Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Σταματουν οι ανακατωσουρες και τα συμπτωματα


Recommended Posts

Γειά σας είμαι καινούρια στο φόρουμ και σήμερα έκλεισα 9 εβδομάδες. Σε διάστημα 3 χρόνων είχα δύο παλινδρομες οι οποίες σταματησαν πριν τις 8 εβδομάδες  και μια βιοχημική. Μετά από  πολλές εξετάσεις και θεραπεία με αντιπηκτικες και εμβόλια σε ανοσολογο ξανά έμεινα έγκυος ευτυχώς με την πρώτη όπως και τις προηγούμενες φορές. Και τις τρείς φορές ειχα συμπτώματα όπως πρήξιμο και πόνο στο στήθος όρεξη για φαγητό (τις πρώτες πρώτες μέρες) και ανακατωσουρες χωρις εμετούς. Στις 2 παλινδρομες  κατάλαβα οτι κάτι δεν πάει καλά επειδή ειχαν σταματήσει οι ανακατωσουρες. Αυτή τη φορά άρχισα πάλι να νιώθω ολο και λιγότερες ανακατωσουρες εδω και δυο μέρες. Να σας πω οτι πριν μια εβδομάδα ακούσαμε καρδιά και ήταν ολα καλά ομως αρχίζω και αγχώνομαι λιγάκι μήπως συμβεί πάλι το ίδιο και αυτη τη φορά θα απογοητευτω ακόμη περισσότερο αν παει κατι στραβά. Συγγνώμη αν σας κούρασα ελπίζω να με νιώθετε.😔

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ σε νιώθω απολυτα.. Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη κατάλαβα πως κάτι δεν παει καλά όταν σταμάτησαν οι εμετοί μαχαιρι,ο υπέρηχος με επιβεβαίωσε.. Το έμβρυο σταμάτησε να έχει παλμο την 11η εβδομαδα.. Τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη κάνω κάθε βδομάδα υπέρηχο γιατί μου έχει μείνει τρομερό άγχος.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Tintin είπε:

Εγώ σε νιώθω απολυτα.. Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη κατάλαβα πως κάτι δεν παει καλά όταν σταμάτησαν οι εμετοί μαχαιρι,ο υπέρηχος με επιβεβαίωσε.. Το έμβρυο σταμάτησε να έχει παλμο την 11η εβδομαδα.. Τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη κάνω κάθε βδομάδα υπέρηχο γιατί μου έχει μείνει τρομερό άγχος.. 

Εγω είμαι απο νησί και ο γιατρός μου είναι Θεσσαλονίκη και δυστυχώς δεν μπορώ να πηγαίνω καθε εβδομάδα, μακαρι να μπορούσα. Τώρα εχω ραντεβού σε 4 μέρες. Ελπίζω να ειναι ολα καλά και να μου ξανάρθουν τα συμπτωματα..τι να πω..Ελπίζω να πανε ολα καλα και με εσένα και να είσαι τυχερή αυτή τη φορά  😊

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Emma34 είπε:

Εγω είμαι απο νησί και ο γιατρός μου είναι Θεσσαλονίκη και δυστυχώς δεν μπορώ να πηγαίνω καθε εβδομάδα, μακαρι να μπορούσα. Τώρα εχω ραντεβού σε 4 μέρες. Ελπίζω να ειναι ολα καλά και να μου ξανάρθουν τα συμπτωματα..τι να πω..Ελπίζω να πανε ολα καλα και με εσένα και να είσαι τυχερή αυτή τη φορά  😊

Παντως 2-3 φορες που σταμάτησαν τα συμπτωματα, πήγα για υπέρηχο( όλα καλά)  κ επανήλθαν παλι μετα απο λιγες μέρες... Μας ζοριζουν τα μικρουλια αλλά δεν πειράζει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Tintin είπε:

Παντως 2-3 φορες που σταμάτησαν τα συμπτωματα, πήγα για υπέρηχο( όλα καλά)  κ επανήλθαν παλι μετα απο λιγες μέρες... Μας ζοριζουν τα μικρουλια αλλά δεν πειράζει...

Αλήθεια?? Μετά απο πόσες μέρες? Λες να εχω ελπίδες? Πόσο είσαι τώρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Emma34 είπε:

Αλήθεια?? Μετά απο πόσες μέρες? Λες να εχω ελπίδες? Πόσο είσαι τώρα?

