Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

εξωσωματικη...


meltemaki

Recommended Posts

Καλησπέρα και σε σένα Νέλη μου !!!!!

ΜΜΜΜΜ από τι υπολογίζω γύρω στις 8 Δεκεμβρίου θα γίνει για την ώρα περιμένω την ακατανόσμαστη για να ξεκινήσω τα συκλακούρ έχω άλλες 5 μέρες για να μου έρθει........ αχ μακάρι να έχω την τύχη σου και να κάτσουν τα εμβρυάκια μου μέσα στην κοιλίτσα μου για τους υπόλοιπους 9 μήνες θα είναι το καλύτερο δώρο Χριστουγέννων που θα μπορούσα να πάρω !!!!!

Να σε ρωτήσω πόσο ημέρων ήταν τα έμβρυα ή έβαλες βλαστοκύστες ???


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και σε σένα Νέλη μου !!!!!

ΜΜΜΜΜ από τι υπολογίζω γύρω στις 8 Δεκεμβρίου θα γίνει για την ώρα περιμένω την ακατανόσμαστη για να ξεκινήσω τα συκλακούρ έχω άλλες 5 μέρες για να μου έρθει........ αχ μακάρι να έχω την τύχη σου και να κάτσουν τα εμβρυάκια μου μέσα στην κοιλίτσα μου για τους υπόλοιπους 9 μήνες θα είναι το καλύτερο δώρο Χριστουγέννων που θα μπορούσα να πάρω !!!!!

Να σε ρωτήσω πόσο ημέρων ήταν τα έμβρυα ή έβαλες βλαστοκύστες ???

εμενα μου ειχε ερθει 3 μερες νωριτερα! ηταν κρυοσυντηρημενα 4ης μερας και αποξυξανε 3 τα αφησαμε 1 μερα να δουμε πως προχωρανε και βαλαμε τελικα τα 2 που εγιναν βλαστοκυστες.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλη επιτυχια κ στις 2

ευχομαι τα καλυτερα μεσα απο την καρδια μου!!!!

να ρωτησω κατι γιατι ειμαι ψιλοασχετη, σπερματεγχυση γινεται παλι σε τετοιο κεντρο?

παιρνεις ναρκωση?


PXkMp3.png 690739pesbqr6dqw.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!!!!!

Betty μου η σπερματέγχυση καλό είναι να γίνετε στο κέντρο μερικοί την κάνουν και στο ιατρείο απλά η διαφορά είναι ότι έχει ένα άγχος παραπάνω γιατί θα πρέπει να πάτε να δώσετε το σπέρμα εκεί που θα σας πει ο γιατρός για να το επεξεργαστούν το οποίο κρατάει μια ώρα και μετά να το πάρετε και να το πάτε εσείς στο ιατρείο μέσα σε μισή ώρα!!!! Γνώμη μου είναι καλύτερα να πάτε σε ένα κέντρο να την κάνετε αν το αποφασίσετε εγώ και τις δύο εκεί τις έκανα!!!!!!!!!

Όσο για το αν πονάει εγώ δεν κατάλαβα τίποτα, φυσικά και δεν παίρνεις νάρκωση, είναι πολύ απλή διαδικασία σαν τεστ παπ βάζουν το κολποδιαστολέα και μετά με ένα καθετηράκι πολύ λεπτούλη τοποθετούν το σπέρμα μέσα στη μήτρα μένεις ξαπλωμένη μισή ωρίτσα περίπου και μετά πας σπιτάκι σου αν θέλεις μπορείς να πας και για καφέ!!!! Μετά απο 14 μέρες κάνεις χοριακή να δεις τι ψαράκια έπιασες!!!! Ελπίζω να βοήθησα ότι άλλο θες ρώτησε φιλάκια !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera κ απο μενα

ναι ροδακινουλα μου βοηθησες παρα πολυ, ευχαριστω!!

τωρα ειμαι στο σταδιο της προκλησης, αν δεν παει καλα τοτε παμε για σπερματεγχυση

Μακάρι να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα και να έρθει φυσιολογικά.....!!!!!Μπετούλα μου πόσο καιρο προσπαθείτε ???? Εχει βγάλει πόρισμα ο γιατρό σου ??

