Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Επίσης αφέθηκε ανοιχτή η συνταγογράφηση κ μπορούν να συνταγογραφούν και οι γιατροί που δεν ανήκουν στο ΕΟΠΥ . Πχ ο παιδίατρος μου που πήγα προχθές μου έγραψε συνταγή για τα αντιβιωτικά της κ τα εμβόλια της με το μπαρκοντ κανονικα κτλπ ενώ δεν ανήκει στους παιδιατρους του ΕΟΠΥ!

Γλύτωσα επιτέλους τα πήγαινε ελα στους παιδιάτρους!:wink:;-)

ααααααααα ποτε εγινε αυτο????? ισχυει οπως παλια δλδ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ ο ερωτας χρονια δεν κοιτα χιχι!

Εμεις τη Σμαραγδουλα με τα ωραια της τα ματια θελουμε αλλωστε:):)

χαχαχαχα Μπερδέψαμε τα προξενιά λέμε χαχαχαα

Καλέ, ο γιος μου κάποια πρωινά ξυπνάει και τραγουδάει το όνομα της κόρης του καλαμαρακίου!

Δεν το επιδιώξαμε, ήταν λαβ ετ φερστ σάιτ!

Αχ τον γαμπρούλη μου το φαγανό!! Που θα χρειστώ τρίτο μισθό στο σπίτι για να τον τραπεζώνω φτου φτου χαχαχαχα

Είναι γλύκας μωρε κ πολύ αλάνι!!! :tongue::D:D;)

Link to comment
Share on other sites

ααααααααα ποτε εγινε αυτο????? ισχυει οπως παλια δλδ?

Σου λεω την προηγουμενη βδομάδα πηγα οφθαλμίατρο για μενα, κ προχθές πήγα παιδίατρο (ουτε του ΙΚΑ, ουτε τεβε , κανονικος αυτός που έχω απο την γέννηση της ) κ μου λέει ξέρεις μπορώ να στα γράψω αν έχεις αμκα κ αμα μαζί σου! Ωπα λέω εδώ ειμαστε κ έτσι ακριβώς μου είπε οτι αφέθηκε ελέυθερη η συνταγογράφηση κ όντως μου έγραψε ηλεκτρονικά δυο συνταγές. :D

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα μεσω ΕΟΠΥΥ μπαινουμε και στα συμβεβλημενα ΙΔΙΩΤΙΚΑ νοσοκομεια με πολυυυυυυυυ λιγοτερα εξοδα

Δε ξερω ποσα και ποια ειναι, αλλα σιγουρα ειναι το Μητερα και το Υγεια

Νοσηλεια 3,5 μερες στο Μητερα (απλη) με ΕΟΠΥΥ και ασφαλεια κοστισε στον ιδιωτη 140 ευρα!!!!! Θελει πολυ ψαξιμο το θεμα...το λεω απλα για να το γνωριζετε

Εισαι σίγουρη για τα ιδιωτικά νοσοκομεία; Γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι οι συμβασεις που είχαν έληγαν τον Γενάρη και ακόμη δεν έχουν υπογραφεί καινούριες γιατί ο ΕΟΠΥΥ κλασικά χρωστάει χρήματα.

Επισης φίλος που δουλεύει σε ιδιωτική κλινική μου είπε ότι γίνονται διαπραγματεύσεις γιατί το ποσό που εδινε ο ΕΟΠΥΥ ήταν μεγάλο με τα ΚΕΝ. Το πήραν είδηση και τώρα θελουν να το μαζέψουν.

Οπότε πρεπει μαλλον να γίνεται ερώτηση πρωτα στο λογιστηριο του καθε νοσοκομείου. Παντως αν ισχύει θα είναι πολυ΄καλό.


[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/fd592803ce.png[/img][/url]
[url=http://www.tickerclub.com/][img]http://www.tickerclub.com/cache/20a16dcd50.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Koριτσια καλημερα! γυαλια θελω κιεγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

το φανταζομουν οτι αλλαξε η διαδικασια......

ομως εδω στο νησι δεν υπαρχουν οφθαλμιατροι εποπυυ και μονο στο ικα μπορεις να κλεισεις ραντεβου στο 184.... παιρνω εδω και μερες και ειναι ολα κλεισμενα εως............................... κρατηθειτε 9 απριλιου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ελεος! κ τωρα τι κανουμε? περιμενουμε? πως μπορω να μαθω αν οποιοσηποτε γιατρος θα μου γραψει με ηλ. συνταγογραφηση? αλλα και να βρω καποιον τι να το κανω? να δωσω 50 ευρω επισκεψη για να παρω πισω απο ικα τα 70? τσαμπα ο κοπος............. οποτε θα περιμενω το ικα αναγκαστικα............ κριμα..............


