Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2023


Athene

Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , pitsi21 είπε:

Kαι εγώ έχω πάρα πολλές ζαλάδες και ανακατωσουρες. Έκανα τον προγεννητικό και φερριτινη αιμοσφαιρίνη σίδηρο και αιματοκρίτης είναι όλα τέρμα κάτω. Ξεκίνησα σίδηρο από χτες για να δούμε. Εγώ δεν μπορώ να φάω καλά σχεδόν όλα με αναγουλιαζουν. Την Δευτέρα έχω γιατρό και μακάρι να ακούσουμε καρδούλα. Είχα τελευταία περίοδο στις 26/1 στις 28/2 έκανα χοριακη και βγήκε 6382. Στις 6/3 πήγαμε στον γιατρο είδαμε σάκο μόνο. 

 

Για τις ζαλάδες σου έχεις κάνει εξετάσεις αίματος; Επίσης την πιεση σου την έχεις δει; 

Επειδή έρχομαι απο εξωσωματική  εχω κανει τα παντα.Ηταν ολα πολυ καλα!Την αλλη βδομάδα θα ξαναπαω στο γιατρο και θα δω αν μπορούμε να κανουμε κατι αλλο Ισως τωρα να χρειάζομαι συμπλήρωμα σιδήρου. Δεν ξερω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 861
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Nadiaki είπε:

Evdokia καλησπέρα ! Πώς είσαι ; Συνεχίζει το ροζ ;

Σε ευχαριστω για το μνμ σου. 

Ευτυχως σταματησε. Απο την Δευτερα το πρωί δεν εχω δει τιποτα. Ομως φερνω φουλ utrogestan, εχω κανει δυο ενεσεις προγεστερονης lentogest κ καθομαι ολη μερα στο κρεβατι. Τωρα αυριο το πρωι θα παω για χοριακη οπως μου εχει πει η γιατρός κι αναλογα τις μοναδες θα μου πει ποτε να παω απο εκει.

Σημερα ειμαι 5w + 4d. Γενικα ειμαι πολυ αγχωμενη γιατι δεν νιωθω κανενα συμπτωμα. Ωρες ωρες μια μικρη δυσπεψια η οποια ομως μπορει να ειναι κ από τα utrogestan κ εχω πολυ πονο στην πλατη. Το στηθος μου ειχε πρηστει κ πονουσε ως το Σάββατο,  τωρα τιποτα.

Ελπιζω να ειναι ολα καλα.....

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evdokia Pan είπε:

Σε ευχαριστω για το μνμ σου. 

Ευτυχως σταματησε. Απο την Δευτερα το πρωί δεν εχω δει τιποτα. Ομως φερνω φουλ utrogestan, εχω κανει δυο ενεσεις προγεστερονης lentogest κ καθομαι ολη μερα στο κρεβατι. Τωρα αυριο το πρωι θα παω για χοριακη οπως μου εχει πει η γιατρός κι αναλογα τις μοναδες θα μου πει ποτε να παω απο εκει.

Σημερα ειμαι 5w + 4d. Γενικα ειμαι πολυ αγχωμενη γιατι δεν νιωθω κανενα συμπτωμα. Ωρες ωρες μια μικρη δυσπεψια η οποια ομως μπορει να ειναι κ από τα utrogestan κ εχω πολυ πονο στην πλατη. Το στηθος μου ειχε πρηστει κ πονουσε ως το Σάββατο,  τωρα τιποτα.

Ελπιζω να ειναι ολα καλα.....

Είχα και εγώ στην 6η εβδομάδα όχι απλά ροζ αλλά αίμα .. καταλαβαίνεις ότι φοβήθηκα τα χειρότερα . Έπαιρνα ήδη 3 utrogestan των 200 και έκανα επιπλέον ένεση lentogest και έμεινα ξάπλα ..μετά από μια εβδομάδα αγωνίας πήγα στον γιατρό και ήταν όλα μια χαρά ..ξανά είχα ροζ μετά από δύο εβδομάδες όπου ακολούθησα ξανά το ίδιο με την ένεση . Αισίως στην 10η εβδομάδα που είμαι τώρα έχω μέρες να δω κάτι περίεργο .

