Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Αποτυχία εξωσωματικής για δεύτερο παιδάκι


Recommended Posts

Μόλις προχθές ωοληψια 2 ωάρια τέλεια μου είπαν και την επόμενη εχθές δηλαδή δεν προχώρησαν καν σε γονιμοποίηση .ο λόγος που μου είπε ο γιατρός :μπορεί και να συμβεί .απογοητευμένη ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχεις κάνει πολλές προσπάθειες;εσυ για ποιο λόγο έκανες;εμένα με βρήκαν με χαμηλή Amh 0,19 και υψηλή fsh 15 αλλά σ αυτό τον κύκλο που προσπάθησα ήταν 7,8 και μου είναι ευκαιρία .πως γίνεται όμως κανένα από τα δυο  ωάρια να μην προχωρήσει ούτε καν σε μια διαίρεση ενώ ήταν τέλεια όπως μου είπαν .από προχθές μόνο κλαίω .όσο μπορω όχι μπροστά στο παιδί μου .αλλά είμαι τόσο απογοητευμένη ..και τα λεφτά που δώσαμε πολλα

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Gkgk said:

Έχεις κάνει πολλές προσπάθειες;εσυ για ποιο λόγο έκανες;εμένα με βρήκαν με χαμηλή Amh 0,19 και υψηλή fsh 15 αλλά σ αυτό τον κύκλο που προσπάθησα ήταν 7,8 και μου είναι ευκαιρία .πως γίνεται όμως κανένα από τα δυο  ωάρια να μην προχωρήσει ούτε καν σε μια διαίρεση ενώ ήταν τέλεια όπως μου είπαν .από προχθές μόνο κλαίω .όσο μπορω όχι μπροστά στο παιδί μου .αλλά είμαι τόσο απογοητευμένη ..και τα λεφτά που δώσαμε πολλα

Εγω εκανα αρχικα λογω ανδρικου παραγοντα.Εβγαλα 14 ωαρια και εγιναν 7 βλαστοκυστες.Εκανα 3 εμβρυομεταφορες,με την τριτη εκανα το γιο μου. Το 19 αυτα. Εκανα αλλη μια διεγερση αργοτερα και εβγαλα 16 ωαρια.Εχω κανει 2 εμβρυομεταφορες εως τωρα,η μια απεβαλα στην 6η εβδομαδα και η αλλη αρνητικη. Τα λεφτα ειναι ο κυριος λογος που θα σταματησω,δεν μπορω παλι να δωσω τοσα,ουτε να πληρωνω εισιτηρια να πηγαινω Αθηνα. Τι να πω,σκ@τ*!


 
 
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις στην ίδια φάση... με την 3η εμβρυομεταφορα (έμβρυα του 2016) ήρθε ο γιος μας το 2020! Διεγερση τον Οκτώβριο από 7 ωαρια πήραμε 2 βλαστοκυστες.... αρνητικό... είπαμε να σταματήσουμε αλλά από την άλλη θέλω τόσο πολύ να το ξαναζήσω και να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας... λέμε να κάνουμε άλλη μια προσπάθεια και τέλος... ψυχοφθορο... οικονομικά δύσκολο... αλλά αν έρθει τότε τα ξεχνάς όλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια σας καταλαβαίνω ..και υποκλίνομαι μπροστά σας γιατί βλέπω ότι κάνατε με πολλή προσπάθεια και το πρώτο σας παιδάκι ..να σας ζήσουν να έχουν υγεία !ολα τα παιδάκια του κόσμου!

