Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , SofiDim είπε:

Καλό μήνα!!!!!!

Εμένα πάντως βρε κορίτσια καθόλου αυτό με την συχνοουρία. Τώρα μιλούσα με μια φίλη έγκυος κ αυτή στις 18 εβδ κ μου έλεγε ότι έχει τρελαθεί από τις συχνοουρίες. Κ μιλάμε ότι πίνω άπειρο νερό. Πάω πολύ μεν  αλλά όχι ασυνήθιστα.

Εμένα σίδηρο δεν μου έχουν δώσει ακόμα…τι να πω

Ίσως επειδή παρακολουθεί τις εξετάσεις σου και όλα είναι οκ να μην χρειάζεται να πάρεις. Εγώ πίνω περίπου 2 με 2.5 λίτρα την ημέρα. Κατά την διάρκεια της ημέρας είμαι νορμάλ όπως και πριν την εγκυμοσύνη. Το θέμα μου είναι στον ύπνο. Θα κοιμηθω πχ στις 12.  4 το αργότερο 5 νιώθω ότι θα εκραγεί η κύστη μου. Και ας μην έχω πίει νερά κτλ πριν κοιμηθώ. 


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 861
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ γω το έχω στάνταρ κατά τις τρεις και μετά αν είμαι τυχερή όταν ξυπνήσω! Το χειρότερο είναι ότι μετά μένω ξύπνια καμια ώρα μέχρι να βολευτω πάλι κ να βολέψω τα μαξιλάρια γύρω μου… σε λίγο βλέπω να διώχνω τον σύζυγο για να απλωθώ σε όλο το κρεβάτι! 😂😂 εγώ κορίτσια έχω και ένα ινομυωμα όποτε μπορεί να τραβάει κι αυτό αρκετά.. στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το λιγότερο που είχα φτάσει ήταν 32 αλλά στον έβδομο μήνα και μετά ανέβηκε… τώρα δεν ξέρω γιατί έτσι.. το φανταζόμουν ότι θα είχε πέσει γιατί ξαφνικά άρχισα να ζαλίζομαι και να νιώθω ότι θα λιποθυμήσω, αλλά δεν πίστευα ότι θα έχει πέσει τόσο… 

Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2023 at 10:57 ΠΜ, Nadiaki είπε:

@EvgeniaCher που θα την κάνεις εσύ ;; Εύχομαι να είναι όλα τέλεια !! 

Για όσες δεν είναι η πρώτη σας εγκυμοσύνη ή αν ξέρετε ! Κάποιες μέρες νιώθω την κοιλιά μου είτε χαμηλά είτε από την μια μεριά σαν να μαζεύει και να σκληραίνει ! Δεν έχω πόνο απλά είναι κάτι που το νιώθω κυρίως όταν είμαι ξαπλωμένη! Το είχε ποτέ καμία σας ;

Καλησπέρα. Εγώ από την 15 η εβδομάδα νιώθω συσπάσεις. Τώρα σκέψου διανύω την 27 εβδομάδα. Η γιατρός μου, μόνο μαγνήσιο μου έδωσε που θα το έπαιρνα έτσι κι αλλιώς. Μου είπε ότι δεν θέλει να μου δώσει προγεστερόνη και να εκθέσει το έμβρυο σε περιττές ορμόνες. Μετράμε τον τράχηλο κάθε φορά που πάω για ραντεβού. Στην αυχενική ήταν 3,1 , στην β επιπέδου ήταν 3,8 . Στο μεσοδιάστημα επειδή είχα άγχος πήγαινα ανά δύο εβδομάδες και μετά  κάθε εβδομάδα σχεδόν. Μετρούσαμε τον τράχηλο περίπου 3,5-4 cm. Μετά την β επιπέδου μου το ξανά μέτρησε 3,2 περίπου και αυτή τη βδομάδα στο ραντεβού τον ξανά είδαμε , δεν μετρήσαμε βέβαια τράχηλο αλλά μου είπε είναι μια χαρά μακρύς. 

