Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Και εγώ βλέπω ,απλά δεν ξέρω τι είδους γραμμή είναι..πιστεύω πως είναι αρνητικό πάντως 

      Εννοείς εάν είναι γραμμή εξάτμισης ; Πάντως δεν θα είχε γραμμή εάν ήταν αρνητικό … τόσα τεστ έχω κάνει παλιά ήταν όλα λευκά όταν δεν ήμουν .. η εξάτμισης πάντως βγαίνει μετά από παρά πολύ ώρα … 

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Εμένα πάντως η HV μου είπε ότι εφόσον το μωρό είναι 6 μηνών, μπορώ να του δώσω ό,τι θέλω και όποτε θέλω, χωρίς κανένα περιορισμό (εκτός από αλάτι-ζάχαρη-μέλι). Στο μόνο που επέμεινε ήταν να ξεκινήσουμε σύντομα πρωτεΐνες.

Επίσης μου είπε να του δίνω βιταμίνες (Abidec).

Τελικά αχταρμά το έχουμε κάνει το θέμα :lol:

βιταμινες;;; βιταμινες σε υγιεσ μωρο παιδι που πινει το γαλατακι του κανονικα;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ εγω πρώτη φορά ακούω για βιταμίνες. Εγω δεν τον ξεκίνησα αμέσως όλα, παρόλο που είναι πιο χαλαρή η διατροφή εδώ είχα οδηγίες. Δηλαδή ξεκίνησα με φρούτα, βρώμη κ πορτοκαλί λαχανικά όπως γλυκοπατατα, καρότο κ butternut squash

Για να πω πως γενικά τρώει απ όλα φτάσαμε 10 μηνών αλλα κ πάλι όλα σιγά σιγά κ όλα που εισήγαγα τα έτρωγε για 3 μέρες για τυχόν αλλεργίες

Όλα αυτά απο την hv k to my baby's bible

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερ κορίτσια

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια για τις ευχές σας και τις πληροφορίες. Η αλήθεια είναι πως έχω καπως τρομάξει με τις διαδικασιες, κυρίως γιατι σα πολύ γραφειοκρατεία θα φάμε, ότι κι αν επιλέξουμε να κάνουμε. Μάλλον θα προσπαθήσουμε να κάνουμε την αίτηση για το permanent residency και βλέπουμε για τα άλλα! Εύχομαι να μη το καθυστερήσουμε πολύ......

Θα προσπαθήσω να ανοίξω καινούριο τόπικ για εγκυούλες στην Αγγλια, (φαιρη αυτη τη φορά θα προσπαθησω να το βαλω στο τόπικ της αγγλίας), γιατί όπως και να έχει απορίες πάντα υπάρχουν!

Και για να ειμαι και λίγο σχετική με το θέμα, καλή επιτυχία σε όλους προσπαθούν να κάνουν μια καινούρια αρχη στην Αγγλία! Εύχομαι να τα βρουν όπως τα περιμένουν και ακόμα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εγω πρώτη φορά ακούω για βιταμίνες. Εγω δεν τον ξεκίνησα αμέσως όλα, παρόλο που είναι πιο χαλαρή η διατροφή εδώ είχα οδηγίες. Δηλαδή ξεκίνησα με φρούτα, βρώμη κ πορτοκαλί λαχανικά όπως γλυκοπατατα, καρότο κ butternut squash

Για να πω πως γενικά τρώει απ όλα φτάσαμε 10 μηνών αλλα κ πάλι όλα σιγά σιγά κ όλα που εισήγαγα τα έτρωγε για 3 μέρες για τυχόν αλλεργίες

Όλα αυτά απο την hv k to my baby's bible

Ακριβώς τα ίδια έκανα και εγώ με τη μόνη διαφορά του ότι η πρώτη τροφή που εισηγαγα ήταν το baby rice.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα έλεγα ότι είναι καλύτερα να μην ξέρεις, αλλά κι εγώ άλλαξα γνώμη.

Βέβαια έχω αλλάξει γνώμη για πολλά πράγματα, όχι μόνο γι' αυτό :rolleyes:

Με το καλό να την υποδεχτείτε Eugie! Γερή και δυνατή να είναι.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Τελικά είναι ωραίο να μπορείς να μάθεις το φύλο, και πολύ δύσκολο να αντισταθείς στον πειρασμο, όσο και αν το θέλεις να είναι εκπληξη. Ασε που οι παπουδογιαγιάδες θεωρούσαν αδιανόητο το να μη μάθουμε από πριν...

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει πολυ γρήγορα μέσα στον μήνα νομίζω γιατί το μπος θα κάνει την αίτηση σου, αλλα κ να αργήσει δεν έχεις πρόβλημα ξέρουν ποσο πρέπει να κρατάνε για φόρο κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε δύο εβδομάδες ήρθε ένα γράμμα με τον αριθμό, ο οποίος είναι αυτός που χρειάζεται και ο εργοδότης. Η πλαστικοποιημένη κάρτα ήρθε σε 6.


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

δλδ δεν θα την κάνω εγώ την αίτηση? Μου έστειλαν κάτι έντυπα που θέλουν την πρώτη μέρα να έχουν και μέσα σε ένα από αυτά πρέπει να γράψεις το ΝΙΝ και αναρωτιέμαι αν πρέπει να να πάω νωρίτερα για να κάνω αίτηση κλπ.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειαζεται να το εχεις....απλα θα τους πεις δεν εχεις κ το HR θα ταχτοποιησουν την αιτηση σου

ειναι πολυ πιο ευκολο με αυτο τον τροπο απο το να τρεχεις εσυ να κανεις αιτηση!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εδωσαν τη δευτερη μερα στη δουλεια εναν προσωρινο, ο οποιος βγαινει απο το διαβατηριο (ημ γεννησης κ.α.), και μ'αυτον εκανα αιτηση και πηγα για συνεντευξη, λιγο αργοτερα ηρθε με το ταχυδρομειο και η καρτα με τον μονιμο. Εχω ακουσει (οχι επιβεβαιωμενο) οτι πλεον δεν εκδιδουν καρτες ΝΙΝ, απλως σε ενημερωνουν ποιος ειανι ο αριθμος σου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

τους έχω ήδη ενημερώσει πως δεν έχω ΝΙΝ. ελπίζω να κανουν αυτοί κατι γιατι δεν θέλω να πάω νωρίτερα (εχω πολλές δουλειές εδώ)


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...