Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες, εύχομαι του χρόνου το Πάσχα να κυνηγάμε τα μωράκια μας μέσα στο σπίτι :)

Εγώ είμαι 16 εβδ  και 6 μέρες, έχω πάρει 2,7 κιλά και μέχρι στιγμής είμαι καλά, βέβαια που κακοφαίνεται που δεν χωράω στα ρουχαλάκια μου αλλά χαλάλι. Ανυπομονώ την άλλη εβδομάδα να μάθουμε το φύλο καθώς δεν ήμαστε ακόμα σίγουροι. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 861
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πω πω μπράβο σας για τα τόσα λίγα κιλά. Κ εμένα βέβαια δεν με πειράζει που έχω πάρει σχεδόν 4. Αλλά οκ…καλό θα ήταν να μην ξεφύγω γιατι είμαι κ κοντή και θα φαίνομαι σαν ντονατς. Έχω ήδη κ κοιλιά-πιο μεγάλη από τις βδομαδες μου-οπότε θα είναι αστείο το θέαμα.
Κ εμείς το ειδαμε εχθές. Μας είπε ότι αναπτύσσεται καλά και πως ο τράχηλος είναι σταθερός, άρα να συνεχίσω λέει ότι κάνω. 

Εμάς εχθές μας ρώτησε για το φύλο κ του είπαμε πως δεν θελουμε να ξέρουμε. Όλοι οι φίλοι μας έχουν λυσσάξει να πάρουν λέει τηλφ να μάθουν αυτοί χαχαχαχαχαχαχαχχα. 
Αυτά. Καλή συνέχεια σε όλες κορίτσια 

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου χτες μαρτύρησα με τις καούρες ένιωθα σαν δράκος μόνο φωτιές δεν πετούσα 🤣 ήπια λίγο γάλα και κάπως ηρέμησα, μου είπε ο γιατρός να πίνω γκάβισκον αλλα προσπαθώ να το αποφεύγω. εσείς έχετε καούρες? Στις άλλες εγκυμοσύνες θυμάμαι είχα πολύ αργότερα,τώρα έχω από την αρχή.

Και εγώ έχω κάνει κοιλίτσα,βέβαια είναι και η 4η εγκυμοσύνη οπότε λογικό να φαίνεται νωρίτερα συν ότι έχω σπαστική κολίτιδα και ξυπνάω φλατ το πρωί και το βράδυ κοιμάμαι 7 μηνών. 🤣🤣

Θέλω να πάω να ψωνίσω κανένα παντελονάκι εγκυμοσύνης γιατί έχουν αρχίσει και με πιέζουν όλα και στο γραφείο δεν μπορώ να φοράω φόρμες συνέχεια. έχει αγοράσει καμία κοπέλα ρούχα εγκυμοσύνης από orchestra? έχω κάρτα μέλους και βγαίνουν με 50% έκπτωση και είναι πολύ οικονομικά. άντε να ζεστάνει ο καιρός να αρχίσουμε τα φορεματάκια.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, SofiDim είπε:

Πω πω μπράβο σας για τα τόσα λίγα κιλά. Κ εμένα βέβαια δεν με πειράζει που έχω πάρει σχεδόν 4. Αλλά οκ…καλό θα ήταν να μην ξεφύγω γιατι είμαι κ κοντή και θα φαίνομαι σαν ντονατς. Έχω ήδη κ κοιλιά-πιο μεγάλη από τις βδομαδες μου-οπότε θα είναι αστείο το θέαμα.
Κ εμείς το ειδαμε εχθές. Μας είπε ότι αναπτύσσεται καλά και πως ο τράχηλος είναι σταθερός, άρα να συνεχίσω λέει ότι κάνω. 

Εμάς εχθές μας ρώτησε για το φύλο κ του είπαμε πως δεν θελουμε να ξέρουμε. Όλοι οι φίλοι μας έχουν λυσσάξει να πάρουν λέει τηλφ να μάθουν αυτοί χαχαχαχαχαχαχαχχα. 
Αυτά. Καλή συνέχεια σε όλες κορίτσια 

😂😂 Τέλεια, όλα καλά να συνεχίσουν να είναι!! Εμείς αρχικά δεν θέλαμε να μάθουμε και δεν μας πειράζει να μην μάθουμε, αλλά το ξανασκεφτόμαστε, βέβαια ακόμα και εάν το μάθουμε δεν θέλω ακόμα να το μάθουν οι υπόλοιποι 😉 εδώ καλά καλά δεν γνωρίζουν ακόμα την εγκυμοσύνη εκτός από τους πολύ κοντινούς.

