Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

17 ώρες πρίν, SofiDim είπε:

Γεια σας κορίτσια, 

ευχομαι να είστε καλά.
 

Ηθελα να σας ρωτήσω πως τα πάτε με τις εναλλαγές διάθεσης; Εγώ σήμερα ενώ ήμουν για μέρες καλά και ήρεμη σήμερα και ευσυγκινητη είμαι παραπάνω και ξαφνικά σαν να γυρισε ένας διακόπτης έπεσα ψυχολογικά και με έπιασε μια ανησυχία, ένα κάτι….

και από την μια σκέφτομαι να πάω στον γιατρό αύριο να ηρεμήσω από την άλλη λέω να το παλέψω και να περιμένω μέχρι την Παρασκευή που έχω ραντεβού (αναβλήθηκε της προηγούμενης Παρασκευής λόγω απροόπτου του γιατρού).
 

anyway ηθελα να σας ρωτήσω αν συμβαίνει και σε εσάς. 
 

καλό απόγευμα 

Άστα του τρελού.. από χαρά νεύρα από νεύρα ευτυχία από ευτυχία κατάθλιψη .... Δεν ξέρω αν θέλω στο τέλος μαιευτήριο ή τρελαδικο 

  • Χαχα 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 861
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια. Αχ με έπιασαν οι ζέστες και δεν μπορώ καθόλου 🔥🔥

Τι κάνετε;; Πώς είστε;; 

@Nadiaki αλήθεια συσπάσεις ε; Εγώ αυτό που παθαίνω δεν μπορώ να το εξηγήσω, όταν ξαπλώνω ανάσκελα λίγο πριν το ύψος του αφαλού νιώθω σαν εξόγκωμα σαν πίεση κάτι σκληρο, και το έχω αποδώσει ότι είναι η μήτρα που μεγαλώνει. Βέβαια θα το πω και στον όταν πάω στις 20/6 αν και δεν νομίζω ότι θα κρατηθώ μέχρι τότε. 

@SofiDim εγώ με ολόκληρο Λοχο από πίσω δεν προλαβαίνω ούτε να κλ@σω 🤣🤣🤣 αλλά όντως έχω περισσότερα νεύρα, και γενικά νομίζω ότι έχω μια μικρή καταθλιψουλα. Αγχώνομαι παρά πολύ κορίτσια πως θα τα καταφέρω; Γιατί δεν έχουμε από κανέναν βοήθεια πάρα μόνο μια κυρία που προσέχει κάποιες φορές τα παιδιά. 


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες ! 

@SofiDim @korina84 και εγω μια από τα ίδια ! Την μια χαρούμενη την άλλη στενοχωρημένη και το επόμενο δευτερόλεπτο έξαλλη 🤣🤣

Αυτά που άκουγα παλιά ακόμα κ στη δουλειά με υπαλλήλους κλπα και έκανα υπομονή πλέον βράζω μέσα μου!

@pitsi21 Με την ζέστη έχω αρχίσει να έχω κ εγώ ένα θεματακι δεν ξέρω πως θα είναι ο Αύγουστος ! Αυτό το εξόγκωμα που ήταν κάτω από τον αφαλό το ένιωθα κ εγώ κ πιστεύω ότι είναι μήτρα που μεγαλώνει  ! Εγώ ένιωθα άλλο πράγμα και πήρα τον γιατρό ! 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ! ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Νεύρα κ εγώ έχω. Πάλι καλά όχι συχνά. Αλλά υπάρχουν φορές που ηθελα να σκοτώσω ανθρωπο. 
περνάω και αυτό το ζορι που σας έλεγα στη δουλειά οπότε παίζει να επιτεθώ όντως σε κανέναν κάποια στιγμή. 
Αλλα δεν είναι το χαρακτηριστικό μου αυτο πάλι καλά. 
 


 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!! Έχω παρά πολύ καιρό να γράψω αλλά με δουλειά, καούρες, κούραση και το πρώτο μου παιδάκι δεν προλάβαινα! Μπήκα τώρα και διάβασα σχεδόν 15 σελίδες.

Εγω είμαι 18 & 4 και έχω νιώσει το μικράκι από την 17η εβδομάδα!!! 
 

Παίρνω προς το παρόν Iofolen (πολυβιταμίνες) & σίδηρο σε πόσιμο μορφή.

