Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Σκεφτόμαστε κάποια στιγμή να φέρουμε το πιάνο του Ντομάτου και δεν έχουμε ιδέα πως γίνεται. Θέλει εξειδικευμένη μεταφορική; Και πόσο περιπου κοστίζει; Γιατί ένας γνωστός (που ΔΕΝ το έχει κάνει) μας είπε ότι καλύτερα να πάρουμε καινούριο από εδώ.

Εξαρτάται από το πόσο κοστίζει το δικό σας πιάνο. Αν το πιάνο σου είναι ακριβό, σίγουρα συμφέρει να το φέρεις, παρά να αγοράσεις άλλο.

Το κουβάλημα στη νταλίκα και τη μεταφορά Ελλάδα - Αγγλία μας το κάνανε οι ίδιοι που μας μετέφεραν όλα τα υπόλοιπα έπιπλα, οπότε δεν μου κόστισε έξτρα τίποτα.

Σαν σκέψη όμως, αν βρεις κάποια εταιρεία που κάνει μεταφορές Ελλάδα- εξωτερικό, θα σου το αμπαλάρει (εμάς το αμπαλάρισαν πολύ καλά, το πιάνο δεν έπαθε τίποτα στη μεταφορά) και θα το φορτώσει σε μία νταλίκα και θα σου το φέρει.

Το πρόβλημα πιθανόν είναι να βρεις νταλίκα που θα έρθει μέχρι Σκωτία .... δεν ξέρω αν έχουν συχνά δρομολόγια, οπότε αν θα έρθει μόνο για σένα ίσως πάρει παραπάνω? Συνήθως οι νταλίκες χρεώνουν γύρω στα 350 ευρώ το τρέχον μέτρο τους, αλλά το πιάνο μια μικρή γωνίτσα θα πιάσει, οπότε λογικά το κόστος θα είναι μικρότερο, θα πληρώσεις όμως και κάτι παραπάνω για το αμπαλάζ και το φόρτωμα, αν είσαι σε όροφο πράγματι θα έχεις και το κόστος του γερανού ή με τις σκάλες κατέβασμα....

Το καλύτερο είναι να κάνεις μία ερώτηση σε μια εταιρεία να σου πούνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, τις ειδα από το κινητό και είπα θα απαντήσω αργότερα και τυπικά το ξέχασα. Ευχαριστώ πολύ.


Caution: The author has a tendency to google margarita recipes when life hands her lemons. :D

Link to comment
Share on other sites

Μιας κι αναφερετε την Κορνουάλη καπου......τι ωραιο μερος!

http://twentytwoavenue.blogspot.gr/2011/05/cornwall-fotos-die-zweite.html

ειναι πολυ πολυ ωραια!!! σε 10 λεπτα βρισκομαι Κορνουαλη ;)

εμεις το λεμε the Hobbit Land :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ πολυ ωραια!!! σε 10 λεπτα βρισκομαι Κορνουαλη ;)

εμεις το λεμε the Hobbit Land :D:D:D:D

Εισαι πολυ τυχερη λοιπον! Εχω διαβασει τα ποστ σου για το μερος που μενεις, εισαι αξιοζηλευτη! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εισαι πολυ τυχερη λοιπον! Εχω διαβασει τα ποστ σου για το μερος που μενεις, εισαι αξιοζηλευτη! :D

νομιζω πως στην Αγγλια οπου κ να πας θα δεις κατι διαφορετικο κ ολα αξιζουν. το κακο εδω κατω ειναι οτι ειναι πολυ μακρια απο το Λονδινο κ κυριως το Heathrow. δεν βρισκεις πτησεις απο Bristol k Exeter για Αθηνα. αλλα φυσικα εχει αλλα καλα κ πραγματικα μου αρεσει πολυ εδω. εχει τοσα πραγματα να κανω με τα παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ πολυ ωραια!!! σε 10 λεπτα βρισκομαι Κορνουαλη ;)

εμεις το λεμε the Hobbit Land :D:D:D:D

Τι τεελεια!!! Ευχομαι και προσευχομαι να καταφερουμε κι εμεις κατι...


