Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

Καλημέρα κ καλή μας εβδομάδα!

Είχα μέρες να μπω κ χάρηκα πολύ που είδα νέα μέλη στην παρέα!Ελπίζω να τα λέμε συχνά!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας κ να έχουμε καλή συνέχεια!!

(aik έχουμε την ίδια ΠΗΤ!!!)

Φιλιά


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια, οχι δεν μου εχει πει φυλο, θελει να ειναι σιγουρος ο γιατρος θα μου πει στην επομενη επισκεψη (27/10).

Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας πάντως.


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα έτσι aik,το είδε το φύλο αλλά θέλει να είναι 100% σίγουρη η γιατρός μου για να μου το πει.

Αργει πολύ το επόμενο ραντεβού σου ε? Εγώ θα πάρω μες την εβδομάδα να κλείσω το επόμενο ραντεβού να δω πότε θα μου πει..

Έχει λίγες μέρες άρχισα να το νιώθω το μικρό μου,όχι πολύ συχνά,κυρίως μετά το φαγητό αν ξαπλώσω..Και στην 1η μου εγκυμοσύνη 16η εβδομάδα το είχα νιώσει πρώτη φορά!Ελπίζω να αρχίσει να δίνει πιο συχνά το παρόν για να ηρεμήσω λιγάκι..Είναι που έχω να το δώ καιρό γι αυτό..:-)

καλό απόγευμα..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.Chrisy ενιωσες το μωρακι?τελεια.και εγω ανυπομονω.εχω ραντεβου την αλλη δευτερα με το γιατρο και ανυπομονω να δω το μωρο.Εχω να το δω απο την αυχενικη.Σημερα πηγα και ενδοκρινολογο και μου ειπε οτι οι μετρησεις μου ειναι χαμηλες και οτι μπορω να τρωω παραπανω και αν δεν εχω καμια μεγαλη αλλαγη θα παω ξανα την 24 εβδομαδα.εχασα και ενα κιλο και μου ειπε οτι κανονικα επρεπε να εχω παρει τουλαχιστον μισο.με εχουν αγχωσει και προσεχω μαλλον περισσοτερο απο οτι χρειαζεται.αυτα τα νεα μας


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αρετή!

Ναι το ένιωσα..σαν μια φλέβα που χτυπάει..είναι πολύ νωρίς ακόμα για τις δυνατές κλωτσιές..:) Αν δεν είχα την εμπειρία απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ίσως και να μην το καταλάβαινα!

Κ εγώ ανυπομονώ να πάω να το δώ κ εγώ απο την αυχενική έχω να πάω!

Τα νέα σου απο τον ενδοκρινολόγο είναι πολύ καλά!Μπράβο σου!Έχασες κ ένα κιλό ε?? Εμείς βάζουμε κ εσύ τα χάνεις..:)


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ κορίτσια το εχω ακουσει ετσι απαλα λογω και 3ης εγκυμοσύνης αλλα είναι καπως νωρις για να το ακουω και περισσοτερο, οσο για τα κιλα χμ χμ χμ πρεπει να χασω και οχι να παρω για την ωρα εχω βαλει μονο ενα σε ολο το διαστημα της εγκυμοσυνης αλλα πρεπει να προσεχω πααααααααρα πολυ να μην παρω, ειμαι υπερβαρη. Στις προηγούμενες ειχα παρει 25 και 19.


Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012

age.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα μανούλες!

Κι εγώ ανυπομονώ να πάω την άλλη Πέμπτη στον γιατρό να δω το σποράκι, έχω να το δω από την αυχενική...εγώ δεν το έχω ακούσει ακόμη...και η κοιλιά μου δεν έχει μεγαλώσει σχεδόν καθόλου....αλλά οι εμετοί και οι αναγούλες συνεχίζονται ακάθεκτοι!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Τί κάνετε?Εγώ βρήκα λίγο χρόνο κ είπα να διαβάσω τα νέα σας..

