Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

Καφε Μαρτιος 2012


ΗΛΙΑΝΝΑ 25

Recommended Posts

Πάντως έχω να δηλώσω πως η επίσκεψη στο γιατρό 1 φορά το μήνα θα έπρεπε να γίνεται πιο τακτικά...:rolleyes:Πραγματικά, αυτή τη φορά θέλω πολύ να το δω, να δω αν είναι καλά...έχω να το δω από τις 13/9 που έκανα την αυχενική...Βέβαια...θα κόστιζε παραπάνω, αλλά δε πειράζει!!!:-)

Πιστεύω πως συμφωνείτε όλες μαζί μου...:cool:;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν ξέρω Σαββούλα μου,

στην 2η εγκυμοσύνη πήγαινα κάθε εβδομάδα λόγω του ιστορικού και ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη,δεν πρόλαβα να πάω κ πολλές φορές βέβαια..

Τώρα η γιατρός μου (έχω αλλάξει γιατρό)απο την αρχή μου είπε ότι θα με βλέπει μια φορά τον μήνα,απο την πρώτη επίσκεψη παρ'όλο που ήξερε το ιστορικό μου!Μου είπε πως θα ήταν καλύτερα έτσι κ πως αν είναι να γίνει κάτι θα γίνει κ δυστυχώς τόσο νωρίς (1ο τρίμηνο) δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.Ευτυχώς όλα μέχρι στιγμής πάνε καλά κ πραγματικά δεν είχα τόσο άγχος όσο στο 2ο.Βέβαια κάποια στιγμή μεταξύ 11ης και 12ης εβδομάδας που σταμάτησαν μαχαίρι τα συμπτώματα με έπιασε ένας πανικός κ πήγα μια βόλτα να δω πως πάμε.Δόξα τον Θεό ήταν όλα καλά..

Αν πήγαινα πιο συχνά ίσως κ να αγχωνόμουν περισσότερο..Πραγματικά δεν ξέρω..

Απο την άλλη έχω σκεφτεί πολλές φορές να πάρω εκείνα τα doppler απο το ιντερνετ που ακούς την καρδούλα του μωρού...:shock::D:D:D:rolleyes::rolleyes:


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω Σαββούλα μου,

στην 2η εγκυμοσύνη πήγαινα κάθε εβδομάδα λόγω του ιστορικού και ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη,δεν πρόλαβα να πάω κ πολλές φορές βέβαια..

Τώρα η γιατρός μου (έχω αλλάξει γιατρό)απο την αρχή μου είπε ότι θα με βλέπει μια φορά τον μήνα,απο την πρώτη επίσκεψη παρ'όλο που ήξερε το ιστορικό μου!Μου είπε πως θα ήταν καλύτερα έτσι κ πως αν είναι να γίνει κάτι θα γίνει κ δυστυχώς τόσο νωρίς (1ο τρίμηνο) δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.Ευτυχώς όλα μέχρι στιγμής πάνε καλά κ πραγματικά δεν είχα τόσο άγχος όσο στο 2ο.Βέβαια κάποια στιγμή μεταξύ 11ης και 12ης εβδομάδας που σταμάτησαν μαχαίρι τα συμπτώματα με έπιασε ένας πανικός κ πήγα μια βόλτα να δω πως πάμε.Δόξα τον Θεό ήταν όλα καλά..

Αν πήγαινα πιο συχνά ίσως κ να αγχωνόμουν περισσότερο..Πραγματικά δεν ξέρω..

Απο την άλλη έχω σκεφτεί πολλές φορές να πάρω εκείνα τα doppler απο το ιντερνετ που ακούς την καρδούλα του μωρού...:shock::D:D:D:rolleyes::rolleyes:

πολυ ενδιαφερον,μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τη μία λεω ευτυχώς που οι αναγούλες και οι πρωινοί εμετοί δεν έχουν σταματήσει, γιατί είναι κι αυτό ένα δείγμα πως όλα είναι καλά!:)

Αλλά από την άλλη και η μία φορά το μήνα μου φαίνεται ότι καθυστερεί...είναι μεγάλη η αναμονή....:)

Ο γιατρός μου έχει εν τω μεταξύ ένα μηχάνημα υπέρηχου (που δεν το έχουν πολλοί από ότι έχω διαπιστώσει) που εκτός από τον κλασικό υπέρηχο μου κάνει και σε 4d (μεγαλύτερη ανάλυση δλδ και από 3d) και βλέπω το μωρό μου ΠΟΛΥ καθαρά!!!:D

Αλήθεια, οι σύζυγοι σας ακολουθούν στις επισκέψεις και εξετάσεις;Εμένα δεν έχει χάσει ούτε μία...έχει τρελαθεί!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαββούλα μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!

