Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου. Περιμένω να περάσουν οι ώρες να πάω να δω το μπεμπεκι μου επιτέλους. 

Γελάω με την αφαίμαξη σου @SofiDim αλήθεια την μεγάλη καμπύλη σου έδωσε να κάνεις; Είναι η χειρότερη εξέταση μου αυτή!!! Εγώ έκανα τις μηνιαίες αιματολογικές μου και ο αιματοκρίτης συνεχίζει σε χαμηλά επίπεδα. Επίσης έχω ανεπάρκεια βιταμίνης d  μόλις 11 😢 και ίσως για αυτό αισθάνομαι τόσο κουρασμένη. Για να δούμε και τι θα μου πει ο γιατρός. 

 

εγώ κορίτσια να πάνε όλα καλά θα γεννήσω στο Ιασώ. 

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 862
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@SofiDim σε ποια εβδομάδα είσαι ; 

@pitsi21 Άντε με το καλό να δεις το μπεμπακι ! 

Εμένα βγήκαν σήμερα οι εξετάσεις , ο αιματοκρίτης από 42 έπεσε στο 35 .. 

Επίσης τα αποτελέσματα στην γενική ούρων δεν με ενθουσίασαν , βρέθηκαν ίχνη λευκώματος και αρκετά άλατα  φωσφορικου ασβεστίου  .. τις έχω στείλει στο γιατρό και περιμένω να μου πει το απόγευμα ! 🤯

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Nadiaki είπε:

@SofiDim σε ποια εβδομάδα είσαι ; 

@pitsi21 Άντε με το καλό να δεις το μπεμπακι ! 

Εμένα βγήκαν σήμερα οι εξετάσεις , ο αιματοκρίτης από 42 έπεσε στο 35 .. 

Επίσης τα αποτελέσματα στην γενική ούρων δεν με ενθουσίασαν , βρέθηκαν ίχνη λευκώματος και αρκετά άλατα  φωσφορικου ασβεστίου  .. τις έχω στείλει στο γιατρό και περιμένω να μου πει το απόγευμα ! 🤯

Σε ευχαριστώ πολύ. Έμενα οι ούρων βγήκαν καλές. Είχα άγχος γιατί παθαίνω συχνά ουρολοιμώξεις. μου έδωσε και έκανα και καλλιέργεια κολπικού και μου γράφει ότι δεν έχω κάποιο μικρόβιο παρά λίγους γαλκτοβάκιλλους οι οποίοι δεν ξέρω τι είναι χαχαχαχαχαχα θα μου πει σήμερα που θα τον δω.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , pitsi21 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Έμενα οι ούρων βγήκαν καλές. Είχα άγχος γιατί παθαίνω συχνά ουρολοιμώξεις. μου έδωσε και έκανα και καλλιέργεια κολπικού και μου γράφει ότι δεν έχω κάποιο μικρόβιο παρά λίγους γαλκτοβάκιλλους οι οποίοι δεν ξέρω τι είναι χαχαχαχαχαχα θα μου πει σήμερα που θα τον δω.

Εύχομαι να μην είναι τίποτα και να ξεμπερδεψεις!! Κ εγώ θα περιμένω να με πάρει να μου πει τι στο καλό είναι αυτά που βγήκαν στα ούρα , προσπαθώ να μη μπω στο ίντερνετ πολύ γιατί μπορεί να αγχώνομαι τζάμπα ! 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κορίτσια μου μπηκα 18η! Επιτέλους στον 5ο και επισήμως.

Έκανα το 60’ και 120’ οπότε ένα διωρακι στην κλινικη (πάλι καλά παρέα με την κολλητή) αλλά τώρα που μπηκα σπίτι λες και με έχει πατήσει μπουλντόζα νιώθω. 

Κ εγώ έκανα γενική κ καλλιέργεια πυρών σήμερα μαζι με την καμπύλη. Οι γενικές της προηγούμενης εβδομάδας είναι καλές. Οπότε εύχομαι κ αυτές…για να δούμε. 
 

@pitsi21 άντε καλως να δεις το μπεμπέ. @Nadiakiευχομαι να μην ειναι κάτι αυτό και ταλαιπωρηθείς με αγωγές κλπ. Αλλά κ να πρέπει να πάρεις κάτι Νταξει…δεν έγινε κ κάτι. 
 

καλο μεσημέρι 
 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Nadiaki είπε:

Εύχομαι να μην είναι τίποτα και να ξεμπερδεψεις!! Κ εγώ θα περιμένω να με πάρει να μου πει τι στο καλό είναι αυτά που βγήκαν στα ούρα , προσπαθώ να μη μπω στο ίντερνετ πολύ γιατί μπορεί να αγχώνομαι τζάμπα ! 😂😂

όχι μην το κάνεις αυτό.. Το κάνω και εγώ και το έκοψα μαχαίρι όταν στον προγεννητικό μπήκα να δω τι σημαίνει το θετικό που είχα στην ερυθρά και μόνο που δεν λιποθύμησα, πήρα τον γιατρό σχεδόν κλαίγοντας και του λέω είμαι θετική στην ερυθρά και γέλασε και μου λέει ναι έχεις ανοσία. Τώρα το θυμάμαι και γελάω τότε όμως είχα φρικαρει γιατι το ίντερνετ έλεγε άλλα ντάλα.

  • Χαχα 2

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Χτες επιτέλους είδαμε την μπεμπουλα μας. ( Ναι ναι το επιβεβαίωσε 100% ) πιπιλουσε το δαχτυλακι της και κουνούσε συνέχεια τα πόδια της Είναι 151γραμμαρια το σπουργιτάκι μου!!!. Είναι όλα πολύ καλά. Προχωράμε όπως πρέπει. Εμένα με βρήκε αρκετά καλά, χωρίς να έχω πάρει καθόλου κιλά μέχρι στιγμής. . Αλλά με μπουσταρε με φάρμακα χαχαχα. Μου είπε αν θέλω να αυξήσω το σίδηρο γιατί ο αιματοκρίτης μου είναι 35.9 μου έδωσε ασβέστιο (λόγω της αρθρίτιδας που έχω) με βιταμίνη d (έχω ανεπάρκεια μόλις 11 :( ) και μαγνήσιο γιατί του είπα γιατρε μου μην γελάσεις αλλά σε αυτή την εγκυμοσύνη είμαι πόλυ ξεχασιαρα σαν να είμαι αφηρημένη. Και εκεί μου είπε μπράβο που το λες γιατί πολλές γυναίκες δεν το παραδέχονται. Είναι ορμονικό και μετά την γέννα φεύγει μου είπε οπότε μην σε ανησυχεί. Απλά το μαγνήσιο μου είπε θα με βοηθήσει. 

Τώρα επόμενο ραντεβού στις 20/6 για β επιπέδου. 

  • Μου αρέσει 3

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , pitsi21 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια. Χτες επιτέλους είδαμε την μπεμπουλα μας. ( Ναι ναι το επιβεβαίωσε 100% ) πιπιλουσε το δαχτυλακι της και κουνούσε συνέχεια τα πόδια της. Είναι όλα πολύ καλά. Προχωράμε όπως πρέπει. Εμένα με βρήκε αρκετά καλά, χωρίς να έχω πάρει καθόλου κιλά μέχρι στιγμής. . Αλλά με μπουσταρε με φάρμακα χαχαχα. Μου είπε αν θέλω να αυξήσω το σίδηρο γιατί ο αιματοκρίτης μου είναι 35.9 μου έδωσε ασβέστιο (λόγω της αρθρίτιδας που έχω) με βιταμίνη d (έχω ανεπάρκεια μόλις 11 :( ) και μαγνήσιο γιατί του είπα γιατρε μου μην γελάσεις αλλά σε αυτή την εγκυμοσύνη είμαι πόλυ ξεχασιαρα σαν να είμαι αφηρημένη. Και εκεί μου είπε μπράβο που το λες γιατί πολλές γυναίκες δεν το παραδέχονται. Είναι ορμονικό και μετά την γέννα φεύγει μου είπε οπότε μην σε ανησυχεί. Απλά το μαγνήσιο μου είπε θα με βοηθήσει. 

Τώρα επόμενο ραντεβού στις 20/6 για β επιπέδου. 

Μπράβο μπράβο όλα τέλεια ! 

Και εγώ παίρνω σίδηρο με φυλλικό, ασβέστιο με βιταμίνη d (και εγώ με ανεπάρκεια  ) και μαγνησιο ! Επίσης είχα θέμα με την μνήμη από την αρχή σχεδόν την εγκυμοσύνης ακόμα και για τα συμπληρώματα βάζω ξυπνητήρια 😂 

Β επιπέδου εμείς έχουμε 7/6 !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός είπε ότι επειδή είμαι πολύ λευκή έχω χαμηλή βιταμίνη d και γενικά όσοι έχουν ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα έχουν χαμηλή βιταμίνη d.

πραγματικά η μνήμη μου είναι χρυσόψαρου πια χαχαχα! μου λένε κάτι πχ στο γραφείο και σε 1 λεπτό το έχω ξεχάσει, προχτές και ενώ έχω βάλει το κλειδί στην αυλόπορτα να ανοίξω λέω όχι ρε γ@μώτο ξέχασα τα κλειδιά στο αυτοκίνητο. 🤣 και γύρισα να πάω προς το αυτοκίνητο και λέω τι κάνω?

