Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

κοριτσια να ρωτησω κατι ασχετο

κοιταξα το θεμα με το ebay κ το paypal που εχουν γραψει τα κοριτσια αλλα δεν το αναφερει πουθενα

ξερει καμια καθε ποτε το παυπαλ αλλαζει την ισοτιμια ευρω -λιρας?

ψωνισα κατι κ ενω η διαφορα στην λιρα ειναι 1?-0,84 στο paypal μου εβγαλε 1? -0.80 gbp


otB5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δικη σου η αποφαση σε αυτο το θεμα

εγω ψωνιζω παντα με αγγλικη και η ισοτιμια γινεται απο την τραπεζα μου παντα

αλλοτε χανεις αλλοτε κερδιζεις..αλλιως θα πρπει να το ελεγχεις συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ξερετε κατι για αυτο?

http://www.camephotography.gr/default.htm

κερδισε μια φιλη μου μια φωτογραφηση αλλα δεν θυμαται πως...:confused:


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

δικη σου η αποφαση σε αυτο το θεμα

εγω ψωνιζω παντα με αγγλικη και η ισοτιμια γινεται απο την τραπεζα μου παντα

αλλοτε χανεις αλλοτε κερδιζεις..αλλιως θα πρπει να το ελεγχεις συνεχεια

στο παυπαλ εχει καπου να δω την διαφορα ευρω-λιρας?

τι εννοεις οτι ψωνιζεις με αγγλικη?

σορρυ για τις ερωτησεις αλλα το ειχα απορια


otB5p3.png
Link to comment
Share on other sites

στο αμαζον καθε φορα κοιταω να εχει μονο αγγλικη τιμη

στο παυπαλ εχει καποιο σεταρισμα στο τελευταιο βημα

σχετικα με το να αποφασιζει η τραπεζα σου την ισοτιμια

περισσοτερα δε θυμαμαι γιατι αυτο μια φορα το σεταρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Θέλω να αγοράσω καρεκλάκι αυτοκονήτου από το mytoys.de Οταν πάω να πληρώσω μου βγαίνει ένα μήνυμα ότι δεν στέλνουν Ελλάδα. Επειδή κάνω τη μεταφραση από το γκούγκλ τελικά η συγκεκριμένη σελίδα στέλνει καρεκλάκια Ελλάδα ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Θέλω να αγοράσω αυτά τα crocs για το γιο μου και είπα μήπως τα έχει αγοράσει καμία από σας και ξέρει αν είναι καλά. Τα crocband που έχουμε είναι πολύ καλά αλλά αυτά δεν τα έχω δει από κοντά.

http://www.crocs.eu/crocs-electro/10400,en_ES,pd.html?cid=466&cgid=boys-footwear


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

H Αναστασία προφανώς ρωτάει γιατί ενώ σε σελίδα ισοτιμιών πχ xe.com βγάζει πχ ότι το 1,10 λίρες είναι 1,50 ευρώ, όταν κάνει τσεκάουτ με paypal τη χρεώνει 1,80 ευρώ.

Αυτό συμβαίνει και σε εμένα πάντα και δεν ξέρω γιατί αυτή η μεγάλη διαφορά στην ισοτιμία.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ληγει η προθεσμια για 20% εκπτωση στο javari. Αποφασιζω να παραγγειλω 4 ζευγαρια παπουτσια παιδικα. Φτανω ενα βημα πριν καταχωρησω την παραγγελια και παρατηρω τις τιμες, οπου εχουν βαλει δυο φορες τον ελληνικο φπα. Μια φορα στο καθε ζευγαρι, δηλαδη η τιμη του ειναι αυξημενη κατα 23% απο την αρχικη τιμη και μια φορα στο αθροισμα των 4 τιμων.

Δηλ.

Order summaryItems: £70.89

Postage & Packaging: £0.00

Total Before VAT: £70.89

VAT: £16.31

Total: £87.20

Promotion Applied: -£17.44

Order Total: £69.76

Ομως το 70,89 περιεχει ηδη τις τιμες ΜΕ το ΦΠΑ 23% !!!!

Ετσι δεν ειναι κοριτσια? Ειναι δυνατον?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


H Αναστασία προφανώς ρωτάει γιατί ενώ σε σελίδα ισοτιμιών πχ xe.com βγάζει πχ ότι το 1,10 λίρες είναι 1,50 ευρώ, όταν κάνει τσεκάουτ με paypal τη χρεώνει 1,80 ευρώ.

Αυτό συμβαίνει και σε εμένα πάντα και δεν ξέρω γιατί αυτή η μεγάλη διαφορά στην ισοτιμία.

αυτο εννοω!!!!!!!!!!!!

πριν κανω αγορα τσεκαρω την ισοτιμια της λιρας-ευρω κα την ιδια μερα κ την προηγουμενη ,3 μερες ενω κλεινουν στα 0,84 στο παυπαλ γραφει 0,80.


otB5p3.png
Link to comment
Share on other sites

1. Baby Op Toddler 130005-3 Flat Azul 8 Child UK

£24.48 ΑΠΟ 19,90 λιρες

2. Kickers Toddler Kick Petal Pink Shoe 1-10322 6 Child UK

£39.36 ΑΠΟ 32,00 λιρες

3. DC Shoes Toddler Pure Black/Emerald/White Fashion Sports Skate Shoe D0302353 8 Child UK, 25.5 EU, 9 US

£23.36 ΑΠΟ 18,99 λιρες

Οι τιμες των παραπανω παπουτσιων ειναι αυξημενες κατα 23% απο τις τιμες στο site (τις εχω γραψει διπλα) και πολυ σωστα, αφου τα παιδικα στην Αγγλια δεν εχουν ΦΠΑ.

Στο τελευταιο βημα πριν την παραγγελια βαζει αλλη μια φορα το ΦΠΑ 23% οπως εχω αντιγραψει παραπανω.

Δεν μπορω να βαλω λινκ γιατι αυτα βγαινουν στο τελευταιο σταδιο και εχει τα προσωπικα στοιχεια μου.

Αν μπορει καποια ας βαλει δοκιμαστικα ενα παπουτσι παιδικο..

Link to comment
Share on other sites

1. ............ ..Στο τελευταιο βημα πριν την παραγγελια βαζει αλλη μια φορα το ΦΠΑ 23% οπως εχω αντιγραψει παραπανω.

Δεν μπορω να βαλω λινκ γιατι αυτα βγαινουν στο τελευταιο σταδιο και εχει τα προσωπικα στοιχεια μου.

Αν μπορει καποια ας βαλει δοκιμαστικα ενα παπουτσι παιδικο..

Χμμμ, κοίτα τώρα, αυτό τό ίδιο το είχε γράψει προ 2μήνου ένα μέλος δίπλα στο πάρεντς (το οποίο τώρα δίνει συμβουλές για ονλάιν αγορές και κοπιάρει τα γραμμένα δίπλα αλλού αλλά τέσπα....).

Δεν μπορεί κανείς να δει τα προσωπικά σου στοιχεία παρά μόνο εσύ. Αν έβαζες τα λινκς, θα βλέπαμε μόνο τα παπούτσια και όχι τα στοιχεία σου. Αυτά τα βλέπεις μόνο εσύ αφού ΜΟΝΟ εσύ έχεις βάλει πάσγουερντ για να μπεις. Μην αγχώνεσαι άδικα.


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...