Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

μετανάστευση (πρακτικά θέματα &απορίες)


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Έχει προκύψει και σε εμάς παρόμοιο θέμα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Έγινε στο σύζυγό μου μία πολύ καλή πρόταση για δουλειά στο Ντουμπάι. Τον 1ο χρόνο θα πάει μόνος του στο Ριάντ (γιατί εγώ είμαι 3 μηνών έγκυος στο 2ο παιδάκι μας και θα περιμένω να γεννήσω) και μετά όταν θα είμαστε σε θέση με τα 2 παιδιά να ταξιδέψουμε θα πάμε όλοι μαζί Ντουμπάι. Υπάρχει όμως ένα πολύ σημαντικό θέμα που έχει προκύψει. Η δουλειά αυτή θα απαιτεί όταν μεταφερθούμε στο Ντουμπάι να ταξιδεύει κάθε εβδομάδα Δευτ-Παρ. Εγώ σε πρώτη φάση δεν θα χρειάζεται να δουλεύω και θα ασχοληθώ με το να μεγαλώσω τα παιδάκια μου (πράγμα το οποίο θέλω πάρα πολύ και εδώ σίγουρα δεν μπορώ να το κάνω). Προβληματιζόμαστε όμως και οι δύο πάρα πολύ σχετικά με το αν θα είναι εφικτό να κάνω κάτι τέτοιο και να είμαι στο μεγαλύτερο μέρος του χρόνου μόνη μου. Εγώ γενικά είμαι αισιοδοξη και είμαι διατεθειμένη να το προσπαθήσω. Εκείνος όμως ανησυχεί πάρα πολύ και σκέφτεται να αρνηθεί. Αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία, θα μπορούσατε να μου πείτε πόσο δύσκολο μπορεί να είναι κάτι τέτοιο και τι σημαίνεοι να μεγαλώνεις παιδιά στο Ντουμπάι?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας , ήθελα και εγώ να μάθω πόσο κοστίζουν τα ιδιωτικά αγγλόφωνα σχολεία στο κατάρ , έχω μια κόρη 9 ετών και ο άντρας μου είναι είδη στην Ντόχα από χθές και διαπραγματεύεται. Η εταιρία του παρέχει μισθό , σπίτι , αυτοκίνητο ,αλλά δεν παρέχει σχολικά δίδακτρα .Αν γνωρίζει κάποια μητέρα να με ενημερώσει γιατί είδη το άγχος είναι μεγάλο .Σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γεια σας κ απο εμένα.καινουργια εδώ .

Θέλω να ρωτήσω αν κάποια ξέρει βέβαια τι γίνεται με το σύστημα υγείας στην Σουηδία .οταν κάποιος έχει έρθει χωρίς δουλειά κ φιλοξενειτε δηλαδή !

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...