Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

κοριτσάκια μου καλα δωστε μου τα φωτα σας, ξερω εχει αναφερθει και στο παρεντσ, αλλα πρεπει να ειναι αρκετες σελιδες πίσω, ειχαν αναφερει καποιες κοπελες για καλους και χουχουλιαρικους υπνοσακους!!για πειτε κανα site, είτε απο αμαζον, και καπου ειχε αναφερθει και καποιο ελληνικο αλλα τοτε η χαζή δεν το σημείωσα, παντως οχι απο ebay γιατι ακομα δεν εχω εντριφίσει στον κοσμο του! ετσι γενικα απο την πειρα σας, να ειναι απο καλό υλικο και να μην τα ιδρωνει, γιατι αυτο το ξεσκέπασμα το εχω βαρεθεί τελικά!!!

Πηρα κι εγω μπρος επιτελους :D

EVDO δεν ξερω ποσο ειναι το παιδακι σου..εγω πηρα αυτο απο αμαζον και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Ειναι πολυ καλη ποιοτητα και το εχει σε προσφορα τωρα!

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004L9M0X6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πηρα κι εγω μπρος επιτελους :D

EVDO δεν ξερω ποσο ειναι το παιδακι σου..εγω πηρα αυτο απο αμαζον και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Ειναι πολυ καλη ποιοτητα και το εχει σε προσφορα τωρα!

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004L9M0X6

μπα αυτα ειναι για μωράκια, εμένα ειναι μεγαλυτερα τα δικά μου!τα χάζευα κι εγω αυτα, αλλα εμενα δίνουν μάχη καθε βραδυ στον υπνο τους!!εχουμε καθημερινό πολεμο εναντιον της κουβέρτας!!!

Link to comment
Share on other sites

α γεια σου βρε κοπελιά ναι το ελληνικό site ήταν ο Ναρλής, δικιο εχεις!

έχω πάρει αυτόν για τον γιο μου και είναι πολύ όμορφος και ζεστός , λόγω όμως του ανοιχτού χρώματος , λερώνει εύκολα και έτσι έχω πάρει και έναν δεύτερο για να αλλάζουμε.

ο άλλος είναι αυτός : http://www.narlis.gr/paidika-eidi/upnosakoi/me-podi/459-58-001-11606.html

βεβαία δεν τους πήρα από το παραπάνω e-shop αλλά από τοπικό κατάστημα της περιοχής μου στις περσινές εκπτώσεις.

τώρα πια είμαι πιο ήσυχη με το θέμα του ύπνου του , αφού αναγκαζόμουν να σηκώνομαι κάθε 15 λεπτά γιατί ήταν μονίμως ξεσκέπαστος.

εναλλακτικά υπάρχουν και αυτού του είδους , αν δεν έχετε θέμα

http://www.ebay.co.uk/itm/Fleece-Mothercare-sleepsuit-pajamas-2-3-years-worn-once-24-36-months-one-piece-/160729119300?pt=Boy_s_Clothing&hash=item256c33ba44#ht_500wt_1361

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κάθε φορά που γράφω ότι είμαι σαφής..

Με ενοχλεί....βαριέμαι κ δεν προσφέρει τιποτα οι αναλύσεις για τις κατσαρόλες, οι προτάσεις κτλπ....

αφού από την αρχή μας το ξέκοψαν....

Και το κυριότερο δεν θελω να παει οοοοολος ο κόπος μας χαμένος...γιατί κάποιες απλά δεν καταλαβαίνουν!

γιατί μετά θα πρέπει να ανατρέχουμε σε δυο θέματα (το πολύ παλιο...κ το νέο) διπλα αν μας φέρουν εδώ...

Δεν μίλησα για καποιον/α νέο/α στο σπορ που δεν ξέρει....

Μιλάω για αυτές τις δυο τρεις δέκα που ενω τους δείχνεις....τους λες...επιμένουν...να μην διαβάζουν

ε σορυ αλλά δεν μου αρέσει κ θα λέω τη γνώμη μου.

εντιτ

πχ λεμε κ ξαναλέμε διαβάστε πριν γράψετε τι ειπαν οι από πανω σας...μη τα προσπερνάτε....

αλλά εκει....τιποτα....κ φτάνουμε να διαβάζουμε τα ίδια κ τα ίδια συνέχεια.

