Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΣΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΤΑΣΤΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΟΒΙΖΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!


nKJRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΣΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΤΑΣΤΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΗΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΟΒΙΖΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!

zouzounaki@@@ καλημέρα!!!! Θα ήθελα να σου πω, να μην φοβάσαι και να μην σε αγχώνει τίποτα...Αυτό που λένε για το ένστικτο της μάνας ισχύει!!!!!! Θα τα καταφέρεις...Κι εγώ στην θέση σου έτσι ένιωθα, αλλά τελικά είδα ότι όλα αυτά που λένε οι παλιότερες μαμάδες ισχύουν...εμένα τώρα είναι το 2ο...πάλι νιώθω διαφορα που με αγχώνουν αλλά ξέρω ότι θα τα καταφέρω...Θυμάμαι όταν ήταν να πάρω τον μικρούλη μου στο σπίτι, έλεγα θέε μου πως θα τον πιάνω, πως θα τον κάνω μπάνιο...πως θα τον αλλάζω...πως θα περιποιούμαι το ομφαλουδάκι του...τελικά όλα μια ιδέα ήταν...με αυτά που σου δείχνουν από την κλινική, και συμπληρωματικα με το ένστικτό σου, θα δεις ότι θα κάνεις το καλύτερο...για το παιδάκι σου. Κι εξάλλου κι εμείς εδώ τι κάνουμε? Η μία βοηθάει την άλλη με τις εμπειρίες της, και της ιδέες της!!!!!!

Πολλά φιλιά, για μια χαρούμενη Πρωτοχρονιά, και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα!! Καλη χρονια σε ολα τα κοριτσακια της παρεουλας! Αυτη η χρονια ευχομαι να μας φερει τα μωρακια μας γερα!:P

Ειμαι η Ελενη και βλεποντας το θεμα που εχετε ανοιξει σκεφτηκα οτι με αφορα κι εμενα μιας και εχω ΠΗΤ 17/5. Ειναι το πρωτο ζουζουνι μου και με αγωνια (και λιγο αγχος που και που) αναμενω με τον αντρουλη μου την αφιξη του! Ειναι κοριτσακι κι εχω τρελαθει απο τη χαρα μου! :lol:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα, καλη χρονια!!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι το 2012 να μας φερει γερα μωρακια, τελειομηνες εγκυμοσυνες, χαρες και ευτυχια στις οικογενειες μας!!!!!!!

Zouzounaki kai petalouda καλωσηρθατε!!

Την Τεταρτη εχω την β επιπεδου και εχω λιγο αγχος......


P6jGp3.png?33zfA7k2

TZcSp3.png?gfJ9ZCG8

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρονια πολλα, καλη χρονια!!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι το 2012 να μας φερει γερα μωρακια, τελειομηνες εγκυμοσυνες, χαρες και ευτυχια στις οικογενειες μας!!!!!!!

Zouzounaki kai petalouda καλωσηρθατε!!

Την Τεταρτη εχω την β επιπεδου και εχω λιγο αγχος......

Γεια σου, Ελενη! Ευχαριστω για το καλωσορισμα!!:P

Με το καλο σου ευχομαι να κανεις Β' επιπεδου! Ολα καλα να πανε!!:D Εγω εκανα στο Λητω πριν 1 βδομαδα ενα μινι β επιπεδου γιατι τελικα ηταν νωρις και την Πεμπτη θα ξαναπαω αλλα στο γιατρο μου να τον κανουμε. Απο οτι μεχρι τωρα ειδαμε ολα ειναι οκ. Αλλα ειδωμεν!:rolleyes: Εχω κι εγω την εγνοια μου!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά μανούλες!!!

και εγώ μανούλα του Μαίου 12 θα είμαι με το καλό!

μετά από 2 παλίνδρομες, ο μπεμπάκος μας μέχρι στιγμής τα καταφέρνει πολύ καλά και προχωράμε δυναμικά!

