επόμενη μέρα είδα λίγο αίμα κα νόμιζα ότι αδιάθετησα 

Το αίμα αυτό δεν γέμισε ούτε μια σερβιέτα και σταμάτησε 2η μέρα "περιόδου" την επομενη έκανα μια χωριακη με αποτέλεσμα 2.30 εντομεταξυ η γιατρός μ μ έσωσε utrogestan για παν ενδεχόμενο όταν πήραμε το αποτέλεσμα μ είπε να ρα κοψχω και ότι δεν είμαι έγκυος 

2 βδοαμδες τώρα περιμενω να αδιάθετησω αλλά ακόμα τίποτα τι λέτε να συμβαίνει είμαι έγκυος και έγινε λάθος ή τα utrogestan κάνουν τόσο πολύ καθυστέρηση ( τα utrogestan τα πήρα 3 μέρες γιατί έπεσε Χριστούγεννα η εξέταση και αποτέλεσμα χωριακη πήρα την δευτερα) ευχαριστώ οποία απαντήσει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μαρια123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ξαναγράφω για το πρόβλημα μ γιατί δεν ξέρω τι να κάνω 

Πριν 2 βδομάδες είχα κάνει ένα τεστ  1 μέρα πριν την καθυστέρηση το οποίο βγήκε Αχνό Θετικό 

Την επόμενη μέρα είδα λίγο αίμα κα νόμιζα ότι αδιάθετησα 

Το αίμα αυτό δεν γέμισε ούτε μια σερβιέτα και σταμάτησε 2η μέρα "περιόδου" την επομενη έκανα μια χωριακη με αποτέλεσμα 2.30 εντομεταξυ η γιατρός μ μ έσωσε utrogestan για παν ενδεχόμενο όταν πήραμε το αποτέλεσμα μ είπε να ρα κοψχω και ότι δεν είμαι έγκυος 

2 βδοαμδες τώρα περιμενω να αδιάθετησω αλλά ακόμα τίποτα τι λέτε να συμβαίνει είμαι έγκυος και έγινε λάθος ή τα utrogestan κάνουν τόσο πολύ καθυστέρηση ( τα utrogestan τα πήρα 3 μέρες γιατί έπεσε Χριστούγεννα η εξέταση και αποτέλεσμα χωριακη πήρα την δευτερα) ευχαριστώ οποία απαντήσει 

Να κανεις αλλη μια χοριακη αφου δεν εχεις αδιαθετησει ακομα. Απορω πως κρατιεσαι! Αν και παλι ειναι αρνητικη να πας στον γιατρο σου, πιθανως να αλλαξε ο κυκλος σου, ή να εχεις καποια κυστη ή λοιμωξη... ισως ειχες καποια βιοχημικη...δε ξερω.. ελπιζω να εχεις καλα αποτελεσματα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ή αλήθεια είναι ότι δεν κρατιέμαι θέλω σαν τρελή να κάνω τεστ η χοριακη να δω τι γίνεται αλλά επειδή η γιατρός μ ξεκαθάρισε ότι δεν είναι εγκυμοσύνη και ο συζηγος μου μ είπε να περιμένω μήπως μ έρθει τι να πω θα περιμενω όσο ακόμα μπορώ να δω αλλά δεν έχω σημπτωματα περιόδου τώρα 

Γενικά έχω σταθερό κύκλο κάθε 31 μερες ακριβως γιαυτό μ φάνηκε περίεργο όλο αυτό με τη μια μέρα περίοδο και μετά σταμάτησε τι να πω ευχαριστώ πολύ πάντως ελπίζω να ήταν λαθος η χοριακη αν και μ φαίνεται απίθανο 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Μαρια123 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ή αλήθεια είναι ότι δεν κρατιέμαι θέλω σαν τρελή να κάνω τεστ η χοριακη να δω τι γίνεται αλλά επειδή η γιατρός μ ξεκαθάρισε ότι δεν είναι εγκυμοσύνη και ο συζηγος μου μ είπε να περιμένω μήπως μ έρθει τι να πω θα περιμενω όσο ακόμα μπορώ να δω αλλά δεν έχω σημπτωματα περιόδου τώρα 

Γενικά έχω σταθερό κύκλο κάθε 31 μερες ακριβως γιαυτό μ φάνηκε περίεργο όλο αυτό με τη μια μέρα περίοδο και μετά σταμάτησε τι να πω ευχαριστώ πολύ πάντως ελπίζω να ήταν λαθος η χοριακη αν και μ φαίνεται απίθανο 

Η αληθεια ειναι οτι η χοριακη ειναι η πιο εγκυρη μεθοδος. Και σπανιοτατα γινεται λαθος. Στα τεστ σπιτιου συμβαινει πολυ συχνοτερα. Ωστοσο 2 βδομαδες ειναι αρκετος καιρος. Ισως μιλαμε για πολυ καθυστερημενη συλληψη ή βιοχημικη. Μια χοριακη τωρα θα σου επιβεβαιωσει τι συμβαινει. Αν τελικα οντως δεν ειναι εγκυμοσυνη θα μπορεις να το ψαξεις περαιτερω με την γιατρο σου.. εγω  την 10η και την 11η μερα του κυκλου  εβγαζα φουλ αρνητικο τεστ και ελεγα αλλος ενας μηνας χαμενος και ξαφνικα 12η και 13η εβγαλα τοσο αχνη γραμμη που μονο εγω την εβγαλα, με χοριακη μολις 11,4! Μου λεει ο γιατρος πρωτη φορα βλεπω τοσο χαμηλη χοριακη απορω πως το πιασες! Ποτε δε ξερεις! Σου ευχομαι να εισαι αλλα και αν δεν εισαι, συντομα να συμβει!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...