Κοριτσάκι, έγραψα και δίπλα ...

πραγματικά, λυπάμαι που και εγώ με την σειρά μου, πάνω στο κόλλημα μου δεν έδωσα την πρέπουσα σημασία .

έχεις απόλυτο δίκιο, φυσικά είναι δικαίωμα σου , να κάνεις τις παρατηρήσεις σου γιατί τόσο εσύ , όσο και κάποια αλλά κορίτσια έχετε προσφέρει πολλά στην συγκεκριμένη στήλη , τόσο με τις οδηγίες σας αλλά και με την βοήθεια που προσφέρεται στις νεότερες και σχετικά άπειρες στο θέμα των ιντερνετικών αγορών. Μεταξύ αυτού και εγώ !!!

Θέλω να πιστεύω πως θα το σεβαστούν και τα υπόλοιπα μέλη και θα αποφευχθούν στο μέλλον τέτοιες καταστάσεις.

Άλλωστε μόνο καλό μας προσφέρουν οι δικές σας γνώσεις και η βοήθεια σας στο θέμα.

Εγώ πραγματικά βοηθήθηκα αρκετά μέσα από εσάς και φυσικά εξοικονόμησα και χρήματα.

Πραγματικά , το πιστεύω αυτό και δεν τα γράφω απλά για να γίνω αρεστή σε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Ωστε ετσι λοιπον και εγω απο εξω εεε?:tongue:

Καλέ, ο γιος μου κάποια πρωινά ξυπνάει και τραγουδάει το όνομα της κόρης του καλαμαρακίου!

Δεν το επιδιώξαμε, ήταν λαβ ετ φερστ σάιτ!


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γυαλιά μυωπίας παρείγγειλες?Αν ναι πες μου εντυπωσεις γιατι θελω και εγω καθοτι γκαβακας και εδω επειδη εδω θελω εναν σκασμο λεφτα όλο το καθυστερω να αλλάξω τα θεόστραβα γρατσουνισμενα γυαλιά μου....

να σου πω

παραγγειλα ΜΟΝΟ σκελετο γιατι ραντεβού στο Ικα εχω την τεταρτη ( την αλλη so )

και θελω και τα λεφτα του ικα ... δεν ξερω δλδ αν με την απόδειξη απο αμερική θα μου δώσουν - έδιναν , το ποσο που ειναι να παρω επιστροφή ( το υπεργκο ποσό των 70 ευρω ... αυτο το ικα οτι παρεις 70 ευρω σου δίνει ποια :-) )

επίσης δεν γνωρίζω αν σας το εχω πει

αλλα θα το ξαναπω

απο εδω : http://www.sunsky-online.com/ εχει ψωνίσει πολλές ο φορές ο γαμπρός μου και μια εγω

τα πραγματα έρχονται σε 3 μερες

πολυ καλό service kai επικοινωνία γενικά

(λίγο τσουζουν τα μεταφορικά ... αλλα και παλι παραδειγμα

ενα στικ ας πουμε που κάνει εδω 50 ε εκει το εχει 4 ... και ενα πες να παρεις σου έρχεται κοντα 30 ευρω ... )

αυτα !

Link to comment
Share on other sites

να πω κι εγω κατι ασχετο ;

παλια ειχαμε το θεμα κακοποίησης , ειχαμε ξημεροβραδιαστεί να πουμε να ψαχνουμε ρευνες να γραφουμε να δίνουμε συμβουλές κοκ

και καθε λιγο εμπαινε καποιος και εγραφε :

εγω βαρεσα το παιδι μου σιγα τι θα παθει

μα διαβασε αυτο ( λύσεις προτάσεις κοκ )

τιποτα

και ξανα απ την αρχή

μετα απλι τα ίδια

και ξανα και ξανα

ε μεχρι που μετα απο λίγο καιρό ( χαχαχαχαχ) είχα αρχίσει να βγαζω νύχια

ε φερθηκα και λίγο ακόμψα η αλήθεια ειναι σε μερικές ¨κυρίες¨

και μετα ...οκ ... ετσρωσαν ! :-)

θελει υπομονή καλη μου και θα στρωσει το αναγνωστικό κοινο ! :-)

σκαω φευγω σκαω λεω μη βαρατε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ, ο γιος μου κάποια πρωινά ξυπνάει και τραγουδάει το όνομα της κόρης του καλαμαρακίου!

