Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Kατερίνα τι γλύκας ο γιός σου!!!και τι μαλλί εεεε!!!!!!!!!

πάντως αν κρίνω και από την φωτογραφία στο avatar σου το μαλλί το έχει πλούσιο το ζουζούνι σου!!!και είναι και κουκλάκι!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!! Λία τι είναι αυτό που έπαθες με το φαγητό...πως συνέβη? Κι εγώ τρόμαξα...όπως και η Ελένη...

Ελένη, τι ζουζουνιάρικη φωτογραφία είναι αυτή που ανέβασες...την πετύχατε σε πολύ καλή φάση την μικρή!!!!!!!!

Κορίτσια αυτό για τις καούρες λένε, ότι όταν έχεις, θα έχουν πολλά μαλλάκια τα μωρά...δεν ξέρω αν ισχύει...Παρόλο που ο δικός μου, όταν γεννήθηκε, δεν μπορείται να φανταστείται, τι μαλλί είχε (έμοιαζε για 1 έτους παιδί το μαλλί του)...αφού κάθε μέρα μου τον έφερναν οι κοπέλες της κλινικής χτενισμένο, σύμφωνα με τα γούστα της κάθε μίας...πότε χωρίστρα από την μέση...πότε από το ένα πλάι, και πότε από το άλλο...καούρες δεν θυμάμαι να είχα, αλλά θυμάμαι ότι ήθελα να πίνω πολύ νερό...και το ευχαριστιόμουν σαν να έπινα δεν ξέρω κι εγώ τι...περίμενετε να σας ανεβάσω φωτογραφία (αν τα καταφέρω)...θα πάθετε πλάκα από το τι μαλλι είχε...

Sisi ο Τάκης ο γιατρός που σου λέω, δεν ξέρω τι φήμη μπορεί να έχει σαν γιατρός στο Ρέθυμνο, αλλά είναι καταπληκτικός άνθρωπος...όταν έμεινα έγκυος στον γιο μου, έπαιρνε τηλέφωνο τον άντρα μου συνέχεια και τον ρώταγε πότε έχω ραντεβού με τον γιατρό μου εδώ για να τον πάρει τηλέφωνο να τον ρωτήσει...μας έλυνε τις απορίες μας, μας ζήταγε από μόνος του κι έβλεπε τις εξετάσεις μου κάθε φορά...ήταν φοβερός...τώρα έμαθε πάλι ότι είμαι έγκυος πριν 20 μέρες περίπου που μιλήσανε με τον άντρα μου και έδειξε πάλι τρομερό ενδιαφέρον...η πλάκα είναι που ήθελε να έρθει και στον τοκετό μου, απο ενδιαφέρον από μόνος του, αλλά με το να σπάσουν τα νερά και να γεννήσω νύχτα, του την έκανα...

Λοιπόν κορίτσια, τα λέμε πάλι... φιλιά!!!!!!

Καλημερα, Κατερινακι!!!! Καλε δεν το πιστευω!!!! Τι μαλλι ειναι αυτο!!!!!! Δεν το εχω ξανα δει σε νεογεννητοο!!! Τι καλουλης!!!! χιχιχι Τρελα!:P :p :P

Αρα σιγουρα δεν ισχυει αυτο με την καουρα και το μαλλιαρο μωρο... Εσυ θα πρεπει να ειχες τεντωσει στην καουρα!!!:rolleyes: Τελειος!

Εσυ Κατερινα facebook εχεις;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...είδατε.. Μιλάμε για το μαλλί! Λοιπόν, επειδή γράφω μέσω κινητού, και δεν βολεύει καθόλου.....εχω Facebook...γράψτε, katerina X. Stratoudaki. Άντε να τα λέμε και από εκεί...φιλιά!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...είδατε.. Μιλάμε για το μαλλί! Λοιπόν, επειδή γράφω μέσω κινητού, και δεν βολεύει καθόλου.....εχω Facebook...γράψτε, katerina X. Stratoudaki. Άντε να τα λέμε και από εκεί...φιλιά!!!

ΟΚ! Σε βρηκα και σου εστειλα αιτημα... :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Ησυχία βλέπω και σήμερα στα λημέρια μας ε??

αχ, εμενα πέρασε η μέρα νεράκι και εκτός από ένα μαγείρεμα δεν έκανα και τιποτα άλλο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

όλη την ημέρα στα τηλέφωνα την έφαγα με τις φίλες μου στην Αθήνα;);)

ε, να μαθαίνω και κανένα κουτσομπολιό, εδώ στο νησί δεν κινείται τίποτα:wink:

Τι κάνουν τα μπεμπίνια μας?

ο δικός μου όλο το πρωί δεν είχε κουνηθεί καθόλου και μου έκοψε τη χολή λέμε! εχθές πήγα οδοντίατρο και έκανα ένα σφράγισμα με αναισθησία και φοβήθηκα μήπως τον πείραξε κάτι τον μικρούλη, αλλά ευτυχώς μάλλον τον είχε πάρει ο ύπνος, από το μεσημέρι και μετά είναι πάλι στα κανονικά του!

Σήμερα θα βγούμε και για ένα κρασάκι, τώρα αν θα το πιώ κιόλας δεν είμαι σιγουρη, αν και ο γιατρός έχει πει ότι δεν πειράζει ένα ποτηράκι που και που, τώρα που κλωτσάει και σκέφτομαι ότι θα καταλάβει και την γεύση δεν πολυθέλω..

Σας φιλώ γλυκά!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Ησυχία βλέπω και σήμερα στα λημέρια μας ε??

αχ, εμενα πέρασε η μέρα νεράκι και εκτός από ένα μαγείρεμα δεν έκανα και τιποτα άλλο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

όλη την ημέρα στα τηλέφωνα την έφαγα με τις φίλες μου στην Αθήνα;);)

ε, να μαθαίνω και κανένα κουτσομπολιό, εδώ στο νησί δεν κινείται τίποτα:wink:

Τι κάνουν τα μπεμπίνια μας?

ο δικός μου όλο το πρωί δεν είχε κουνηθεί καθόλου και μου έκοψε τη χολή λέμε! εχθές πήγα οδοντίατρο και έκανα ένα σφράγισμα με αναισθησία και φοβήθηκα μήπως τον πείραξε κάτι τον μικρούλη, αλλά ευτυχώς μάλλον τον είχε πάρει ο ύπνος, από το μεσημέρι και μετά είναι πάλι στα κανονικά του!

Σήμερα θα βγούμε και για ένα κρασάκι, τώρα αν θα το πιώ κιόλας δεν είμαι σιγουρη, αν και ο γιατρός έχει πει ότι δεν πειράζει ένα ποτηράκι που και που, τώρα που κλωτσάει και σκέφτομαι ότι θα καταλάβει και την γεύση δεν πολυθέλω..

Σας φιλώ γλυκά!

Hello, Λια!!!! Ησυχια εχουμε και σημερα, ναι... :rolleyes:

Καλα κανεις και μαθαινεις νεα, να μενεις ανενημερωτη; Απαπα!! Κι εγω τρελαινομαι για κουτσομπολακια!!! χεχεχε :P

Η μπεμπουλα καλα ειναι ψαχουλευει μεσα στην κοιλιτσα!!! Κι εμενα ομως τις προαλλες μια μερα εκανε αρκετες ωρες να φανει και τρομαξα, αλλα ευτυχως εδωσε μετα σημεια ζωης!!!:eek:

Να πιεις ενα κρασακι, σιγα... Δεν προκειται να παθει τιποτα, ουτε και να ξινιστει! Μη φοβασαι.... Καλα να περασετε!!

Φιλακια πολλα!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και καλό Σαββατοκύριακο!

Καλησπερα!! Μολις φαγαμε κι εκατσα λιγο... Τι παλιοκαιρος...τι μουντιλα ειναι αυτη σημερα!!! :(

Καλο Σαββατοκυριακο να εχουμε!!!:P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κρύο έπιασε πάλι ε, ευτυχώς μέσα έχουμε ζεστούλα, χουχουλιάζουμε μπροστά στο τζακάκι λίγο να ξεκουραστούμε μέχρι να ξυπνήσει ο ταλιμπανάκος μας γιατί μετά θα αρχίσει πάλι το κυνηγητό, αυτό το παιδί θα μου γίνει αναρχικό στοιχείο σίγουρα!

Με έπιασε μια φαγούρα κάτι μέρες τώρα στην κοιλιά, το είχα πάθει και στο Γιάννη, πήρα την κρεμούλα και το αφρόλουτρο που μου είχε δώσει και τότε ο δερματολόγος και έστρωσε λίγο. Μ' αρέσει που το είχα πάθει και στις ίδιες εβδομάδες, το έχω γράψει στο ηλερολόγιο! ίδιες ακριβώς εγκυμοσύνες είχα εγώ, ούτε αναγούλες, ούτε ναυτίες, μόνο πονοκέφαλος με έπιανε εμένα στο πρώτο τρίμηνο.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Κρύο έπιασε πάλι ε, ευτυχώς μέσα έχουμε ζεστούλα, χουχουλιάζουμε μπροστά στο τζακάκι λίγο να ξεκουραστούμε μέχρι να ξυπνήσει ο ταλιμπανάκος μας γιατί μετά θα αρχίσει πάλι το κυνηγητό, αυτό το παιδί θα μου γίνει αναρχικό στοιχείο σίγουρα!

