Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Στην αγκαλιά


Recommended Posts

Έχω ακούσει ότι ένα παιδί έως το δεύτερο έτος της ζωής του πρέπει να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο στην αγκαλιά, των γονιών του κατα προτίμηση. Να έχει την προσοχή και το συνεχές ενδιαφέρον τους. Αυτό βοηθά το παιδί να αποκτήσει συναισθηματική ανεξαρτησία και αυτοπεποίθηση.

Θα ήθελα τη γνώμη σας, αν αυτό είνα μύθος ή είναι πραγματικότητα?

Είμαι μια εργαζόμενη μητέρα και λείπω πολλές ώρες από το σπίτι. Θα με ενδιέφερε να ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη στενοχωριέσαι καλή μου!!!Ξέρω εγώ κτ παιδακια που μεγαλωσαν χωρις τη μητρική αγκαλιά και έγιναν μεγάλοι και σπουδαίοι..Οι πιο πολλές μανούλες εργαζόμενες είμαστε. Να συνεχίσεις να δουλεύεις, αυτο θα βοηθήσει και εσένα να είσαι πιο ήρεμη και ξεκούραστη (σωματικά και ψυχολογικά)..Ετσι και το παιδακι σου θα χαίρεσαι πιο πολύ τις ώρες που είσαι σπίτι και αυτό θα εισπράττει την αγάπη σου και το μητρικό χάδι..

Μήπως αν ήσουν σπίτι (τις ώρες που δουλεύεις, θα το είχες συνέχεια αγκαλιά;;)

Να εξασφαλίσεις μια υγιή και ζεστή αγκαλιά για το μωρό σου τις ώρες που λείπεις και μην αγχώνεσαι!!

Να χαίρεσαι το ζουζουνακι σου..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

stellitsa1978 καταρχήν να σου ζήσει το ζουζουνάκι σου και κατα δεύτερον αν και ακόμα δεν είμαι μανούλα αλλα είμαι τισ άποψης ότι όσες ώρες και να στο κρατάει η πεθερά σου δεν υπάρχει περίπτωση να την ζητάει όταν θα είναι μαζί σου πόσο μάλλον τώρα που είναι μικρούλης να θυμάσε ότι έχεις μια ιδιέτερη μυρουδία πάνω σου που τον μωράκι σου δεν την αλλάζει με τίποτα στον κόσμο ακόμα και με τουσ παππούδεσ που τα κακομαθαίνουν,απολαύσε το παιδάκι σου και μην στεναχωριέσε για τίποτα...;)


Seasonal.gifSeasonal.gifSeasonal.gifSeasonal.gif

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Stellitsa, τ κούκλος είναι αυτός που έχεις! να σου ζήσει κοπέλα μου. Οσο για την πεθερά να μη φοβάσαι καθόλου. Ισα- ισα να χαίρεσαι που υπάρχει ένας δικός σας άνθρωπος να φροντίζει το παιδί όταν θα λείπεις. Μια φίλη μου έχει αφήσει τα δυο της παιδάκια στη μαμά της. Διορίστηκε σε άλλη πόλη. Ερχεται μα φορά το μήνα για λίγες μέρες. Ξέρεις πώς κάνουν τα παιδιά όταν τη βλέπουν; Σαν τρελά τα καημένα. Καλά, αυτή είναι και τελειως άλλη περίπτωση από τη δική σου. Απλά στη φέρνω σαν παράδειγμα για να μην σγχώνεσαι μήπως δεν σε θέλει το παιδί. Μανα είναι μόνο μία!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα η μαμα μου μου κραταει το μαρκελλακι και οταν με το καλο ερθει και το σπορακι εκεινη θα το αναλαβει...

η μαμα μου εχει ενα ρητο: "με ντυνεις, με ταιζεις αλλα ξερω ποια ειναι η μανα μου...."

ειχα κι εγω τις ιδιες ανησυχιες αλλα Δοξα Τω Θεω το κοριτσακι μου τα παει μια χαρα και με τους παππουδες της και ξερει και ποιοι ειναι οι γονεις της!!!