Λογικά είναι οι συσπάσεις που διαβάζω Braxton Hicks. Είναι φυσιολογικό κομμάτι της εγκυμοσύνης. Ξεκινούν από την 6 εβδομάδα απλά πολλές γυναίκες δεν τις καταλαβαίνουν ότι ιδίως αν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη. Αυτό που μας νοιάζει είναι 1) να μην έχουν περιοδικότητα

2) να μην πονάνε

3) να μην επηρεάζουν τον τράχηλο στο μήκος. 

Μπορώ να πω ότι 12 εβδομάδες τώρα δεν μπορώ να εξοικειωθω μαζί τους με τίποτα. Έχω από προχθές που τις καταγράφω. Κάνω περίπου 10 την ημέρα. 

Επίσης η διάκριση για τις Braxton Hicks  είναι ότι σταματούν αν κάνεις ένα ντουζακι, αν αλλάξεις στάση  . Επίσης η αφυδάτωση τις προκαλεί και η γεμάτη κύστη. 

Ενώ οι κανονικές συσπάσεις δεν σταματούν με τίποτα. Ίσα ίσα που γίνονται εντονότερες με την πάροδο του χρόνου. 

Εσύ έχεις μετρήσει πόσες έχεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Rainbow2023 είπε:

Καλησπέρα. Εγώ από την 15 η εβδομάδα νιώθω συσπάσεις. Τώρα σκέψου διανύω την 27 εβδομάδα. Η γιατρός μου, μόνο μαγνήσιο μου έδωσε που θα το έπαιρνα έτσι κι αλλιώς. Μου είπε ότι δεν θέλει να μου δώσει προγεστερόνη και να εκθέσει το έμβρυο σε περιττές ορμόνες. Μετράμε τον τράχηλο κάθε φορά που πάω για ραντεβού. Στην αυχενική ήταν 3,1 , στην β επιπέδου ήταν 3,8 . Στο μεσοδιάστημα επειδή είχα άγχος πήγαινα ανά δύο εβδομάδες και μετά  κάθε εβδομάδα σχεδόν. Μετρούσαμε τον τράχηλο περίπου 3,5-4 cm. Μετά την β επιπέδου μου το ξανά μέτρησε 3,2 περίπου και αυτή τη βδομάδα στο ραντεβού τον ξανά είδαμε , δεν μετρήσαμε βέβαια τράχηλο αλλά μου είπε είναι μια χαρά μακρύς. 

Λογικά είναι οι συσπάσεις που διαβάζω Braxton Hicks. Είναι φυσιολογικό κομμάτι της εγκυμοσύνης. Ξεκινούν από την 6 εβδομάδα απλά πολλές γυναίκες δεν τις καταλαβαίνουν ότι ιδίως αν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη. Αυτό που μας νοιάζει είναι 1) να μην έχουν περιοδικότητα

2) να μην πονάνε

3) να μην επηρεάζουν τον τράχηλο στο μήκος. 

Μπορώ να πω ότι 12 εβδομάδες τώρα δεν μπορώ να εξοικειωθω μαζί τους με τίποτα. Έχω από προχθές που τις καταγράφω. Κάνω περίπου 10 την ημέρα. 

Επίσης η διάκριση για τις Braxton Hicks  είναι ότι σταματούν αν κάνεις ένα ντουζακι, αν αλλάξεις στάση  . Επίσης η αφυδάτωση τις προκαλεί και η γεμάτη κύστη. 

Ενώ οι κανονικές συσπάσεις δεν σταματούν με τίποτα. Ίσα ίσα που γίνονται εντονότερες με την πάροδο του χρόνου. 

Εσύ έχεις μετρήσει πόσες έχεις?

Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου! 

Και εμένα ο γιατρός τα ίδια μου είπε , παίρνω μαγνήσιο έτσι κ αλλιώς ! Στην αρχή δεν το καταλάβαινα τόσο ένιωθα απλά σαν πιο σκληρό ! Εδώ κ δύο - τρεις βδομάδες έχω που το νιώθω πιο έντονα ! Τώρα μπαινω στην 22η εβδομάδα !

