Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΩΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΝ...


TARA

Recommended Posts

βρε sam ειναι προς την αιγαιου η προς τα κατω δεν μπορω να θυμηθω θα σκασω

Στο ύψος της Νομαρχίας μην πω σχεδόν απέναντι πάντως και μέσα στο

internet που έψαξα καλά κρατάει η ιστορία και ο καθένας έχει την δική του

εκδοχή:tongue:

Μία βραδυνή φωτογραφία του σπιτιού προσδίδει άλλο μυστήριο

%CE%A3%CF%84%CE%BF%CE%B9%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%89%CE%BC...jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου θυμίζει λίγο τις ιστορίες που λέγαμε στην εφηβεία χθες βράδυ

θυμηθήκαμε μερικές με τον σύζυγο και γελούσαμε (πως είναι δυνατόν

διαφορετικές ηλικίες διαφορετικές παρέες και ξέραμε τους ίδιους μύθους)

πχ ένας ταξιτζής μετέφερε μία ηλικιωμένη στην Άνω Πόλη και κουβαλούσε

μαζί της δύο πολύ βαριές βαλίτσες όταν φτάσανε την βοήθησε με τις

αποσκευές και την ρώτησε τι κουβαλάει και είναι ασήκωτες..

Τότε η γιαγιά της άνοιξε και η μία περιείχε άμμο και η άλλη αίμα

και γυρνάει και του λέει αύριο η Θεσσαλονίκη θα γίνει έτσι και την επόμενη

μέρα έγινε ο μεγάλος σεισμός της Θεσσαλονίκης.

ή

ένας νεαρός συνάντησε μία κοπέλα βγήκαν διασκεδάσανε κι επειδή κρύωνε

της έδωσε το σακάκι του την συνόδεψε σπίτι της αλλά ξέχασε να πάρει το

σακάκι του.

Την επόμενη μέρα που πήγε να το πάρει του άνοιξε μία ηλικιωμένη την

πόρτα που τον βεβαίωσε ότι καμία κοπέλα δεν έμενε εκεί ο νεαρός επέμενε

και τον έβαλε μέσα στο σπίτι για να του αποδείξει ότι μάλλον μπερδεύτηκε.

Εκεί ο νεαρός είδε την φώτο μίας κοπέλας και επέμενε ότι ήταν εκείνη

που είχε συναντήσει το προηγούμενο βράδυ η γυναίκα του εξήγησε ότι

αυτό δεν ήταν δυνατόν γιατί η κόρη της είχε πεθάνει.

Πήγαν μαζί στο νεκροταφείο κι εκεί πάνω στο μνήμα της κοπέλας υπήρχε

το σακάκι του...του νεαρού.

Υ.Σ κυκλοφορούσε και η παραλλαγή με τον αναπτήρα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Sam αυτή η ιστορία με το μπουφάν ναι υπάρχει με πολλές παραλλαγές, σε πολλά μέρη της ελλάδας.

Κοίτα κάποια πράγματα είναι εντελώς για γέλια, άλλα όμως παραμένουν μυστήριο.

Αυτο που έλεγες κουφετάκι για το γιατρικό της θείτσας, εμείς έχουμε τόσα σκευάσματα, έχει προχωρήσει η επιστήμη, οι άνθρωποι όμως εκείνα τα χρόνια έπρεπε να βρουν διάφορα γιατρικά για να προστατευτούν.

Το ίδιο συμβαίνει με τις λαικές δοξασίες, παλιά λέγαν ιστορίες, έστω για φαντάσματα και νεράιδες και καταχανάδες κτλ κτλ, τώρα έχουμε τηλεόραση γι'αυτό δεν ασχολούμαστε.


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει στο ντερνετι ατελιωτες σελιδες με αστικους θρυλους θελετε να γραφουμε και τετοια?sam ειναι καπως ε?εχουμε ολοι τις ιδιες πληροφοριες πανω κατω πω!πω!και αυτο απο μονο του ειναι ανατριχιαστικο μπουυυυυυυααααααα!!!!

Επεξεργάστηκαν by koufetaki

921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koufetaki δεν έχω πρόβλημα στο τι θα γράφετε(παρότι μία προτίμηση στα

μυστήρια την έχω) αναφέρθηκα στους αστικούς θρύλους

παίρνοντας έναυσμα από το στοιχειωμένο σπίτι που εμπίπτει σε αυτήν την κατηγορία.