β΄επιπέδου έχουμε στις 18 του μήνα και ελπίζουμε και πάλι να είναι όλα καλά!

ωραία θα είναι να τα λέμε από εδώ και να μοιραζόμαστε στιγμές εγκυμοσύνης!

τα νιώσατε τα μπεμπίνια σας?

εγώ χθες το βράδυ ξύπνησα γιατί πεινούσα και όσο ξάπλωνα στο κρεβάτι ο μικρούλης μου μου έδινε κάτι χτυπηματάκια !!! αχ, ήταν τόσο γλυκιά αίσθηση!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά μανούλες!!!

και εγώ μανούλα του Μαίου 12 θα είμαι με το καλό!

μετά από 2 παλίνδρομες, ο μπεμπάκος μας μέχρι στιγμής τα καταφέρνει πολύ καλά και προχωράμε δυναμικά!

β΄επιπέδου έχουμε στις 18 του μήνα και ελπίζουμε και πάλι να είναι όλα καλά!

ωραία θα είναι να τα λέμε από εδώ και να μοιραζόμαστε στιγμές εγκυμοσύνης!

τα νιώσατε τα μπεμπίνια σας?

εγώ χθες το βράδυ ξύπνησα γιατί πεινούσα και όσο ξάπλωνα στο κρεβάτι ο μικρούλης μου μου έδινε κάτι χτυπηματάκια !!! αχ, ήταν τόσο γλυκιά αίσθηση!

Καλη μας χρονια sosad μου! Με το καλο να μας ερθουν γερα τα μωρακια μας! Εχουμε ακομη μελλον βεβαια...ειμαστε στα μισα ακριβως! Εχει ο Θεος! Ειχα κι εγω 1 παλινδρομη τον Απριλη και καταλαβαινεις.. Εχω το νου μου!!! :rolleyes:

Εγω πρωτη φορα ενιωσα τη μπεμπουλα μου στις 16 βδομαδες ακριβως με ενα ελαφρυ χτυπηματακι για το οποιο δεν ημουν σιγουρη, αλλα δεν το ειχα ξανανιωσει και υπεθεσα οτι ηταν αυτη! Και οντως! Οσο περνουσαν οι μερες δυναμωνε και πλεον τη νιωθω καθε μερα.Και δυναμωνει οσο παει..χιχι


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εδώ είμαι πεταλουδίτσα!

Για πες τα νέα σου? πως ήταν η β΄επιπέδου?

την είδατε καλά την μπεμπούλα?βγάλατε και φωτογραφία?

βλέπω ΄΄οτι μένεις στον Πειραιά, παραλίγο θα είμασταν γειτόνισες, έμενα πειραιά μέχρι πέρσυ, αλλά τώρα μένω στη Σύρο, παρόλα αυτά ο γιατρός μου είναι στον Πειραιά, όπως επίσης στον Πειραιά θα κάνω την β΄επιπέδου.

λες να έχουμε τον ίδιο?


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαι πεταλουδίτσα!

Για πες τα νέα σου? πως ήταν η β΄επιπέδου?

την είδατε καλά την μπεμπούλα?βγάλατε και φωτογραφία?

βλέπω ΄΄οτι μένεις στον Πειραιά, παραλίγο θα είμασταν γειτόνισες, έμενα πειραιά μέχρι πέρσυ, αλλά τώρα μένω στη Σύρο, παρόλα αυτά ο γιατρός μου είναι στον Πειραιά, όπως επίσης στον Πειραιά θα κάνω την β΄επιπέδου.

λες να έχουμε τον ίδιο?

