Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ποιες μέρες θεωρούνται γόνιμες?


evaki_k

Recommended Posts

Όχι κάποιες φορές έχω 31 μέρες κύκλο κάποιες άλλες 35 κάποιες 40 η 30 κάπως έτσι πάει..  αυτά τα home test που τα βρίσκω για να τα πάρω και εγώ εφόσον είναι οικονομικά;; εγώ είχα πάρει της clearblue πανάκριβα είναι δεν συμφέρει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 minutes ago, Katerina P. said:

Όχι κάποιες φορές έχω 31 μέρες κύκλο κάποιες άλλες 35 κάποιες 40 η 30 κάπως έτσι πάει..  αυτά τα home test που τα βρίσκω για να τα πάρω και εγώ εφόσον είναι οικονομικά;; εγώ είχα πάρει της clearblue πανάκριβα είναι δεν συμφέρει. 

Hometest.gr από εκεί τα παραγγείλα ήταν καμία €25 τα 40. 
Είναι σαν ταινίες και προσωπικά με βόλεψαν πολύ. Αντιλαμβάνεσαι ότι με έτσι κύκλο που έχω τα δέκα που έβρισκα στο φαρμακείο δεν μου έφταναν. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Katerina P. said:

Τότε και εγώ εκείνα θα πάρω αν είναι,  τα βρήκα 😃😃 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Είναι αξιόπιστα όμως Ε;;

Τι να σου πω μου τα πρότεινε η φίλη μου που έχει δυο παιδάκια από τα συγκεκριμένα τεστ 😁 

Εγω έκανα ένα κάθε μέρα και την μέρα που μου έβγαλε θετικό τεστ η γραμμή ήταν διπλή κατακόκκινη και ξεκάθαρη. 
Good luck 😉

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... την τελευταία φορά είχα καθυστέρηση 16 μέρες και τελικά δεν ήμουν έγκυος εφόσον είχα κάνει ένα τεστ,  κολπικό υπέρηχο αλλά και χοριακη. Όλα ήταν αρνητικά.. σήμερα είναι 5η μέρα περιόδου αύριο το πολύ μεθαύριο θα έχει τελειώσει. Πως θα ξέρω να υπολογίσω τις γονιμες  μέρες εφόσον έκανα 46 μέρες κύκλο τελευταία φορά; 

Καλησπέρα σου, από την στιγμή που έχεις άστατο κύκλο θα σε βοηθήσουν αρκετά τα τεστ ωορρηξίας να τα πραγματοποιείς καθημερινά μέχρι την ημέρα που θα βγει θετικό, μπορείς επίσης να πας στον ιατρό σου και με υπέρηχο να δει σε τι φάση βρίσκεσαι και πότε θα γίνει η ωορρηξία. Πάντως ακόμα και σε έμενα που ο κύκλος μου είναι σταθερός στις 28-29 μέρες η ωορρηξία μου δεν γίνεται πάντα την ίδια μέρα του κύκλου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ε ο πιο εύκολος και γρήγορος τρόπος είναι αυτά τα τεστακια  οπότε μόλις τα παρήγγειλα και ανάλογα και με τα σημάδια που μου δίνει το σώμα μου, ελπίζω κάτι να γίνει και να πετύχω μερες και να γίνει το θαύμα 😃🙏 σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποια αν είναι στάνταρ ότι ανεβαίνει η θερμοκρασία μας μετά την ωορρηξία; Κρατάω θερμοδιαγραμμα (πρωινό, κάτω από τη γλώσσα) είχα θετικό τεστ (peak) το Σάββατο το απόγευμα και ξανά θετικό(όχι το ίδιο έντονο με το προηγούμενο,αλλά δύο ίδιες γραμμές) την Κυριακη. Σήμερα Τρίτη η θερμοκρασία μου δεν έχει ανέβει και ανησυχώ ότι είναι χαμένος μήνας...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...