Όντως είναι <<κάπως>>να έχεις ακούσει τα ίδια πράγματα αλλά πιστεύω

ότι είναι θέμα ηλικίας κιόλας δεν έχω γνωρίσει άτομα της δικής μου γενιάς

τουλάχιστον που δεν είχαν στην εφηβεία τους και λίγο παραπάνω μία

συζήτηση περί μύθων στοιχειών κάλεσμα πνευμάτων ή τελετές του στυλ

το κερί μπροστά στον καθρέφτη στις 12 η ώρα το βράδυ κλπκλπ:P

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα πολυ καλο το βιντεάκι για τη Θεσσαλονίκη! Πολλά τεκτονικά σύμβολα στα καπάκια...η Λιάνα τα έμαθε πρόσφατα από τον Νταν Μπράουν!;)

Το σπίτι πολύ επιβλητικό ρε παιδιά. Είχε πολύ χώρο ο τύπος για να το μετατρέψει σε λαβύρινθο.

Σχετικά με τις περίεργες αλοιφές που φτιάχνουν κάποιες γιαγιάδες, είχα κι εγώ τέτοια εμπειρία. Καλός μου φίλος, ενώ ήταν πάνω στη μηχανή του, πηρε φωτιά και έπαθε σοβαρά εγκαυματα σε ολο το δεξί του πόδι. Η γιαγιά του έφτιαξε μια αλοιφή και έβαζε, και μέσα σε λίγους μήνες, δεν υπήρχε ούτε ένα σημαδι... Μου τη δάνεισε κι εμένα όταν έκαψα το πόδι μου στην εξάτμιση, και μετά από ένα μήνα, δεν υπήρχε τίποτα! Και ξέρετε τι είναι σημάδι από έγκαυμα... Τελικά η γιαγιά πέθανε και δεν ξέρω αν έμαθε κανείς να φτιάχνει αυτή την αλοιφή, πάντως μου είχε πει ότι βασικό συστατικό ήταν το κερί...

Σε νεράιδες και λοιπούς θρύλους δεν πιστεύω. Θεωρώ όμως φυσιολογικό να βγήκαν αυτές οι ιστορίες στα χωριά, ειδικά τα βράδια του χειμώνα...

Μια αυγουστιάτικη μέρα ξεκίνησα από Λευκάδα με μηχανή για ορεινή Ναυπακτία. Μας είχαν πει να αποφύγουμε να κάνουμε τη διαδρομή από τη Ναύπακτο κι απάνω νύχτα, πράγμα που δυστυχώς συνέβη. Μετά από αρκετό χάζεμα στη διαδρομή και φαγητό και καφέ στη Ναύπακτο, ξεκινήσαμε μόλις νύχτωνε για χωριό της ορεινής Ναυπακτίας. Τα 65 χιλ. απόσταση μας φάνηκαν λίγα με τη μηχανή...που να ξέραμε... Φως δεν υπήρχε πουθενά, μόνο το φεγγάρι. Σε όλο το δρόμο (2 ολόκληρες ώρες), συναντήσαμε 2 αυτοκίνητα! Στα χωριά που περνούσαμε δεν υπήρχε ούτε γάτα έξω, και μιλάμε για καλοκαίρι! Και το αποκορύφωμα ήταν όταν ανεβαίνοντας το βουνό, βρήκαμε ομίχλη!!! Είχα φάει τέτοια τρομάρα, που απορούσα πως ζούσαν ανθρωποι εκεί τον χειμώνα! Οχι νεράιδες, ότι θέλεις έβλεπα εγώ εκείνο το βράδυ...και φυσικά όταν είσαι με μηχανή, βιώνεις πολύ έντονα τον δρόμο...δεν είσαι κλεισμένος στο αυτοκινητάκι σου!!!

Δείτε το παρακάτω βιντεάκι, έχει και αγαπημένη μουσική υπόκρουση!!!;)

i-NheDXOi8c


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Τάρα μου , ακόμα δεν έχω διαβάσω το Lost Symbol, κρύβε λόγια!!!! Πάντως σε συγχαίρω για αυτό το τόπικ! Εχω το βιβλίο Μυστική Ελλάδα και διάφορους τόμους των ανεξήγητων γιατί με εξιτάρει πολύ αυτό το αντικείμενο. Στο Μυστική Ελλάδα γράφει και για την Σπηλιά του Νταβέλη, και για τα περίεργα σπίτια ακόμα και για τον Παίσιο ανάμεσα σε άλλα.

Sam, το θυμάμαι και εγώ αυτό το κόλπο με το κερί μπροστά στον καθρέφτη στις 12 τα μεσάνυχτα. Οταν πηγαίναμε στο σχολείο ήταν ευρέως διαδεδομένο "πείραμα" και αρκούντως ανατριχιαστικό. Ενας πολύ καλός μου φίλος το είχε κάνει και μου είχε πει να μην το κάνω αν φοβάμαι πολύ γιατί είδε διάφορα. Τί να πώ?