σε έχει βοηθήσει το μαγνήσιο στο θέμα μνήμης?

  • Χαχα 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , pitsi21 είπε:

Ο γιατρός είπε ότι επειδή είμαι πολύ λευκή έχω χαμηλή βιταμίνη d και γενικά όσοι έχουν ανοιχτόχρωμη επιδερμίδα έχουν χαμηλή βιταμίνη d.

πραγματικά η μνήμη μου είναι χρυσόψαρου πια χαχαχα! μου λένε κάτι πχ στο γραφείο και σε 1 λεπτό το έχω ξεχάσει, προχτές και ενώ έχω βάλει το κλειδί στην αυλόπορτα να ανοίξω λέω όχι ρε γ@μώτο ξέχασα τα κλειδιά στο αυτοκίνητο. 🤣 και γύρισα να πάω προς το αυτοκίνητο και λέω τι κάνω?

σε έχει βοηθήσει το μαγνήσιο στο θέμα μνήμης?

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δει καμία διαφορά ιδιαίτερη .. κάποιες μέρες λειτουργώ καλύτερα κάποιες άλλες όχι ! 😂 Θα το επιβεβαίωνε ευχαρίστως και ο σύζυγός 😂😂 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά @Nadiaki τι σου είπε ο γιατρός για τις εξετάσεις ούρων.?? Εμένα για τους γαλακτοβάκιλλους μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και θα τους θέλαμε πολλούς και όχι λίγους όπως βγήκαν εμένα χαχαχα


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , pitsi21 είπε:

Τελικά @Nadiaki τι σου είπε ο γιατρός για τις εξετάσεις ούρων.?? Εμένα για τους γαλακτοβάκιλλους μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και θα τους θέλαμε πολλούς και όχι λίγους όπως βγήκαν εμένα χαχαχα

Ότι είναι μια χαρά ! Και να πίνω λίγο περισσότερο νερό ! Πάλι καλά ! Τώρα θα τον δω και στην Β' επιπέδου οπότε θα τον ρωτήσω και από κοντά αναλυτικά !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια! Ωραία νέα!! Κ εμένα βγήκε σήμερα η καμπύλη και είναι μια χαρά. Και όλες οι άλλες δλδ που περίμενα. 
κ εγω πάντως με την μνήμη έχω πολύ θέμα. Είχα διαβάσει πως είναι σύμπτωμα οπότε δεν ανησύχησα. Δεν ήξερα πως το μαγνήσιο μπορεί να βοηθάει σε αυτό.
Θα το παρατηρήσω να δω αν με βοηθάει όντως. Δεν το πολύ βλέπω…αλλά οκ. 
Καλό μεσημέρι 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Και μεις σήμερα είδαμε το κοριτσάκι μας, μεγάλωσε αρκετά και είχε μόνιμα τα πόδια στο κεφάλι της! Άντε τώρα να περάσουν τρεις βδομαδες μέχρι να την ξανά δούμε! Εμένα μου είπε να προσέχω πολύ το σάκχαρο και αν νιώθω ζαλάδες να ξαπλώνω όπου κ να βρίσκομαι.. την τελευταία βδομάδα ζαλίστηκα δυο τρεις φορές και η πίεση μου ήταν χαμηλή.. αλήθεια κορίτσια εσείς ξεκινήσατε αγορές για τα μωράκια σας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια. Αχ νυσταζωωωωω, τα περισσότερα συμπτώματα μου έχουν φύγει αλλά η υπνηλία καλα κρατεί. 

Ρε κορίτσια τι αηδία είναι αυτό το μαγνήσιο; (Σε φακελάκι μου έδωσε) υπάρχει σε χάπι; Δεν μπορώ να το πιω αναγουλιαζω αμεσως. 

@Νατασα1992 έχεις ζάχαρο; Οι εξετάσεις σου πως βγήκαν; Κοίτα καλό είναι να προσέχουμε γενικά τι τρώμε. Αλλά αν οι τιμές σου βγαίνουν κανονικές δεν βλέπω το λόγο να σε αγχωνει ο γιατρός. Όσο για τις αγορές εγώ θα περιμένω την β επιπέδου στις 20/6 και μετά τις εκπτώσεις του Ιουλίου. μπορεί να είναι το 4ο αλλά δεν έχω ούτε σαλιαρα τα είχα δώσει όλα όταν γέννησα και το 3 γιατί πίστευα ότι είχε κλείσει το μαγαζί χαχαχαχαχα. Οπότε μισά Ιουλίου   θα ξεκινήσω τα ψώνια.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...