Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Για όσες έχουν εμπειρίες με αυξημένη αυχενική διαφάνεια


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

ναι ήταν από εξωσωματική ! εκανα δλδ 1η εξωσωματική πέτυχε αλλά εκανα απόξεση! τώρα τον δεκέμβριο εκανα 2η εξωσωματική , δεν πέτυχε ! και τώρα μόλις αδιαθετήσω παω για την 3η! δεν έλεγχουν το σπερμα ή τα ωάρια για ανωμαλίες! τα ελέγχουν μόνο σαν ποιότητα ! έλεγχο για ανωμαλίες μπορείς να κανείς με προεμφυτευτικο έλεγχο,αυτό τσεκάρει αν προϋπάρχει κάποια ανωμαλία όμως και πάλι δεν είναι πανάκεια διότι πολλές φορές οι ανωμαλίες στο dna συμβαίνουν κατά την ένωση όποτε φαινονται μετά ! επίσης ο προεμφυτευτικος έλεγχος προϋποθέτει αρκετά γονιμοποιημένα ωάρια ώστε να φτάσουν σε στάδιο βλαστοκυστης για να μπορέσουν να αφαιρέσουν κύτταρα και να τα εξετάσουν!  εγώ κάνω εξωσωματική με έμβρυα που ειναι 3ων ημερών (δλδ 3μερες στο εργαστήριο και οχι 5 μέρες οπως οι βλαστοκυστες) στα 3ων ημερών όμως δεν μπορούν να κάνουν προεμφυτευτικο γιατί τα κύτταρα ειναι περίπου μόνο  8 κατά μέσο όρο !  

ελπίζω εσυ να έχεις φουσκώσει και να πήγαινες φουριόζα για την β επιπέδου και εγώ να κάνω την αυχενική κι να έχουμε να λέμε ευχάριστα !  πάντως να σκέφτεσαι το παιδάκι σου και να πέρνει κουραγιο! ναι οκ ξέρω οτι αυτό δεν σε κάνει να πονάς λιγότερο αλλά τουλάχιστον έχει να πάρεις μια ψυχούλα  αγκαλιά στο τέλος της ημέρας!

 

Κατάλαβα αλλά νόμιζα πως κάνουν σε όλες τις περιπτώσεις.Παντως είναι θετικό ότι πέτυχε την μια φορά σωστά; Μια φορά έγκυος για πάντα έγκυος λένε, γιατρός το λέει.

Είπες την κατάλληλη κουβέντα και εννοείται πως με κάνει να πονώ λιγότερο. Θα ήταν λάθος θα ήταν άδικο να παραπονιέμαι. Απλώς είναι και λογικό να στενοχωριεμαι.

Άντε λοιπόν σύντομα για την αυχενική στο εύχομαιι !!  

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Κυριακή Μαρία είπε:

Κατάλαβα αλλά νόμιζα πως κάνουν σε όλες τις περιπτώσεις.Παντως είναι θετικό ότι πέτυχε την μια φορά σωστά; Μια φορά έγκυος για πάντα έγκυος λένε, γιατρός το λέει.

Είπες την κατάλληλη κουβέντα και εννοείται πως με κάνει να πονώ λιγότερο. Θα ήταν λάθος θα ήταν άδικο να παραπονιέμαι. Απλώς είναι και λογικό να στενοχωριεμαι.

Άντε λοιπόν σύντομα για την αυχενική στο εύχομαιι !!  

 

την έκανες κορίτσι ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

για πες ,πως πήγε;

Σε μισή ώρα είχαμε τελειώσει. Με την λήψη όλα καλά. Τώρα όσο αφορά τον υπέρηχο γιατί ξανά κάναμε μέτρηση είχε μειωθεί λιγάκι.Γενικα μου είπε πως είχαμε πολύ καλύτερη εικόνα από την προηγούμενη.