Καλως εχόντων των πραγμάτων θα γεννήσω στο ΡΕΑ. Έχω ΠΗΤ 26/10 αλλά σε όλους τους τελευταίους υπερήχους ο γιατρός είδε το μωρό μια εβδομάδα μεγαλύτερο σε ανάπτυξη.. υποθέτω αν δουν το ίδιο και στη β επιπέδου θα μου αλλάξουν ΠΗΤ;

Ερώτηση: έχει καμία άλλη μεγάλη επιθυμία για αναψυκτικά; Εδώ και περίπου ένα μήνα πίνω συνέχεια Coca Cola Zero γιατί νιώθω ανακούφιση! Φανταστείτε πριν την εγκυμοσύνη δεν έπινα σχεδόν καθόλου.. Πραγματικά ελπίζω να μην κάνω κακό στο μωράκι!

Καλές β επιπέδου σε όλες!!! Κουράγιο!!!

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω άλλη μια ερώτηση (θα με βρίσετε στο τέλος) 😂😂

εμένα μέχρι κ τον τελευταίο υπέρηχο 2,5 εβδομάδες πριν έδειχνε πως είναι σωστά σύμφωνα με τις εβδομάδες του. Υπάρχει περίπτωση να πάει έτσι μέχρι τέλους; Είναι «πρόβλημα» αν δεν αναπτύσσεται πιο γρήγορα δλδ και πιο «μπροστά» από την περίοδο του; 
 

μια αγχωμένη 🐯

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vivi8 said:

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!! Έχω παρά πολύ καιρό να γράψω αλλά με δουλειά, καούρες, κούραση και το πρώτο μου παιδάκι δεν προλάβαινα! Μπήκα τώρα και διάβασα σχεδόν 15 σελίδες.

Εγω είμαι 18 & 4 και έχω νιώσει το μικράκι από την 17η εβδομάδα!!! 
 

Παίρνω προς το παρόν Iofolen (πολυβιταμίνες) & σίδηρο σε πόσιμο μορφή.

Καλως εχόντων των πραγμάτων θα γεννήσω στο ΡΕΑ. Έχω ΠΗΤ 26/10 αλλά σε όλους τους τελευταίους υπερήχους ο γιατρός είδε το μωρό μια εβδομάδα μεγαλύτερο σε ανάπτυξη.. υποθέτω αν δουν το ίδιο και στη β επιπέδου θα μου αλλάξουν ΠΗΤ;

Ερώτηση: έχει καμία άλλη μεγάλη επιθυμία για αναψυκτικά; Εδώ και περίπου ένα μήνα πίνω συνέχεια Coca Cola Zero γιατί νιώθω ανακούφιση! Φανταστείτε πριν την εγκυμοσύνη δεν έπινα σχεδόν καθόλου.. Πραγματικά ελπίζω να μην κάνω κακό στο μωράκι!

Καλές β επιπέδου σε όλες!!! Κουράγιο!!!

Και εγώ έχω τρελαθεί στην coca cola zero με ανακουφίζει πολύ με τα στομαχικά μου προβλήματα.

Νομίζω ότι αν η μαμά νιώθει καλά είναι και το μωράκι καλά, σίγουρα με κάποιο μέτρο φυσικά! ✌️ 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; Εγώ στο γραφείο τρώω το κουλουράκι μου (σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω φάει τόσα κουλούρια που δεν έχω φάει σε όλη μου την ζωή 🤣

@Vivi8καλώς μας ήρθες και πάλι.  Και εγώ πίνω λίγη κόκα κόλα από το ποτήρι του συζύγου χαχαχα, 2-3 γουλιτσες . Ετσι από μόνη μου να ανοίξω πχ κουτακι η μπουκάλακι παρά πολύ σπάνια. 

@SofiDim εμένα με έβγαλε στην αυχενική ότι είναι 2 μέρες μεγαλύτερο και μου άλλαξε την Πητ. Από τότε δεν έχει αλλάξει κάτι. 

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές μου εξετάσεις.. η Μπέμπα από ότι φαίνεται είναι μια αιμορουφηχτρα 😜,ο αιματοκρίτης μου έπεσε στο 33( αναρωτιόμουν κιόλας γιατί ζαλίζομαι τόσο πολύ).

