Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Ιδέες και λύσεις για οργάνωση


Recommended Posts

Αν βρίσκετε τα σακίδια , τα τσαντάκια και τις ομπρέλες των παιδιών συνεχώς παραπεταμένα στο πάτωμα του δωματίου τους ή σε οποιοδήποτε άλλο δωμάτιο , ίσως να σας έσωνε μια κρεμάστρα πίσω από την πόρτα του δωματίου τους και γιατί όχι και δύο ακόμα π.χ. μια πάνω και μια από κάτω ακριβώς!;););) Ακόμα και μια στενή παπουτσοθήκη θα ήταν ιδανική σε αυτό το χώρο (πίσω από την πόρτα) και δε χρειάζεται απαραιτήτως να έχει παπούτσια , αν δε θέλετε να τα έχετε μέσα στα υπνοδωμάτια σας , μπορείτε να αποθηκεύσετε και άλλα πράγματα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 318
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα τρόφιμα όπως ρύζι , μακαρόνια , κριθαράκι , όσπρια κ.α. τα τοποθετούμε σε βάζα ή τάπερ . Επίσης μπορείτε να κολλήσετε αυτοκόλλητα χαρτάκια με την ημερομηνία λήξης αν φοβάστε μη λήξουν τα τρόφιμα σας . Έτσι θα είναι ταχτοποιημένα κι ευπαρουσίαστα μέσα στα ντουλάπια σας .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκεφτείτε πριν πετάξετε το κουτί κάποιας συσκευασίας π.χ. από κάποιο παιχνίδι , ρολόι , παπούτσια και ότι άλλο μπορεί να βάλει το μυαλουδάκι σας και χρησιμοποιήστε το για να αποθηκεύσετε διάφορα μέσα στη ντουλάπα ή οπουδήποτε αλλού εσείς θέλετε .. Δε χρειάζεται να αγοράζουμε πάντα κουτιά . Εγώ τοποθετώ τα γάντια και τις ζώνες του μικρού μου σε δυο κουτιά από ρολόι τοίχου. Επίσης αν δεν σας αρέσουν εξωτερικά μπορείτε να τα ντύσετε και με χαρτί περιτυλίγματος!

Link to comment
Share on other sites

Τάπερ μικρά και μεγάλα κάθε είδους μπορούν επίσης να βοηθήσουν βάζοντας διάφορα μικροαντικείμενα μέσα σε αυτά . Από είδη ραπτικής μέχρι και μπέικιν , βανίλιες , σόδα κ.τ.λ. Σε ένα τάπερ , στο ντουλάπι ή το συρτάρι που μας εξυπηρετεί περισσότερο , οργανωμένα όλα μαζί και όλα είναι ταχτοποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

Aν βάζετε τα λάδια σας σε κάποιο ντουλάπι , ένα δίσκος ή ένα ταψάκι κάτω από αυτά θα βοηθήσει να μην λερώνεται το ντουλάπι σας . Επίσης μπορείτε να βάλετε ένα κομμάτι αλουμινόχαρτο ή ένα νάυλον ή ένα σακουλάκι τροφίμων και αν το αλλάζετε συχνά , το αντικείμενο που θα έχετε κάτω από τα λάδια σας , δε θα θέλει παρα μόνο ένα πέρασμα με σαπούνι ή ένα νεράκι μια στο τόσο .

Link to comment
Share on other sites

Όταν σιδερώνουμε ( με αφορμή τα σιδερωμένα που έχω στίβες στον καναπέ μου) μπορούμε να βάζουμε τα σιδερωμένα σε ένα μεγάλο καλάθι και να τα πηγαίνουμε σε κάθε χώρο που θέλουμε να τα τοποθετήσουμε . Έτσι εξοικονομούμε χρόνο και κάνουμε λιγότερο πήγαινε - έλα . ( Κι εγώ τώρα πρέπει να πάω και να το κάνω αυτό :):) )

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά , καλά Χριστούγεννα . Να είστε όλοι χαρούμενοι , ευτυχισμένοι και με υγεία με όλους τους αγαπημένους σας και να περάσετε όσο καλύτερα μπορείτε !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οργάνωση γραφείου .

Αγοράστε ή φτιάξτε ακόμα και μαζί με τα παιδάκια σας όμορφες μολυβοθήκες από κουτιά του καφέ , κονσερβοκούτια , μικρά και μεγάλα , ντύστε τα με όμορφα χαρτιά ή χαρτόνια και πάρτε ένα χοντρό χαρτόνι , ντύστε το ανάλογα κι αυτό , με χαρτί ή χαρτόνι ή ακόμα και ύφασμα και τοποθετήστε επάνω τις μολυβοθήκες σας και κάντε κάτι σαν κι αυτό

IMG_6913.png

Link to comment
Share on other sites

Ax πολύ μαρεσουν τα λινκ που βαζεις.Βαλε και αλλα!!!!!!!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου . Δε μου είπες τελικά ποιες κορδέλες εννοούσες κι αν σε βοήθησαν αυτά που σου έγραψα γι' αυτές . Γράψε κι εσύ καμιά ιδέα που έχεις .. και απορίες . Όλα είναι δεκτά!!!;););)

Link to comment
Share on other sites

Για διάφορα μικροπράγματα στο γραφείο που είναι σκορπισμένα να μια λύση που μπορεί να βοηθήσει

4611686018427882594.jpg4611686018427387977.jpg1524452364%20SMALL.jpg201110306154281938421477880486i8ur478gMLmnHL0X1030.jpg

Υπάρχουν σε διάφορα σχέδια και χρώματα . Ξεκινάνε από 3 ευρώ , τα βρίσκουμε γενικά σε πολύ προσιτές τιμές και υπάρχουν σε χαρτοπωλεία και jumbo σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

τις τσαντες απο το σουπερ μαρκετ μπορειτε να τις διπλωνετε και να τις κανετε σαν σπιρτοκουτο!και ολες μαζι σ ενα καλαθακι βαθυ η ρηχο μεσα στο στουλαπι!ετσι δεν πιανουν χωρο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...