Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Κοριτσιααααα καλησπερα και παλι.

Ειμαστε 11 μηνων απλα η μικρη μου μποσουλουσε για πολυ καιρο και μαλιστα με το ενα ποδαρακι λυγισμενο (σαν κουτσο κουταβακι) και ξαφνικα μια μερα πριξ μια εβδομαδα εκει που ηταξ ορθια στο σαλονι εφυγε και ξεκινησε να περπαταει, εκανε 2-3 βηματακια και επεσε. Ετσι συνεχισε για λιγες μερες και προχθες ξαφνικα εκει που συγιριζα ακουω τα βηματακια της πλατς πλατς πλατς στα πλακακια και λεω.....τωρα θα πεσει....ομως αυτη συνεχισε και πηγε μεχρι την πορτα, η αποσταση ειναι περιπου 10 μετρα, επαθα πλακα γιατι δεν περιμενα μεσα σε τοσο λιγο διαστημα να κανει τοσα πολλα βηματακια απο τα 2-3 που ξεκινησε.

Αγγελικη μου με τη λεξη παθολογικο εννοουσα την παλλινδρομηση-οισοφαγιτιδα, απλα με το μυαλο μου ημουν τοσο απελπισμενη οχι για το ξενυχτι αυτο ειναι το τελευταιο αλλα γιατι ΠΟΤΕ ξανα στο παρελθοξ δεν μου εδωσε τετοιο δειγμα, να κοιμηθει τοοοοσες ωρες χωρις κιχ. Τις εχω μεταφερει τις ανησυχιες μου στον παιδιατρο και μου εχει πει να μην ανησυχω και πως ειναι θεμα παιδιου και καποια στιγμη θα στρωσει. Ο συζυγος μου βασει νομου δικαιουτε μεταθεση σε 15 ετη αλλα υπαρχει ενα παραθυρακι λογω του οτι ειναι δικαστικος συμπαραστατης και εχει την επιμελεια της μητερας του, οποτε εχουμε μια ελπιδα να ερθει αμεσα.

Εγω εργαζομαι απο το σπιτι και σχεδιαζω λογισμικο πληροφοριακων συστηματων και αλλα τετοια περιεργα.

Σιση μου καλως σας βρηκα....!!!! Ευχαριστω και εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσιααααα καλησπερα και παλι.

Ειμαστε 11 μηνων απλα η μικρη μου μποσουλουσε για πολυ καιρο και μαλιστα με το ενα ποδαρακι λυγισμενο (σαν κουτσο κουταβακι) και ξαφνικα μια μερα πριξ μια εβδομαδα εκει που ηταξ ορθια στο σαλονι εφυγε και ξεκινησε να περπαταει, εκανε 2-3 βηματακια και επεσε. Ετσι συνεχισε για λιγες μερες και προχθες ξαφνικα εκει που συγιριζα ακουω τα βηματακια της πλατς πλατς πλατς στα πλακακια και λεω.....τωρα θα πεσει....ομως αυτη συνεχισε και πηγε μεχρι την πορτα, η αποσταση ειναι περιπου 10 μετρα, επαθα πλακα γιατι δεν περιμενα μεσα σε τοσο λιγο διαστημα να κανει τοσα πολλα βηματακια απο τα 2-3 που ξεκινησε.

Αγγελικη μου με τη λεξη παθολογικο εννοουσα την παλλινδρομηση-οισοφαγιτιδα, απλα με το μυαλο μου ημουν τοσο απελπισμενη οχι για το ξενυχτι αυτο ειναι το τελευταιο αλλα γιατι ΠΟΤΕ ξανα στο παρελθοξ δεν μου εδωσε τετοιο δειγμα, να κοιμηθει τοοοοσες ωρες χωρις κιχ. Τις εχω μεταφερει τις ανησυχιες μου στον παιδιατρο και μου εχει πει να μην ανησυχω και πως ειναι θεμα παιδιου και καποια στιγμη θα στρωσει. Ο συζυγος μου βασει νομου δικαιουτε μεταθεση σε 15 ετη αλλα υπαρχει ενα παραθυρακι λογω του οτι ειναι δικαστικος συμπαραστατης και εχει την επιμελεια της μητερας του, οποτε εχουμε μια ελπιδα να ερθει αμεσα.