Όταν τον ρώτησα μου είπε να μη κουράζομαι πολύ γενικά και να τις μετράω σαν διάρκεια . Το πόσο συχνά γίνονται μου είπε δεν μας απασχολεί εφόσον δεν έχουν περιοδικότητα . Η αλήθεια είναι ότι εμένα ο τράχηλος ήταν 2.8cm στην αυχενική και ίσως για αυτό μου είπε για την προγεστερόνη αν ξεπεράσουν τα 30 δευτερόλεπτα σε διάρκεια! (Έπαιρνα βέβαια πάλι προγεστερόνη στην αρχή της εγκυμοσύνης για καιρό λογω αιμορραγίας).Νιώθω κ στην δουλειά καθε μέρα αλλά δεν μπορώ να χρονομετρησω δυστυχώς ! Σπίτι το κάνω όμως .. πάντως είναι πάνω από 15 την ημέρα σίγουρα ! Αυτό με την κύστη το έχω παρατηρήσει ότι αν τυχόν δεν πάω αμέσως να ουρησω με πιάνει ! 

Την Τετάρτη πρώτα ο Θεός έχω Β επιπέδου ,οπότε θα τον ρωτήσω κ από κοντά να δούμε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nadiaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου! 

Και εμένα ο γιατρός τα ίδια μου είπε , παίρνω μαγνήσιο έτσι κ αλλιώς ! Στην αρχή δεν το καταλάβαινα τόσο ένιωθα απλά σαν πιο σκληρό ! Εδώ κ δύο - τρεις βδομάδες έχω που το νιώθω πιο έντονα ! Τώρα μπαινω στην 22η εβδομάδα !

Όταν τον ρώτησα μου είπε να μη κουράζομαι πολύ γενικά και να τις μετράω σαν διάρκεια . Το πόσο συχνά γίνονται μου είπε δεν μας απασχολεί εφόσον δεν έχουν περιοδικότητα . Η αλήθεια είναι ότι εμένα ο τράχηλος ήταν 2.8cm στην αυχενική και ίσως για αυτό μου είπε για την προγεστερόνη αν ξεπεράσουν τα 30 δευτερόλεπτα σε διάρκεια! (Έπαιρνα βέβαια πάλι προγεστερόνη στην αρχή της εγκυμοσύνης για καιρό λογω αιμορραγίας).Νιώθω κ στην δουλειά καθε μέρα αλλά δεν μπορώ να χρονομετρησω δυστυχώς ! Σπίτι το κάνω όμως .. πάντως είναι πάνω από 15 την ημέρα σίγουρα ! Αυτό με την κύστη το έχω παρατηρήσει ότι αν τυχόν δεν πάω αμέσως να ουρησω με πιάνει ! 

Την Τετάρτη πρώτα ο Θεός έχω Β επιπέδου ,οπότε θα τον ρωτήσω κ από κοντά να δούμε 

Και που να δεις στην εβδομάδα που είμαι εγώ, που το μωρό κλωτσαει πολύ, που άλλες φορές πάει και κάθεται κάπως περίεργα στην κοιλιά που νιώθεις στην κοιλιά ένα σημείο μόνο σκληρό και την άλλη μαλακή. Και αναρωτιέμαι είναι σύσπαση 'η το μωράκι?

Τελικά είναι το μωράκι. Διάβαζα ότι οι συσπάσεις αφορούν ολη την μήτρα. Όχι μεμονωμένα σημεία αυτής. Οπότε έτσι προσπαθώ να διαχωρίσω τις κινήσεις από τις συσπάσεις. Πολλές φορές εκεί που σφίγγει λίγο, μετά μόλις χαλαρώσει τρώω και μια κλωτσιά. Χαχα. 

Ευτυχώς και εμένα κρατάνε ελάχιστα δευτερόλεπτα. 

Πολλές φορές όταν είμαι ξαπλωμένη και σηκωθώ τότε πάλι τις νιώθω. Η θέση ανάσκελα επίσης τις προκαλεί. Όπως αργότερα σε εσάς (τώρα το βιώνω εγώ) και οι κλωτσιές προκαλούν σύσπαση. 'η τέλος πάντων την ίδια αίσθηση ώρες ώρες. Να μας πεις ο γιατρός σου τι θα σου πει. Εμείς πάντως προς το παρόν δεν έχουμε πετύχει ποτέ σύσπαση στον υπέρηχο. Αν ένιωθα κάτι έστω θα της το έλεγα να το βλέπαμε εκείνη την ώρα αλλά δεν.. 

