Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το να σου επιστέψει ο πωλητης τα μεταφορικά ειναι στην επιλογη του.και case να ανοιξεις το εμπαυ σου λεει οτι για να σου κανει refund πρέπει να επιστρέψεις το αντικείμενο με δικα σου εξοδα φυσικα.που πολλές φορες δεν συμφέρει.

εντιτ- αδικο.γιαυτο καποιοι στενλουν πισω μια πινέζα (πχ) παίρνουν tracking no κ εν το μεταξύ ο πωλητησ σου κανει refund.

αυτο βεβαία ειναι στον χαρακτήρα του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Δωσε το εμαιλ να υπαρχει στα πρακτικα ..... γιατι ισως οι ελληναρες να ηθελαν να τα αρπαξουν ..... σπαζοντας 1 μπουκαλι και γυρνοντας στο ebay την μιση κουτα. Βλεπω να σταματανε να μας στελνουν .... και αυτοι!

!

[email protected] το mail των ΕΛΤΑ. Η αναφορα προωθείται στα ΚΕΠ κ απο κει κοινοποιείται τόσο στο αρμόδιο υποκατάστημα όσο κ στα κεντρικά. Εμενα με πήρε τηλ ο Γενικός της Τρίπολης για να μου ζητησει 1000 συγγνωμη κ να δει αν λύθηκε το θεμα μου!

Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις!!:shock::shock:

πάντα έτσι γίνεται??????

δεν θα σου επιστραφουν αυτα???

εγω εχω συμφωνησει να μου επιστραφουν και τα εξοδα αποστολης

μετα ειχα ενα αρκετα μακρυ μπλεξιμο αλλα τελικα τα πηρα ολα

το να σου επιστέψει ο πωλητης τα μεταφορικά ειναι στην επιλογη του.και case να ανοιξεις το εμπαυ σου λεει οτι για να σου κανει refund πρέπει να επιστρέψεις το αντικείμενο με δικα σου εξοδα φυσικα.που πολλές φορες δεν συμφέρει.

εντιτ- αδικο.γιαυτο καποιοι στενλουν πισω μια πινέζα (πχ) παίρνουν tracking no κ εν το μεταξύ ο πωλητησ σου κανει refund.

αυτο βεβαία ειναι στον χαρακτήρα του καθενός.

Γατουλα μηπως μπερδευεσαι με αγορες απο ebay?

Εκει ειναι αλλη περιπτωση οχι γιατι υπαρχει αλλη τακτικη αλλα γιατι ο πωλητης φοβαται το feedback.

Αντουλα δυστυχως ετσι γινεται οταν εχεις παραλαβει λαθος αντικειμενο. :evil:

Αν δεν παραλαβεις τιποτα εισαι σε προνομιακη θεση γιατι τοτε σου γινεται επιστροφη και των μεταφορικων. Εγω ομως επεσα στην περιπτωση που λεει η μαριλιτα. Σου στελνουν μια πινεζα για να παρουν trαcking number και μετα αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας :?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! θελω την βοηθεια σας επειδη με την μπεμπα δεν προλαβαινω να ψαχτω πολυ!! επειδη θελω να παραγγειλω το γαλα hipp κ εδω ειναι φαρμακειο στην κυριολεξια,ειδα οτι στο γερμανικο αμαζον ειναι πολυυυ φτηνα.να ρωτησω αν μπορω λοιπον να πληρωσω με προπληρ.καρτα,πρεπει να επιλεξω παλι σαν πωλητη το αμαζον για περισοσοτερη ασφαλεια οπως στο αγγλικο αμαζ.,ποσο ειναι τα εξοδα αποστολης κ αν ερχονται γρηγορα?? σας ευχαριστω πολυυυυ:tongue::tongue:


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια!! θελω την βοηθεια σας επειδη με την μπεμπα δεν προλαβαινω να ψαχτω πολυ!! επειδη θελω να παραγγειλω το γαλα hipp κ εδω ειναι φαρμακειο στην κυριολεξια,ειδα οτι στο γερμανικο αμαζον ειναι πολυυυ φτηνα.να ρωτησω αν μπορω λοιπον να πληρωσω με προπληρ.καρτα,πρεπει να επιλεξω παλι σαν πωλητη το αμαζον για περισοσοτερη ασφαλεια οπως στο αγγλικο αμαζ.,ποσο ειναι τα εξοδα αποστολης κ αν ερχονται γρηγορα?? σας ευχαριστω πολυυυυ:tongue::tongue:

Ποιο γάλα εννοείς;

Αυτό ας πούμε http://www.amazon.de/HiPP-BIO-Combiotik-600g-Pack/dp/B004X0XB3G/ref=sr_1_5?m=A3JWKAKR8XB7XF&s=grocery&ie=UTF8&qid=1336683498&sr=1-5

με τα μεταφορικά βγαίνει σύνολο 40 ευρώ. Είναι 4 πακέτα των 600γ.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω καιρο fructis μασκα μαλιων αναδόμησης(για ξηρα)

στο ελλαντα δεν υπάρχει πια.εψαξα ολα τα σαιτ που υπαρχουν στη λιστα, μάταια.

εβαυ-τιποτα,αγγλικο αμαζον- τιποτα.

μονο στο γαλλικο βρήκα αλλα 12ε μεταφορικα.

παει το μυαλό σου που αλλού μπορω να ψαξω??

Ρωτησες απ'ευθειας στην garnier?

Mηπως τους εχουν μεινει καθολου εδω ή εδω?