Εγω εργαζομαι απο το σπιτι και σχεδιαζω λογισμικο πληροφοριακων συστηματων και αλλα τετοια περιεργα.

Σιση μου καλως σας βρηκα....!!!! Ευχαριστω και εσυ να χαιρεσαι τα παιδακια σου....!!!!!!

Πήρε φόρα η μικρούλα η καινούρια της παρέας!!! Ακου 10 μέτρα έκανε! χιχιχιχι η τρεχαντήρα! Τι πλάκα!!! Φαντάζομαι το καμάρι σου Τριανταφυλλιά! :P

Ωραία πρέπει να είναι η δουλειά σου! Έχω όμως μια απορία...Αφού δουλεύεις από το σπίτι γιατί δεν πας εσύ με το μωρό στην πόλη που έχει μετάθεση ο μπαμπάς σας; Δύσκολη η απόσταση βρε παιδί μου ειδικά τώρα με το μωρό... Και κάτι άλλο, σαν αστυνομικός ξέρω οτι το πολύ σε 3 χρόνια έχεις δικαίωμα για να κάνεις χαρτιά για μετάθεση, τα ξέρω γιατί και ο σύζυγος είναι στο σώμα όπως σου είπα και τις προάλλες. Τα 15 χρόνια πλαφόν πώς προκύπτουν;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήρε φόρα η μικρούλα η καινούρια της παρέας!!! Ακου 10 μέτρα έκανε! χιχιχιχι η τρεχαντήρα! Τι πλάκα!!! Φαντάζομαι το καμάρι σου Τριανταφυλλιά! :P

Ωραία πρέπει να είναι η δουλειά σου! Έχω όμως μια απορία...Αφού δουλεύεις από το σπίτι γιατί δεν πας εσύ με το μωρό στην πόλη που έχει μετάθεση ο μπαμπάς σας; Δύσκολη η απόσταση βρε παιδί μου ειδικά τώρα με το μωρό... Και κάτι άλλο, σαν αστυνομικός ξέρω οτι το πολύ σε 3 χρόνια έχεις δικαίωμα για να κάνεις χαρτιά για μετάθεση, τα ξέρω γιατί και ο σύζυγος είναι στο σώμα όπως σου είπα και τις προάλλες. Τα 15 χρόνια πλαφόν πώς προκύπτουν;

Καλη μου petalouda εχει παρει ο συζυγος μου μεταθεση πριν 2χρονια απο αθηνα θεσσαλονικη, οποτε τωρα δεν δικαιουται μεταθεση παρα μονο βασει νομου για τον τοπο του σε 15χρονια (μπορει να παρει και νωριτερα αλλα θα πρεπει να εχει τα αναλογα μορια). Μπορει μονο αποσπαση να παρει αλλα και αυτο δυσκολα.

Οσον αφορα εμενα τωρα....δεν παω εγω θεσσαλονικη διοτι εφοσον ειναι διακαστικος συμπαραστατης μπορει ανα πασα στιγμη να παρει μεταθεση λογω της μητερας του (το παραθυρακι που λεγαμε). Οποτε για να μην μπω στη διαδικασια μετακομισης και μας στειλουν με μεταθεση πισω περιμενω αυτο το παραθυρακι που στην ουσια ειναι η πεθερα μου να καταφερει να παρει αναπηρικη συνταξη 67%τουλαχιστον.

Εαν εν τελει δεν παρει αυτο το ποσοστο που θα το γνωριζουμε μεχρι τελος καλοκαιριου, θα πρεπει να παω. Ειναι δυσκολη η αποσταση για πολλους και ευνοητους λογους.

