Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Επειδή δεν είναι και πολύ κοντά τα τζάμπο, θα ήθελα αν μπορείς να μου πεις τι υψος έχουν αυτά τα καγκελάκια γιατί όπως καταλαβαίνεις δεν τα θέλω μόνο για τον ύπνο, αλλά και όταν ξυπνάει που σηκώνεται όρθια και αν προσαρμόζονται και σε μεταλλικά και σε ξύλινα κρεβάτια.

Επίσης μια άλλη σκέψη που έκανα είναι να αγοράσω ένα στρωματάκι και να το βάλω μέσα στο παρκοκρέβατο και να την κοιμίζω εκεί που και να ξυπνήσει και να σηκωθεί να μην υπάρχει κίνδυνος να πέσει.

Όμως τα καγκελάκια βολεύουν καλύτερα, γιατί αλλιώς πρέπει να κουβαλάω το πάρκο με το στρώμα στη μάνα μου....

Εσείς πού κοιμίζετε τα μικρά σας όταν τα πάτε στη γιαγιά;; Καμιά άλλη ιδέα;;

Να σου απαντήσω εγώ.

Τα κάγκελα είναι περίπου 30 εκ. και χρησιμεύουν ΜΟΝΟ για να μην πέφτουν τα παιδιά την ώρα του ύπνου.

Ναι προσαρμόζονται σχεδόν σε όλα τα κρεβάτια αλλά δεν καλύπτουν όλο το μήκος τους

Για την ηλικία του παιδιού σου αλλά και για προστασία όταν σηκώνεται είναι τελείως ακατάλληλα.

Αγόρασε στρωματάκι και κουβάλα το παρκοκρέβατο στη μαμά σου ή πάρε ένα φθηνό δεύτερο παρκοκρέβατο, δεν υπάρχει άλλη ασφαλής λύση.


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έψαχνα για καρότσι και τελικά τα παράτησα, γιατί δεν έχω τώρα χρόνο για πολύ ψάξιμο. Αλλά το obaby αυτό που λες περσινό ήταν 58 μέχρι τώρα, άρα έχει πέσει και το είχα και εγώ στα υπόψιν. Μου είχαν πει ότι υπάρχει στο mothercare για να το δω, αλλά δεν το βρήκα. Επομένως, όπως γράφεις εσύ, μάλλον στο Λητώ πρέπει να πάω. Εσύ το έχεις δει κάπου από κοντά; Τα obaby είναι πιο φθηνά από άμαζον, αλλά τα chicco είναι πιο φθηνά εδώ από όσο κοίταξα. Αν σε ενδιαφέρει δες και τι τιμές σου δίνονται μέσω του skroutz.gr. Τελικά το παράγγειλες; Πες μου εντυπώσεις μήπως καταφέρω και διαλέξω κι εγώ...

Αλήθεια, όμως, γιατί λες ότι φοβήθηκες το περσινό μοντέλο... Ξέρεις κάτι γι' αυτό;

κοριτσι εγω στο ΗΡΑ το ειδα το καροτσι, προφανως ομως τα πουλαει κ το λητω ακριβως ιδια τιμη. εκατσε κ η μικρη μου που ειναι ηδη 15 κιλα κ της αρεσε!

οντως τα chicco lite way ειναι φθηνοτερα εδω αποτι αμαζον αλλα μου φανηκε λιιιγο πιο ογκωδες κ τα χρωματα του εντελως σκουρα και μαυρα, οποτε για καλοκαιρι εννοειται δε το παιρνα με τιποτα!

εξαλου το obaby εχει σκελετο αλουμινιου κ γενικα ειναι το στυλ ταξιδιου μικρο κ βολικο αλλα ανετο για το παιδι οποτε.........το κικο μονο το ονομα εχει......

τελικα παρηγγειλα το φετινο μοντελο στο ροζ χρωμα 80κατι ευρω αναλογως την ισοτιμια, παροτι το μωβ ειδα απο κοντα κ μονο το μωβ θα βρεις ελλαδα, αλλα μου φανηκε παλι λιιιγο σκουρο για καλοκαιρι αλλα οντως πολυ ομορφο χρωμα...

Mεγια σας, πολυ ωραιο και σε ροζ αν και το δευτερο θα ειναι κοριτσακι δεν θα εχετε προβλημα θα το χρησιμοποιησετε αρκετα.

Αλλα γιατι φοβηθηκες το περσινο μοντελο??

κ το δευτερο κοριτσακι ειναι κ επειδη το ειχα απωθημενο που το "μεγαλο" μας καροτσι το ινγκλεσινα το ειχα παρει ουδετερο, ε αυτο το ηθελα κοριτσιστικο!!!!!

το περσυνο μοντελο αν το παρατηρησετε πολυυυυυ καλα εχει λιγο διαφορετικες ροδες και απλα σκεφτηκα οτι επεδη το λενε διαφορετικα (atlas v2) ισως εχει καποια ελαχιστη διαφορα προς το καλυτερο....... κ το ειδα κ απο κοντα........ η διαφορα στη τιμη ηταν 15 ευρω περιπου παντως....