Με έπιασε μια φαγούρα κάτι μέρες τώρα στην κοιλιά, το είχα πάθει και στο Γιάννη, πήρα την κρεμούλα και το αφρόλουτρο που μου είχε δώσει και τότε ο δερματολόγος και έστρωσε λίγο. Μ' αρέσει που το είχα πάθει και στις ίδιες εβδομάδες, το έχω γράψει στο ηλερολόγιο! ίδιες ακριβώς εγκυμοσύνες είχα εγώ, ούτε αναγούλες, ούτε ναυτίες, μόνο πονοκέφαλος με έπιανε εμένα στο πρώτο τρίμηνο.

Γεια σου, Σισακι!

Κι εμεις θα αναψουμε το τζακι σε λιγο....λεει σημερα! Αναρχικος,ε;;; Να του λες "ερχεται ο αστυνομος να σε πιασει" μπας και φοβηθει... Ή μηπως θα εχει αντιθετα αποτελεσματα και θα εχει αχτι στους μπατσους κι ετσι γινει σιγουρα αναρχας;; χαχα:P

Φαγουρα,ε; Κι εμενα που και που με πιανει αλλα λιγακι... Δεν ειμαι για κρεμα ειδικη δηλαδη... Μια χαρα εγκυμοσυνες ειχες! Κι εγω για πρωτη εγκυμοσυνη μεχρι στιγμης μια χαρα!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κορίτσια...κι εδώ στα Χανιά χάλια ο καιρός...όλη μέρα ψιλόβροχο...Αυτός ο καιρός μ' αρέσει μόνο όταν μπορώ να την πέσω για ύπνο...αλλά που τέτοια τύχη....άμα έχεις ένα κανιβαλάκι μεσα στο σπίτι που δεν σταματά ποτέ... Σύσσι, τουλάχιστόν ο δικός σου, μπορεί να είναι αναρχικό στοιχείο, αλλά κοιμάται τα μεσημέρια...εμένα ο δικός μου, ούτε λέξη για ύπνο...Ευτυχώς που γενικά τα μεσημέρια δεν κοιμάμαι...Αν καμιά φορά μου έρθει να θέλω να κοιμηθώ, θα του πω: ¨Χρήστο πάμε να κοιμηθούμε¨...ΧΡΗΣΤΟΣ: ¨Όι, μαμά, όι νάνι....μέσα να παίξουμε...., όι νάνι..." μετά βάζει και τα κλαμάτα, και με ξυπνά εντελώς...μόνο που ακούει, την λέξη νάνι, βγάζει σπιριά!!!!!! Το κ_ _ _ παιδο!!! Οπότε κι εγώ περιμένω πως και πως να πάει 8:00 η ώρα να τον χώσω στο κρεββάτι...

Ναι παιδιά το μαλλί μας είναι άπαιχτο..και μεγαλώνει και συνέχεια...τώρα θέλει κούρεμα για 3η φορά στο κομμωτήριο...εκτός πόσες φορές τον έχω κουρέψει μόνη μου, μπροστά στην φραντζούλα... η πλάκα παιδιά ηταν, που επειδή είχε από πάντα τόσα μαλλιά, δεν μου έδινε την εντύπωση ότι ήταν μωράκι...πάντα μου φαινότανε σαν μεγάλο παιδάκι...αφού είμαι περίεργη με το καινούργιο μωράκι (αυτός θα είναι ο Γιωργάκης, του πεθερού μου...ο πρώτος έχει το όνομα του μπαμπά μου...) λέτε να έχει κι αυτό τόσα μαλλιά?

Αλήθεια εσείς έχετε αποφασίσει τα ονοματάκια τους?

Όσο για την εγκυμοσύνη...ευτυχώς κι εγώ δεν είχα καθόλου, ανεπιθύμητα συμπτώματα...το μόνο που είχα και στην 1η εγκυμοσύνη και τώρα είναι αυτή η έντονη φαγούρα που λέτε...στο στήθος και στην κοιλιά...αλλά μιλάμε για πολύ έντονη...ειδικά στο στήθος...αλλά πλακώνομαι στις κρέμες και κάτι γίνεται...

Λία,να το πιεις το κρασάκι...ένα δεν πειράζει..καλό κάνει...όπως και λίγη μπυρίτσα όταν έχει πιο καλό καιρό...ακόμα κι όταν θηλάζεις λένε πως η μπύρα κάνει καλό...

Φιλάκια.