Σαβούλα μου είναι νωρίς ακόμα για να το ακούσεις!Συνήθως το καταλαβαίνεις απο την 16η-20η εβδομάδα! Ταλαιπωρείσαι ακόμα με τους εμετούς?Τί να πώ..κουράγιο κοριτσάκι!Ελπίζω να περάσουν γρήγορα.Εμένα η κοιλιά μου πετάχυηκε νωρίς,νωρίς.Τώρα είναι σαν να είμαι στον 6ο..:) Τί να κάνουμε είναι κ ανάλογα τον σωματότυπο της καθεμίας.Ξέρω μια κοπέλα που πήγε να γεννήσει (σπασανε τα νερά της) και της λέγανε οι γιατροί να φύγει γιατί φαινόταν για 4-5 μηνών..:shock:

Aik μου ακούγεται τρομερά δύσκολο το να χάσεις κ οχι να πάρεις κιλά σε περίοδο εγκυμοσύνης!!καλό κουράγιο..

Οι υπόλοιπες που είστε?

Φιλιά σε όλες,θα μπω κ αργότερα..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μου...καλημέρα!!

Nαι...ταλαιπωρούμαι πολύ...κάθε πρωί λες και έχει ρολόι!!Τουλάχιστον έχω ηρεμήσει κάπως κατά τη διάρκεια της ημέρας, σε σχέση με τον 2ο μήνα!Όσο για την κοιλιά...θα ήθελα γμτ να είχα....αλλά τι να κάνουμε!Ας είναι γερό κι ας μη κάνω κοιλιά!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο Πρεβεζα.Πως περασατε το βρασυ σας?Εγω αυπνη.Με εχει ταραξει το μπουκωμα και το φισιομερ δεν μου κανει τιποτα.Πρεπει να αναπνεω απο τη μυτη και ειμαι με ενα χαρτομαντηλο κολλημενο στο χερι.Μαυρα χαλια


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα Αρετή μου!!

Ταλαιπωρήθηκες το βράδυ,ε;Περαστικούλια σου...Εγώ πάλι κάθε βράδυ κλείνω 10ωρο ύπνου...πολύ υπνηλία...:-)

Δεν ανησυχώ για την κοιλίτσα...αλλά θα ήθελα να φαίνεται!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ σε εσένα Αρετή μου!

Περαστικά σου!

Σαβούλα μου θα συμφωνήσω με την Αρετή,δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι για το μέγεθος της κοιλιάς..Ίσα ίσα..Εγώ να φανταστείς ακόμα προσπαθώ να κρυφτώ όσο μπορώ στην δουλειά και είμαι συνέχεια με φαρδιές ζακέτες..Σαν την χαζή κυκλοφορώ,που πρέπει να ντύνομαι κ καλά..Τί να κάνω όμως υπομονή λίγες μέρες ακόμα,να πάω να δώ αν είναι όλα καλά και μετά θα μπορώ να ντύνομαι σαν άνθρωπος!!


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ, δεν ανησυχώ...απλά είναι που θα ήθελα να φαίνεται!Είναι μάλλον η ανυπομονησία της πρώτης εγκυμοσύνης!:D

Όσο για τη δουλειά...εγώ το είπα μόλις έκλεισα τον 2ο μήνα...λόγω εμετών, δε μπορούσα να κρυφτώ...ήμουν κάθε λίγο και λιγάκι στην τουαλέτα!

Link to comment
Share on other sites

Θα φανεί Σαβούλα μου, πού θα πάει..στο χέρι της είναι?:DΌσο για την υπνηλία κ εγώ είχα πολύ το 1ο τρίμηνο,κοιμόμουν το μεσημέρι,το βράδυ,συνέχεια..Απο την στιγμή που μπήκα στο 2ο κοπήκανε τα καλά..προσπαθώ να κοιμηθώ μεσημέρι κ δεν μπορώ κ το βράδυ μετά τις 00:00 κάθε μέρα,ξυπνάω κ 06:30 το πρωί!! Κοίτα να το ευχαριστηθείς λοιπόν;)


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...