Γεια σου, κοριτσακι!!! Σημερα δεν πολυμπηκα γιατι γυρνουσαμε για τιμες ενος καροτσιου που με ενδιαφερει, τωρα που αρχισαν και οι εκπτωσεις! Νωρις, νωρις στα ψωνια εμεις!!:P Αφενος γιατι μαζευτηκαν πολλα στη λιστα και δε λεει οικονομικως να τα παρουμε ολα μαζι, αφετερου γιατι αργοτερα που θα βαρυνω θελω να εχουν μεινει μονο τα τελευταια (που ολο και κατι προκυπτει τελευταια στιγμη)και να μην αγχωνομαι! :rolleyes: Ασε που τρελαινομαι να ψωνιζω μωρουδιακα!!!! :D

Λοιπον, τη β' επιπεδου μου την καναμε στο γιατρο μου γιατι εχει εξειδικευση σε υπερηχους και καλο μηχανημα. Μου πηρε μονο 40 ευρω, οσο σε μια απλη επισκεψη δηλαδη. Τα ειδαμε ολα οσα επρεπε, εκανε τις μετρησεις του, μας τα εξηγουσε. Η μπεμπα κουνιοταν και μας παιδεψε λιγο αλλα ενταξει! Τα ειδαμε ολα. Ειναι 400 περιπου γραμμαρια, νορμαλ μας ειπε.Φατσουλα ειδαμε και η μια ειναι αυτη του προφιλ μου! Καλη;;; Αυτα.. Α! Αποκλειεται να εχουμε ιδιο γιατρο γιατι ο δικος μου ειναι στο Χαλανδρι! Ασε, ξενιτεμα καθε φορα... Ειναι ομως καλος.

Εσυ που ακριβως στον Πειραια θα τον κανεις τον υπερηχο; Εννοω σε γιατρο ή κλινικη; Στη Συρο δεν εχει να τον κανεις; Που θα γεννησεις με το καλο; Εμεις λεμε στο Ρεα, πρωτα ο Θεος!

Εντωμεταξυ, δεν ξερω για σενα, αλλα μου φαινονται σα ψεμα ολα αυτα! Σα να ζω σε ονειρο και καθε μερα φοβαμαι μη ξυπνησω!! ( Με την εννοια φοβαμαι μην τυχον κατι δεν παει καλα και προσγειωθουμε αποτομα...:confused: ) Ειχαμε και μια παλινδρομη και καταλαβαινεις... Και τωρα που ξεκινησαμε να αγοραζουμε πραγματακια μεσα στη χαρα μου υποβοσκει ενα σφιξιμο.... Επειδη ομως με το αγχος τιποτα δεν προχωραει, ουτε και βελτιωνεται προσπαθω να βλεπω θετικα!! :rolleyes:

Εσυ πώς νιωθεις; Ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη;

Πως ειναι το ονομα σου;;; (εγω Ελενη) :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, είναι τέλεια η φωτογραφία της μπεμπούλας!!!

Και εγώ στο ΡΕΑ θα γεννήσω!Λες να συμπέσουμε???

έχειςπάει καθόλου να δεις την κλινική?

εγώ είχα πάει στη δεύτερη παλίνδρομη για απόξεση, όχι πολύ ευχάριστο γεγονός, αλλά μου άρεσε πολύ η κλινική...και κάνει και τέλειο καφέ!!!!:D:D:D

εμείς με το καλό τον άλλο μήνα θα έρθουμε αθήνα για αρκετές μέρες για να ψωνίσουμε;)και θα πάμε και στη ΡΕΑ για να δούμε και τα δωμάτια.

και εμείς λέμε να ξεκινήσουμε από καροτσάκι, αλλαξιέρα-κρεβάτι, μπανάκι και ότι άλλο προκύψει!!!!!!!!!!βλέπω να σηκώνω ολόκληρο κατάστημα!!!!

που θα πάτε να ψάξετε?μέχρι στιγμής από τον υπολογιστή κοιτάζω στα ΗΡΑ και ΛΗΤΩ αλλά μου φαίνονται αρκετά ακριβά...έχεις καμία καλύτερη ιδέα???

