Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Να ρωτήσω κ εγώ κορίτσια πόσο είναι το κόστος των εξετάσεων θρομβοφιλιας? Μόνο αυτές δεν έχω κάνει κ είπαμε με το γιατρό εφόσον έχουμε υγιης βλαστοκυστη στον προεμφυτευτικο, πριν την εμβρυομεταφορα να γίνει κ αυτός ο έλεγχος... Βέβαια στις τελευταίες εμβρυομεταφορες έκανα προληπτικά κ αντιπηκτικες. 

      οι περισσότερες από αυτές δεν γράφονται. Εμένα όλο το πακέτο κόστισε γύρω στα 300..

17 μέρες καθυστέρηση και αρνητική χοριακη.


Lenaki34

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα,ήθελα να σας ρωτήσω και εγώ για ένα θέμα που με απασχολεί. Έχω σταθερό κύκλο 28 μερών και οωρρηξια κάνω την 14η μέρα(τσεκαρισμενο). Κάναμε στοχευμένα με τον σύζυγό μου προσπάθειες τον προηγούμενο μήνα και τώρα έχω καθυστέρηση 17 μέρες,δεν έχω κάνει ξανά τόσο μεγάλη καθυστέρηση. Εχτές έκανα β χοριακη και βγήκε αρνητική,η περίοδος όμως δεν έχει έρθει ακόμα. Το στήθος μου πονάει αλλά μόνο στις θηλές όχι όλο όπως με ποναγε πάντα,επίσης έχω κράμπες και τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά και πολλά υγρά. Εχτές απογοητεύτηκα γιατί ξέρω ότι η χοριακη είναι σίγουρο το αποτέλεσμα που σου δίνει,αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Σας έχει τύχει και σε εσάς ?? Υπάρχει περίπτωση να βγει λάθος η χοριακη??Ξέρω ότι κακώς ελπίζω αλλά έχω και απορία αν έχει συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα να έχει αρνητική χοριακη και τελικά να είναι έγκυος.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Lenaki34 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,ήθελα να σας ρωτήσω και εγώ για ένα θέμα που με απασχολεί. Έχω σταθερό κύκλο 28 μερών και οωρρηξια κάνω την 14η μέρα(τσεκαρισμενο). Κάναμε στοχευμένα με τον σύζυγό μου προσπάθειες τον προηγούμενο μήνα και τώρα έχω καθυστέρηση 17 μέρες,δεν έχω κάνει ξανά τόσο μεγάλη καθυστέρηση. Εχτές έκανα β χοριακη και βγήκε αρνητική,η περίοδος όμως δεν έχει έρθει ακόμα. Το στήθος μου πονάει αλλά μόνο στις θηλές όχι όλο όπως με ποναγε πάντα,επίσης έχω κράμπες και τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά και πολλά υγρά. Εχτές απογοητεύτηκα γιατί ξέρω ότι η χοριακη είναι σίγουρο το αποτέλεσμα που σου δίνει,αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Σας έχει τύχει και σε εσάς ?? Υπάρχει περίπτωση να βγει λάθος η χοριακη??Ξέρω ότι κακώς ελπίζω αλλά έχω και απορία αν έχει συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα να έχει αρνητική χοριακη και τελικά να είναι έγκυος.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ειναι σπανιο,αλλα εχει συμβει να κανει λαθος το διαγνωστικο

επικοινωνησες με τον γιατρο σου;

καλο ειναι να κανεις εναν υπερηχο.μπορει να εχεις καποια κυστη που καθυστερει την περιοδο,κ θα φυγει απλα οταν ερθει

δεν ειναι κατι ανησυχητικο,συμβαινει,κ δε δημιουργει καποιο αλλο προβλημα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

ειναι σπανιο,αλλα εχει συμβει να κανει λαθος το διαγνωστικο

επικοινωνησες με τον γιατρο σου;

καλο ειναι να κανεις εναν υπερηχο.μπορει να εχεις καποια κυστη που καθυστερει την περιοδο,κ θα φυγει απλα οταν ερθει

δεν ειναι κατι ανησυχητικο,συμβαινει,κ δε δημιουργει καποιο αλλο προβλημα

Καλησπέρα κορίτσι μου ειμαι ακριβώς στην ίδια φάση προσπαθούμε για δεύτερο μπεμπέ 