Θα μπω ξανά ποιο μετά τώρα απλά έκανα ένα διάλειμμα απο την γενική που άρχισα στο σπίτι.... Τι να κάνω πρέπει να γίνουν τώρα για τα χριστούγενα γιατί μετά θα έχει ξάπλα χιχιχιχιχιι!!!!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην χρειαστεί να κάνεις τίποτα και να έρθει φυσιολογικά.....!!!!!Μπετούλα μου πόσο καιρο προσπαθείτε ???? Εχει βγάλει πόρισμα ο γιατρό σου ??

Θα μπω ξανά ποιο μετά τώρα απλά έκανα ένα διάλειμμα απο την γενική που άρχισα στο σπίτι.... Τι να κάνω πρέπει να γίνουν τώρα για τα χριστούγενα γιατί μετά θα έχει ξάπλα χιχιχιχιχιι!!!!!!

προσπαθουμε ροδακινουλα σχεδον 2 χρονια τυπικα, αλλα εναμισι κανονικα

οι εξετασεις μια χαρα, μονο εγω κατι μικροπροβληματακια με την ωο, γι αυτο κ κανω προκληση ειναι η δευτερη φορα, οποτε θ ατερματισω αυτες τις προσπαθειες με την προκληση κ μετα μας ειπαν σπερματεγχυση κ αν δεν πιασει κ αυτο εξωσωματικη, αλλα σκεφτομαι γινεται να παραλειψουμε την σπερματεγ κ να κανουμε αμεσως εξωσωμ?


PXkMp3.png 690739pesbqr6dqw.gif
Link to comment
Share on other sites

προσπαθουμε ροδακινουλα σχεδον 2 χρονια τυπικα, αλλα εναμισι κανονικα

οι εξετασεις μια χαρα, μονο εγω κατι μικροπροβληματακια με την ωο, γι αυτο κ κανω προκληση ειναι η δευτερη φορα, οποτε θ ατερματισω αυτες τις προσπαθειες με την προκληση κ μετα μας ειπαν σπερματεγχυση κ αν δεν πιασει κ αυτο εξωσωματικη, αλλα σκεφτομαι γινεται να παραλειψουμε την σπερματεγ κ να κανουμε αμεσως εξωσωμ?

Γνώμη μου πάντα αν το μόνο πρόβλημα είναι η ωορηξία να κάνεις έστω δύο σπερματεγχύσεις ξέρω κοπέλα που το μόνο πρόβλημα που είχε ήταν η ωο και έκανε δύο σπερματεγχύσεις στην πρώτη έκανε το γιο της και με την δεύτερη την κόρη της !!!!!! Όποτε αν σε παίρνει ηλικιακά να κάνεις πρώτα σπερματέγχυση ποτέ δεν ξέρεις .................... μπορεί να είσαι τυχερή!!!!!!!!! Αλλά έχω την εντύπωση ότι αν είσαι μικρούλα χωρίς ουσιαστικό πρόβλημα πχ σάλπιγγες, σε όποιο κέντρο και να πας το πρώτο που θα σου πούνε είναι να κάνεις πρώτα σπερματέγχυση.

ΑΑΑΑΑΑ και κάτι ακόμα σαλπιγγογραφία έχεις κάνει ? αν όχι να πας να κάνεις πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο !!!!

Εμένα ο γιατρός μου ήταν η πρώτη εξέταση που μου έβαλε να κάνω..... Όταν είδαμε ότι ήταν εντάξει ξεκίνησα παρακολούθηση κύκλου με προγραμματισμένες επαφές για 5 μήνες....... μετά έκανα 2 σπερματεγχύσεις και μετά την εξωσωματική !!! Μην βιαστείς να πας σε εξωσωματική να έχεις εξαντλήσει τα πάντα και στο τέλος να πας..


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου πάντα αν το μόνο πρόβλημα είναι η ωορηξία να κάνεις έστω δύο σπερματεγχύσεις ξέρω κοπέλα που το μόνο πρόβλημα που είχε ήταν η ωο και έκανε δύο σπερματεγχύσεις στην πρώτη έκανε το γιο της και με την δεύτερη την κόρη της !!!!!! Όποτε αν σε παίρνει ηλικιακά να κάνεις πρώτα σπερματέγχυση ποτέ δεν ξέρεις .................... μπορεί να είσαι τυχερή!!!!!!!!! Αλλά έχω την εντύπωση ότι αν είσαι μικρούλα χωρίς ουσιαστικό πρόβλημα πχ σάλπιγγες, σε όποιο κέντρο και να πας το πρώτο που θα σου πούνε είναι να κάνεις πρώτα σπερματέγχυση.