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κορίτσια...κι εδώ στα Χανιά χάλια ο καιρός...όλη μέρα ψιλόβροχο...Αυτός ο καιρός μ' αρέσει μόνο όταν μπορώ να την πέσω για ύπνο...αλλά που τέτοια τύχη....άμα έχεις ένα κανιβαλάκι μεσα στο σπίτι που δεν σταματά ποτέ... Σύσσι, τουλάχιστόν ο δικός σου, μπορεί να είναι αναρχικό στοιχείο, αλλά κοιμάται τα μεσημέρια...εμένα ο δικός μου, ούτε λέξη για ύπνο...Ευτυχώς που γενικά τα μεσημέρια δεν κοιμάμαι...Αν καμιά φορά μου έρθει να θέλω να κοιμηθώ, θα του πω: ¨Χρήστο πάμε να κοιμηθούμε¨...ΧΡΗΣΤΟΣ: ¨Όι, μαμά, όι νάνι....μέσα να παίξουμε...., όι νάνι..." μετά βάζει και τα κλαμάτα, και με ξυπνά εντελώς...μόνο που ακούει, την λέξη νάνι, βγάζει σπιριά!!!!!! Το κ_ _ _ παιδο!!! Οπότε κι εγώ περιμένω πως και πως να πάει 8:00 η ώρα να τον χώσω στο κρεββάτι...

Ναι παιδιά το μαλλί μας είναι άπαιχτο..και μεγαλώνει και συνέχεια...τώρα θέλει κούρεμα για 3η φορά στο κομμωτήριο...εκτός πόσες φορές τον έχω κουρέψει μόνη μου, μπροστά στην φραντζούλα... η πλάκα παιδιά ηταν, που επειδή είχε από πάντα τόσα μαλλιά, δεν μου έδινε την εντύπωση ότι ήταν μωράκι...πάντα μου φαινότανε σαν μεγάλο παιδάκι...αφού είμαι περίεργη με το καινούργιο μωράκι (αυτός θα είναι ο Γιωργάκης, του πεθερού μου...ο πρώτος έχει το όνομα του μπαμπά μου...) λέτε να έχει κι αυτό τόσα μαλλιά?

Αλήθεια εσείς έχετε αποφασίσει τα ονοματάκια τους?

Όσο για την εγκυμοσύνη...ευτυχώς κι εγώ δεν είχα καθόλου, ανεπιθύμητα συμπτώματα...το μόνο που είχα και στην 1η εγκυμοσύνη και τώρα είναι αυτή η έντονη φαγούρα που λέτε...στο στήθος και στην κοιλιά...αλλά μιλάμε για πολύ έντονη...ειδικά στο στήθος...αλλά πλακώνομαι στις κρέμες και κάτι γίνεται...

Λία,να το πιεις το κρασάκι...ένα δεν πειράζει..καλό κάνει...όπως και λίγη μπυρίτσα όταν έχει πιο καλό καιρό...ακόμα κι όταν θηλάζεις λένε πως η μπύρα κάνει καλό...

Φιλάκια.

Κατερινα!!! Γιουχου!!! Καλα εισαι;;;; :P

Ουτε εγω κοιμαμαι τα μεσημερια οποτε τον καταλαβαινω το ζουζουνο σου κι αν η δικια μου δεν θελει να κοιμηθει δε θα εχω ιδιαιτερο ζορι...

Ελα βρε θηριο!! Το πρωτο αγορι κι εβγαλες τον μπαμπα σου,ε;; Μαλλον το εχετε αλλιως στην Κρητη! Εμεις ετσι και ηταν αγορι, εννοειται, οτι θα εβγαζα τον πεθερο μου!!! :rolleyes: Παλιο, αλλα ο αντρας μου αν και καθολου συντηρητικος, αυτο θελει να το κανει οπωσδηποτε! Βασικα συνηθιζουμε γενικα το πρωτο να ειναι του αντρα, αλλα αν βγει κοριτσι ειναι ενα θεματακι. Αν λοιπον, σαν πρωτο το παρει ο αντρας και το δευτερο βγει αγορι (να μη βγαλει τον μπαμπα του ιδιο ονομα-επιθετο; )... Αααααα! Του λεω... Ολα κι ολα.... Δε θα τα παρεις και τα δυο εσυ! Αρα διαλεγεις... Αν παρεις αυτο που ειναι κοριτσι, το δευτερο ξεχνα το ακομη κι αν ειναι αγορι... Θα βγαλω τον μπαμπακα μου, του λεω... Οχι, μου λεει, αυτο δε μου αρεσει... Παρε αυτο που ειναι κοριτσι και το δευτερο δικο μου, μου λεει.. Οποτε θα βγαλω εγω το μπαμπα μου, Θανασης δηλαδη Αθανασια! :P Τη βρηκαμε την ακρη!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς Ελένη, έτσι το χουμε στην Κρήτη..

.και πολύ αυστηρά μάλιστα...αλλά λόγου του ότι ο πεθερός μου ξαναυπηρχε, από τον άλλο του γιο....μου έκατσε μια χαρά του μπαμπά μου το όνομα....είχαμε πει αν το 2ο είναι κορίτσι να πάρει της πεθεράς μου, που δεν έχει άλλο με το όνομα της...αλλά τελικά δεν της έκατσε...άρα θα ξαναβγεί ο πεθερός μου ....


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...