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω κάθε φορά που γράφω ότι είμαι σαφής..

Με ενοχλεί....βαριέμαι κ δεν προσφέρει τιποτα οι αναλύσεις για τις κατσαρόλες, οι προτάσεις κτλπ....

αφού από την αρχή μας το ξέκοψαν....

Και το κυριότερο δεν θελω να παει οοοοολος ο κόπος μας χαμένος...γιατί κάποιες απλά δεν καταλαβαίνουν!

γιατί μετά θα πρέπει να ανατρέχουμε σε δυο θέματα (το πολύ παλιο...κ το νέο) διπλα αν μας φέρουν εδώ...

Δεν μίλησα για καποιον/α νέο/α στο σπορ που δεν ξέρει....

Μιλάω για αυτές τις δυο τρεις δέκα που ενω τους δείχνεις....τους λες...επιμένουν...να μην διαβάζουν

ε σορυ αλλά δεν μου αρέσει κ θα λέω τη γνώμη μου.

εντιτ

πχ λεμε κ ξαναλέμε διαβάστε πριν γράψετε τι ειπαν οι από πανω σας...μη τα προσπερνάτε....

αλλά εκει....τιποτα....κ φτάνουμε να διαβάζουμε τα ίδια κ τα ίδια συνέχεια.

Επειδή εγώ έγραψα στο θέμα με τις κατσαρόλες θεωρώ ότι απευθύνεσαι μεταξύ άλλων και σε εμένα.

Αναγνωρίζω τη δουλειά που έχεις κάνει να μαζέψεις όλες τις πληροφορίες σχετικά με τις ιντερνετικές αγορές, επειδή όμως είμαι σχετικά καινούρια στο θέμα δεν γνώριζα τους περιορισμούς που προσπαθείτε να θέσετε στο θέμα. Παρατήρησα οτι το θέμα έχει πάρα πολλά πόστ καθώς επίσης και τα μέλη που σημμετέχετε ενεργά έχετε εξίσου πάρα πολλές αναρτήσεις. Δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι οι 2-3 αναρτήσεις που θα βάλλει κάποιος νέος στο άθλημα μπορούν να δημιουργήσουν τέτοιο πρόβλημα στο thread. Συγγνώμη και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

φιλες μου καλες καλες μου φίλες ΔΕΝ με εννοείστατε

ειτε παω σε αλλο γιατρό (υσχήει βεβαίως αυτο περι ηλεκτρονικής συνταγογραφησης και ειναι πραγματι εξυπηρετικό πολύ :-) )

είτε στου ικα

το ποσο ου θα παρω ειναι στνανταρ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ !

αυτο που ανεφερα ειναι οτι

ΑΝ παρω τα γυαλιά απο αμερικη

δεν θα μπορεσω να παω να καταθέσω την αποδειξη και να παρω επιστροφή !

δεν με κόφτει δλδ να τρεξω αυριο να βρω γιατρό ( εχω λίγους βαθμούς)

αν με εκοφτε θα πηγαινα

όπως και να έχει όμως τα ποσα που δίνει το ΙΚΑ ειναι στανταρ :-)

http://www.iatronet.gr/newsarticle.asp?art_id=14621

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ Ι.Κ.Α.

1. Απλά γυαλιά μέχρι 7 βαθμούς: (το ζευγάρι) 90,00 ?

2. Απλά γυαλιά άνω των 7 βαθμών: (το ζευγάρι) 114,00 ?

(ΜΟΝΟ ΣΚΕΛΕΤΟΣ) 47,00 ?

3. Ειδικές περιπτώσεις υπερμετρωπίας, υψηλής διαθλαστικής ανωμαλίας, αφακίας κ.τ.λ. : 102,,00 ?

4. Διπλεστακά γυαλιά για άτομα άνω των 40 ετών: 155,00 ?

5. Κρύσταλλα ασφαλείας για παιδιά μέχρι 12 ετών και για άτομα με ειδικές ανάγκες: 113,00 ?

6. Για κάθε φακό επαφής: 59,00 ?

Στις παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνεται και η αξία του σκελετού, ο οποίος κοστολογείται: 47,00 ?

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΑ (Μόνιμοι υπάλληλοι Δημοσίου, ΝΠΔΔ

(Υπάλληλοι Δημοσίου, Νομικά πρόσωπα, ΟΤΑ), (Οργανισμός Τοπικής Αυτοδιοίκησης):

1. Απλά γυαλιά μέχρι 2 βαθμούς: (το ζευγάρι) 132,00 ?

2. Από 2.25 βαθμούς έως 5 βαθμούς: 145,00 ?

