Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

καλώς ήρθαν τα καινούρια κορίτσια.

Να με συγχωρέσετε αλλά όσες γράφετε με λατινικούς χαρακτήρες δεν μπορώ να σας διαβάσω. ταλαιπωρούμαι πάρα πολύ διοτι το κείμενο είναι άκρως δυσανάγνωστο. και πάλι με συγχωρείτε.

εμείς πήγαμε σήμερα γιατρό. Όλα καλά. Το είδαμε να κινείτε και την καρδιά του να πάλλεται αλλά θα την ακούσουμε την άλλη φορά μου είπε.Δεν ξέρω γιατί εσείς ακούσατε και εμείς όχι, αλλά και απο την πρώτη εγκυμοσύνη που θυμάμαι δεν την είχαμε ακούσει τόσο νωρίς.

πήγα και - 1 κιλό. Μου είπε να ζυγίζομαι μια φορα την εβδομάδα και να προσπαθώ να διατηρώ το +1 ανά μήνα.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μας συγχωρείς για τους λατινικούς χαρακτήρες δυστυχώς είναι θέμα συνήθειας πλέον.Ίσως έχει να κάνει το μηχάνημα του γιατρού σου και δεν ακούτε καρδούλα αλλά αφού την βλέπετε όλα καλά.και εμείς χθες είδαμε το μωρό μας και ευτυχώς με ηρέμησε αρκετά και αυτό και ο γιατρός.


dev104pr___.pnglamlamsbu20050723_-6_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Argiota καλωσηρθες στην παρεα:D με το καλο! Και μην ανησυχεις ολες λιγο πολυ φοβομαστε, εγω τουλαχιστον ναι, αλλα μην το παραδεχεσαι και θα πανε ολα καλα!

Εγω πηρα χθες στο γιατρο μου τηλ και μου ειχε κλεισει ραντεβου για αυχενικη 18 Οκτωβρη αλλα ζητησα σαββατο να μην εχω προβληματα με τη δουλεια...εχω μεγαλο προβλημα στο να παρω αδεια δυστυχως...δεν εχω πει ακομα και τιποτα για την εγκυμοσυνη περισσοτερο για να γλυτωσω τη γκρινια και τη γρουσουζια που αντιμετωπισα στο πρωτο παιδι!

Εχω βαλει κι αλλους μπελαδες στο κεφαλι μου,εδωσα σηματα την παρασκευη,ευτυχως περασα και απο σημερα αρχιζω μαθηματα οδηγησης...ποσο θελω να τελειωνω!Γυριζω σπιτι μου στις 8 κατακοπη απο το πρωι και φυσικα το μονο που θελω ειναι να κοιμηθω! Εχθες επεσα απο τις 10:30 και με ξυπνησε η μικρη στις 7 παρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατερίνα το εξάμηνο θα το πάρεις? (αν υπάρχει ακόμα βέβαια:rolleyes:)

Εγώ το πήρα και σκοπεύω να το ξαναπάρω. Μόνο το μειωμένο δεν ζήτησα.

Το ειχα παρει και φυσικα θα το ξαναπαρω! Θελω να θηλασω παλι κιολας οποτε επιβαλλεται! Οσο για το μειωμενο ποσο ειναι ολο μαζι?3-3,5 μηνες?Ε λεω να το παρω κι αυτο κολλητα, θα μου το δωσει αφου θα εχει βρει ατομο, ασε που σκοπευω να ψαξω για κατι καλυτερο και να μην ξαναγυρισω, αν υπαρχει βεβαια ετσι πως γιναμε!

Βρε κοριτσια, πριν λιγο πιαστηκα...ποναει απιστευτα η πλατη μου,αυτο μου ελειπε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παρει και φυσικα θα το ξαναπαρω! Θελω να θηλασω παλι κιολας οποτε επιβαλλεται! Οσο για το μειωμενο ποσο ειναι ολο μαζι?3-3,5 μηνες?Ε λεω να το παρω κι αυτο κολλητα, θα μου το δωσει αφου θα εχει βρει ατομο, ασε που σκοπευω να ψαξω για κατι καλυτερο και να μην ξαναγυρισω, αν υπαρχει βεβαια ετσι πως γιναμε!

Βρε κοριτσια, πριν λιγο πιαστηκα...ποναει απιστευτα η πλατη μου,αυτο μου ελειπε τωρα...

βάλε και έναν μήνα την άδεια καλοκαιριού...Μπα εγώ δεν ζητάω ούτε μισή ώρα την ημέρα μειωμένο γιατί δεν θέλω να αλλάξω δουλειά:D

Πιάσιμο γιατί? είσαι μέσα στα κλιματιστικά όλη μέρα?


Link to comment
Share on other sites

βάλε και έναν μήνα την άδεια καλοκαιριού...Μπα εγώ δεν ζητάω ούτε μισή ώρα την ημέρα μειωμένο γιατί δεν θέλω να αλλάξω δουλειά:D

Πιάσιμο γιατί? είσαι μέσα στα κλιματιστικά όλη μέρα?

