Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

Καλημέρα! Πω πω κ εμένα ο ύπνος είναι από τα αγαπημένα μου. Ξύπνησα σήμερα με το ζόρι 8:30 κ το θεώρησα βάρβαρο. Συνήθως δε βαζω ξυπνητήρι και ξυπνάω σταθερά 9:30. 
Εμενα μαγνήσιο μου δίνει το trofocard Max και είναι χάπι ναι. Οπότε δεν καταλαβαίνω τπτ. Το αύξησα κ μόνη μου-μου είχαν πει δλδ ότι μπορώ να παίρνω μέχρι 3 την μέρα-γιατι περνάω λίγο ζορι στη δουλειά…

Ψωνια εγώ δεν θα κάνω μέχρι τον 8ο μην σου πω….Είμαι αρκετά αγχώδης όπως θα έχεις καταλάβει οπότε όχι. Είμαι σίγουρη πως θα μου δώσουν διαφορα. Επίσης μια φίλη μου εκεί καμία 10αριά μέρες πριν γεννήσει πήγε με τον άντρα της σε αυτά τα outlet του mother care κ σε μια βόλτα τα πήρε όλα. Το βρήκα το πιο πρακτικό. 
 

Προς το παρόν αυτό που κάναμε ήταν ότι φτιάξαμε μια συρταριέρα για το δωμάτιο που θα μπει το μπεμπέ. Πράγμα που έλειπε γενικά από το σπίτι. 
 

αυτά, καλημέρες λοιπόν, πάω να ανοίξω υπολογιστή και να πεθάνω εκεί μέχρι το βράδυ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 861
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια !! 

@pitsi21 Εγώ παίρνω το μαγνήσιο αναβραζον και πραγματικά η γεύση είναι άθλια ! Αλλά έχω ένα θέμα με τα χάπια δεν μπορώ να τα καταπιω ! Και το σίδηρο που παίρνω είναι πόσιμο ! 

Είναι κάποιες μέρες που έχω φουλ ενέργεια και το βράδυ βέβαια έχω υπνηλία και άλλες όπως αυτή η εβδομάδα που είμαι μέσα στη ζαλάδα ! 

Ψώνια δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα .. περιμένουμε να κάνουμε κ την Β επιπέδου και μετά προς τις εκπτώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Κ γω μετά τη Β επιπέδου θα ξεκινήσω αν και δυσκολεύομαι να κρατηθώ να μην πάρω καμία κορδελιτσα!🎀🎀 Ευτυχώς τα βασικά τα έχω από τον μικρό, όποτε λίγα ρουχαλάκια θα χρειαστούμε για αρχή! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ πάντως με το τρίτο κοριτσάκι που περιμένω έχω κρατημένα ρούχα από τα κορίτσια μου να ντύνω τριδυμούλες 😛  Αύριο κλείνω τις 20εβδ και δεν κατάλαβα πώς πέρασε ο καιρός!! Ακριβώς στα μισά είμαστε!

30/5 έχω β επιπέδου και μετά καμπύλη..

Πώς τα πάτε με τα συμπτώματα του 1ου τριμήνου; Εμένα πρώτη φορά που δεν με έχουν αφήσει εντελώς οι αναγουλες και οι εμετοί, 1-2 φορές την εβδομάδα σταθερά για να με κρατάνε σε εγρήγορση!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια στο γραφείο σήμερα με συννεφιασμένο καιρό.Είπα μετά από πολύ καιρό να πιω ένα καφεδάκι για να δούμε.

τελικά πήρα τον γιατρό και κλάφτηκα και μου έδωσε μαγνήσιο σε χάπι χαχαχα. Εγώ πάντως θα περιμένω να κάνουμε και την β' επιπέδου και μετά θα ξεκινήσουμε να φτιάξουμε το έξτρα δωμάτιο που χρειαζόμαστε στο σπίτι ώστε να μπεί η μπέμπα,αλλά και τα ψώνια λέω να τα κάνω με τις εκπτώσεις. Εν το μεταξύ νιώθω λες και είναι το πρώτο παιδί τελείως άπειρη, ως προς το τι να ψωνίσω.Γεννάμε και Οκτώβρη, χοντρά φορμάκια? Ψιλά? κανονικά? Νούμερο? Εγώ λέω να πάρω λίγα 0 γιατί και τα 3 μου μωρά ήταν μεγαλούτσικα  3200+ και πάνω.