Όσο για αυτό που λες, και εμένα σαν ψέμα μου φαίνεται:-D:grin:κλωτσάει ο μπεμπάκος και΄πάλι δεν ΄μπορώ να το πιστέψω...είναι τόσο μαγικό!!!

ααα, το δικό μου όνομα είναι Λία, χάρηκα!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, είναι τέλεια η φωτογραφία της μπεμπούλας!!!

Και εγώ στο ΡΕΑ θα γεννήσω!Λες να συμπέσουμε???

έχειςπάει καθόλου να δεις την κλινική?

εγώ είχα πάει στη δεύτερη παλίνδρομη για απόξεση, όχι πολύ ευχάριστο γεγονός, αλλά μου άρεσε πολύ η κλινική...και κάνει και τέλειο καφέ!!!!:D:D:D

εμείς με το καλό τον άλλο μήνα θα έρθουμε αθήνα για αρκετές μέρες για να ψωνίσουμε;)και θα πάμε και στη ΡΕΑ για να δούμε και τα δωμάτια.

και εμείς λέμε να ξεκινήσουμε από καροτσάκι, αλλαξιέρα-κρεβάτι, μπανάκι και ότι άλλο προκύψει!!!!!!!!!!βλέπω να σηκώνω ολόκληρο κατάστημα!!!!

που θα πάτε να ψάξετε?μέχρι στιγμής από τον υπολογιστή κοιτάζω στα ΗΡΑ και ΛΗΤΩ αλλά μου φαίνονται αρκετά ακριβά...έχεις καμία καλύτερη ιδέα???

Όσο για αυτό που λες, και εμένα σαν ψέμα μου φαίνεται:-D:grin:κλωτσάει ο μπεμπάκος και΄πάλι δεν ΄μπορώ να το πιστέψω...είναι τόσο μαγικό!!!

ααα, το δικό μου όνομα είναι Λία, χάρηκα!

Καλημερα, Λια μου!!! Κι εσυ στο Ρεα;;; Τελεια!!! Δεν εχω παει καθολου να δω την κλινικη, αλλα σε κανα μηνα το πολυ θα εχω παει πιστευω... Θελω να κανω rooming in και θελω να ρωτησω καποια διαδικαστικα σχετικα με επισκεπτηρια, με το αν μπορω να εχω καποιον δικο μου μαζι τουλαχιστον για το πρωτο βραδυ και φυσικα τιμες! Αν παω θα σου τα πω αναλυτικα!!

Εμεις για καροτσι αποφασισαμε ενα peg perego, αυτο το τριπλο που εχουν πολλοι. Το βρηκα στο Λητω 520 ευρω. Πολυ καλα ειναι νομιζω... Σε αυτα πανω κατω τα μαγαζια κοιταμε κι εμεις... Αν θες κοιτα και στο Ανατελλω, ειναι στο Ιλιον. Εκει βρηκα το ιδιο καροτσι με 512. Εχει και πολλα κρεβατακια. Εχει ιστοσελιδα αν θες να δεις καποια. Αλλα απο τιμες εχουν μικρες διαφορες δυστυχως...

Εμεις επειδη εχουμε συρταριερα θα παρω μονο το πανω τις αλλαξιερας. Δε θα παρω ολοκληρο επιπλο. Πιστευω να βολευτουμε. Και επειδη η νυφη μου μου εστειλε λικνο, κρεβατακι θα παρω κατα τον Αυγουστο! Παει κι αυτο για την ωρα... :D Αλλα και παλι πολλα ψιλολογια η λιστα. Αν θες ανταλλασουμε αποψεις για το τι περιπου θα παρουμε...

Οσο για το αν θα γεννησουμε μαζι, εγω επειδη θα γεννησω με καισαρικη (χωρις προβλημα, απλα το ζητησα εγω απο το γιατρο μου) θα γεννησω μεχρι 5 Μαιου σιγουρα ενω εχω ΠΗΤ. 17 του μηνος..:rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...