Ειμαι αλλα τωρα ηρθα,ποτε προλαβανα πιαστω?Δεν ξερω καποια αποτομη κινηση θα εκανα..

Το μειωμενο καταφερα να το παρω με το ζορι 2 μηνες αφου γυρισα, μια ωρα τη μερα,ακομα εχω μειωμενο

Οσο για τις κανονικες αδειες σκεφτομαι πως θα γινει να τις παρω,πριν η μετα τον τοκετο γιατι την προηγουμενη φορα πηρα αυτο τον ενα μηνα μετα την 63ημερη αδεια του ικα και μου εφαγε τα ενσημα...και φυσικα ουτε λογος να μου τα κολλησει τωρα πια,οποτε δε θελω να γινει το ιδιο και τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αλλα τωρα ηρθα,ποτε προλαβανα πιαστω?Δεν ξερω καποια αποτομη κινηση θα εκανα..

Το μειωμενο καταφερα να το παρω με το ζορι 2 μηνες αφου γυρισα, μια ωρα τη μερα,ακομα εχω μειωμενο

Οσο για τις κανονικες αδειες σκεφτομαι πως θα γινει να τις παρω,πριν η μετα τον τοκετο γιατι την προηγουμενη φορα πηρα αυτο τον ενα μηνα μετα την 63ημερη αδεια του ικα και μου εφαγε τα ενσημα...και φυσικα ουτε λογος να μου τα κολλησει τωρα πια,οποτε δε θελω να γινει το ιδιο και τωρα!

εγώ είχα γυρίσει Σεπτέμβριο στη δουλειά και πήρα 3 εβδομάδες πριν και μετά τα Χριστούγεννα . Κράτησα μια βδομάδα για τον Απρίλιο όπου εκεί γύρω πάει εκδρομή η πεθερά με το καπή οπότε έπρεπε να κάτσω με το μωρό.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες Απριλίου!

Μπορώ να μπω στην παρέα σας;

Έχω ΠΗΤ 18.4 και ...μ αρέσει!

Είναι το πρώτο μου και χαίρομαι που διαβάζω από εσάς εδώ που έχετε μεγαλύτερη πείρα.

Νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα για το θέμα,αν και από το ιατρείο της γυναικολόγου μου με φορτώνουν κάθε φορά περιοδικά,ενημερωτικά και δειγματάκια(καλό αυτό).Ζω στη Γερμανία,αλλά κατεβαίνω συχνά στην Ελλάδα(ή μήπως να πω...κατέβαινα;)

Εχω κλείσει για αυχενική διαφάνεια στις 6 Οκτώβρη και το περιμένω πώς και πώς.

Τρελλαίνομαι να βλέπω το μικρουλάκι μου στον υπέρηχο (πάω κάθε δυο βδομάδες λόγω προβλήματος) και κυρίως να ακούω την καρδιά.

Πήρα ήδη ενάμισι κιλό,περίεργο αν φανταστεί κανείς ότι δεν έχω και πολλή όρεξη,ήδη με ψιλοστενεύουν τα ρούχα(κακό αυτό).

Χαίρομαι που είμαι στην παρέα σας και θα περιμένουμε μαζί τα ανοιξιάτικα μπουμπουκάκια μας.:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηλθες Ρηνουλα!Με το καλο! Γερμανια ε? Εχεις σιγουρα περισσοτερες πιθανοτητες να γεννησεις φυσιολογικα απο οτι εμεις!

Οσο για τα κιλα,προσπαθω να ακολουθω τη διατροφη της διαιτολογου εγω, οσο μπορω...:rolleyes: αυτο που νιωθω οτι πραγματικα χρειαζομαι τωρα ειναι σουτιεν εγκυμοσυνης...παω σπιτι μου και τα πεταω τα κανονικα, δεν αντεχονται!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου και απο εμένα Ρηνούλα. Με το καλό το μωράκι σου. Και εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ήξερα τίποτα, στην πορεία μαθαίνεις και ακόμα καλύτερα στην πράξη.

Και τί να έρθεις να κάνεις στην ελλάδα? Είναι ικανοί να σου στείλουν το ΣΔΟΕ να σε υποδεχτεί στο αεροδρόμιο με κανένα φακελάκι με το φόρο που θα πλήρωνες στην ελλάδα σαν ελληνίδα και να πληρώσεις και πρόστιμο που μετανάστευσες και τώρα δεν τα ακουμπάς εδώ αλλά στην Μέρκελ :eek:


Link to comment
Share on other sites

Kalos hrthes rinoula!!!!!!!!!!oles exete kleisei auxenikh?egw oxi akoma.

oses mporeite na diavazete latinikoun exei kalos giati eimai akoma sto exoxiko sto panarxaio laptop pou den allazei xaraktires oses pali oxi tha ta poume athina pou tha allazoun oi xaraktires!!

Apo stomaxi kai gw xalia paw kamia sxesh me thn prwth mou egumosunh,eutuxos den exw emetous akoma allla olh mera anakateuomai,pote tha stamatisei auto?


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...