πρίν από 17 λεπτά , Athene είπε:

Κορίτσια εγώ πάντως με το τρίτο κοριτσάκι που περιμένω έχω κρατημένα ρούχα από τα κορίτσια μου να ντύνω τριδυμούλες 😛  Αύριο κλείνω τις 20εβδ και δεν κατάλαβα πώς πέρασε ο καιρός!! Ακριβώς στα μισά είμαστε!

30/5 έχω β επιπέδου και μετά καμπύλη..

Πώς τα πάτε με τα συμπτώματα του 1ου τριμήνου; Εμένα πρώτη φορά που δεν με έχουν αφήσει εντελώς οι αναγουλες και οι εμετοί, 1-2 φορές την εβδομάδα σταθερά για να με κρατάνε σε εγρήγορση!!

Καλημέραααα εγώ έχω λίγες ζαλάδες όχι κάθε μέρα όμως.  Αυτό που με ενοχλεί καθημερινά είναι το στομάχι, εμετούς δεν έχω κάνει έχω όμως αυτή την ανακατωσούρα και τάση για εμετό.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια στο γραφείο σήμερα με συννεφιασμένο καιρό.Είπα μετά από πολύ καιρό να πιω ένα καφεδάκι για να δούμε.

τελικά πήρα τον γιατρό και κλάφτηκα και μου έδωσε μαγνήσιο σε χάπι χαχαχα. Εγώ πάντως θα περιμένω να κάνουμε και την β' επιπέδου και μετά θα ξεκινήσουμε να φτιάξουμε το έξτρα δωμάτιο που χρειαζόμαστε στο σπίτι ώστε να μπεί η μπέμπα,αλλά και τα ψώνια λέω να τα κάνω με τις εκπτώσεις. Εν το μεταξύ νιώθω λες και είναι το πρώτο παιδί τελείως άπειρη, ως προς το τι να ψωνίσω.Γεννάμε και Οκτώβρη, χοντρά φορμάκια? Ψιλά? κανονικά? Νούμερο? Εγώ λέω να πάρω λίγα 0 γιατί και τα 3 μου μωρά ήταν μεγαλούτσικα  3200+ και πάνω.

Καλημέραααα εγώ έχω λίγες ζαλάδες όχι κάθε μέρα όμως.  Αυτό που με ενοχλεί καθημερινά είναι το στομάχι, εμετούς δεν έχω κάνει έχω όμως αυτή την ανακατωσούρα και τάση για εμετό.

Καλημέρα! Εγώ θα πάρω μακρυμανικα κορμάκια και κανονικά φορμάκια..νούμερο 0 δεν είχα ούτε ένα στον γιο μου Γτ ήξερα ότι θα πήγαιναν χαμένα.. όποτε και τώρα θα πάρω 1-3 μηνών για αρχή, θα είναι λίγο μεγάλα στην αρχή αλλά μετά τον μήνα πιστεύω θα είναι καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια στο γραφείο σήμερα με συννεφιασμένο καιρό.Είπα μετά από πολύ καιρό να πιω ένα καφεδάκι για να δούμε.

τελικά πήρα τον γιατρό και κλάφτηκα και μου έδωσε μαγνήσιο σε χάπι χαχαχα. Εγώ πάντως θα περιμένω να κάνουμε και την β' επιπέδου και μετά θα ξεκινήσουμε να φτιάξουμε το έξτρα δωμάτιο που χρειαζόμαστε στο σπίτι ώστε να μπεί η μπέμπα,αλλά και τα ψώνια λέω να τα κάνω με τις εκπτώσεις. Εν το μεταξύ νιώθω λες και είναι το πρώτο παιδί τελείως άπειρη, ως προς το τι να ψωνίσω.Γεννάμε και Οκτώβρη, χοντρά φορμάκια? Ψιλά? κανονικά? Νούμερο? Εγώ λέω να πάρω λίγα 0 γιατί και τα 3 μου μωρά ήταν μεγαλούτσικα  3200+ και πάνω.