Στην δουλειά που κάθομαι και εγώ το νιώθω . Να σηκώνεσαι που και που να περπατάς όσο μπορείς . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια στην παρέα σας. Έκατσα και διάβασα όλες τις σελίδες και μπορώ να πω ότι είναι τόσο υποστηρικτικό το ότι είμαστε τόσες που ζουμε ακριβώς το ίδιο αυτή τη στιγμή. Διανύω την 19 εβδομάδα και εδώ και λίγες μέρες νιώθω απαλά χτυπηματάκια τα οποία πια καταλαβαίνω ότι είναι το φασόλι μου! Τα ξεχνάω όλα όταν τα νιώθω! Που να δυναμώσουν κιόλας. 

Ωστόσο από συμπτώματα εμένα με ταλαιπωρούν η δυσπεψία όπου τρώω μισές μερίδες γιατί διαφορετικά φουσκώνω, και μερικές φορές η ταχυκαρδία. 

Β- επιπέδου θα μου κλείσει ο γιατρός που θα πάω στις 7/6 και λογικά θα είναι γυρω στις 20/6. Ανυπομονώ να πω την αλήθεια. Δεν περναει ο καιρός γενικά! 

Σας ζηλευω που είστε με τους άντρες σας μαζί και το περνάτε. Εμένα ο δικός μου δυστυχώς εργάζεται σε πλοίο εκτός Ελλάδος 6 μήνες και αυτό με στενοχωρεί πολύ. Δεν με έχει δει με κοιλίτσα 🙁. Όμως δεν γινόταν αλλιώς.

Αλλά ας μην πέφτω, σημασία έχει το μωράκι που θα έρθει και μαζί θα γυρίσει κι ο συζυγος! 

Όλα καλά να πάνε σε όλες 🥰

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ούτε σήμερα πήγα για τις εξετάσεις αφου σηκώθηκα στις 5 για τουαλέτα πάλι. τι να συλλέξω στις 6,30 που θέλω να πάω εγώ για εξετάσεις? χαχαχα.

Εναποθέτω τις ελπίδες μου αύριο που δεν δουλεύω και θα πάω με ησυχία αργότερα.

@miou90 καλώς μας ήρθες και με το καλό το μωράκι σου, είναι δύσκολο αυτό που περνάς να λείπει ο σύζυγος, δεν θα έρθει καθόλου τώρα?

Με τα κιλά και το φαί πως τα πάτε βρε κορίτσια? Εμένα τώρα νομίζω ότι έχει ανοίξει η όρεξη μου αλλά προσπαθώ να μην γουρουνιάζω ειδικά το βράδυ και έτσι την βγάζω με δημητριακά.

  • Ευχαριστώ 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ μια ζεστενομαι πάρα πολύ μια κρυώνω ότι να ναι θα είναι δύσκολο το καλοκαίρι πφφ εντομεταξυ είμαι 18.κ3 ημερών περιμένω πως κ πως να κλωτσισει ο μπέμπης ανυπομονώ δηλαδή .. εσάς έχει ρίξει καμία ?? Σε ποια βδομάδα?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είμαι 20 + 2 σήμερα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι με το θέμα των κιλών. Είμαι ήδη στα +6 (63 σήμερα) και η γυναικολόγος μου είπε να προσέχω γιατί τα περισσότερα κιλά έπονται τους επόμενους μήνες. Κι εγώ βλέπω την αλλαγή στο σώμα αλλά νιώθω πως πεινάω συνέχεια. Πώς τα πάτε από θέμα κιλών εσείς; Την Παρασκευή 16/6 έχω κλείσει για Β επιπέδου! Το βράδυ μόνο νιώθω τη μικρή μου, την υπόλοιπη ημέρα δεν καταλαβαίνω κάτι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Penny33 εγώ στις 18+3 εδώ και δυο μέρες με έχει ταράξει στο κλωτσομπουνιδι. απαλά μεν αλλά τα καταλαβαίνω. Βέβαια είναι και η 4η μου εγκυμοσύνη. 