αυταααααα!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Korotsia kalispera! Mia pou eiste enhmeromenes 8elo na me boh8hsete me kati an mporeite. 8elo na kano mia paragelleia apo iherb alla mou epitrepei mono pano apo 60$. De 8a exo problhma me to teloneio? (sygnomh gia ta latinika grammata alla einai xalasmeno to plhktrologio). euxaristo ek ton protairon.


as1cHmH0g410010MjAzODMwbHwwNDk2Mmx8ZWltYXN0ZSBwYW50cmVtZW5vaQ.gif

mini.png?d=1275714000;0;0;31

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Telika de mou bgazei oute sta 60$ shipping method.Stamathsan na stelnoun Ellada? Mporei na kano kai ego kapoio la8os... Ta kila 2.36, uparxei mhpos ki ekei orio?

To iherb έχει αυτόματο κόφτη, δεν σε αφήνει να περάσεις παραγγελίες ακριβότερες από 80 δολλάρια και βαρύτερες από 4 ουγγιές (1814 γρ). Με αυτόν τον συνδυασμό, δεν έχεις πρόβλημα με το τελωνείο.

Η δικιά σου δεν περνάει επειδή είναι βαριά. Σπάστην στα δύο.


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Επειδή δεν είναι και πολύ κοντά τα τζάμπο, θα ήθελα αν μπορείς να μου πεις τι υψος έχουν αυτά τα καγκελάκια γιατί όπως καταλαβαίνεις δεν τα θέλω μόνο για τον ύπνο, αλλά και όταν ξυπνάει που σηκώνεται όρθια και αν προσαρμόζονται και σε μεταλλικά και σε ξύλινα κρεβάτια.

Επίσης μια άλλη σκέψη που έκανα είναι να αγοράσω ένα στρωματάκι και να το βάλω μέσα στο παρκοκρέβατο και να την κοιμίζω εκεί που και να ξυπνήσει και να σηκωθεί να μην υπάρχει κίνδυνος να πέσει.

Όμως τα καγκελάκια βολεύουν καλύτερα, γιατί αλλιώς πρέπει να κουβαλάω το πάρκο με το στρώμα στη μάνα μου....

Εσείς πού κοιμίζετε τα μικρά σας όταν τα πάτε στη γιαγιά;; Καμιά άλλη ιδέα;;[/quote

κοπέλα μου είμαι στο χωριό κ δεν μπορω να μέτρησω..

Εγώ στο χωριό την κοιμίζω στο κρεβάτι μας από μωρό χωρίς κάγκελα αλλά η δίκια μου ξέρει από 10 μηνών να κατεβαίνει από το κρεβάτι όταν ξυπνάει. Είχαμε κ παρκοκρεβατο αλλά δεν το ήθελε!

Ο γιος μου στο δικό μας κρεβάτι δεν έπεφτε ενώ στο δικό του έπεφτε 2 φορές κάθε βράδυ οπότε πήραμε τα κάγκελα κ σωθηκαμε. .

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι εγω στο ΗΡΑ το ειδα το καροτσι, προφανως ομως τα πουλαει κ το λητω ακριβως ιδια τιμη. εκατσε κ η μικρη μου που ειναι ηδη 15 κιλα κ της αρεσε!

Α! Ευχαριστώ πολύ, θα πάω κι εγώ να το δω! Υπάρχει και Ήρα και Λητώ κοντά μας..


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια χαλασε η σκουπα μου και ψαχνω για αλλη...εχετε να προτεινετε καποια οικονομικη μεχρι 100 ευρω????????οι σκουπες απο amazon θελουν μετατροπεα ρευματος?????γνωριζετε κατι??:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια χαλασε η σκουπα μου και ψαχνω για αλλη...εχετε να προτεινετε καποια οικονομικη μεχρι 100 ευρω????????οι σκουπες απο amazon θελουν μετατροπεα ρευματος?????γνωριζετε κατι??:confused::confused:

Αυτή που πήρα εγώ είναι ακριβή, προτίμησε όρθια για να μπορείς να την βάζεις κάτω από τραπέζια, καναπέδες κτλ.

Ναι θέλουν τον μετατροπέα της πρίζας.

Δες εδώ, με πωλητή το ΑΜΑΖΟΝ και με 4 αστέρια και πάνω.


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που πήρα εγώ είναι ακριβή, προτίμησε όρθια για να μπορείς να την βάζεις κάτω από τραπέζια, καναπέδες κτλ.

Ναι θέλουν τον μετατροπέα της πρίζας.

Δες εδώ, με πωλητή το ΑΜΑΖΟΝ και με 4 αστέρια και πάνω.

σε ευχαριστω για την απαντηση σου......μετατροπεα βρισκω παλι στο amazon???????:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Για παιδικο καθισματάκι πάντως ζήτησαν το ίδιο ποσό.

Ρίξε καμιά ματιά στο ΕΒΑΥ.

Ταρίφα τις έχουν τις 25 λίρες? Τι να πω!

Στο ebay είχα κοιτάξει κ παλιότερα κ ένα που μου άρεσε δε το έστελνε στην Ελλάδα ο πωλητής..


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...