Είχα πει πως δεν θα κοιτάζω στο μόνιτορ δεν θέλω να έχω εικόνα αν πάει στραβά. Με πήραν και τα ζουμια κ κοίταξα. Και έβλεπα την διαφορά, έβλεπα την αυχενική δεν ήταν μεγάλο το κενό. Υπήρχαν στιγμές που ήταν φλατ και στιγμές που κουνιόταν και όπως στηνόταν έκανε λίγη "κοιλιά".

Τέλος πάντων το κοίταξε αρκετά ο άνθρωπος στο τέλος μου λέει λοιπόν το αφήνω γιατί μια λέμε είναι εντάξει μια όχι και τόσο . Μόνο την Δευτέρα θα ξέρουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Κυριακή Μαρία είπε:

Σε μισή ώρα είχαμε τελειώσει. Με την λήψη όλα καλά. Τώρα όσο αφορά τον υπέρηχο γιατί ξανά κάναμε μέτρηση είχε μειωθεί λιγάκι.Γενικα μου είπε πως είχαμε πολύ καλύτερη εικόνα από την προηγούμενη.

Είχα πει πως δεν θα κοιτάζω στο μόνιτορ δεν θέλω να έχω εικόνα αν πάει στραβά. Με πήραν και τα ζουμια κ κοίταξα. Και έβλεπα την διαφορά, έβλεπα την αυχενική δεν ήταν μεγάλο το κενό. Υπήρχαν στιγμές που ήταν φλατ και στιγμές που κουνιόταν και όπως στηνόταν έκανε λίγη "κοιλιά".

Τέλος πάντων το κοίταξε αρκετά ο άνθρωπος στο τέλος μου λέει λοιπόν το αφήνω γιατί μια λέμε είναι εντάξει μια όχι και τόσο . Μόνο την Δευτέρα θα ξέρουμε.

θα πάνε όλα καλα πιστευω ! υπομονή μερικές μέρες! το οδηγίες σου έδωσε ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Angot είπε:

θα πάνε όλα καλα πιστευω ! υπομονή μερικές μέρες! το οδηγίες σου έδωσε ;

Υπομονή ξεκούραση και αντιβίωση.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κυριακή Μαρία είπε:

Υπομονή ξεκούραση και αντιβίωση.

 

αχ βρε κορίτσι πως περνάνε οι μέρες! άγχος τρομερό!! 

εγω τπτ περιμένω να αδιαθετήσω να δω τι θα κάνουμε, δεν ξέρω δεν εχω τόσο ενθουσιασμό μέσα μου, ίσως φοβάμαι 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κυριακή Μαρία είπε:

Σε μισή ώρα είχαμε τελειώσει. Με την λήψη όλα καλά. Τώρα όσο αφορά τον υπέρηχο γιατί ξανά κάναμε μέτρηση είχε μειωθεί λιγάκι.Γενικα μου είπε πως είχαμε πολύ καλύτερη εικόνα από την προηγούμενη.

Είχα πει πως δεν θα κοιτάζω στο μόνιτορ δεν θέλω να έχω εικόνα αν πάει στραβά. Με πήραν και τα ζουμια κ κοίταξα. Και έβλεπα την διαφορά, έβλεπα την αυχενική δεν ήταν μεγάλο το κενό. Υπήρχαν στιγμές που ήταν φλατ και στιγμές που κουνιόταν και όπως στηνόταν έκανε λίγη "κοιλιά".

Τέλος πάντων το κοίταξε αρκετά ο άνθρωπος στο τέλος μου λέει λοιπόν το αφήνω γιατί μια λέμε είναι εντάξει μια όχι και τόσο . Μόνο την Δευτέρα θα ξέρουμε.

Σου είπε τώρα πόση ήταν η μέτρηση?