@Κonstantina εγώ είμαι 65 κιλά με ύψος 1.67. ο γιατρός δεν θέλει να πάρω κιλά και στο πρώτο ραντεβού μου έδωσε διατροφή. Ευτυχώς με τις ανακατωσουρες κτλ το 1 τρίμηνο μέχρι στιγμής στο τελευταίο μας ραντεβού 16/5 δεν είχα βάλει γραμμάριο. Η αλήθεια είναι πως και εγώ δεν θέλω να πάρω κιλά γιατι στις 3 προηγούμενες εγκυμοσύνες είχα πάρει συνολικά και στις 3 54κιλα!!! Και έμενα έχει ανοίξει η όρεξη μου αλλά προσπαθώ να μην τρώω βλακείες και το έχω ρίξει σε κρακερακια κριτσινακια φρούτα δημητριακά, τουλάχιστον να χορταινω με λίγες θερμίδες. 

  • Μου αρέσει 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 31/5/2023 at 8:38 ΜΜ, Νατασα1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές μου εξετάσεις.. η Μπέμπα από ότι φαίνεται είναι μια αιμορουφηχτρα 😜,ο αιματοκρίτης μου έπεσε στο 33( αναρωτιόμουν κιόλας γιατί ζαλίζομαι τόσο πολύ).

και σε εμένα το ίδιο, οι δεύτερες αιματολογικές αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη πήγαν στο κατώτατο όριο και λίγο πιο κάτω, άρχισα σίδηρο κάθε 12 ώρες και βλέπουμε πως θα πάει, ακόμα δεν βλέπω αστεράκια 

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2023 at 10:00 ΠΜ, pitsi21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ούτε σήμερα πήγα για τις εξετάσεις αφου σηκώθηκα στις 5 για τουαλέτα πάλι. τι να συλλέξω στις 6,30 που θέλω να πάω εγώ για εξετάσεις? χαχαχα.

Εναποθέτω τις ελπίδες μου αύριο που δεν δουλεύω και θα πάω με ησυχία αργότερα.

@miou90 καλώς μας ήρθες και με το καλό το μωράκι σου, είναι δύσκολο αυτό που περνάς να λείπει ο σύζυγος, δεν θα έρθει καθόλου τώρα?

Με τα κιλά και το φαί πως τα πάτε βρε κορίτσια? Εμένα τώρα νομίζω ότι έχει ανοίξει η όρεξη μου αλλά προσπαθώ να μην γουρουνιάζω ειδικά το βράδυ και έτσι την βγάζω με δημητριακά.

Καλημέρα! Πάντως να ξέρεις ότι και με τα δευτερα ουρα μπορείς να κανείς γενική.. έχω ρωτήσει και τον γυναικολόγο κ τον μικροβιολόγο γιατί και γω ξυπνούσα μέσα στη νύχτα και δεν μπορούσα με τίποτα να κρατηθώ μέχρι το πρωί. Σημασία έχει να μην έχεις πιει νερό δυο ώρες πριν δώσεις ουρα..

15 ώρες πρίν, Κonstantina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είμαι 20 + 2 σήμερα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι με το θέμα των κιλών. Είμαι ήδη στα +6 (63 σήμερα) και η γυναικολόγος μου είπε να προσέχω γιατί τα περισσότερα κιλά έπονται τους επόμενους μήνες. Κι εγώ βλέπω την αλλαγή στο σώμα αλλά νιώθω πως πεινάω συνέχεια. Πώς τα πάτε από θέμα κιλών εσείς; Την Παρασκευή 16/6 έχω κλείσει για Β επιπέδου! Το βράδυ μόνο νιώθω τη μικρή μου, την υπόλοιπη ημέρα δεν καταλαβαίνω κάτι. 