Καλημέραααα εγώ έχω λίγες ζαλάδες όχι κάθε μέρα όμως.  Αυτό που με ενοχλεί καθημερινά είναι το στομάχι, εμετούς δεν έχω κάνει έχω όμως αυτή την ανακατωσούρα και τάση για εμετό.

Την μικρή μου τη γέννησα 20 Σεπτεμβρίου, χρειάστηκα ελάχιστα κοντομανικα, 1 ή 2 της φόρεσα και αυτό στις 20 μέρες περίπου. Μετά έπιασαν οι αέρηδες και ξεκινήσαμε τα λεπτά μακρυμανικα. Σημασία έχει και πού μένεις και τι συνθήκες επικρατουν, Θεσσαλονίκη Οκτώβρη έχει υγρασία και αεράκι συνήθως. 0 δεν χρησιμοποίησα κι εγώ ποτέ, κατευθείαν 1-3 αλλά είχα μωρά 3500-3700.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!Τώρα ανακάλυψα αυτό το θέμα στο forum. Θα  γέννησώ και εγώ τον Οκτώβριο,περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου. Εύχομαι σε όλες εύκολες και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2023 at 9:08 ΜΜ, SofiDim είπε:

Θα σου απαντήσω κάτι αν και ούτε έχω γεννήσει, ούτε στις εβδομάδες σου είμαι. Χαχαχαχαχα. Απλά μιλούσα πριν λίγο με μια φίλη που είναι τώρα στις 21 εβδομάδες και μου είπε πως και αυτή έχει πονάκια, σε διαφορα σημεία και συνέχεια. Και αυτή είναι στο κρεββάτι λόγω κοντού τραχήλου, οπότε δεν είναι επειδή κουράζεται. Και της είπε ο γιατρός της ότι είναι φουλ φυσιολογικά και να μην ανησυχεί καθόλου! 💚

Κορίτσι… μου είπες πως η φίλη σου είναι στο κρεβάτι λόγω κοντού τραχήλου… όταν λεμε κοντός , αν επιτρέπεται, ποσό της είπανε πως είναι; Έκανα την β επιπέδου κ είχα τράχηλο 28mm. Δεν μου ανέφεραν κάτι , μου είπαν όλα καλά… αλλά επειδή ήμουν υποψιασμένη το έψαξα λίγο … 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Tamina88 είπε:

Κορίτσι… μου είπες πως η φίλη σου είναι στο κρεβάτι λόγω κοντού τραχήλου… όταν λεμε κοντός , αν επιτρέπεται, ποσό της είπανε πως είναι; Έκανα την β επιπέδου κ είχα τράχηλο 28mm. Δεν μου ανέφεραν κάτι , μου είπαν όλα καλά… αλλά επειδή ήμουν υποψιασμένη το έψαξα λίγο … 

Κάπου εκεί έχει κ αυτή ναι. Ίσως κ 26.  Μετά από κάποιες εβδομάδες δεν τους πειράζει γιατί είναι φυσιολογικό να πέφτει. Δεν ξέρω ποια εβδομάδα όμως  (μη σε πάρω κ στον λαιμό μου) αλλά ίσως γι αυτό. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , SofiDim είπε:

Κάπου εκεί έχει κ αυτή ναι. Ίσως κ 26.  Μετά από κάποιες εβδομάδες δεν τους πειράζει γιατί είναι φυσιολογικό να πέφτει. Δεν ξέρω ποια εβδομάδα όμως  (μη σε πάρω κ στον λαιμό μου) αλλά ίσως γι αυτό. 

 

Μάλιστα κατάλαβα… τι να πω , ο γιατρός στην β επιπέδου μ λέει όλα καλά, λογικά κάτι θ έλεγε κ Αυτός … θα δούμε… ευχαριστώ πολύ 🤗🤗🤗

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Tamina88 είπε:

Μάλιστα κατάλαβα… τι να πω , ο γιατρός στην β επιπέδου μ λέει όλα καλά, λογικά κάτι θ έλεγε κ Αυτός … θα δούμε… ευχαριστώ πολύ 🤗🤗🤗

Ε ναι, δεν θα σε άφηνε έτσι. Είσαι πάνω από το όριο οπότε μην ανησυχείς έτσι κ αλλιώς. 

Ηθελα κ εγώ να σας ρωτήσω κάτι: 

μηπως κάποια κοπέλα είναι εδώ Αθήνα και θα σας ενδιέφερε να σας στείλω 2 κολαν εγκυμοσύνης από hnm σε μέγεθος small? Εγώ αν κ είμαι petite σαν μέγεθος…ε δεν ήμουν και για small του hnm κ δυστυχώς αν κ τα πήρα όλο χαρά δεν τα φοράω γιατί με πιέζουν πολύ. Αν λοιπόν κάποια κοπέλα τα θέλει στειλτε μου πμ να συνεννοηθούμε. 
καλη Κυριακή! 

Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2023 at 9:30 ΠΜ, Tamina88 είπε:

Κορίτσι… μου είπες πως η φίλη σου είναι στο κρεβάτι λόγω κοντού τραχήλου… όταν λεμε κοντός , αν επιτρέπεται, ποσό της είπανε πως είναι; Έκανα την β επιπέδου κ είχα τράχηλο 28mm. Δεν μου ανέφεραν κάτι , μου είπαν όλα καλά… αλλά επειδή ήμουν υποψιασμένη το έψαξα λίγο … 

@Tamina88 και εμένα στην αυχενική διαφάνεια η μέτρηση τραχήλου ήταν 28mm .. ο γιατρός μου όταν τον ρώτησα μου είπε ότι δεν υπάρχει θέμα και θα τον ξανά μετρήσουμε στην β επιπέδου.. ελπίζω να μην έχει μικρύνει ! Στο ίντερνετ που κοίταξα δεν χάρηκα κ ιδιαίτερα με την μέτρηση , αλλά αν υπήρχε λόγος ανησυχίας ο γιατρός θα μας το έλεγε .. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nadiaki είπε:

@Tamina88 και εμένα στην αυχενική διαφάνεια η μέτρηση τραχήλου ήταν 28mm .. ο γιατρός μου όταν τον ρώτησα μου είπε ότι δεν υπάρχει θέμα και θα τον ξανά μετρήσουμε στην β επιπέδου.. ελπίζω να μην έχει μικρύνει ! Στο ίντερνετ που κοίταξα δεν χάρηκα κ ιδιαίτερα με την μέτρηση , αλλά αν υπήρχε λόγος ανησυχίας ο γιατρός θα μας το έλεγε .. 

το ίδιο έπαθα κ εγώ με το Ίντερνετ… το μήνυμα σου με ηρέμησε αρκετά γιατί μέχρι να πάω στο γιατρό μου σε 10 μέρες θα σκεφτόμουν αυτά που διάβασα… κ εγώ αυτό σκέφτηκα πως στην β επιπέδου ο γιατρός θα μου έλεγε κατι …
σου πρότεινε προγεστερονη η να είσαι μόνο ξάπλα η να συνεχίσεις φυσιολογικά με πολύ προσοχή;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Tamina88 είπε:

το ίδιο έπαθα κ εγώ με το Ίντερνετ… το μήνυμα σου με ηρέμησε αρκετά γιατί μέχρι να πάω στο γιατρό μου σε 10 μέρες θα σκεφτόμουν αυτά που διάβασα… κ εγώ αυτό σκέφτηκα πως στην β επιπέδου ο γιατρός θα μου έλεγε κατι …
σου πρότεινε προγεστερονη η να είσαι μόνο ξάπλα η να συνεχίσεις φυσιολογικά με πολύ προσοχή;

Όχι όχι δεν το έθιξε καθόλου το θέμα του τραχήλου, εγώ τον ρώτησα  ! Γενικά προσέχω όμως γιατί φοβάμαι και λόγω αιμορραγίας στην αρχή της εγκυμοσύνης.. μου είχε πει ότι επιστρέφω κανονικά στην καθημερινότητα μου με χαλαρούς ρυθμούς ! Εσένα σου είπε να είσαι προσεχτική κλπα ; Θα δείξει κ τώρα στην β επιπέδου ! 

Στην αυχενική πόσο ήταν η μέτρηση σου ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...