ΑΑΑΑΑΑ και κάτι ακόμα σαλπιγγογραφία έχεις κάνει ? αν όχι να πας να κάνεις πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο !!!!

Εμένα ο γιατρός μου ήταν η πρώτη εξέταση που μου έβαλε να κάνω..... Όταν είδαμε ότι ήταν εντάξει ξεκίνησα παρακολούθηση κύκλου με προγραμματισμένες επαφές για 5 μήνες....... μετά έκανα 2 σπερματεγχύσεις και μετά την εξωσωματική !!! Μην βιαστείς να πας σε εξωσωματική να έχεις εξαντλήσει τα πάντα και στο τέλος να πας..

ροδακινουλα ηλικια μας παιρνει γιατι ειμαστε 27 κ οι 2

εκανα σαλπιγγογραφια κ ολα ειναι τελεια, το μονο θεμα μας ειναι η ωορρηξια μου που δεν ειναι σχετικα καλη γι αυτο κ ξεκινησα προκληση, λες να βοηθησει η σπερματεγχυση ε?κ μας κ ο ανδρολογος κ ο γυναικολογος για σπερματεγχυση μας ειπαν , κ καθολου για εξωσωμ, αλλα εμενα μου εχει κολλησει :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

εσεις τι προβλημα εχετε ροδακινουλα?

ευχομαι αυτα τα χριστουγεννα που ερχονται να εισαι εγκυουλα!!!!!κ ας εισαι ξαπλα;););)


PXkMp3.png 690739pesbqr6dqw.gif
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το ιδιαίτερο λίγο το σπερματάκι μας είναι τεμπέλικο βέβαια δεν μας αποκλείσαν την φυσιολογική σύλληψη απλά πέρασαν 3 χρόνια απο το γάμο και γω έχω κλεισμένα τα 34 οπότε είπαμε να κάνουμε κάτι ποιο δραστικό ........Αν και όταν κάναμε την εξωσωματική το σπέρμα μας ήταν σούπερ κανονικότατο απο κίνηση και καθόλου τεμπέλικο εγώ είμαι μια χαρα δεν εχει βρεθεί κάτι μάλλον για ανεξήγητη υπογονιμότητα οδεύουμε !!!!!! Η ηλικίας είναι μια χαρά σας παίρνει να δοκιμάσετε την σπερματέγχυση αν και νομίζω ότι θα σας κάτσει με την πρόκληση αρκεί να μη χάνετε τη μέρα που σου λέει ο γιατρός !!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τίποτα το ιδιαίτερο λίγο το σπερματάκι μας είναι τεμπέλικο βέβαια δεν μας αποκλείσαν την φυσιολογική σύλληψη απλά πέρασαν 3 χρόνια απο το γάμο και γω έχω κλεισμένα τα 34 οπότε είπαμε να κάνουμε κάτι ποιο δραστικό ........Αν και όταν κάναμε την εξωσωματική το σπέρμα μας ήταν σούπερ κανονικότατο απο κίνηση και καθόλου τεμπέλικο εγώ είμαι μια χαρα δεν εχει βρεθεί κάτι μάλλον για ανεξήγητη υπογονιμότητα οδεύουμε !!!!!! Η ηλικίας είναι μια χαρά σας παίρνει να δοκιμάσετε την σπερματέγχυση αν και νομίζω ότι θα σας κάτσει με την πρόκληση αρκεί να μη χάνετε τη μέρα που σου λέει ο γιατρός !!!!

ευχομαι αυτη τη φορα ολα να πανε σουπερ κ σε λιγο καιρο να μας ανακοινωνεις την εγκυμοσυνη σου!!!!

αχ αυτη την ανεξηγητη ποτε δεν την καταλαβα, αη στο καλο!!!

σημασια εχει να γεννιουνται τελειομηνα κ γερα μωρακια:P:p:p

ευτυχως μας παιρνει ηλικιακα, βεβαι κ εμας μας ειπαν να εχουμε επαφες μερα παρα μερα, αλλα μιλαμε για τρελλο αγχος!!!

προκληση εχω ξανακανει, αυτη ειναι η 2η φορα, αλλα την 1η δεν ειχα επικοινωνια με τον γιατρο για υπερηχους κ τα σχετικα, γιατι ημουν εκτος θεσσαλονικης, αλλα αυτη τη φορα δεν θα το αφησω στην τυχη, θα κανω κανονικα υπερηχους κ οτι αλλο πρεπει!!!


PXkMp3.png 690739pesbqr6dqw.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπετούλα μου και μια φιλική συμβουλή όταν θα ξεκινήσεις του υπερήχους για να σου πει ο γιατρός πότε θα σπάσει το αυγουλάκι μη κάνεις το λάθος και πεις τον άντρα σου ακριβώς τι μέρα που σου είπε πες του πάνω κάτω στο περίπου... Στο λέω εκ πείρας την πρώτη φορά που πήγα ήρθα στο σπίτι όλο χαρά και λέω στον άντρα μου ..... αύριο το βράδυ ο γιατρος είπε ότι θα είναι η ωορηξία οπότε είπε να έρθουμε σε επαφή... Το αποτέλεσμα δεν μπόρεσε να λειτουργήσει καθόλου μου είπε ότι αυτά τα πράγματα δνε γίνονται έτσι. Τις άλλες φορές απλα του έλεγα ο γιατρος είπε να έχουμε επαφή πχ απο την Δευτέρα ως την Τετάρτη ο γιατρός έλεγε Τρίτη οπότε εγώ τον διπλάρωνα την Τρίτη την ώρα περίπου που μου έλεγε ο γιατρος και η δουλεία μου γινόταν !!!! Αν του πεις ακριβώς τι είπε ο γιατρός να ξέρεις ότι ρισκάρεις να κομπλάρει και να μην μπορεί !!! Επίσης δεν θα χρειαστείς τίποτα παραπάνω εκτός απο 2-3 υπερήχους για την παρακολούθηση με πρόκληση !!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπετούλα μου και μια φιλική συμβουλή όταν θα ξεκινήσεις του υπερήχους για να σου πει ο γιατρός πότε θα σπάσει το αυγουλάκι μη κάνεις το λάθος και πεις τον άντρα σου ακριβώς τι μέρα που σου είπε πες του πάνω κάτω στο περίπου... Στο λέω εκ πείρας την πρώτη φορά που πήγα ήρθα στο σπίτι όλο χαρά και λέω στον άντρα μου ..... αύριο το βράδυ ο γιατρος είπε ότι θα είναι η ωορηξία οπότε είπε να έρθουμε σε επαφή... Το αποτέλεσμα δεν μπόρεσε να λειτουργήσει καθόλου μου είπε ότι αυτά τα πράγματα δνε γίνονται έτσι. Τις άλλες φορές απλα του έλεγα ο γιατρος είπε να έχουμε επαφή πχ απο την Δευτέρα ως την Τετάρτη ο γιατρός έλεγε Τρίτη οπότε εγώ τον διπλάρωνα την Τρίτη την ώρα περίπου που μου έλεγε ο γιατρος και η δουλεία μου γινόταν !!!! Αν του πεις ακριβώς τι είπε ο γιατρός να ξέρεις ότι ρισκάρεις να κομπλάρει και να μην μπορεί !!! Επίσης δεν θα χρειαστείς τίποτα παραπάνω εκτός απο 2-3 υπερήχους για την παρακολούθηση με πρόκληση !!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ στανατρ ροδακινουλα, ολοι οι αντρες ιδιο ειναι!!

ευχαριστω για την συμβουλη θα την ακολουθησω, ;)

εισαι πολυ γλυκια ευχαριστω για ολες σουα απαντησεις


PXkMp3.png 690739pesbqr6dqw.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα!!!!

Χθες γυρίσαμε γι αυτό χάθηκα ήμασταν στο χωριό του άντρα μου !!!

Νέλη μου πως είσαι ?? Τι κάνει το σποράκι σου ?

Μπετούλα μου αν θέλεις καμιά πληροφορία ρώτα !!! Πως πάει η πρόκληση? σε ποια μέρα είσαι ?


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...