3. Από 5.25 βαθμούς έως 10 βαθμούς 228,00 ?

4. Από 10.25 βαθμούς και πάνω: 268,00 ?

ΠΛΗΡΩΜΗ Ο οπτικός

Σημείωση: 1. Δικαιολογεί σκελετό κάθε τρία, 2. Δικαιολογεί κρύσταλλα κάθε 2 χρόνια, όταν αλλάζει η οπτική οξύτητα και πριν διανύσει το διάστημα της διετίας περνάει ο ασφαλισμένος από επιτροπή. 3. Απαραίτητα δικαιολογητικά: α) γνωμάτευση ταμείου β) υπεύθυνη δήλωση ασφαλισμένου γ) κατάσταση τριπλότυπη δ) τιμολόγιο ε) σφραγίδα στο βιβλιάριο ασφαλισμένου 4. Οι τιμές ισχύουν από 1/1/2009 5. Στις αναγραφόμενες τιμές προσθέτουμε το Φ.Π.Α.21% π.χ. 90 Ευρώ Χ 21% = 108.90 Ευρώ, και αφαιρούμε την συμμετοχή 25% / π.χ. 107,10 - 25% (27.23) =πληρωτέο ποσό 81,67 Ευρώ 6. Κατάθεση τιμολογίων το πρώτο δεκαήμερο κάθε μήνα

ενδεικτικά τεσπα διαβασα καπου οτι τα ποσα ειναι ίδια και για το 11

αν αλλαξε κατι στα ποσα για το 12 θα ηταν καλό :-)

Link to comment
Share on other sites

για τα 2 νοσοκομεια, ναι ειμαι σιγουρη :D

ακουστηκε για τελος γεναρη, τελικα συνεχιζεται

ελπιζω να συνεχιστει ειναι οντως πολυ καλο

τοσο που δε το πιστευω

Link to comment
Share on other sites

δλδ ερωτηση ηληθιας τωρα :

παθαίνει κατι το παιδι (φτου βουδα σκόρδα) εχω ικα

μπορω να παω στο μητερα ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ;;;

δλδ πες το μου και θα πεθανω αυτο

Link to comment
Share on other sites

ρε ουφο με ακους...χαλοοοοοοοο

γιατι τα γραφω????? η καθε μια να δινει τις γνωσεις της χαχχαχαχαχχα

μπηκαν με ΕΟΠΥΥ 3,5 μερες

τιμολογια

ΕΟΠΠΥ 850

Ασφαλεια 240

Δικα της 140

Αν δεν ειχε την ασφαλεια θα πληρωνε 380

και για τον ΕΟΠΠΥ δε πληρωνεις ΤΙΠΟΤΑ

τα ζηταει το Νοσοκομειο απευθειας

Θα επιχειρησω να κανω ελεγχο αιματολογικο της Α μεσω ΕΟΠΥΥ

15% σε κρατικο κοστος δεν ειναι τιποτα

ΙΚΑ δε ξαναπαω παντως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ασφαλεια δεν εχω

ενα ικα εχω και ρωτησα ρε μη βαρας

(μην νομίζεις οτι καταλαβαίνω τι ειναι και το ΕΟΠΠΥ έτσι :-) )

αλλα λεω να ενα εκκτατο να συμβεί δε το θελω αυτο το παιδων με την 8ωρη αναμονή !

και αιματολογικές βεβαίως βεβαίως να κανουμε !

χαχαχα

ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ;;;

ΑΜΑΝ ΠΟΙΑ ΟΛΟΙ ΑΠΑΓΜΕΝΟΙ ΕΔΩΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ωχουυυυ :-)

Link to comment
Share on other sites

ασφαλεια δεν εχω

ενα ικα εχω και ρωτησα ρε μη βαρας

(μην νομίζεις οτι καταλαβαίνω τι ειναι και το ΕΟΠΠΥ έτσι :-) )

αλλα λεω να ενα εκκτατο να συμβεί δε το θελω αυτο το παιδων με την 8ωρη αναμονή !

και αιματολογικές βεβαίως βεβαίως να κανουμε !

χαχαχα

ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ;;;

ΑΜΑΝ ΠΟΙΑ ΟΛΟΙ ΑΠΑΓΜΕΝΟΙ ΕΔΩΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ωχουυυυ :-)

Κορίτσια μου, μία από τα ίδια!

Δεν καταλαβαίνω γρι τι εννοάτε!

Δεν έχω ιδέα τι σημαίνει ΕΟΠΠΥ (νόμιζα ότι είναι η πρώην ασφάλεια "Δημοσίου").

Για εξηγηθείτε :tongue:

Κ εγώ ΙΚΑ έχω! Κ τις ίδιες απορίες με το ουφο!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...