Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες !!! Ξυπνησα με ενα πονοκέφαλο αλλο πράγμα σας λεω !!!!! Δεν υπαρχει!!!!και ολο το βραδυ ημουν μια χαρά! Νομιζω παιζει και αυτο ακόμα στο τρίμηνο…αλλα πολυ κακό και δε θελω να χαπακώνομαι και συνεχεια με ντεπόν

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι από τα Χανιά Κρήτης!! 8+5 σήμερα Τρίτη έχω υπέρηχο πάλι και ανυπομονώ!!! Ο γιατρός μου ειπε να παίρνω 2 την ημέρα αλλά όντως ειναι πανακριβα , τα αποφεύγω γενικά γιατί δεν θέλω να επιβαρύνω τον εαυτό μου αλλά και για την τιμή , εάν δω ότι είμαι χάλια θα τα πάρω βέβαια! Είμαι χάλια τα πρωινά περισσότερο σήμερα πάλι εκανα 1 φορά εμετό , μετά το μεσημέρι είμαι σχετικά καλά , εσείς νιώθετε χάλια όλη μέρα;

Εγώ δυστυχώς νιώθω χάλια όλη την ημέρα. Χθες το βράδυ τα ξεκίνησα κ σήμερα μπορώ να πω ότι είμαι καλύτερα,  όχι τέλεια αλλα καμία σχέση. Αυτή την εβδομάδα θα τα πάρω, την επόμενη βλέπουμε..

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2023 at 2:45 ΜΜ, souz13 είπε:

Αα τελεια εγω ειμαι 9 και 4 

σε βλεπει γιατρός στο μαρούσι;;;

Ο γιατρός μου είναι στους Αμπελόκηπους, αλλά τα πρωινά Δευτέρα με Σάββατο είναι στο ΙΑΣΩ οπότε τις περισσότερες φορές πηγαίνω από εκεί να με δει γιατί μένω πάρα πολύ κοντά!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

εγω τελικα χθες εκανα εμετο μολις εφαγα απο τονπονοκεφαλο παλι δεν εξηγειται αλλιως δευτερη φορα που εχω πονοκέφαλο να κανω εμετο με το που τρωω! Ποτέ δεν το είχα κανει αυτό πριν! Μαλλον εχει αλλαξει ο οργανισμος και ειναι πιο ευαισθητος και πρεπει να προσεχω οταν με πιανει να πινω ντεπον για να μην γινεται αυτο το πράγμα 🥺

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Πως είμαστε σήμερα;;!! Διαβάζω για έντονα συμπτώματα.. Κορίτσια υπομονή, να περάσει το 1ο τρίμηνο.. Δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά άλλωστε.. 

Το δικό μου σαββατοκύριακο ήταν πολύ χάλια.. Έχω έντονη καταρροή, μπούκωμα και όλα τα "ωραία" των αλλεργιών και δεινοπάθησα.. 

Σήμερα πήγα και για γενικές αίματος και το απόγευμα έχω γιατρό.. για να δούμε.. 

@souz13 θυμησε μου, δεύτερο μωράκι τώρα;;

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, roulas40 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Πως είμαστε σήμερα;;!! Διαβάζω για έντονα συμπτώματα.. Κορίτσια υπομονή, να περάσει το 1ο τρίμηνο.. Δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά άλλωστε.. 

Το δικό μου σαββατοκύριακο ήταν πολύ χάλια.. Έχω έντονη καταρροή, μπούκωμα και όλα τα "ωραία" των αλλεργιών και δεινοπάθησα.. 

Σήμερα πήγα και για γενικές αίματος και το απόγευμα έχω γιατρό.. για να δούμε.. 

@souz13 θυμησε μου, δεύτερο μωράκι τώρα;;

 

Οχι πρώτο!εσυ;;; Αντε καλ αποτελέσματα να έχεις!!!! Ευτυχως δεν ξαναέκανα εφταιγε και ο πονοκέφαλος σε συνδυασμό με ολα μαλλον

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , souz13 είπε:

Οχι πρώτο!εσυ;;; Αντε καλ αποτελέσματα να έχεις!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Έγραψες οτι άλλαξε ο οργανισμός σου και νόμισα σε σχέση με προηγούμενη εγκυμοσύνη.. σορυυυυ... Εμένα είναι το 3ο μωράκι..