1 hour ago, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου χτες μαρτύρησα με τις καούρες ένιωθα σαν δράκος μόνο φωτιές δεν πετούσα 🤣 ήπια λίγο γάλα και κάπως ηρέμησα, μου είπε ο γιατρός να πίνω γκάβισκον αλλα προσπαθώ να το αποφεύγω. εσείς έχετε καούρες? Στις άλλες εγκυμοσύνες θυμάμαι είχα πολύ αργότερα,τώρα έχω από την αρχή.

Και εγώ έχω κάνει κοιλίτσα,βέβαια είναι και η 4η εγκυμοσύνη οπότε λογικό να φαίνεται νωρίτερα συν ότι έχω σπαστική κολίτιδα και ξυπνάω φλατ το πρωί και το βράδυ κοιμάμαι 7 μηνών. 🤣🤣

Θέλω να πάω να ψωνίσω κανένα παντελονάκι εγκυμοσύνης γιατί έχουν αρχίσει και με πιέζουν όλα και στο γραφείο δεν μπορώ να φοράω φόρμες συνέχεια. έχει αγοράσει καμία κοπέλα ρούχα εγκυμοσύνης από orchestra? έχω κάρτα μέλους και βγαίνουν με 50% έκπτωση και είναι πολύ οικονομικά. άντε να ζεστάνει ο καιρός να αρχίσουμε τα φορεματάκια.

Εγώ δεν είχα από την αρχή καούρες, ούτε γενικότερα άλλη συμπτώματα εγκυμοσύνης, εκτός εάν φάω κάτι αρκετά βαρύ. Δεν γνώριζα ότι το συγκεκριμένο κατάστημα έχει ρούχα εγκυμοσύνης, εγώ έχω δει από Shein, H&M και mothercare, αλλά δεν τρελάθηκα κίολας.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου χτες μαρτύρησα με τις καούρες ένιωθα σαν δράκος μόνο φωτιές δεν πετούσα 🤣 ήπια λίγο γάλα και κάπως ηρέμησα, μου είπε ο γιατρός να πίνω γκάβισκον αλλα προσπαθώ να το αποφεύγω. εσείς έχετε καούρες? Στις άλλες εγκυμοσύνες θυμάμαι είχα πολύ αργότερα,τώρα έχω από την αρχή.

Και εγώ έχω κάνει κοιλίτσα,βέβαια είναι και η 4η εγκυμοσύνη οπότε λογικό να φαίνεται νωρίτερα συν ότι έχω σπαστική κολίτιδα και ξυπνάω φλατ το πρωί και το βράδυ κοιμάμαι 7 μηνών. 🤣🤣

Θέλω να πάω να ψωνίσω κανένα παντελονάκι εγκυμοσύνης γιατί έχουν αρχίσει και με πιέζουν όλα και στο γραφείο δεν μπορώ να φοράω φόρμες συνέχεια. έχει αγοράσει καμία κοπέλα ρούχα εγκυμοσύνης από orchestra? έχω κάρτα μέλους και βγαίνουν με 50% έκπτωση και είναι πολύ οικονομικά. άντε να ζεστάνει ο καιρός να αρχίσουμε τα φορεματάκια.

Εμένα ήταν το βασικό μου σύμπτωμα από αρκετά νωρίς. Όπως έχω πει κ πιο πάνω δεν είχα ζαλάδες, ναυτίες κλπ αλλά οι καούρες με πέθαναν από την 8η βδομάδα περιπου. Πριν δεν ήξερα καν τι είναι καούρα.
 Τώρα κάπως ηρέμησαν αλλά κ πάλι με πιάνουν σε κάτι άκυρες στιγμές. εχθες ας πούμε μετά από μια μπανάνα (;;). Μέχρι να τελειωσω τον 3ο ήταν καθημερινό. Δεν έκανα κάτι γι αυτό αλλά δεν είχα ρωτήσει κιόλας τον γιατρό…

εγω δεν έχω πάρει τπτ εκτός από σουτιέν. Κυκλοφορώ συνέχεια με κάτι κολαν που είχα κ πριν με πολύ μαλακό λάστιχο κ από πανω ότι φαρδύ έχω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 16 βδομάδων σήμερα και νιώθω ότι ο καιρός περνάει πιο γρήγορα από το πρώτο τρίμηνο! Επίσης την Κυριακή μάθαμε ότι περιμένουμε κοριτσάκι και ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω! 🎀

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Νατασα1992 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! 16 βδομάδων σήμερα και νιώθω ότι ο καιρός περνάει πιο γρήγορα από το πρώτο τρίμηνο! Επίσης την Κυριακή μάθαμε ότι περιμένουμε κοριτσάκι και ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω! 🎀

Καλό μήνα σε όλες !! 