εγω από την άλλη τώρα μπήκα στην εξωσωματική δεν ήξερα ..το 2019 γέννησα τον γιο μου στα 32 μου έμεινα έγκυος φυσιολογικά μέσα σε 3 μήνες προσπαθειών με τον άντρα μου .και απλά είπαμε τώρα να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες πάλι για ένα μωρακι .είμαι 35,5 αλλά περίπου 5 μήνες και δεν ερχόταν και πίεσα τον γιατρό να μου γράψει όρμο λογικές εξετάσεις και εγκεφαλικό.η adm ήταν 0,19 και η fsh 15,5 .μου είπαν μόνο εξωσωματική .πόνεσα πολύ .και τώρα τον μαρτη με fsh 7,8 ξεκίνησα .κατεβάζοντας με πολύ δυσκολία 2 ωάρια .τέλεια μου είπαν από το γένεσις.ώριμα πολύ Καλα και την επόμενη μέρα δεν γονιμοποιήθηκαν καν.δεν ξέρω να προσπαθήσω πάλι η να το αφήσω ως έχει;;;μπράβο σας σε εσάς που παρόλο τον κόπο σας να φέρετε παιδί στον κόσμο ξαναπροσπαθήτε πάλι.μπράβο .εμένα όλοι γύρω μου είναι αρνητική με αυτή την προσπάθεια που κάνω .όλη μου λένε έχεις ενα τι το θες το άλλο.και αυτό με πονάει ακόμη πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gkgk είπε:

Κορίτσια σας καταλαβαίνω ..και υποκλίνομαι μπροστά σας γιατί βλέπω ότι κάνατε με πολλή προσπάθεια και το πρώτο σας παιδάκι ..να σας ζήσουν να έχουν υγεία !ολα τα παιδάκια του κόσμου!

εγω από την άλλη τώρα μπήκα στην εξωσωματική δεν ήξερα ..το 2019 γέννησα τον γιο μου στα 32 μου έμεινα έγκυος φυσιολογικά μέσα σε 3 μήνες προσπαθειών με τον άντρα μου .και απλά είπαμε τώρα να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες πάλι για ένα μωρακι .είμαι 35,5 αλλά περίπου 5 μήνες και δεν ερχόταν και πίεσα τον γιατρό να μου γράψει όρμο λογικές εξετάσεις και εγκεφαλικό.η adm ήταν 0,19 και η fsh 15,5 .μου είπαν μόνο εξωσωματική .πόνεσα πολύ .και τώρα τον μαρτη με fsh 7,8 ξεκίνησα .κατεβάζοντας με πολύ δυσκολία 2 ωάρια .τέλεια μου είπαν από το γένεσις.ώριμα πολύ Καλα και την επόμενη μέρα δεν γονιμοποιήθηκαν καν.δεν ξέρω να προσπαθήσω πάλι η να το αφήσω ως έχει;;;μπράβο σας σε εσάς που παρόλο τον κόπο σας να φέρετε παιδί στον κόσμο ξαναπροσπαθήτε πάλι.μπράβο .εμένα όλοι γύρω μου είναι αρνητική με αυτή την προσπάθεια που κάνω .όλη μου λένε έχεις ενα τι το θες το άλλο.και αυτό με πονάει ακόμη πιο πολυ

Να μην τους ακούς,αυτά είναι λόγια ανθρώπων οι οποίοι δεν σε καταλαβαίνουν. Εγώ έχω μια μπέμπα 5,5 μηνών από εξωσωματική και θα προσπαθήσω σίγουρα για δεύτερο σε λίγους μήνες. Και ας λέει ο καθένας ο,τι θέλει. Καλή επιτυχία κορίτσι μου, σύντομα με φουσκωμένη κοιλίτσα ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gkgk said:

Κορίτσια σας καταλαβαίνω ..και υποκλίνομαι μπροστά σας γιατί βλέπω ότι κάνατε με πολλή προσπάθεια και το πρώτο σας παιδάκι ..να σας ζήσουν να έχουν υγεία !ολα τα παιδάκια του κόσμου!