Εμένα το στήθος ακόμα και τώρα μια πονάει μια όχι και έβαζα με το μυαλό μου τα χειρότερα..τώρα το συνήθισα κάπως ! 😂

Εύχομαι ολόψυχα να είναι όλα καλά και αύριο να έχεις να τεράστια χοριακη !❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nadiaki είπε:

Είχα και εγώ στην 6η εβδομάδα όχι απλά ροζ αλλά αίμα .. καταλαβαίνεις ότι φοβήθηκα τα χειρότερα . Έπαιρνα ήδη 3 utrogestan των 200 και έκανα επιπλέον ένεση lentogest και έμεινα ξάπλα ..μετά από μια εβδομάδα αγωνίας πήγα στον γιατρό και ήταν όλα μια χαρά ..ξανά είχα ροζ μετά από δύο εβδομάδες όπου ακολούθησα ξανά το ίδιο με την ένεση . Αισίως στην 10η εβδομάδα που είμαι τώρα έχω μέρες να δω κάτι περίεργο .

Εμένα το στήθος ακόμα και τώρα μια πονάει μια όχι και έβαζα με το μυαλό μου τα χειρότερα..τώρα το συνήθισα κάπως ! 😂

Εύχομαι ολόψυχα να είναι όλα καλά και αύριο να έχεις να τεράστια χοριακη !❤️

Σε ευχαριστώ παρα πολυ. Η αλήθεια ειναι αν δεν δω υπερηχο, δεν θα ηρεμησω. Οχι οτι πρόκειται κ να ηρεμησω γενικα. Δυστυχως όταν εχεις περασει απωλειες, όσο κ να θες δεν μπορεις να χαλαρώσεις...

Εμενα μου ειχαν φανει μικρες κ οι πρωτες χοριακες που ειχα κανει. Στις 3 μερες καθυστέρηση ειχα 249. Στην επανάληψη στις 48 ωρες ειχε ευτυχως διπλασιαστει 499. Τωρα ελπίζω να εχει αυξηθει παρα πολυ κ να πανε ολα καλα!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις κάνετε? Εμείς πήγαμε χτες γιατρό κ μας έκλεισε κ τη αυχενική 4/4! Εκεί θα έχει άγχος!! Πολύ νυστα πολύ κουρασηηηηη δν ξέρω τι να κάνω όλα με ενοχλούν το μαξιλάρι η ζέστη το κρύο κτπλ όλο πιανομαι...

Είχα λίγο ζάχαρο κοντά στο όριο οπότε ξεκινάω να προσέχω σιγά σιγά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. @Evdokia Panεύχομαι να είναι όλα καλά και να ηρεμήσεις. Εγώ έχω και πονάκια αρκετά μέσα στην ημέρα και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από την εγκυμοσύνη η αν είναι το έντερο μου γιατί έχω και σπαστική κολίτιδα.

@azumiκαι εμένα μου φταίνε όλα 😇 νυστάζω πολύ αλλά τα ξημερώματα ξυπνάω και δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ συν ότι ζαλίζομαι και ανακατεύομαι με ότι και να φάω..

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Κι εγώ συνεχίζω με πολλή αναγουλα και ναυτία, εμετούς καθημερινά και μία γενικότερη αδυναμία. 

@pitsi21 κι εγώ το παθαίνω, πόσο ενοχλητικό! Μπορεί να ξυπνήσω και στις 2 το ξημέρωμα και να μου πάρει 2 ώρες να ξανακοιμηθω, αν γίνει το λάθος και είναι 5 η ώρα, τέλος...

Παντως, αν και τρίτη μου εγκυμοσύνη, τέτοιο ζόρι δεν το είχα ξανά στις άλλες.. και είχα την εντύπωση πως γίνεται πιο εύκολο με τον καιρό, όχι το αντίστροφο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Athene είπε:

Καλημέρα σας. Κι εγώ συνεχίζω με πολλή αναγουλα και ναυτία, εμετούς καθημερινά και μία γενικότερη αδυναμία. 

@pitsi21 κι εγώ το παθαίνω, πόσο ενοχλητικό! Μπορεί να ξυπνήσω και στις 2 το ξημέρωμα και να μου πάρει 2 ώρες να ξανακοιμηθω, αν γίνει το λάθος και είναι 5 η ώρα, τέλος...

Παντως, αν και τρίτη μου εγκυμοσύνη, τέτοιο ζόρι δεν το είχα ξανά στις άλλες.. και είχα την εντύπωση πως γίνεται πιο εύκολο με τον καιρό, όχι το αντίστροφο!