Δεν το επιδιώξαμε, ήταν λαβ ετ φερστ σάιτ!

Aυτά είναι!!!

να πω κι εγω κατι ασχετο ;

παλια ειχαμε το θεμα κακοποίησης , ειχαμε ξημεροβραδιαστεί να πουμε να ψαχνουμε ρευνες να γραφουμε να δίνουμε συμβουλές κοκ

και καθε λιγο εμπαινε καποιος και εγραφε :

εγω βαρεσα το παιδι μου σιγα τι θα παθει

μα διαβασε αυτο ( λύσεις προτάσεις κοκ )

τιποτα

και ξανα απ την αρχή

μετα απλι τα ίδια

και ξανα και ξανα

ε μεχρι που μετα απο λίγο καιρό ( χαχαχαχαχ) είχα αρχίσει να βγαζω νύχια

ε φερθηκα και λίγο ακόμψα η αλήθεια ειναι σε μερικές ¨κυρίες¨

και μετα ...οκ ... ετσρωσαν ! :-)

θελει υπομονή καλη μου και θα στρωσει το αναγνωστικό κοινο ! :-)

σκαω φευγω σκαω λεω μη βαρατε !!!!

Ε; Δεν το κατάλαβα το σχόλιο...Μάλλον εχω χάσει επεισόδια,,,


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει αυτόν για τον γιο μου και είναι πολύ όμορφος και ζεστός , λόγω όμως του ανοιχτού χρώματος , λερώνει εύκολα και έτσι έχω πάρει και έναν δεύτερο για να αλλάζουμε.

ο άλλος είναι αυτός : http://www.narlis.gr/paidika-eidi/upnosakoi/me-podi/459-58-001-11606.html

βεβαία δεν τους πήρα από το παραπάνω e-shop αλλά από τοπικό κατάστημα της περιοχής μου στις περσινές εκπτώσεις.

τώρα πια είμαι πιο ήσυχη με το θέμα του ύπνου του , αφού αναγκαζόμουν να σηκώνομαι κάθε 15 λεπτά γιατί ήταν μονίμως ξεσκέπαστος.

εναλλακτικά υπάρχουν και αυτού του είδους , αν δεν έχετε θέμα

http://www.ebay.co.uk/itm/Fleece-Mothercare-sleepsuit-pajamas-2-3-years-worn-once-24-36-months-one-piece-/160729119300?pt=Boy_s_Clothing&hash=item256c33ba44#ht_500wt_1361

Nαι κι εγω μαλλον απο κει θα παρω να ξεμπερδεύω για να μην καθυστερήσω να τα λάβω πάρα πολύ, ήμουν σε δίλημμα αν πρεπει να παρω τον βαμβακερό ή τον μάλλινο, μήπως ο μάλλινος θα τα παραζεσταίνει??

Link to comment
Share on other sites

να σου πω

παραγγειλα ΜΟΝΟ σκελετο γιατι ραντεβού στο Ικα εχω την τεταρτη ( την αλλη so )

και θελω και τα λεφτα του ικα ... δεν ξερω δλδ αν με την απόδειξη απο αμερική θα μου δώσουν - έδιναν , το ποσο που ειναι να παρω επιστροφή ( το υπεργκο ποσό των 70 ευρω ... αυτο το ικα οτι παρεις 70 ευρω σου δίνει ποια :-) )

επίσης δεν γνωρίζω αν σας το εχω πει

αλλα θα το ξαναπω

απο εδω : http://www.sunsky-online.com/ εχει ψωνίσει πολλές ο φορές ο γαμπρός μου και μια εγω

τα πραγματα έρχονται σε 3 μερες

πολυ καλό service kai επικοινωνία γενικά

(λίγο τσουζουν τα μεταφορικά ... αλλα και παλι παραδειγμα

ενα στικ ας πουμε που κάνει εδω 50 ε εκει το εχει 4 ... και ενα πες να παρεις σου έρχεται κοντα 30 ευρω ... )

αυτα !

Ariaκι πόσο καιρό έχεις να πάρεις γυαλιά από το ΙΚΑ?