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλό μήνα!!! Πώς είστε;; Οι κοιλιτσες; Εγώ στο γραφείο τρώω το κουλουράκι μου (νομίζω πως μόλις γεννήσω δεν θα ξανά φάω ποτέ χαχαχα) 

@Νατασα1992δεν παίρνεις σίδηρο; Και εγώ πρέπει να πάω για εξετάσεις αίματος και ούρων και δνε τα έχω καταφέρει ακόμα,γιατί θέλει τα πρώτα πρωινά ούρα αλλά εγώ την νύχτα σηκώνομαι για τουαλέτα 😬 αλήθεια εσείς πώς τα πάτε βρε κορίτσια με την συχνοουρια; Ξυπνάτε το βράδυ για τουαλέτα; 

 


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλό μήνα!!! Πώς είστε;; Οι κοιλιτσες; Εγώ στο γραφείο τρώω το κουλουράκι μου (νομίζω πως μόλις γεννήσω δεν θα ξανά φάω ποτέ χαχαχα) 

@Νατασα1992δεν παίρνεις σίδηρο; Και εγώ πρέπει να πάω για εξετάσεις αίματος και ούρων και δνε τα έχω καταφέρει ακόμα,γιατί θέλει τα πρώτα πρωινά ούρα αλλά εγώ την νύχτα σηκώνομαι για τουαλέτα 😬 αλήθεια εσείς πώς τα πάτε βρε κορίτσια με την συχνοουρια; Ξυπνάτε το βράδυ για τουαλέτα; 

 

Καλημέρα! Παίρνω αμε δυο φορές τη μέρα! 😜 φαντάσου να μην έπαιρνα τι θα γίνονταν.. ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 43 και τώρα έφτασα 33 κ ακόμη είμαι 20 βδομάδων… εμένα είναι δεδομένη η μια νυχτερινή επίσκεψη στη τουαλέτα! 😜

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Νατασα1992 είπε:

Καλημέρα! Παίρνω αμε δυο φορές τη μέρα! 😜 φαντάσου να μην έπαιρνα τι θα γίνονταν.. ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 43 και τώρα έφτασα 33 κ ακόμη είμαι 20 βδομάδων… εμένα είναι δεδομένη η μια νυχτερινή επίσκεψη στη τουαλέτα! 😜

Τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη κατρουλίτσα χαχαχαχα. Μήπως δεν σε καλύπτει το συγκεκριμένο σίδηρο? Σκέψου ότι εγώ παίρνω 1 κάθε μεσημέρι και μέχρι στιγμής έχει ανέβει ελάχιστα μεν αλλά τουλάχιστον δεν πέφτει.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, pitsi21 είπε:

Τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη κατρουλίτσα χαχαχαχα. Μήπως δεν σε καλύπτει το συγκεκριμένο σίδηρο? Σκέψου ότι εγώ παίρνω 1 κάθε μεσημέρι και μέχρι στιγμής έχει ανέβει ελάχιστα μεν αλλά τουλάχιστον δεν πέφτει.

Δεν ξέρω! Ελπίζω να μην ισχύει αυτό γιατί είναι ο μοναδικός Σίδηρος που δεν με ενοχλεί ούτε στο στομάχι ούτε στο έντερο.. θα ρωτήσω τον γιατρό…! Μην αγχώνεσαι όλες κατρουλιτσες είμαστε! 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Νατασα1992 είπε:

Δεν ξέρω! Ελπίζω να μην ισχύει αυτό γιατί είναι ο μοναδικός Σίδηρος που δεν με ενοχλεί ούτε στο στομάχι ούτε στο έντερο.. θα ρωτήσω τον γιατρό…! Μην αγχώνεσαι όλες κατρουλιτσες είμαστε! 😂😂😂

Καλημέρα κορίτσια !! 

@Νατασα1992 κ εμένα από 42 έπεσε 35 και ας παίρνω δύο Σιδηρους κάθε ημέρα ! Ο γιατρός μου είπε ότι ακόμα είμαστε οκ ! 

@pitsi21 μια φορά το βράδυ ;; Εγώ χθες ξύπνησα 4 φορές 🤣 Προσπαθώ να κοιμάμαι στο πλάι αλλά δεν βολεύομαι , βολεύομαι μόνο ανάσκελα και διάβασα ότι δεν κάνει! Θα ρωτήσω τον γιατρό βέβαια στην Β επιπέδου μη ταλαιπωρουμαι τζαπα από τώρα ! 

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!!!!!!

Εμένα πάντως βρε κορίτσια καθόλου αυτό με την συχνοουρία. Τώρα μιλούσα με μια φίλη έγκυος κ αυτή στις 18 εβδ κ μου έλεγε ότι έχει τρελαθεί από τις συχνοουρίες. Κ μιλάμε ότι πίνω άπειρο νερό. Πάω πολύ μεν  αλλά όχι ασυνήθιστα.

Εμένα σίδηρο δεν μου έχουν δώσει ακόμα…τι να πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...