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια στελνουμε βιογραφικα του αντρα μου στο reed.com . διαβασα πως ειναι το καλυτερο. Σε αρχικα ποστ ελεγε μια κοπελα η stellinula πως ειναι το καλυτερο για βιογραφικα απο Ελλαδα αλλα να επικοινωνουμε και με τον καθε ατζεντη ξεχωριστα γιατι αλλιως πανε στα σκουπιδια οι αιτησεις μας.. Δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εννοει, μηπως ξερετε? Γιατι απο οτι ειδα δεν μπαινει πια...


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


katrin den hxera oti eixate er8ei odhkos?

emeis xekiname th deutera me to amaxi apo a8hna!

avrio feugoume aeroporikos kai deutera feugoume apo a8hna

a8hna-->patra-->ancona-->como (menoume 2 vradua)-->Annecy (menoume 2 vradua)-->. reims(menoume 1-2 vradua)--> Calais-->London

gia pes sunh8hsate eukola thn anapodh odhghsh e? emena me tromazei arketa

me asfaleia kai allages ti kanante? poso sas phge?

Τι νεα Νατασσα???? Ολα καλα?


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια στελνουμε βιογραφικα του αντρα μου στο reed.com . διαβασα πως ειναι το καλυτερο. Σε αρχικα ποστ ελεγε μια κοπελα η stellinula πως ειναι το καλυτερο για βιογραφικα απο Ελλαδα αλλα να επικοινωνουμε και με τον καθε ατζεντη ξεχωριστα γιατι αλλιως πανε στα σκουπιδια οι αιτησεις μας.. Δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εννοει, μηπως ξερετε? Γιατι απο οτι ειδα δεν μπαινει πια...

εννοει οτι δεν αρκει να στειλεις βιογραφικο και περιμενεις, αλλα καλο ειναι να παιρνεις και τηλεφωνο γιατι αλλιως πολυ πιθανον το βιογραφικο να μην το κοιτουν καν...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

οπως ολος ο κομος ετσι και εγω σκεφτομαι να μετακομισω στην αγγλια καταρχας λογω της γλωσσας και καταδευτερον ειναι η αδερφη μου εκει.

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποια κοπελα τι χρειαζετε και ποσο ευκολο/δυσκολο ειναι να βρει κανεις δουλεια σε σχολεια στην αγγλια.

Εχω τελειωσει καλων τεχνων (ειμαι εκπαιδευτικος καλλιτεχνικων δηλαδη)

ειχα κανει τα χαρτια μου και πηρα το gts αλλα ποτε δεν καταλαβα αν αυτο ειναι που δινει την διδακτικη επαρκεια?αφου υπαρχει και to pgse (?η λ=καπως ετσι που ειναι πανακριβο για μενα)

ξερει καμια σας αν με πτυχιο απο αλλη χωρα ειναι ευκολο να βρω δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

εννοει οτι δεν αρκει να στειλεις βιογραφικο και περιμενεις, αλλα καλο ειναι να παιρνεις και τηλεφωνο γιατι αλλιως πολυ πιθανον το βιογραφικο να μην το κοιτουν καν...

Δηλαδη να παιρνουμε τηλεφωνο στην αγγελια και να λεμε οτι ζηταμε θεση?


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

οπως ολος ο κομος ετσι και εγω σκεφτομαι να μετακομισω στην αγγλια καταρχας λογω της γλωσσας και καταδευτερον ειναι η αδερφη μου εκει.

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποια κοπελα τι χρειαζετε και ποσο ευκολο/δυσκολο ειναι να βρει κανεις δουλεια σε σχολεια στην αγγλια.

Εχω τελειωσει καλων τεχνων (ειμαι εκπαιδευτικος καλλιτεχνικων δηλαδη)

ειχα κανει τα χαρτια μου και πηρα το gts αλλα ποτε δεν καταλαβα αν αυτο ειναι που δινει την διδακτικη επαρκεια?αφου υπαρχει και to pgse (?η λ=καπως ετσι που ειναι πανακριβο για μενα)

ξερει καμια σας αν με πτυχιο απο αλλη χωρα ειναι ευκολο να βρω δουλεια?

Καλησπερα!

Το μονο που ξερω, διορθωστε με αν κανω λαθος, ειναι οτι γαι να δουλεψεις σε σχολειο θες συστατικη επιστολη απο καποιον γονεα ή προηγουμενο σχολειο. Μια φιλη στην σκωτια δεν βρισκει γιατι δεν εχει κανεναν να την προτεινει, ειναι βρεφονηπιαγωγος


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...