Link to comment
Share on other sites

Τάρα μου , ακόμα δεν έχω διαβάσω το Lost Symbol, κρύβε λόγια!!!! Πάντως σε συγχαίρω για αυτό το τόπικ! Εχω το βιβλίο Μυστική Ελλάδα και διάφορους τόμους των ανεξήγητων γιατί με εξιτάρει πολύ αυτό το αντικείμενο. Στο Μυστική Ελλάδα γράφει και για την Σπηλιά του Νταβέλη, και για τα περίεργα σπίτια ακόμα και για τον Παίσιο ανάμεσα σε άλλα.

Sam, το θυμάμαι και εγώ αυτό το κόλπο με το κερί μπροστά στον καθρέφτη στις 12 τα μεσάνυχτα. Οταν πηγαίναμε στο σχολείο ήταν ευρέως διαδεδομένο "πείραμα" και αρκούντως ανατριχιαστικό. Ενας πολύ καλός μου φίλος το είχε κάνει και μου είχε πει να μην το κάνω αν φοβάμαι πολύ γιατί είδε διάφορα. Τί να πώ?

liana μου οι πληροφοριες που σας γραφω ειναι απο το βιβλιο που εχεις κι εσυ γραφει μεσα τρομερα πραγματα για τον παϊσιο και για ραδιεζευξεις και πολλα πολλα που ειναι ενδιαφεροντα. οσο για το κερι το ειχα κανει και δεν εγινε τπτ ή το να παρουμε τηλ. στο 666-666 καλα κρασα ριχναμε πολυ γιελιο τι χαζα που ημασταν μωρε και ο φοβος, φοβος.


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μια άλλη βλακεία που κάναμε στο σχολείο, ήταν που πιέζαμε συγκεκριμένα σημεία στο λαιμό και λιποθυμούσαμε! Το ξέρατε?:confused:

Οσο για τελετές μαγείας κλπ, δυστυχώς τα έζησα από πολύ κοντά με πολύ φίλους μου και ξέρω πολύ καλά τι μπορεί να συμβεί σε τέτοιες συγκεντρώσεις. Είμαι πολύ ευγνώμων και θεωρώ ότι εχω άγγελο που γλύτωσα...

Είναι επικίνδυνα πράγματα αυτά στην εφηβεία, και κάποιοι μπλέκουν πολύ άσχημα.


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς μια άλλη βλακεία που κάναμε στο σχολείο, ήταν που πιέζαμε συγκεκριμένα σημεία στο λαιμό και λιποθυμούσαμε! Το ξέρατε?:confused:

Οσο για τελετές μαγείας κλπ, δυστυχώς τα έζησα από πολύ κοντά με πολύ φίλους μου και ξέρω πολύ καλά τι μπορεί να συμβεί σε τέτοιες συγκεντρώσεις. Είμαι πολύ ευγνώμων και θεωρώ ότι εχω άγγελο που γλύτωσα...

Είναι επικίνδυνα πράγματα αυτά στην εφηβεία, και κάποιοι μπλέκουν πολύ άσχημα.

εχεις δικιο νομιζω οτι λιγο πολυ ολοι εχουμε περασει απο τετοιες φασεις.καλα κοριτσακι μου αλλη δουλεια δεν ειχατε και πνιγοσασταν?η μικρη μου το ειπε φετος για κατι συμμαθητες που αυτοπνιγονταν και καταληξαμε μερες και ωρες πολλες να μιλαμε γι αυτο μην πεσει στα κεφαλακια μας!ολες τις βλακιες τελικα στην εφηβια τις κανουμε:-(


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν τα θυμάμαι και αυτά με τις πνιξιές!!!!! Τί κάναμε τότε ρε παιδιά! Και τί θα κάνουν και τα παιδάκια μας στην εφηβεία.... για το 2012 τί λέτε ρε κορίτσια? πώς την βλέπετε την φάση?

Link to comment
Share on other sites

......... Και τί θα κάνουν και τα παιδάκια μας στην εφηβεία....

για το 2012 τί λέτε ρε κορίτσια? πώς την βλέπετε την φάση?

We will survive!!!!!

Ρε Τάρα, ο πρώην μου μου το είχε κάνει αυτό στο λαιμό και είχα παραλύσει. Το καλό είναι ότι το έχω στο νού μου και σε περίπτωση που χρειαστεί θα το χρησιμοποιήσω!!!!!!!!!


Eπιτρέπεται να πέσεις... Επιβάλλεται να σηκωθείς....

as1cCu8sM3D1210MTA1NDU2amR8MDA3MzA1ZHxNeSBzb3Vzb3VuaSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις βλακείες τις θυμήθηκα όταν το είδα σε μια ταινία! Δε θυμάμαι ακριβώς τα σημεία στον λαιμό, μόνο στο περίπου. Ξέρει καμιά πώς εξηγείται?

Δεν πιστεύω γενικά τις καταστροφολογίες! Το ίδιο έλεγαν και για το 2000!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...