Μεχρι τοτε......υπομονη....!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα λες να ετοιμάζει δοντάκι η Αθανασία και να έχει γι' αυτό γκρίνια? μάλλον..να τη βγάζεις βολτίτσα όποτε μπορέις να ξεχνιέται, η δικιά μου έξω δεν έχει τίποτα, μέσα την πιάνουν όλα!

Όταν κάνουν όλα τα χατήρια του Γιάννη δεν τρελλαίνομαι κιόλας γιατί κακομαθαίνει και δε μ' αρέσει αλλά κάνω λίγο τα στραβά μάτια, ξέρω πως δεν τον βλέπουν πολύ συχνά και σαν παππούδες κι αυτοί θέλουν να τον κακομάθουν λιγάκι.

Μπήκε η Αθανασία στη θάλασσα, μπράβο! Και η Κάλλια μπήκε μια χαρούλα τις δύο τελευταίες φορές που πήγαμε, πήραν τον αέρα τώρα μάλλον τα δελφινάκια μας! Κάθεται και έξω με τα κουβαδάκια και παίζει πολύ ώρα.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα κοριτσακια μου!!!!μου λειψατε!!!

ειμστε πολυ καλα,περπαταμε σιγα σιγα και εμεις αλλα προτειμαμε την ασφαλεια του μπουσουληματος!!!γενικα ειμαστε και εμεις σε μια φαση οπως την περιγραφετε που λιωωωωωωωωωωωωνουμε με αυτα που μας κανει η κορη μας!!!ειναι απιστευτη αυτη η ηλικια πραγματικα!!!λιακι και εμεις κανουμε πεισματα και κολπακια συμπεριφορας απλα προσπαθω να μην της το κανω καλα επειδη κανει τετοια κολπα η αδιαφορω οσο γινεται......γενικα περναμε πολυ ωραια παμε βολτουλες,παντα μαζι μας και ξενυχταμε κιολας :tongue: και κοιμαται στο καροτσι!!!επιτελους δεν ξυπναει τα βραδυα για γαλα τον τελευταιο καιρο!!!λεμε πολλες λεξουλες και προσπαθει να τα πει ολα ποτε με επιτυχια κια ποτε οχι!!!

φυγανε οι φιλοξενουμενοι περασαμε πολυ ωραια,εκανα και εγω διακοπες στο νησι μου!!!γενικα η Μαιρα δεν αναστατωθηκε καθολου απο την παρελαση ανθρωπων εδω μεσα,ισα ισα της αρεσε που ξυπνουσε και εβλεπε κοσμο!!!δυο μερες μετα μαζευα το σπιτι πλυντηρια κλπ και μετα πηγα στους γονεις μου να ξεκουραστω λιγο και εψαχνε τον μπαμπα της η Μαιρα μου...ελεγε "ιτι μπαμπα" σπιτι μπαμπα...φανταζεστε το βασιλη χαχ αχαχα...γενικα παντως οταν με χανει απο τα ματια της η οταν κλεινω την πορτα της τουαλετας κλαιει και με φωναζει ακομη και οταν ειναι με το βασιλη...οποτε παραμενει μαμοθρεφτο οπως λεει ο βασιλης!!!