Ξεκουράσου, σκέψου θετικά και όλα καλά θα πάνε!!! Είναι πολύ δύσκολη η αναμονή! Το ξέρουμε όσοι το έχουν περάσει!!! Δεν ξέρω αν υπάρχει ' γιατρικό ' γι'αυτό αλλά απασχολήσου με το παιδάκι σου και θα περάσουν οι μέρες!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

αχ βρε κορίτσι πως περνάνε οι μέρες! άγχος τρομερό!! 

εγω τπτ περιμένω να αδιαθετήσω να δω τι θα κάνουμε, δεν ξέρω δεν εχω τόσο ενθουσιασμό μέσα μου, ίσως φοβάμαι 

Ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω όσον αφορά την ψυχολογία; Ο φόβος επηρεάζει, επειδή σου έχουν συμβεί αυτά. Και κάθε φορά νομίζεις πως ξέρεις το αποτέλεσμα. Κι όταν έρθει λες να το ένιωθα. Αλλά δεν είναι έτσι, κάθε φορά είναι μια καινούργια αρχή και κάθε φορά πρέπει να ξεκινάς με πίστη αισιοδοξία και ελπίδα!! Σε παρακαλώ να πάρεις τα πάνω σου . Και οι ορμόνες επηρεάζονται από άγχος στενοχώρια και τέτοια για αυτό ανέβα πίστεψε ότι μπορείς να τα καταφέρεις. Προχθές στην αυχενική ήταν ένα ζευγάρι πριν από εμένα κ πρέπει να ήταν στην ηλικία μου η γυναίκα μπορεί κ λίγο παραπάνω. Μπήκαν μέσα κ έξω ήταν η μαμά της. Όταν είδαν ότι είναι εντάξει η αυχενική βγήκαν κ της το φώναξαν η μαία. Η μαμά της έριξε τόσο κλάμα που κ εμένα με πήραν και μου έλεγε πόσο έχει προσπαθήσει με εξωσωματική και να τα κατάφερε!!! 

Ο γιατρός σας τι λέει;

πρίν από 27 λεπτά , Mariam23 είπε:

Σου είπε τώρα πόση ήταν η μέτρηση?

Ξεκουράσου, σκέψου θετικά και όλα καλά θα πάνε!!! Είναι πολύ δύσκολη η αναμονή! Το ξέρουμε όσοι το έχουν περάσει!!! Δεν ξέρω αν υπάρχει ' γιατρικό ' γι'αυτό αλλά απασχολήσου με το παιδάκι σου και θα περάσουν οι μέρες!

Τι κάνεις ; Ναι ελάχιστα από 3,4 στο 3,2. Και τα υπόλοιπα καλά. Δεν ξέρω γτ δεν είμαι ειδική αλλά τόσο διάβασμα κ βίντεο που έβλεπα πριν το πει ότι είναι μικρή. Ας μην παίρνω πολύ τα πάνω μου είπαμε χαλαρά. Υπάρχει το γιατρικό, εδω το μικρό !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Κυριακή Μαρία είπε:

Ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω όσον αφορά την ψυχολογία; Ο φόβος επηρεάζει, επειδή σου έχουν συμβεί αυτά. Και κάθε φορά νομίζεις πως ξέρεις το αποτέλεσμα. Κι όταν έρθει λες να το ένιωθα. Αλλά δεν είναι έτσι, κάθε φορά είναι μια καινούργια αρχή και κάθε φορά πρέπει να ξεκινάς με πίστη αισιοδοξία και ελπίδα!! Σε παρακαλώ να πάρεις τα πάνω σου . Και οι ορμόνες επηρεάζονται από άγχος στενοχώρια και τέτοια για αυτό ανέβα πίστεψε ότι μπορείς να τα καταφέρεις. Προχθές στην αυχενική ήταν ένα ζευγάρι πριν από εμένα κ πρέπει να ήταν στην ηλικία μου η γυναίκα μπορεί κ λίγο παραπάνω. Μπήκαν μέσα κ έξω ήταν η μαμά της. Όταν είδαν ότι είναι εντάξει η αυχενική βγήκαν κ της το φώναξαν η μαία. Η μαμά της έριξε τόσο κλάμα που κ εμένα με πήραν και μου έλεγε πόσο έχει προσπαθήσει με εξωσωματική και να τα κατάφερε!!! 