Μία μέρα πριν την περίοδο κάνω τεστ και βγαίνει Αχνό Θετικό 2 μέρες μέρα κάνω χορικαη 2.30 αρνητική σήμερα είμαι 6 μέρα καθυστέρησης  κα έκανα ένα τεστ για α μ φύγει απτό μυαλο και αυτό αρνητικό μάλλον συμβαίνει τι να πω ελπίζω τον άλλο μήνα να έχεις θετικό 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lenaki34 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,ήθελα να σας ρωτήσω και εγώ για ένα θέμα που με απασχολεί. Έχω σταθερό κύκλο 28 μερών και οωρρηξια κάνω την 14η μέρα(τσεκαρισμενο). Κάναμε στοχευμένα με τον σύζυγό μου προσπάθειες τον προηγούμενο μήνα και τώρα έχω καθυστέρηση 17 μέρες,δεν έχω κάνει ξανά τόσο μεγάλη καθυστέρηση. Εχτές έκανα β χοριακη και βγήκε αρνητική,η περίοδος όμως δεν έχει έρθει ακόμα. Το στήθος μου πονάει αλλά μόνο στις θηλές όχι όλο όπως με ποναγε πάντα,επίσης έχω κράμπες και τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά και πολλά υγρά. Εχτές απογοητεύτηκα γιατί ξέρω ότι η χοριακη είναι σίγουρο το αποτέλεσμα που σου δίνει,αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Σας έχει τύχει και σε εσάς ?? Υπάρχει περίπτωση να βγει λάθος η χοριακη??Ξέρω ότι κακώς ελπίζω αλλά έχω και απορία αν έχει συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα να έχει αρνητική χοριακη και τελικά να είναι έγκυος.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνήθως η χοριακή δεν βγαίνει λάθος, καλό είναι να την επαναλάβεις σε περίπτωση που έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη. Καλό είναι να κάνεις υπερηχογράφημα για να δεις μήπως και έχει δημιουργηθεί κάποια κύστη και σε δημιουργεί πρόβλημα τον κύκλο σου. Καλά αποτελέσματα εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Lenaki34 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα,ήθελα να σας ρωτήσω και εγώ για ένα θέμα που με απασχολεί. Έχω σταθερό κύκλο 28 μερών και οωρρηξια κάνω την 14η μέρα(τσεκαρισμενο). Κάναμε στοχευμένα με τον σύζυγό μου προσπάθειες τον προηγούμενο μήνα και τώρα έχω καθυστέρηση 17 μέρες,δεν έχω κάνει ξανά τόσο μεγάλη καθυστέρηση. Εχτές έκανα β χοριακη και βγήκε αρνητική,η περίοδος όμως δεν έχει έρθει ακόμα. Το στήθος μου πονάει αλλά μόνο στις θηλές όχι όλο όπως με ποναγε πάντα,επίσης έχω κράμπες και τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά και πολλά υγρά. Εχτές απογοητεύτηκα γιατί ξέρω ότι η χοριακη είναι σίγουρο το αποτέλεσμα που σου δίνει,αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Σας έχει τύχει και σε εσάς ?? Υπάρχει περίπτωση να βγει λάθος η χοριακη??Ξέρω ότι κακώς ελπίζω αλλά έχω και απορία αν έχει συμβεί σε κάποια άλλη κοπέλα να έχει αρνητική χοριακη και τελικά να είναι έγκυος.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή χρονιά με υγεία και ένα μωράκι στην αγκαλιά σας.

Η χοριακή όντως έπρεπε να είχε βγει θετική αν είσαι έγκυος. Μου κάνει εντύπωση γιατί έχεις σταθερό κύκλο και πολλές ημέρες καθυστέρηση. 

Ο γυναικολόγος σου τι σε συμβούλεψε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!Η περίοδος τελικά μου ήρθε την 21 μερα καθυστέρησης. Μάλλον όλο αυτό δημιουργήθηκε γιατί τα Χριστούγεννα είχα νοσήσει από covid. Είχα κάνει πρόσφατα και τζελ σαλπίγγων η οποία ήταν πεντακάθαρη, οπότε δεν υπάρχει κάποια κύστη. Προσπαθούμε αρκετο καιρό, χωρίς αποτέλεσμα και ενώ έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και δεν έχουμε τίποτα που να δικαιολογεί το ότι δεν έχει επιτευχθεί εγκυμοσύνη, οπότε η καθυστέρηση αυτή μας έδωσε ελπίδα. Όμως δεν τον βάζουμε κάτω,ελπίζω κάποια στιγμή να γίνει και σε εμάς το θαύμα.

 

 

 

 

On 15/1/2023 at 10:51 ΠΜ, SpiridoulaK είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή χρονιά με υγεία και ένα μωράκι στην αγκαλιά σας.

Η χοριακή όντως έπρεπε να είχε βγει θετική αν είσαι έγκυος. Μου κάνει εντύπωση γιατί έχεις σταθερό κύκλο και πολλές ημέρες καθυστέρηση. 

Ο γυναικολόγος σου τι σε συμβούλεψε;

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή χρονιά με υγεία και όλα τα καλά!! Σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου . Μάλλον ήταν από τον Κοβιντ που είχα νοσήσει τα Χριστούγεννα η καθυστέρηση. 

Εύχομαι να έρθει σύντομα και για εμάς το θετικό τεστ και για όλα τα ζευγάρια που το επιθυμούν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...