Έχει αλλάξει το σύστημα. Τώρα, πας στο ΙΚΑ, παίρνεις τη συνταγή, και πας μόνο στα συμβεβλημένα καταστήματα οπτικών, και αγοράζεις τα γυαλιά που θες. Το ΙΚΑ πριμοδοτεί το 80% αυτών. Δεν ξέρω αν υπάρχει πλαφόν βέβαια.


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σου πω

της μιρκής τα πειρα τον δεκμέβριο του 2010

δικα μου απο το 2009 εχω να παρω !

θες ν μου πεις αλλξε το συστημα ;;;

εγω πηγαινα στο ικα μου εγραφε γυαλία

πηγαινα στο οπτικό μου τα εφτιαχνε πλήρωνα πηγαινα την αποδειξη στα διοικητικά στο ικα στις παροχές και επερνα 70 ευρω

(και για της μικρής που ηταν διπλοεστιακα παλι 70 πείρα )

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει αλλάξει.

Τον Μάρτη του 2010 πήρα εγώ τελευταία φορά με το σύστημα που αναφέρεις.

Επειδή τα τελευταία 3 χρόνια είχα γίνει μόνιμος κάτοικος του ΙΚΑ του τμήματος παροχών με τις εγκυμοσύνες, το θυμάμαι ότι το είχα δει αναρτημένο.

Αν θες, κάνε και ένα τηλέφωνο για σίγουρα, αλλά νομίζω ότι τα λέω σωστά.


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ, ο γιος μου κάποια πρωινά ξυπνάει και τραγουδάει το όνομα της κόρης του καλαμαρακίου!

Δεν το επιδιώξαμε, ήταν λαβ ετ φερστ σάιτ!

Αχ ο ερωτας χρονια δεν κοιτα χιχι!

Εμεις τη Σμαραγδουλα με τα ωραια της τα ματια θελουμε αλλωστε:):)


q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα μεσω ΕΟΠΥΥ μπαινουμε και στα συμβεβλημενα ΙΔΙΩΤΙΚΑ νοσοκομεια με πολυυυυυυυυ λιγοτερα εξοδα

Δε ξερω ποσα και ποια ειναι, αλλα σιγουρα ειναι το Μητερα και το Υγεια

Νοσηλεια 3,5 μερες στο Μητερα (απλη) με ΕΟΠΥΥ και ασφαλεια κοστισε στον ιδιωτη 140 ευρα!!!!! Θελει πολυ ψαξιμο το θεμα...το λεω απλα για να το γνωριζετε

Διαγνωστικες εξετασεις (αρκει να σιγουρευτειτε οτι τις κανουν ολες μεσω ΕΟΠΥΥ) ανετα και στα Νοσοκομεια με κοστος 15% επι της ΚΡΑΤΙΚΗΣ τιμης

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα μεσω ΕΟΠΥΥ μπαινουμε και στα συμβεβλημενα ΙΔΙΩΤΙΚΑ νοσοκομεια με πολυυυυυυυυ λιγοτερα εξοδα

Δε ξερω ποσα και ποια ειναι, αλλα σιγουρα ειναι το Μητερα και το Υγεια

Νοσηλεια 3,5 μερες στο Μητερα (απλη) με ΕΟΠΥΥ και ασφαλεια κοστισε στον ιδιωτη 140 ευρα!!!!! Θελει πολυ ψαξιμο το θεμα...το λεω απλα για να το γνωριζετε

Διαγνωστικες εξετασεις (αρκει να σιγουρευτειτε οτι τις κανουν ολες μεσω ΕΟΠΥΥ) ανετα και στα Νοσοκομεια με κοστος 15% επι της ΚΡΑΤΙΚΗΣ τιμης

Επίσης αφέθηκε ανοιχτή η συνταγογράφηση κ μπορούν να συνταγογραφούν και οι γιατροί που δεν ανήκουν στο ΕΟΠΥ . Πχ ο παιδίατρος μου που πήγα προχθές μου έγραψε συνταγή για τα αντιβιωτικά της κ τα εμβόλια της με το μπαρκοντ κανονικα κτλπ ενώ δεν ανήκει στους παιδιατρους του ΕΟΠΥ!

Γλύτωσα επιτέλους τα πήγαινε ελα στους παιδιάτρους!:wink:;-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...