Ο γιατρός σας τι λέει;

Τι κάνεις ; Ναι ελάχιστα από 3,4 στο 3,2. Και τα υπόλοιπα καλά. Δεν ξέρω γτ δεν είμαι ειδική αλλά τόσο διάβασμα κ βίντεο που έβλεπα πριν το πει ότι είναι μικρή. Ας μην παίρνω πολύ τα πάνω μου είπαμε χαλαρά. Υπάρχει το γιατρικό, εδω το μικρό !

κοίταξε το δικό μου που ήταν άρρωστο το μωράκι  την δευτέρα η αυχενική ήταν 5,5 και την τετάρτη είχε φτάσει 6 ! είχε αυξητική τάση! άρα μόνο θετικό το βρίσκω που μειώθηκε !

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

κοίταξε το δικό μου που ήταν άρρωστο το μωράκι  την δευτέρα η αυχενική ήταν 5,5 και την τετάρτη είχε φτάσει 6 ! είχε αυξητική τάση! άρα μόνο θετικό το βρίσκω που μειώθηκε !

Επειδή ήταν μικρή η διαφορά μπορεί να μην είχε μετρήσει καλά την πρώτη που πήγα. Λέω εγώ τώρα. Εκείνος είπε μειώθηκε είχε λέει πολύ καλύτερη εικόνα αλλά τι να πει μέτρησα λάθος; Δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τέλος. Με πήρε ο γιατρός ούτε γεια μου είπε.μονονοτι δεν είναι καλό το αποτέλεσμα. Μάλλον Νταούν κ δεν θέλει να περιμένω άλλο για απαντήσεις. Αύριο απόξεση. Δεν είμαι καλά. Δεν είναι εύκολο.εχω την  αδερφούλα μου με Ντάουν την καλή μου πανέμορφη και εγώ αύριο.. Δεν έχω δύναμη όμως κ δεν μπορώ για τον μικρό μου να το συνεχίσω να με συγχωρέσει ο Θεός 

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κυριακή Μαρία είπε:

Λοιπόν τέλος. Με πήρε ο γιατρός ούτε γεια μου είπε.μονονοτι δεν είναι καλό το αποτέλεσμα. Μάλλον Νταούν κ δεν θέλει να περιμένω άλλο για απαντήσεις. Αύριο απόξεση. Δεν είμαι καλά. Δεν είναι εύκολο.εχω την  αδερφούλα μου με Ντάουν την καλή μου πανέμορφη και εγώ αύριο.. Δεν έχω δύναμη όμως κ δεν μπορώ για τον μικρό μου να το συνεχίσω να με συγχωρέσει ο Θεός 

Αχ βρε κορίτσι μου!!  Μα δεν περιμενατε τα αποτελέσματα τη Δευτέρα πως προέκυψε σήμερα? Κουράγιο να είσαι δυνατή είναι δύσκολες αυτές οι στιγμές!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κυριακή Μαρία είπε:

Λοιπόν τέλος. Με πήρε ο γιατρός ούτε γεια μου είπε.μονονοτι δεν είναι καλό το αποτέλεσμα. Μάλλον Νταούν κ δεν θέλει να περιμένω άλλο για απαντήσεις. Αύριο απόξεση. Δεν είμαι καλά. Δεν είναι εύκολο.εχω την  αδερφούλα μου με Ντάουν την καλή μου πανέμορφη και εγώ αύριο.. Δεν έχω δύναμη όμως κ δεν μπορώ για τον μικρό μου να το συνεχίσω να με συγχωρέσει ο Θεός 

Αφού την έκανες που την έκανες την εξέταση να περιμένεις τα αποτελέσματα! Να είσαι 100% σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...