καλημέρα @Athene και εμένα ειναι η 4η εγκυμοσύνη (βέβαια η τελευταία ήταν πριν 10χρονια) και είναι όλα τόσο διαφορετικά και νομίζω ότι έχω περισσότερο άγχος. σε ποια εβδομάδα είσαι εσύ? εγώ αύριο θα είμαι 7 ακριβώς και την Δευτέρα ανυπομονώ να πάω στον γιατρό να ακούσω την καρδούλα του.


έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nadiaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε ;;

@Evdokia Pan βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακης;;

4810!!!!!!

Η γυναικολόγος πολυ ικανοποιημένη.  Εγω συγκρατημένη λογω των καφε ροζ υγρων...

Αυριο θα κανω μια lentogest ακομα κ την Τεταρτη έχουμε ραντεβού. 

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!! 

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Κρυουλακι σήμερα! (Αλλά λατρεύω αυτόν τον καιρο) πως είστε; Εγώ νιώθω λιιιιιιιγο καλύτερα με τις ζαλάδες αλλά το στομάχι μου πονάει και δεν μπορω να φάω και πολλά πολλά (βέβαια αυτό είναι καλό δεν θα πάρω κιλά χεχε) Σήμερα αισίως 7 εβδομάδων και 1 ημέρας  ανυπομονώ για την Δευτέρα να πάω στον γιατρό να ακούσουμε την καρδούλα του ❤️ πολύ άγχος βρε κορίτσια 

@Evdokia Panπολύ καλή η τιμή της χοριακης!! Όλα καλά να πάνε εύχομαι 

 

 

 

  • Ευχαριστώ 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Evdokia Pan είπε:

4810!!!!!!

Η γυναικολόγος πολυ ικανοποιημένη.  Εγω συγκρατημένη λογω των καφε ροζ υγρων...

Αυριο θα κανω μια lentogest ακομα κ την Τεταρτη έχουμε ραντεβού. 

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!! 

Μπράβο σου!!! Ανέβηκε εντυπωσιακά!! Με το καλό να πάτε να δείτε έναν γεμάτο σάκο!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Κ γω σήμερα πάλι είχα έντονες αναγούλες μετά από δυο μέρες που είχα κάπως ηρεμήσει! Κορίτσια πως τα πάτε με τη δυσκοιλιότητα; Εγώ έχω πόνους δυστυχώς και πολλές φορές δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι το έντερο η εάν έπαθε κάτι το μωρό…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε κοριτσια στην 6η βδομάδα δεν εχω τα συμπτώματα που λετε εσεις? Να αρχίσωνα ανησυχω?

Εγω έχω πολλα πονακια κ κραμπες στην κοιλια. Καποιες φορες με ποναει το στηθος αλλα πιο πολυ πονο εχω στην πλατη κ τους προσαγωγους... Τι στο καλο, σε ολα αναποδη ειμαι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νατασα1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Κ γω σήμερα πάλι είχα έντονες αναγούλες μετά από δυο μέρες που είχα κάπως ηρεμήσει! Κορίτσια πως τα πάτε με τη δυσκοιλιότητα; Εγώ έχω πόνους δυστυχώς και πολλές φορές δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι το έντερο η εάν έπαθε κάτι το μωρό…

Εγώ λόγω της σπαστικής κολίτιδας η κοιλιά μου είναι 6 μηνών χαχαχα. Ναι έχω και εγώ θέμα με την δυσκοιλιότητα. Προσπαθώ να πηγαίνω και απλά να κάθομαι να περιμένω φοβάμαι να ζοριστω. Αλλά τζιφος 🤣🙄

 

πρίν από 17 λεπτά , Evdokia Pan είπε:

Εγω ρε κοριτσια στην 6η βδομάδα δεν εχω τα συμπτώματα που λετε εσεις? Να αρχίσωνα ανησυχω?

Εγω έχω πολλα πονακια κ κραμπες στην κοιλια. Καποιες φορες με ποναει το στηθος αλλα πιο πολυ πονο εχω στην πλατη κ τους προσαγωγους... Τι στο καλο, σε ολα αναποδη ειμαι?

Να χαίρεσαι κοριτσάκι μου που είσαι από τις τυχερές που δεν ταλαιπώρησε με συμπτώματα. 

Και εγώ έχω πονακια αλλά νομίζω ότι είναι το έντερο μου και όχι λόγω της εγκυμοσύνης. 

  • Ευχαριστώ 1

έρχεται το 4ο θαυματάκι μας!  💛 preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...