Κ γω κοριτσι μου συν έξι κιλά προς το παρόν.. προσπαθώ να μην το αφήσω να με επηρεάσει, ξέρω ότι μετά τη γεννά θα τα χάσω σιγά σιγά, έτσι κι αλλιώς και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει 17 κιλά και τα έχασα όλα μέσα στους οχτώ μήνες από τη γεννά… κ γω πεινάω συνέχεια εδώ και κανένα μήνα και προσπαθώ με φρούτα να καλυψω την πείνα μου 😜

11 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

και σε εμένα το ίδιο, οι δεύτερες αιματολογικές αιματοκρίτης και αιμοσφαιρίνη πήγαν στο κατώτατο όριο και λίγο πιο κάτω, άρχισα σίδηρο κάθε 12 ώρες και βλέπουμε πως θα πάει, ακόμα δεν βλέπω αστεράκια 

Μακάρι να τα γλιτώσεις τα αστεράκια κοριτσι μου και να ανεβεί τώρα με τον σίδηρο! Κάθε ποτέ σε βάζει να κανείς αιματολογικές;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!

@miou90  Καλώς μας ήρθες ! 

@pitsi21  Εγώ είναι μερικές ημέρες που θέλω να φάω τα πάντα και άλλες που με ένα φρούτο είμαι μια χαρά !

Είμαι στην 22η εβδομάδα έχω πάρει σχεδόν 3 κιλά ως τώρα .. Είναι κ η πρώτη εγκυμοσύνη και δεν ξέρω πόσα περίπου βάζεις μετά για να υπολογίσω τα ποσά θα φτάσω ! 

Αναφορικά με τις εξετάσεις ούρων , κ εγώ στις τελευταίες ξύπνησα μια φορά το βράδυ ,ουρησα και το πρωί ξανά έδωσα . Όπως λέει η @Νατασα1992 δεν είχα πιει όμως νερό ενδιάμεσα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα! 

@pitsi21 Ναι είναι δύσκολο που λείπει, θα έρθει κατά 90% στις 20 Ιουνίου με άδεια όμως είμαι συγκρατημένη γιατί αν συμβεί απρόοπτο θα του την κόψουν και δεν θέλω να χαρώ άδικα! Ωστόσο είμαι με γονείς στο πατρικό για να μην μένω μόνη και δεν την παλεύω καθόλου. 🥴  Όπως είδα είναι το 4ο σου παιδάκι, με το καλό κι αυτό!, ήθελα να σε ρωτήσω που γέννησες τις προηγούμενες φορές και ποια ήταν η εμπειρία σου γιατί εμένα ειναι πρώτο παιδάκι και ψάχνω να δω ποιο είναι καλύτερο. Ο γιατρός μου είναι στο Ρέα και στο Μητέρα. 

@SofiDim  ουτε εγώ έχω συχνοουρία, όμως έχω παρατηρήσει πως όταν κατουριέμαι κ δεν πάω κινδυνεύουν να φύγουν σταγονίτσες 😅

Ωστόσο έχω παρει μόνο 3 κιλάκια ίσως κ 2,8 και αυτό είναι ευχάριστο γιατί είμαι κοντή κ δε θέλω να γίνω σαν μπάλα! 

Στην εξέταση ούρων αυτή τη φορά κορίτσια εμένα μου βγήκε λίγη αιμοσφαιρίνη και αρκετοί μικροοργανισμοί. Όμως δεν άφησα λίγα ουρα στην αρχή να φυγουν κ ο γιατρός είπε θα είναι από τον κόλπο. Για την αιμοσφαιρίνη δεν είπε κάτι. Θα επαναλάβω σε λίγες μέρες να δούμε. 

Εσείς έχετε δει φύλο; Εμείς έχουμε μπόμπιρα και τα ποδαράκια του τα νιώθω συχνά στην κοιλιά μου 🥰 Βασικά είναι σαν απαλά χτυπηματάκια του κ με τις ώρες του! Όποτε θέλει εμφανίζεται! 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μπαίνω στα γρήγορα από κινητό. Κατάφερα τέλικα και την έκανα την εξέταση σήμερα χαχαχαχα 🤣🤣 ολε!!! 

Σήμερα ο καλός μου θα με πάει για ιταλικο οπότε να θα πάρω μαζεμένα τα κιλά που δεν πήρα. 

@miou90γέννησα τα 3 προηγούμενα σε δημόσιο. Τώρα με το καλό θα γεννήσω στο Ιασώ. 

  • Χαχα 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...