κ εμένα αυτο το μηχάνημα έχει και το βλέπουμε real time.Φανταστικό δεν είναι???

amnintas στο amazon.co.uk το έχω δει http://www.amazon.co.uk/AngelSounds-Fetal-Heart-Detector-Doppler/dp/B001NWDUE2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1317124811&sr=8-1

φοβάμαι να το πάρω όμως μήπως αγχωθώ περισσότερο!!;)

Όσο για τον άντρα μου απο την πρώτη φορά με ακολουθεί πάντα,μάλιστα μια φορά που είχε δουλειά κ του είπα να πάρω την αδερφή μου μαζί τσατίστηκε! Ένα παραπάνω τώρα..


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σαββούλα μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!

κ εμένα αυτο το μηχάνημα έχει και το βλέπουμε real time.Φανταστικό δεν είναι???

amnintas στο amazon.co.uk το έχω δει http://www.amazon.co.uk/AngelSounds-Fetal-Heart-Detector-Doppler/dp/B001NWDUE2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1317124811&sr=8-1

φοβάμαι να το πάρω όμως μήπως αγχωθώ περισσότερο!!;)

Όσο για τον άντρα μου απο την πρώτη φορά με ακολουθεί πάντα,μάλιστα μια φορά που είχε δουλειά κ του είπα να πάρω την αδερφή μου μαζί τσατίστηκε! Ένα παραπάνω τώρα..

Είναι τέλειο το μηχάνημα των υπερήχων των γιατρών, ναι!

Όσο γι'αυτό που μας έστειλες...είναι λίγο δελεαστικό...αλλά νομίζω ότι κάθε μέρα θα το βάζω σε λειτουργία...θα γίνω λίγο...παρανοϊκή να το πω??:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σαββούλα μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!

κ εμένα αυτο το μηχάνημα έχει και το βλέπουμε real time.Φανταστικό δεν είναι???

amnintas στο amazon.co.uk το έχω δει http://www.amazon.co.uk/AngelSounds-Fetal-Heart-Detector-Doppler/dp/B001NWDUE2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1317124811&sr=8-1

φοβάμαι να το πάρω όμως μήπως αγχωθώ περισσότερο!!;)

Όσο για τον άντρα μου απο την πρώτη φορά με ακολουθεί πάντα,μάλιστα μια φορά που είχε δουλειά κ του είπα να πάρω την αδερφή μου μαζί τσατίστηκε! Ένα παραπάνω τώρα..

Σε ευχαριστω πολυ.

το εψαξα λιγο και βρηκα το παρακατω:

http://http://parents.org.gr/forum/archive/index.php/t-85670.html

οποτε δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα απ ότι καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τέλειο το μηχάνημα των υπερήχων των γιατρών, ναι!

Όσο γι'αυτό που μας έστειλες...είναι λίγο δελεαστικό...αλλά νομίζω ότι κάθε μέρα θα το βάζω σε λειτουργία...θα γίνω λίγο...παρανοϊκή να το πω??:rolleyes::rolleyes:

K εγώ ακριβώς γι'αυτό δεν το έχω παραγγείλει!!;)


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.

το εψαξα λιγο και βρηκα το παρακατω:

http://http://parents.org.gr/forum/archive/index.php/t-85670.html

οποτε δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα απ ότι καταλαβα.

Δυστυχώς δεν μου ανοίγει το link που έβαλες.Δεν το έχω ψάξει τόσο πολύ..Απλά το είχα δει κ είχα πει κάποια στιγμή θα το πάρω..μέχρι στιγμής δεν το πήρα κ αφού δεν είναι κ αξιόπιστο φεύγει τελείως απο το μυαλό μου..:rolleyes:


tb4xp3.png

5qRWp3.pngsBqPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λογικο το αγχος και η ανυπομονησια να δουμε καθε φορα το μωρακι ειδικα αν εχεις και ασχημες εμπειριες.εγω στους υπερηχους πανω συνοδεια συζυγου και γιου,οχι πως ο μικρος καταλαβαινει και πολλα αλλα λεει ο ανδρας μου να ερχεται για να βλεπει το αδερφακι του.

amnintas καλως μας ηρθες και εσυ.Απο οτι βλεπω στα τικερακια σας ειμαι η τελευταια στην σειρα αν και δεν θα τον παρω ολο το μηνα λογω προηγουμενης καισαρικης


4DNsp2.png

pc2lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα μανούλες!Δεν ξυπνήσατε ακόμη;

Εμείς λόγω των απεργιών σήμερα, με έφερε ο σύζυγος και έχω έρθει αχάραγα στο γραφείο για να είναι κι αυτός στην ώρα του...