στη βαφτιση τωρα ηταν πολυ ομορφα οπως λενε(γιατι εγω δεν επικοινωνουσα)...ολοι πηγαν με τα καραβακαι και εμεις πηγαμε με ενα μικροτερο καραβακι και φαινομασταν πολυ ωραια μας ειπαν...αρχικα ειχε ορεξη αν και νυσταζε και ο παπας πολυ καλος με αφησε να την κραταω οποτε ηθελε το παιδι...απο οταν την επιασε ο παπας την επιασε τετοιο παραπονο που δεν ηρεμουσε με τιποτα...οταν ολα τελειωσαν ακομη εκλαιγε και ειχαμε παει απομερα σε μια γωνιτσα και προσπαθουσα να την ηρεμησω,οποτε με πλησιαζε ανθρωπος ουρλιαζε...μετα απο κανα μισαωρο και αφου της εδωσα ενα μπισκοτακι ηρεμησε και πηγαινε απο αγκαλια σε αγκαλια!!!την αλλη μερα ενω πηγαμε να μεταλαβουμε μολις ειδε τον παπα ουτε που εκλαψε,μονο στην κοινωνια εκλαψε...εγω γενικα ετρεμα και καποια στιγμη ηθελα να την παρω και να φυγω που εκανε ετσι,πω πω παει περασε...το επομενο παιδακι μου να μαστε καλα,θα το βαφτισω οσο πιο μικρο γινεται....οι νονες της πηραν πολυ ομορφα πραγματα,και ο σταυρος και ολα ηταν υπεροχα,τα παπουτσια μονο δεν μας πηγαιναν αλλα δεν πειραζει!!!

πηγαμε και μια αλλη μερα που ειχε ορεξη για φωτογραφιση να μην ειναι κλαμμενη με τα βαφτιστηκα ρουχαλακια,ειχε πολυ πλακα γιατι εκανε ολο ναζια στο φακο!!!υλικο δεν εχω ακομη στα χερια μου,θα σας βαλω καποιες απο καλεσμενους που μου εστειλαν...γενικα τα αργει αυτος ο φωτογραφος αλλα αξιζει...

δωρακια μαζεψα σεντονακια για κρεββατι και κουνια,αθλητικα παπουτσια για το χειμωνα,μια ταυτοτητα με το ονομα της,ενα μονογραμμα για το λαιμο(που το φοραω εγω χι χι),χρηματα και ρουχαλακια τα οποια τα αλλαζω και παιρνω ειτε καλοκαιρινα το 3-4 ειται χειμωνιατικα 2-3...

τα δικα σας τα νεα τα διαβασα περιληπτικα θα μπω συντομα στο κλιμα....

λιακι τι εγινε με το δημητρακη?αχ ευχομαι να του περασει γρηγορα...δεν καταλαβα αυτο θα του βγαινει καθε τοσο η θα περασει και θα φυγει???πως βγηκε?ετσι ξαφνικα?και μονο που σε βλεπω στις φωτο πως κοιτας το αγορακι σου και πως σε κοιταει καταλαβαινουμε τι ζημια εχεις παθει μαζι του!!!χα χα!!!παντα τετοια κοριτσακι μου!!

ελενιτσα ετοιμηηηηηηη???ποτε φευγετε με το καλο θυμησε μου...επιτελους διακοπουλες ε???ευχομαι να περασετε τελειαααααα!!!

κατερινακι πως ειναι ο γιωργος μας???κρυωσε το παλικαρακι μας???που ειναι το βιντεο που προχωραει και εγω δεν το βλεπω:shock:?

σοφακι φυγανε???εισαι ελευθερη πια?η οχι??καταλαβαινω απολυτα τη θεση σου...εδω με νευριαζει η μανα μου που την κακομαθαινει κι της φωναζω.αν ειναι πεθερα δεν εχεις το ιδιο θαρρος ουτε και θα καταλαβει τι της λες....γκρρρρρ...

μαρακι μου τελειωσε η περιοδεια??τα περασατε καλα?περιμενουμε φωτογραφικο υλικο απο τις διακοπουλες σας!!!αχ αυτες οι αγκαλιες κανουν εμας τις χαζομανες πιο χαζες!!!χι χι!!!

φουτρη σοφια???απουσα....που εισαι καλεεεε???η δεν σε πηρα χαμπαρι...περιμενουμε νεα σου!!!

ελενη τρεχεις και δεν φτανεις ε?σε χασαμε τελειως!

φιλακια πολλα σε εσας και τα μωρακια σας!!!


an1cMeTVM2J0000Mzc3bGR8Mjc1MDU0NjAzZGF8dG8gb25laXJvIG1vdSBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...