εγω από την άλλη τώρα μπήκα στην εξωσωματική δεν ήξερα ..το 2019 γέννησα τον γιο μου στα 32 μου έμεινα έγκυος φυσιολογικά μέσα σε 3 μήνες προσπαθειών με τον άντρα μου .και απλά είπαμε τώρα να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες πάλι για ένα μωρακι .είμαι 35,5 αλλά περίπου 5 μήνες και δεν ερχόταν και πίεσα τον γιατρό να μου γράψει όρμο λογικές εξετάσεις και εγκεφαλικό.η adm ήταν 0,19 και η fsh 15,5 .μου είπαν μόνο εξωσωματική .πόνεσα πολύ .και τώρα τον μαρτη με fsh 7,8 ξεκίνησα .κατεβάζοντας με πολύ δυσκολία 2 ωάρια .τέλεια μου είπαν από το γένεσις.ώριμα πολύ Καλα και την επόμενη μέρα δεν γονιμοποιήθηκαν καν.δεν ξέρω να προσπαθήσω πάλι η να το αφήσω ως έχει;;;μπράβο σας σε εσάς που παρόλο τον κόπο σας να φέρετε παιδί στον κόσμο ξαναπροσπαθήτε πάλι.μπράβο .εμένα όλοι γύρω μου είναι αρνητική με αυτή την προσπάθεια που κάνω .όλη μου λένε έχεις ενα τι το θες το άλλο.και αυτό με πονάει ακόμη πιο πολυ

Αυτο με το ''εχεις ενα,τι το θες το αλλο'' το ακουω και εγω..

On 3/24/2023 at 10:54 PM, Sisheido said:

Κι εμεις στην ίδια φάση... με την 3η εμβρυομεταφορα (έμβρυα του 2016) ήρθε ο γιος μας το 2020! Διεγερση τον Οκτώβριο από 7 ωαρια πήραμε 2 βλαστοκυστες.... αρνητικό... είπαμε να σταματήσουμε αλλά από την άλλη θέλω τόσο πολύ να το ξαναζήσω και να μεγαλώσουμε την οικογένεια μας... λέμε να κάνουμε άλλη μια προσπάθεια και τέλος... ψυχοφθορο... οικονομικά δύσκολο... αλλά αν έρθει τότε τα ξεχνάς όλα!

Σιγουρα τα ξεχνας ολα αλλα νομιζω οτι εγω και να προσπαθησω ξανα ειναι ματαιο.1 βλαστοκυστη που ειχε μεινει απο την προηγουμενη προσπαθεια,συν 6 που εβγαλα στη δευτερη..7..στην αποψυξη χασαμε 2..5 βλαστοκυστες και τζιφος..και δυστυχως αφησα πολυ χρονο αναμεσα στις κινησεις μου εξ'αρχης..βεβαια,πολλες στην ηλικια μου εκαναν εξωσωματικη και πετυχαν με την πρωτη ή τη δευτερη,εγω δυστυχως δεν ημουν απο τις τυχερες.


 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 2/4/2023 at 5:24 ΜΜ, Gkgk είπε:

.εμένα όλοι γύρω μου είναι αρνητική με αυτή την προσπάθεια που κάνω .όλη μου λένε έχεις ενα τι το θες το άλλο.και αυτό με πονάει ακόμη πιο πολυ

ηρθα σ αυτο το θεμα μονο για την τελευταια σου προταση.. "εχεις ενα τι το θες το αλλο?" δλδ ελεος, εγω μπορει να θελω 5 κυρα μου λογαριασμο θα σου δωσω? αυτη η παρεμβατικη συμπεριφορα σε θεματα που δεν αφορουν αυτους τους ανθρωπους με τρελαινει ! δεν εχω βιωσει κατι αναλογο προσωπικα αλλα τα χω δει κ τα βλεπω τριγυρω μου ! ειναι τοοοσο προσωπικο κ ευαισθητο θεμα,... ποσο λυπηρο να υπαρχουν ακομα ανθρωποι με τετοια νοοτροπια και ανοιγουν το στομα τους, δε τα μπορω αυτα με τπτ !


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...