Στον 5ο ειμαι.. Εκεί που είπα τέλος οι εμετοί μετα απο 4 μέρες ξαναηρθανε... Μίλησα κ με τον γιατρό και μ είπε το ίδιο πράγμα.. Θα έρχονται τα συμπτώματά κ θα φεύγουν...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Στον 5ο ειμαι.. Εκεί που είπα τέλος οι εμετοί μετα απο 4 μέρες ξαναηρθανε... Μίλησα κ με τον γιατρό και μ είπε το ίδιο πράγμα.. Θα έρχονται τα συμπτώματά κ θα φεύγουν...

Θα περιμενω και εγω λοιπον ,ισως επανέλθουν..σε ευχαριστω πολυ και ολα καλά σου εύχομαι 😊

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα δύο παλινδρομες στην 8η εβδομάδα σταματούσε η καρδούλα και τις δύο φορές. Όταν έμεινα λοιπόν έγκυος στον γιο μου,κάθε βδομάδα πήγαινα γυναικολόγο γιατί ήμουν πεπεισμένη ότι χάθηκε πάλι το έμβρυο. Ζουπουσα το στήθος μου,έκλαιγα που δεν είχα ανακατωσουρες κτλ κτλ. Όλα πήγαν καλά. Τα συμπτώματα έρχονταν κ φεύγαμε ανά μέρες.  Δεν σημαίνει κάτι αυτό. Βέβαια εννοείται ότι καταλαβαίνω το άγχος σου,μέχρι να πάω για αυχενική κ να μου πούνε ότι όλα καλα,είμαι στην παράνοια,δεν κοιτούσα καν το μόνιτορ την ώρα της εξέτασης μέχρι να μου πει ο γιατρός ότι ακούει καρδιά. Όλα θα πάνε καλά αυτήν την φορά,να το πιστέψεις και στο εύχομαι. 

Υγ και στις δύο παλινδρομες που είχα,μέχρι κ την μέρα της αποξεσης είχα συμπτώματα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Είχα δύο παλινδρομες στην 8η εβδομάδα σταματούσε η καρδούλα και τις δύο φορές. Όταν έμεινα λοιπόν έγκυος στον γιο μου,κάθε βδομάδα πήγαινα γυναικολόγο γιατί ήμουν πεπεισμένη ότι χάθηκε πάλι το έμβρυο. Ζουπουσα το στήθος μου,έκλαιγα που δεν είχα ανακατωσουρες κτλ κτλ. Όλα πήγαν καλά. Τα συμπτώματα έρχονταν κ φεύγαμε ανά μέρες.  Δεν σημαίνει κάτι αυτό. Βέβαια εννοείται ότι καταλαβαίνω το άγχος σου,μέχρι να πάω για αυχενική κ να μου πούνε ότι όλα καλα,είμαι στην παράνοια,δεν κοιτούσα καν το μόνιτορ την ώρα της εξέτασης μέχρι να μου πει ο γιατρός ότι ακούει καρδιά. Όλα θα πάνε καλά αυτήν την φορά,να το πιστέψεις και στο εύχομαι. 

Υγ και στις δύο παλινδρομες που είχα,μέχρι κ την μέρα της αποξεσης είχα συμπτώματα.

Ευχαριστω για τη συμπαρασταση! Τελικα εχθες το βραδυ επανηλθαν αλλα με διαφορετικό τροπο αυτη τη φορα. Τωρα δεν ανακατεύομαι απλα, τρεχω τουαλέτα.. ομως δεν με πειράζει θα το αντεξω, πρεπει να το αντεξω...Αχ θα μας φαει το άγχος. Εντωμεταξύ ολοι γυρω σου σου λενε μην αγχώνεσαι δεν κάνει καλό χαχαχα...Πιστευω να πανε ολα καλα αυτη τη φορά γιατί δεν ξερω τι άλλο να κάνω! 

On 11/3/2023 at 7:21 ΠΜ, Emma34 είπε:

Θα περιμενω και εγω λοιπον ,ισως επανέλθουν..σε ευχαριστω πολυ και ολα καλά σου εύχομαι 😊

Τελικα επανήλθαν και χειροτερα απο πρίν!!😍

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...