Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά.Δεν ξέρω να τις ξεχωρίζω αυτές τις δύο γραμμές,νομίζω πως είναι αυτή της ανιχνευσης 

      Εγώ βλέπω γραμμή πάντως..πολύ αχνή βέβαια αλλά υπάρχει. 

      Η γραμμή ανίχνευσης εμφανίζεται μετά από ώρα όχι κατευθείαν...

      Βέβαια μπορείς να κάνεις και ένα ακόμα αύριο ή μεθαύριο για σιγουριά.

Εξέταση Κυστικής Ινωσης στο Λαϊκό


Recommended Posts

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς αν η εξέταση για την κυστικη ινωση στο Λαϊκό (που καλύπτει το 95% των μεταλλάξεων), καλύπτεται με παραπεμπτικό;; Στο 1535.gr λεει οτι με παραπεμπτικό καλύπτεται, αλλα η γιατρος μου μου λεει οτι γράφεται μονο η ΔΦ508( που ειναι για τις μισες μεταλλαξεις αν δεν κανω λαθος)... 🙄

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,  

Εχει δικιο ο γιατρος σου, αυτο γραφεται, παρολα αυτα στο Λαϊκό η εξέταση που σου κάνουν δωρεάν (με το παραπεμπτικο) καλύπτει το 90% των μεταλλάξεων. 

Δεν με αφηνει εδω να σου δώσω το link, αλλα βάλε στο google ΓΕΝΕΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ,  και δες το δεύτερο αποτέλεσμα που σου επιστρέφει. 

Είναι ένα pdf με πληροφορίες από το Λαϊκό νοσοκομείο.  Εκει θα βρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι για την  κυστικη ινωση, τι πρεπει να αναγράφει το παραπεμπτικο και πως κλείνεις ραντεβού. 

Μόνο βιάσου, γιατί έχει αναμονή. 

Πάντως δεν αξίζει να κάνεις εξέταση για παραπάνω ποσοστό των μεταλλάξεων,  είναι πανάκριβες και οι επιπλέον μεταλλάξεις που καλύπτουν είναι παρα-παρα πολύ σπάνιες.

Κράτα τα  χρήματα για την προίκα του μωρου! 😉

Α! Και αν σε ενδιαφερει να κάνεις καρυότυπο, εσυ και ο συντροφος σου, να στο γράψει ο γιατρός σου το παραπεμπτικο και να κλεισεις ραντεβου στην κυρια Γρηγοριάδου, στο Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού (ειναι μέσα στο Παίδων).

Η κυρία Γρηγοριαδου είναι μια καταπληκτικη γενετίστρια! Πολυ αναλυτικη,  επεξηγηματικη και ευγενική! Τύφλα να έχουν τα ιδιωτικα εργαστήρια! Μας εξηγούσε επί μία ώρα τι εξέταση είναι ο καρυοτυπος και τι δείχνει!Παράδειγμα προς μίμηση! Αν ηταν ολοι οι γιατροί στο δημοσιο έτσι, θα ήμασταν Σουηδία! Πρεπει να αναδεικνύουμε τέτοιους ανθρώπους, γιατί χάνονται μέσα στο σωρό...

Το κόστος ειναι γύρω στα 35 ευρώ αν θυμάμαι καλά,  ενώ στα ιδιωτικά ζητάνε 300-400 ευρώ.

Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλησπέρα,  

Εχει δικιο ο γιατρος σου, αυτο γραφεται, παρολα αυτα στο Λαϊκό η εξέταση που σου κάνουν δωρεάν (με το παραπεμπτικο) καλύπτει το 90% των μεταλλάξεων. 

Δεν με αφηνει εδω να σου δώσω το link, αλλα βάλε στο google ΓΕΝΕΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ,  και δες το δεύτερο αποτέλεσμα που σου επιστρέφει. 

Είναι ένα pdf με πληροφορίες από το Λαϊκό νοσοκομείο.  Εκει θα βρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι για την  κυστικη ινωση, τι πρεπει να αναγράφει το παραπεμπτικο και πως κλείνεις ραντεβού. 

Μόνο βιάσου, γιατί έχει αναμονή. 

Πάντως δεν αξίζει να κάνεις εξέταση για παραπάνω ποσοστό των μεταλλάξεων,  είναι πανάκριβες και οι επιπλέον μεταλλάξεις που καλύπτουν είναι παρα-παρα πολύ σπάνιες.

Κράτα τα  χρήματα για την προίκα του μωρου! 😉

Α! Και αν σε ενδιαφερει να κάνεις καρυότυπο, εσυ και ο συντροφος σου, να στο γράψει ο γιατρός σου το παραπεμπτικο και να κλεισεις ραντεβου στην κυρια Γρηγοριάδου, στο Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού (ειναι μέσα στο Παίδων).

Η κυρία Γρηγοριαδου είναι μια καταπληκτικη γενετίστρια! Πολυ αναλυτικη,  επεξηγηματικη και ευγενική! Τύφλα να έχουν τα ιδιωτικα εργαστήρια! Μας εξηγούσε επί μία ώρα τι εξέταση είναι ο καρυοτυπος και τι δείχνει!Παράδειγμα προς μίμηση! Αν ηταν ολοι οι γιατροί στο δημοσιο έτσι, θα ήμασταν Σουηδία! Πρεπει να αναδεικνύουμε τέτοιους ανθρώπους, γιατί χάνονται μέσα στο σωρό...

Το κόστος ειναι γύρω στα 35 ευρώ αν θυμάμαι καλά,  ενώ στα ιδιωτικά ζητάνε 300-400 ευρώ.

Με το καλό!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφοριες!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...