Vicky !

Πόσο καιρό προσπαθείτε για πρώτο μωράκι? ΝΕΟ

Recommended Posts

κοιτα να δεισ που εχουμε γινει απαρετητεσ η μια στην αλλη....τοσα θεματα εδω μεσα εμεισ εδω...πιστεσ στη φιλια μασ...γιατι θα το ξαναπω...σα φιλεσ μου σασ νιωθω και ασ μην εχουμε βρεθει ποτε!!!ολα καλα σημερα κοριτσια? εγω τισ 24 δεν την περιμενω την φτου κακα......ουτε τη λεξη δε θελω να πω......μακαρι να χασει το δρομο......:wink:

όλα καλά Σοφάκι!!!

Είναι και Παρασκευή και είναι ακόμα καλύτερα!

Εύχομαι να χάσει το δρόμο η ακατανόμαστη και να εξαφανιστεί για 9 μηνάκια!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

αυτά τα πρόωρα τεστ εγκυμοσύνης τα έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ?

WXLGp3.png

Διαφημίσεις

όλα καλά Σοφάκι!!!

Είναι και Παρασκευή και είναι ακόμα καλύτερα!

Εύχομαι να χάσει το δρόμο η ακατανόμαστη και να εξαφανιστεί για 9 μηνάκια!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

αυτά τα πρόωρα τεστ εγκυμοσύνης τα έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ?

να σου πω οχι δεν τα εχω χρησημοποιησει ποτε αλλ δεν θελω να μπω σε αυτη τη διαδικασια....γιατι αλλοστε? ειναι κριμα τα λεφτα και αν ειναι να εισαι εγκυοσ θα εισαι ακι θα το δεισ με το σωστο τροπο....αν και ειλικρινα κατι με εχει πιασει ακι ειμαι σιγουρη οτι δεν ειμαι!!! μακαρι αν κανω λαθοσ αλλα χλωμο το βλεπω......αν μεχρι τισ 24 δεν ερθει θα παω αμεσω για χωριακη στισ 25 ουτε τεστ ουτε βλακειεσ...οτωσ η αλλοσ θα πρεπει να κανω για να δω σε τι φαση ειμαι..οποτε...αλλα δεν νομιζω οτι θα χρειαστει....

εσυ εχεισ παρει ποτε?

ούτε και εγώ έχω πάρει..

μου είπε η κολλητή μου πως υπάρχει και για λίγο μπήκα στην πρίζα αλλά μετά είπα να το αφήσω...

άσε τις μέρες να περάσουν και μην το σκέφτεσαι (όσο μπορείς δηλαδή)...

δεν είναι απαραίτητο πως έχεις συμπτώματα στις αρχές της εγκυμοσύνης, άρα μην είσαι και τόσο σίγουρη πως δεν είσαι!!!

WXLGp3.png

δε ξερω βρε παιδι μου....νιωθω λιγο περιεργα ποτε ποτε αλλα μαλλον ειναι η φαντασια μου γιατι παρολο που πραγματικα δεν πιστευω οτι ειμαι ισωσ βαθια μεσα μου να προκαλουνται αυτα τα συμπτωματα.....υποσινηδητα να το σκεφτομαι...αλλα μπα....μακαρι αλλα δεν νομιζω...παρολο που δεν ξερω αν σου ειπα οτι η γιατροσ εικανε μαζι με εμενα αλλεσ 2 pregnyl και ηδη οι αλλεσ 2 ειναι εγκυοσ και μου ειπε οτι πιστευει οτι και εγω ειμαι...αλλα ....:-(

Διαφημίσεις

Αααα εγώ αρφώ ακόμα...στο τέλος του μήνα...

ρε κοριτσάκι το pregnyl τι ακριβώς είναι? τώρα τελευταία έχω μπει στο φόρουμ και δεν είχα παρακολουθήσει όλες τις συζητήσεις σας...

WXLGp3.png

απ οτι εχω καταλαβει ειναι μια ενεση που σου κανει ελεγχομενη ωορηξια ...δηλ οταν κανεισ κανονικα ωορηξια και ο γιατροσ σε παρακολουθει με κολπικουσ οταν ειναι σε μεγεθοσ 1,80 με 1,90 σου κανει τη pregnyl και σου λεει οτι απο εκεινη τη μερα και μετα απο 36 ωρεσ πρεπει να ερθεισ σε επαφη γιατι σιγουρα θα κανεισ ωορηξια ακι καλυτερη.......αυτο ξερω ....ασε τωρα και εχει ο θεοσ γιατι εμεισ αυτο το πρεπει μασ σκοτωσε ...ο ζουζουνοσ μου ζοριστηκε παρα πολυ γιατι ηδη ειχαμε μπει στο τρυπακι οτι το sexινετε πλεον για αλλο λογο αλλα και να γινει τωρα ...ε αυτο μασ εστειλε

εγώ τους τελευταίους 2 μήνες την ωορηξία μου την παρακαλουθώ με τα γνωστά τεστάκια , αλλά σίγουρα είναι καλύτερα να πηγαίνεις στην γυναικολόγο...

πολύ εξυπηρετικό ακούγεται αυτό με την ένεση...πόσο στοιχίζει? μπορείς να κάνεις ένεση πχ κάθε μήνα ή είναι για 1-2 φορές..?