BDPcp3.pngUvJVp3.pngEBX2p3.png
Link to comment
Share on other sites

η μαμα μου εχει ενα ρητο: "με ντυνεις, με ταιζεις αλλα ξερω ποια ειναι η μανα μου...."

Το ίδιο λέει και η δική μου μανούλα. Εγώ είμαι πολύ ησυχή γιατί η μαμά μου κρατάει τον μπεμπάκο μου όταν φεύγω για δουλειά, και μετά τις 5 ο μπαμπάς του.οποτε υπάρχει μαι ισορροπια.

Link to comment
Share on other sites

Όσο μπορείτε να είστε κοντά στα παιδιά σας και να τα αγκαλιάζετε Σ-Υ-Ν-Ε-Χ-Ε-Ι-Α!!!

Δεν πήρα ποτέ ένα χάδι, οι γονείς μου 1 ζωή δουλεύανε, αδιάφοροι και βυθισμένοι στα προσωπικά τους προβλήματα,

με αποτέλεσμα να μην έχω ΚΑΘΟΛΟΥ αυτοεκτίμηση,θάρρος και αισιοδοξία για την ζωή.

Γνώρισα τον άνδρα μου και απέκτησα αισιοδοξία.

Πήρα χάδια και αγκαλιές,

πήρα αγάπη!

Και την μικρή μου αποφάσισα να την μεγαλώσω εγώ (ευτυχώς τα καταφέρνουμε οικονομικά αλλιώς εννοείτε θα δούλευα),

και δεν την χορταίνω!!!!

Συνέχεια την αγκαλιάζω, την ενθαρύννω για τα πάντα, συνέχεια την "ρουφάω" στα φιλιά και δεκάρα δεν δίνω που την έκανα τοσο χαδιάρα!!!!

Δεν είναι κακομαθημένη γιατί ξέρω και να μαλώνω και να λέω όχι, αλλά αυτά τα άσχημα παιδικά χρόνια που πέρασα, δεν πρόκειτε με τίποτα το παιδί μου να τα περάσει!....

Είμαστε η αγκαλιά που θα βρούν τα παιδάκια μας και θα νιώσουν σιγουριά, μα πως θα μπορέσουμε να τους το στερήσουμε κάτι τέτοιο?

Και μην ανχώνεστε, τα παιδιά νιώθουν την μητρικη αγάπη, ότι και να γίνει το πρώτο πράγμα που θα πουν είναι "μαμά" και όχι "γιαγιά".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aγαπητά μέλη,

το www.parentscafe.gr δημιουργήθηκε για να ικανοποιήσει την ανάγκη των γονέων για ψυχαγωγία και κοινωνική δικτύωση -

παρακαλούμε για θέματα που είναι ενημερωτικά και έχουν στόχο την πληροφόρηση των γονέων,

να χρησιμοποιείτε το http://parents.org.gr/

Εάν επιθυμείτε άνοιγμα θέματος με στόχο την ανταλλαγή κοινών εμπειριών και αλληλουποστήριξη μπορείτε να δημιουργήσετε στο parentscafe.gr ένα social group με τίτλο το θέμα που σας απασχολεί

εδώ: http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=27

http://parentscafe.gr/showpost.php?p=2983&postcount=6

Ο δευτερος συνδεσμος θα σας οδηγήσει σε βίντεο το οποίο δείχνει το πώς μπορείτε να κάνετε χρήση των social groups!

Έχετε όμως υπόψη σας ότι τα θέματα αυτά , - όσα συμπεριλαμβάνουν συζητήσεις τύπου καφέ και περιέχουν χιλιάδες δημοσιεύσεις - , θα διαγράφονται μετά την πάροδο ενός διαστήματος

- θυμηθείτε να τοποθετείτε τα ενημερωτικά θέματα, στις αντίστοιχες ενότητες του parents.gr.

Οδηγίες εγγραφής για parents.org.gr μπορείτε να δείτε εδώ

http://parents.org.gr/news/a71

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...