Εγώ το βράδυ είδα κάτι σκατοόνειρα...Πήγα λέει τουαλέτα και ήμουν γεμάτη αίματα...κλάμα η δικιά σου στο όνειρο....στην κυριολεξία πετάχτηκα και το τι ανακούφιση ένοιωσα όταν συνηδειτοποίησα ότι ήταν όνειρο...

Κατά τα άλλα όλα καλά...σήμερα το πρωί δεν έκανα κι εμετό μετά από 1,5 μήνα!!!:):):)Είχα κάτι μικροαναγούλες, αλλά όλα οκ!:D

Εσείς όλες καλά;;Σας φιλώ...να έχουμε μια όμορφη μέρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για την υποδοχή!!

Μετά την πρώτη εγκυμοσύνη η κοιλίτσα(ο Θεός να την κάνει κοιλίτσα!!) λόγω του ότι χαλαρώνουν οι τοπικοί μύες ,ειδικά αν δεν κάνει κανείς γυμναστική ,πετάγεται αυτόματα προς τα έξω.Στις επόμενες λοιπόν εγκυμοσύνες είναι πιο πεταχτή από την αρχή.

Chrisy μου είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις άγχος για την εγκυμοσύνη σου, ειδικά μετά από αυτά που πέρασες,όμως οι πιο συχνές επισκέψεις στο γιατρό ή το μηχάνημα που ακούς την καρδούλα του μωρού θα σου δημιουργήσουν ακόμα μεγαλύτερο άγχος.Κι εγώ τον Μάρτιο του 2011 έκανα δυστυχώς απόξεση στις 10 εβδομάδες και να σου πω ότι λόγω του ότι είχα αίμα πήγαινα σχεδόν κάθε μέρα στο γιατρό.Τελικά η ίδια η φύση επέλεξε για το μωρό μου.Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και μην αφήνεις καμία αρνητική σκέψη στο μυαλό σου.Αυτό κάνω κ εγώ.

Σε ότι αφορά τις ασχολίες μου,ευτυχώς τα μαθήματά μου τελειώνουν το Νοέμβριο και μετά θα έχω μόνο την πτυχιακή να παραδώσω.Επίσης έχω και τη μαμά που βοηθάει με το μωρό και με το σπίτι(θα ήταν ψέμα να πω ότι τα κάνω όλα μόνη μου).

Κάποια στιγμή στο μέλλον ας κανονίσουμε μια συνάντηση για γνωριμία.Εγώ μένω Κουκάκι όμως το αμαξάκι μου με πάει παντού.

Πολλά φιλιά


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα μανούλες!Δεν ξυπνήσατε ακόμη;

Εμείς λόγω των απεργιών σήμερα, με έφερε ο σύζυγος και έχω έρθει αχάραγα στο γραφείο για να είναι κι αυτός στην ώρα του...

Εγώ το βράδυ είδα κάτι σκατοόνειρα...Πήγα λέει τουαλέτα και ήμουν γεμάτη αίματα...κλάμα η δικιά σου στο όνειρο....στην κυριολεξία πετάχτηκα και το τι ανακούφιση ένοιωσα όταν συνηδειτοποίησα ότι ήταν όνειρο...

Κατά τα άλλα όλα καλά...σήμερα το πρωί δεν έκανα κι εμετό μετά από 1,5 μήνα!!!:):):)Είχα κάτι μικροαναγούλες, αλλά όλα οκ!:D

Εσείς όλες καλά;;Σας φιλώ...να έχουμε μια όμορφη μέρα!!

Καλημέρα Savi.Εγώ από νωρίς στη δουλειά.Βέβαια 6 ωρο δουλευώ λόγω μειωμένου από την κόρη μου.Είμαστε ακριβώς στις ίδιες μέρες!!Φοβερό.


S8TRp3.png

EPYqp3.png

Ηλιαννα 25: ΠΗΤ 10/3/2012-ΙΑΣΩ

Chrisy: ΠΗΤ 11/3/2012-ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ

Aik: ΠΗΤ 11/3/2012

Αmnintas: ΠΗΤ 16/3/2012

Τsipoura: ΠΗΤ 18/03/2012

Vertigo: ΠΗΤ 20/3/2012-ΓΕΝΕΣΙΣ

Rea_1971:ΠΗΤ 21/03/2012 -ΜΗΤΕΡΑ

Chrifili: ΠΗΤ 27/3/2012-ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Savi: ΠΗΤ 30/3/2012-ΙΑΣΩ

Ioanna_1981: ΠΗΤ 30/3/2012-ΜΗΤΕΡΑ

Aretim: ΠΗΤ 2/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...