Όντως ο καιρός περνάει πιο γρήγορα , το μόνο που μου φαίνεται ότι αργεί είναι το ραντεβού με τον γιατρό . Αυτή τη φορά θα μας δεί πάνω στον μήνα και είχα καλομαθει κάθε 2 εβδομάδες! Εγώ Πέμπτη μπαίνω στην 18η εβδομάδα κ έχουμε επίσης κοριτσάκι !! ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. και εγώ σήμερα αισίως στην 14η εβδομαδα και εγώ κοριτσάκι χιχιχιχι καλέ κανεναν γαμπρό δεν έχουμε? Και εμένα αργεί το ραντεβού μου. απο την αυχενική που έκανα στις 19/4 με έβαλε επόμενο ραντεβού στις 16/5.. θα σκάσω μέχρι τότε.

  • Μου αρέσει 3

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι περίεργο να μη ξέρεις ότι είναι όλα καλά ! Εγώ άρχισα να νιώθω κάτι πεταρισματα που κ που χαμηλά στη κοιλίτσα 😍😍 Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν το εντερακι αλλά πλέον έχω καταλάβει ότι δεν είναι !όσες έχετε κ άλλα παιδάκια ποτέ τα νιώσατε ; Εμένα είναι η πρώτη μου εμπειρία ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα κορίτσια μου και καλό μήνα το ξέχασα χτες 😁  Εμένα είναι μικρούλι ακόμα μωρέ. το μοναδικό που νιώθω όταν ξαπλώνω ανάσκελα είναι ένα φούσκωμα/εξόγκωμα κάτω από τον αφαλό. Λογικά σε κάνα 2 εβδομάδες θα αρχίσω να το νιώθω και εγώ μιας και είναι 4η εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 2

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!Κι εγω κοριτσάκι εχω.Μα τι γίνεται πια?? Δεν θα βρίσκουμε γαμπρούς 😋.

Συμφωνώ πως το μονο που φαίνεται μακρινό είναι το επόμενο ραντεβού. Υπομονή και λιγότερα συμπτώματα από εδω και πέρα εύχομαι, για να το χαρούμε περισσότερο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Καλό μήνα, με υγεία να έρθουν τα μωράκια μας. Κι εγώ κοριτσάκι, δεν έχω ακούσει για αγοράκι από καμία εγκυουλα ακόμη!

Στην 1η εγκυμοσύνη ένιωσα το μωρό στις 20 εβδ, στην 2η στις 19 εβδ και τώρα στην 3η ήδη από την 17η νιώθω απαλά χτυπηματακια, όχι κανονικές κλωτσιές βέβαια. Αλλά από την εμπειρία πλέον ξέρω ότι είναι το μωράκι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια πως είστε? Εγώ με αυτόν υον καιρό χάλια!!! Ενώ λατρεύω υγρασία,συννεφιά,βροχή εδώ και 4-5μέρες με έχει πιάσει το ισχίο (ιερολαγόνιο)  και υποφέρω και αφού μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι απαγορεύεται η βολταρεν στην εγκυμοσύνη με έπιασε και χτες το πρωί ο αυχένας μου 🤣🤕 και είμαι μια ομορφιά δεν μπορώ να γυρίσω από αριστερά και κουτσαίνω από δεξιά χαχαχαχα


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , pitsi21 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια πως είστε? Εγώ με αυτόν υον καιρό χάλια!!! Ενώ λατρεύω υγρασία,συννεφιά,βροχή εδώ και 4-5μέρες με έχει πιάσει το ισχίο (ιερολαγόνιο)  και υποφέρω και αφού μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι απαγορεύεται η βολταρεν στην εγκυμοσύνη με έπιασε και χτες το πρωί ο αυχένας μου 🤣🤕 και είμαι μια ομορφιά δεν μπορώ να γυρίσω από αριστερά και κουτσαίνω από δεξιά χαχαχαχα

Καλο κουραγιο κορίτσι μου.Λιγο μασαζακι και ενα ζεστο επίθεμα ισως βοηθησει τον αυχένα σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...