Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Προβλήματα στην μέση του κύκλου


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα ε προσπαθούμε κανονικά για παιδάκι τελευταία περίοδος 13 Φεβρουαρίου έχω γύρω στις 35 μέρες κύκλο οπότε 5 μαρτιου που ξεκίνησαν όλα ήταν στο περίπου οι μέρες ωορρηξίας ... Εγώ ένιωθα κάτω βαριά και είδα ροζ α λέω ωορρηξία χαρικά πολύ γιατί έχω και πολυκυστικές  ωοθήκες και αυτό είναι καλό το θέμα είναι ότι αυτό συνεχίστηκε μέχρι και χθες το βράδυ χθες το βράδυ σκουπιστικα και είδα ένα καφέ μπεζ περίεργο πράγμα στο χαρτί πανικοβλήθηκα όχι δεν είναι σαν αυτά που έχουμε στην περίοδο ήταν πολύ μικρό καφέ μπεζ χωρίς αίμα το πέταξα πείρα βαθιά ανάσα λέω πέσε κοιμήσου σήμερα ξύπνησα και είχα στο σκούπισμα αντί ροζ κόκκινο και ένα κομματάκι καφέ !! Νιώθω ότι πήγε να γίνει εγκυμοσύνη και απλά δεν έγινε πείρα την γιατρό μου και μου είπανε αν έχω ακόμα αίμα αύριο να πάω για υπέροχο αλλιώς αν σταματήσει σήμερα να πάω  σε δυο βδομάδες περίπου την πρώτη μέρα περιόδου μου ! Το έχει πάθει κάποια αυτό ? Τελευταία φορά στην γυναικολόγο πήγα πριν 6 μήνες για κύστη δεν νομίζω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Katv είπε:

Κορίτσια καλημέρα ε προσπαθούμε κανονικά για παιδάκι τελευταία περίοδος 13 Φεβρουαρίου έχω γύρω στις 35 μέρες κύκλο οπότε 5 μαρτιου που ξεκίνησαν όλα ήταν στο περίπου οι μέρες ωορρηξίας ... Εγώ ένιωθα κάτω βαριά και είδα ροζ α λέω ωορρηξία χαρικά πολύ γιατί έχω και πολυκυστικές  ωοθήκες και αυτό είναι καλό το θέμα είναι ότι αυτό συνεχίστηκε μέχρι και χθες το βράδυ χθες το βράδυ σκουπιστικα και είδα ένα καφέ μπεζ περίεργο πράγμα στο χαρτί πανικοβλήθηκα όχι δεν είναι σαν αυτά που έχουμε στην περίοδο ήταν πολύ μικρό καφέ μπεζ χωρίς αίμα το πέταξα πείρα βαθιά ανάσα λέω πέσε κοιμήσου σήμερα ξύπνησα και είχα στο σκούπισμα αντί ροζ κόκκινο και ένα κομματάκι καφέ !! Νιώθω ότι πήγε να γίνει εγκυμοσύνη και απλά δεν έγινε πείρα την γιατρό μου και μου είπανε αν έχω ακόμα αίμα αύριο να πάω για υπέροχο αλλιώς αν σταματήσει σήμερα να πάω  σε δυο βδομάδες περίπου την πρώτη μέρα περιόδου μου ! Το έχει πάθει κάποια αυτό ? Τελευταία φορά στην γυναικολόγο πήγα πριν 6 μήνες για κύστη δεν νομίζω 

Δεν νομίζω ότι μπορείς να ξέρεις από τόσο νωρίς αν κάτι πήγε να γίνει (περί εγκυμοσύνης) και δεν έκατσε. Πρώτον γιατί δεν ξέρεις αν είχες σίγουρα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τέστ 'η με υπέρηχο) και δεύτερον αν δεν υπάρξει εμφύτευση δεν μπορούμε να μιλάμε για "εγκυμοσύνη". Η εμφύτευση δεν μπορεί να γίνει τόσο κοντά με την ημέρα ωορρηξίας. Συνήθως γίνεται 5-6 ημέρες μετά την γονιμοποίηση του ωαρίου.

Δεν ξέρω τι μπορεί να είναι. Σίγουρα ένας υπέρηχος θα σε καθοδηγήσει.  Όμως ξέρω από γνωστές που είχαν πολύποδα, που μέσα στην φάση του κύκλου τους προκαλούσε μικρές αιμορραγίες. Θα σε δει η γιατρός σου και θα σου πει. Καλά αποτελέσματα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...