πρίν από 25 λεπτά , souz13 είπε:

Ευτυχως δεν ξαναέκανα εφταιγε και ο πονοκέφαλος σε συνδυασμό με ολα μαλλον

Ευτυχώς.. Να αποφεύγεις και το στρες, όσο φυσικα είναι δυνατόν αυτο..

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, roulas40 said:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Έγραψες οτι άλλαξε ο οργανισμός σου και νόμισα σε σχέση με προηγούμενη εγκυμοσύνη.. σορυυυυ... Εμένα είναι το 3ο μωράκι..

Ευτυχώς.. Να αποφεύγεις και το στρες, όσο φυσικα είναι δυνατόν αυτο..

Το ξερω μα ποσο δυσκολοοο προσπαθω γιατι περιμενω τοσο πολυ την αυχενικη στις 14 και δεν περνάνε οι μέρες ! Θελω να ξαναδω οτι ειναι καλα το μπεμπέ!!!!

να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου ολα !!!!!

αλλαξε ο οργανισμος εννοω ναι γιατι με πονοκέφαλο εγω ποτέ δεν έκανα εμετό σπάνια δηλδη! Και τωρα που ειχα δυο φορές πονοκέφαλο με επιασε κατευθείαν εμετός για αυτο λεω κατι αλλξε τωρα προφανως κι το παθαίνω αυτό

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , souz13 είπε:

γιατι με πονοκέφαλο εγω ποτέ δεν έκανα εμετό σπάνια δηλδη

άτιμες ορμόνες, φέρνουν τα πάνω κάτω!!

 

πρίν από 18 λεπτά , souz13 είπε:

Το ξερω μα ποσο δυσκολοοο προσπαθω γιατι περιμενω τοσο πολυ την αυχενικη στις 14 και δεν περνάνε οι μέρες ! Θελω να ξαναδω οτι ειναι καλα το μπεμπέ!!!!

Ναι ναι σε νιώθω.. Δεν είναι εύκολο να αποβληθεί το στρες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Στο γκρουπ κ εγω! Διανυω την 13 εβδομαδα 4μηνα δηλαδή! Πρωτο παιδακι ! Ρε κορίτσια το Σάββατο εσκυψα να δεσω τα παπούτσια μου κ ενιωσα εναν πόνο κ φοβάμαι μήπως εκανα καμία ζημιά! Καλές εγκυμισυνες σε ολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, teenthybell said:

Καλημέρα κορίτσια! Στο γκρουπ κ εγω! Διανυω την 13 εβδομαδα 4μηνα δηλαδή! Πρωτο παιδακι ! Ρε κορίτσια το Σάββατο εσκυψα να δεσω τα παπούτσια μου κ ενιωσα εναν πόνο κ φοβάμαι μήπως εκανα καμία ζημιά! Καλές εγκυμισυνες σε ολες!!!!

Εχεις κανει αυχενικη; Εγω σημερα ειμαι στην 10η!! Οχι καλε δε νομιζω !!!! Μην αγχώνεσαο με τετοια!!!! Να κοιτας να σκυβεις σαν σκαμνακι ειναι πιο ασφαλή

Οτι καλύτερο σου εύχομαι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@teenthybell καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μικράκι σου!!

Έχεις κάνει αυχενική, σωστά;;!! Για πες!!

Ο πόνος ίσως οφείλεται σε κάποιο πιάσιμο.. Αν επιμείνει, συμβουλεύσου το γιατρό σου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , roulas40 είπε:

@teenthybell καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά το μικράκι σου!!

Έχεις κάνει αυχενική, σωστά;;!! Για πες!!

Ο πόνος ίσως οφείλεται σε κάποιο πιάσιμο.. Αν επιμείνει, συμβουλεύσου το γιατρό σου..

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια, εχω κανει αυχενικη ναι!! Βγήκε καλή δοξα τω θεώ κ δεν χρειάζεται να κανω κάτι επιπλέον. Βέβαια κάνεις δεν σου λέει μην κάνεις είτε αμνιοπαρακέντηση είτε την nipt. Ποσοστά δίνουν. Είναι αγχωτική λίγο μέχρι να ακούσεις τα αποτελέσματα μετά ηρεμείς αν όλα είναι καλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...