WXLGp3.png

εγώ τους τελευταίους 2 μήνες την ωορηξία μου την παρακαλουθώ με τα γνωστά τεστάκια , αλλά σίγουρα είναι καλύτερα να πηγαίνεις στην γυναικολόγο...

πολύ εξυπηρετικό ακούγεται αυτό με την ένεση...πόσο στοιχίζει? μπορείς να κάνεις ένεση πχ κάθε μήνα ή είναι για 1-2 φορές..?

δεν ξερω αν μπορεισ για αρκετουσ μηνεσ ...εγω την εκανα στην κοιλια (μου την εκανε η γιατροσ) ...κοστιζε αν θυμαμαι καλα 4,50 περιπου ευρω και θελει παρακολουθηση γιατρου...και μου ειπε οτι αν δεν μεινω αυτο το μηνα θα το κανουμε και τον αλλο....για αργοτερα αν παλι δεν πετυχει δεν γινετε ξανα γιατι εγω δεν εχω περιθωριο λογο του οτι μετα το δεκεμβριο πρεπει να κανω την λαπαροσκοπιση για την ενδομτριωση και μετα διακοπη περιοδου για 6 μηνεσ (δε θελω ουτε να το σκεφτομαι)!!!!!!

Διαφημίσεις

Εγώ κοριτσάκια χρησιμοποιώ τα τεστάκια ωορρηξίας, αλλά όταν βγαίνουν θετικά δεν το λέω στον άντρα μου για να μην τον αγχώνω και νιώθει σαν μέσο αναπαραγωγής μόνο. Αν και τώρα που το σκέφτομαι, μια φορά που του το είπα (με ρώτησε μόνος του γιατί είχε δει ότι τα αγόρασα) με κυνήγαγε 3μέρες συνεχόμενες :lol::lol:.

NJMtp3.png

καλημέρα κοριτσάκια ! ! ! ! δεν μπορούσα να μπω τις προηγούμενες μέρες και αναρωτιόμουν τι είχε συμβεί αλλά τελικά επανήλθατε ! ! ! !

να σας πω την ιστορία μου για όσες δεν την έχετε διαβάσει . . .

11 μέρες πριν την προβλεπόμενη περίοδο είχα δει μια ροζ κηλίδα στο χαρτί η οποία για τις επόμενες 3 μέρες έγινε καφέ και συνοδευόταν από μικροπονάκια κάτω χαμηλά . . .

7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο ξαναέκαναν την εμφάνισή τους και τα καφέ σημάδια και τα πονάκια και υπάρχουν μέχρι και σήμερα . . . περίμενα να αδιαθετήσω χτες και η ποσότητα των καφέ υγρών μια αυξάνεται και λέω "να'τη η άτιμη, τελικά δεν με ξέχασε" και μια μειώνεται . . .

κάτι τέτοιο δεν μου έχει ξανασυμβεί, να έχω δηλαδή 11 μέρες νωρίτερα σημάδια της καταραμένης οπότε ελπίζω ότι κάτι ευχάριστο μπορεί να συμβαίνει . . .

εσείς τι λέτε ; ; ; ; ;

καλημέρα κοριτσάκια ! ! ! ! δεν μπορούσα να μπω τις προηγούμενες μέρες και αναρωτιόμουν τι είχε συμβεί αλλά τελικά επανήλθατε ! ! ! !

11 μέρες πριν την προβλεπόμενη περίοδο είχα δει μια ροζ κηλίδα στο χαρτί η οποία για τις επόμενες 3 μέρες έγινε καφέ και συνοδευόταν από μικροπονάκια κάτω χαμηλά . . .

7 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο ξαναέκαναν την εμφάνισή τους και τα καφέ σημάδια και τα πονάκια και υπάρχουν μέχρι και σήμερα . . . περίμενα να αδιαθετήσω χτες και η ποσότητα των καφέ υγρών μια αυξάνεται και λέω "να'τη η άτιμη, τελικά δεν με ξέχασε" και μια μειώνεται . . .

κάτι τέτοιο δεν μου έχει ξανασυμβεί, να έχω δηλαδή 11 μέρες νωρίτερα σημάδια της καταραμένης οπότε ελπίζω ότι κάτι ευχάριστο μπορεί να συμβαίνει . . .

εσείς τι λέτε ; ; ; ; ;

στο ευχομαι ολοψυχα......

να μην ερθει......

και αυτα να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης!!!:wink:

Kscap2.png

KEphp3.png

event.png

Εγώ κοριτσάκια χρησιμοποιώ τα τεστάκια ωορρηξίας, αλλά όταν βγαίνουν θετικά δεν το λέω στον άντρα μου για να μην τον αγχώνω και νιώθει σαν μέσο αναπαραγωγής μόνο. Αν και τώρα που το σκέφτομαι, μια φορά που του το είπα (με ρώτησε μόνος του γιατί είχε δει ότι τα αγόρασα) με κυνήγαγε 3μέρες συνεχόμενες :lol::lol:.

ελεγα και εγω να μπω στο τρυπακι να τα παρω.

αξιζει να ασχοληθω η οχι?

απο οτι εχω ακουσει κανουν και καμοια πενηνταρια ευρω.

Kscap2.png

KEphp3.png

event.png

εσείς τι λέτε ; ; ; ; ;

αχ μακαρι κοπελα μου να ειναι εγκυμοσυνη...στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!!! αντε αντε μια μια να περνουμε σειρα...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα