Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μια νέα αρχή .... στην Ολλανδια....


Recommended Posts

Καλησπέρα,

ζούμε στην Ολλανδιά εδω και περίπου 3 μηνες (εμένα μου φαίνεται αιώνας). Ειχε έρθει ο άντρας μου από τον μάιο, βρήκε δουλειά και διαμέρισμα και μετα τον Αυγουστο ηρθα με τα παιδιά. Μένουμε σ' ενα προάστειο της Χάγης. Ομορφη χώρα με πολύ πράσινο, πάρκα, δάση. Οι τιμές στο σούπερ καλές. Ορισμένα ειδη ειναι πιο φθηνά και από την Ελλάδα.

Καθαρή και πολύ οργανωμένη. Εχουμε γραφτεί κανονικά όλοι στο Δημο, εχουμε γραφτεί στους γιατρούς. Ο μεγάλος μου γιός πηγαινει σε ολλανδικό σχολειο (ειναι 5 χρονών και πάει στο Βασικό Σχολείο όπως λέγεται εδω). Εννοείται δεν ξέρει ολλανδικά, μαθαίνει σιγα σιγα. Ημασταν τυχεροί γιατί στο σχολείο (της γειτονιάς) που τυχαία πήγαμε, γίνονται κάποιες ώρες γλώσσας για τα παιδιά που δεν μιλάνε τη γλώσσα. Φυσικά βιώνει τη δική του μεγάλη μοναξια στο σχολείο. Η κόρη μου ειναι μαζί μου, μια και οι παιδικοί σταθμοί εδώ ειναι πανάκριβοι.

Ειναι μια χώρα ησυχη (χωρίς αγανακτισμένους), διαδηλώσεις και φασαρίες. Φυσικά οι δυσκολίες πολλές και πρωτίστως συναισθηματικές. Πολλή μοναξιά, ο ολλανδός δεν ανοίγει το σπίτι του εύκολα να μπεις μέσα (και εμείς πολύ επιφυλακτικοί είμαστε). Καμιά φορά σκέφτομαι τι δουλειά εχω εγω εδώ. Πριν φύγω από την Ελλάδα το εβλεπα ως τη μεγαλύτερη πρόκληση της ζωής μου. (και ειναι φυσικά )απλά το συναισθηματικό βάρος δε σε αφήνει να το βλέπεις με αυτο τον τρόπο καθημερινα....Κ'αποια άλλη κοπέλα μήπως ετοιμάζεται να φύγει ???


line_m122_beg_17_time_1160452800_text_4f2046494c4950504f532045494e4149204f20494c494f53204d4f55.gif line_test_beg_16_time_1212897600_text_48204d5952544f2045494e41492048205448414c41535341204d4f55.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...
×
×
  • Δημιουργία νέου...