Δεν ξερω και που μενεις. Αν εξυπηρετει κανε μια ερωτηση και εδω μηπως και...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο γάλα εννοείς;

Αυτό ας πούμε http://www.amazon.de/HiPP-BIO-Combiotik-600g-Pack/dp/B004X0XB3G/ref=sr_1_5?m=A3JWKAKR8XB7XF&s=grocery&ie=UTF8&qid=1336683498&sr=1-5

με τα μεταφορικά βγαίνει σύνολο 40 ευρώ. Είναι 4 πακέτα των 600γ.

αυτο ακριβως λεω..κ τελος του μηνα θα αλλαξουμε κ θα παιρνουμε το 2..δλδ τα εξοδα αποστολης ειναι περιπου 10 ευρω η' εξαρταται απο το βαρος?? ερχονται γρηγορα??


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως λεω..κ τελος του μηνα θα αλλαξουμε κ θα παιρνουμε το 2..δλδ τα εξοδα αποστολης ειναι περιπου 10 ευρω η' εξαρταται απο το βαρος?? ερχονται γρηγορα??

Θα προλάβετε να το πιείτε;Είναι 4 τεμάχια....

Βάλε αυτό που θέλεις στο καλάθι σου και εφόσον έχεις λογαριασμό στο αγγλικό άμαζον θα σε προχωρήσει κανονικά...ένα βήμα πριν το τέλος θα δεις και τα μεταφορικά.

Μια φορά είχα παραγγείλει κάτι από εκεί και έκανε 1 βδομάδα νομίζω.....αλλά όχι γάλα, κάτι άσχετο.

Link to comment
Share on other sites

Θα προλάβετε να το πιείτε;Είναι 4 τεμάχια....

Βάλε αυτό που θέλεις στο καλάθι σου και εφόσον έχεις λογαριασμό στο αγγλικό άμαζον θα σε προχωρήσει κανονικά...ένα βήμα πριν το τέλος θα δεις και τα μεταφορικά.

Μια φορά είχα παραγγείλει κάτι από εκεί και έκανε 1 βδομάδα νομίζω.....αλλά όχι γάλα, κάτι άσχετο.

Προσπαθησα να παραγγειλω το υποαλλεργικο HIPP

και το στελνει τελικα, ειναι ομως σκονη σιγουρα?

http://www.amazon.de/gp/product/B003R7KV98/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3JWKAKR8XB7XF


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσπαθησα να παραγγειλω το υποαλλεργικο HIPP

και το στελνει τελικα, ειναι ομως σκονη σιγουρα?

http://www.amazon.de/gp/product/B003R7KV98/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3JWKAKR8XB7XF

βγαινει κ σε κατι αλλο περα απο την σκονη?? ρωταω μη τυχον κ παραγγειλω καμια βλακεια:oops::rolleyes::rolleyes:


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να παραγγειλω το υποαλλεργικο HIPP

και το στελνει τελικα, ειναι ομως σκονη σιγουρα?

http://www.amazon.de/gp/product/B003R7KV98/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A3JWKAKR8XB7XF

βγαινει κ σε κατι αλλο περα απο την σκονη?? ρωταω μη τυχον κ παραγγειλω καμια βλακεια:oops::rolleyes::rolleyes:

Κορίτσια δε ξέρω καν το γάλα αυτό για να σας βοηθήσω και δε ξέρω και γερμανικά...λίγο που το έψαξα με τη μετάφραση δε βρήκα κάτι...

Εγώ απλά έψαξα αν το στέλνει και πόσα είναι τα μεταφορικά.

Κάντε μία ερώτηση αν θέλετε στο αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

βγαινει κ σε κατι αλλο περα απο την σκονη?? ρωταω μη τυχον κ παραγγειλω καμια βλακεια:oops::rolleyes::rolleyes:

και εγω δεν ειμαι σιγουρη μηπως υπαρχει και ετοιμο γαλα αναρωτιεμαι :oops:

αυτα http://www.amazon.co.uk/Baby-Milk-Formula-Organic-Food/s?ie=UTF8&rh=n%3A359857031%2Cp_n_feature_browse-bin%3A413160031&page=1

γιατι εχουν αλλη συσκευασια????


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! θελω την βοηθεια σας επειδη με την μπεμπα δεν προλαβαινω να ψαχτω πολυ!! επειδη θελω να παραγγειλω το γαλα hipp κ εδω ειναι φαρμακειο στην κυριολεξια,ειδα οτι στο γερμανικο αμαζον ειναι πολυυυ φτηνα.να ρωτησω αν μπορω λοιπον να πληρωσω με προπληρ.καρτα,πρεπει να επιλεξω παλι σαν πωλητη το αμαζον για περισοσοτερη ασφαλεια οπως στο αγγλικο αμαζ.,ποσο ειναι τα εξοδα αποστολης κ αν ερχονται γρηγορα?? σας ευχαριστω πολυυυυ:tongue::tongue:

όσον αφορά το θέμα σκόνη ή όχι ρίξε μια ματιά και ρώτα καλλίτερα εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=102538&highlight=hipp

και εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67000

κατά τα άλλα σου απάντησαν νομίζω οι κοπέλες

καλημερούδια !!!


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριστσαρες να ρωτησω ...ψαχνω το recaro 9-36 για δωρο βαφτισης για τον ανηψιο μου !!

εγω πανακριβα ....απο tο ebayde...χαζεψα γυρω στα 250 ευρω με μεταφορικα !

θα κανω τη συναλλαγη preppaid thw kypproy ....

εγω τα δικα μουπ ατ επιχα αρειπ αποπ το toys.de...αλλα νομιζω οτι βγαινουν πιο ακρινα τωρα απο εκει

καμια ιδεα ? βοηθεια?


F4Bkp2.png

nsWnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...