Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

      • Μου αρέσει 1

Αυτοκίνητο που να χωρά 2 παιδ.καθίσματα και την μαμά στο πίσω κάθισμα;;;


Recommended Posts

Καλημέρα!

Πρόσφατα αποκτήσαμε δίδυμα και ψάχνουμε για αυτοκίνητο που να χωράει τα δύο παιδικά καθισματάκια και εμένα στη μέση στο πίσω κάθισμα. 

Αυτό που έχουμε τώρα,  αν και οικογενειακό,  δεν βολεύει.  Οι ζώνες ασφαλείας είναι έτσι τοποθετημενες που δημιουργούν 2 θέσεις πολύ άνετες δεξιά και αριστερά (εκεί δένουμε τα καθίσματα των μωρων),  όμως ο χώρος που απομένει στη μέση δεν είναι για να καθίσει ενηλικο άτομο....

Γνωρίζετε κάποιο μοντέλο αυτοκινήτου που να έχει πίσω 3 μεγάλες θέσεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλημέρα!

Πρόσφατα αποκτήσαμε δίδυμα και ψάχνουμε για αυτοκίνητο που να χωράει τα δύο παιδικά καθισματάκια και εμένα στη μέση στο πίσω κάθισμα. 

Αυτό που έχουμε τώρα,  αν και οικογενειακό,  δεν βολεύει.  Οι ζώνες ασφαλείας είναι έτσι τοποθετημενες που δημιουργούν 2 θέσεις πολύ άνετες δεξιά και αριστερά (εκεί δένουμε τα καθίσματα των μωρων),  όμως ο χώρος που απομένει στη μέση δεν είναι για να καθίσει ενηλικο άτομο....

Γνωρίζετε κάποιο μοντέλο αυτοκινήτου που να έχει πίσω 3 μεγάλες θέσεις;

Καλησπέρα και να χαίρεσαι τα μωράκια σου. Είχαμε το Όπελ κορσα και δεν χωρούσα πίσω. Πήραμε φέτος το Σιτροέν c3 το καινούριο όμως μοντέλο κ χωράω,μην φανταστείς άνετα αλλά είναι ελάχιστα πιο φαρδύ κ μπορώ να δένω κ ζώνη. Στο προηγούμενο καθόμουν κ η πλάτη μου ήταν πλάγια,δηλαδή ίσια δεν γινόταν. Για πιο μεγάλα αμάξια δυστυχώς δεν ξέρω. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Θα το κοιτάξω αυτά που λες!

Στο δικό μας, Nissan almera, δεν χωράω με τίποτα... το πίσω κάθισμα είναι μεγάλο, αλλα οι ασφάλειες των ζωνών των ακριανών καθισμάτων είναι στην μέση σχεδόν και ο χώρος που αφήνουν μεταξύ τους για το τρίτο άτομο είναι ο ελάχιστος...ένα παιδί εως 7-8 χρόνων μπορεί να καθίσει αλλά μεγαλύτερος όχι. 

Και δεν μπορώ να τα αφήνω τα μωρά μονα τους πίσω και εγώ να είμαι μπροστά ειναι 7 μηνων ακόμα, φοβάμαι, μια αναγούλα, ένας εμετός να μας προκύψει, τι κάνουμε? 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...